2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Sadık'ı eğer Efes'e verdiysek kesinlikle Buğrahan'ı almamız lazım karşılığında

Sadık yerinede Samet Geyik olur Furkan Haltalı olur mutlaka 15 dk civarı süre alabilecek yerli ile de açığı kapatabilirsek çok çok iyi olur

Efes’te bir koc degisikligi olacak.Tabi ki belli yerli oyuncularla yollari ayiracaklardir.Ancak yeni gelecek koc bence Bugrahan’i bir gormek isteyecektir.Yani ilk etapta kadroda tutmak isteyebilir.Sonucta milli bir oyuncu ve Turkiye’deki yerlilerin yetenek ortalamasinin uzerinde.Ergin Ataman kalsa Bugrahan’i gonderecekti.Ama yeni gelecek koc boyle dusunmeyebilir.

Ama ben Efes’in Egehan ve Furkan’dan cikacagini dusunuyorum.Bu ikisi bizim icin bir opsiyon olabilir.

Keşke Sadıktan para yerine

Sadık = Ömercan+Egehan+Bugrahan+Egemen takası yapabilsek. + Kaptan ve 2 tane sözleşmesi biten yerli oyuncu. Şöyle bir 7 kişilik yerli kadrosu + Russel+ Calorio+ İlk 5 için 5 yabancı çok iyi rotasyon olur bizim için.

Ama hayalden öteye gitmez gibi duruyor maalesef.

Keşke Sadık'la sözleşmeyi hemen uzatsak ve Efes'in rezalet sezon geçiren çöplerini almasak. Gsbasket Twitter hesabının Sadık'la sözleşme uzatılması için her gün twit atıp baskı yapması gerekiyor. Alper Durur'un gönderilmesinden daha önemli bir konu. Şampiyonluğa oynayacak takım Sadık'ı bonservis karşılığı rakibine göndermez. Onu tutar ve önüne yıldız bir 4 numara alır.

Keşke Sadık'la sözleşmeyi hemen uzatsak ve Efes'in rezalet sezon geçiren çöplerini almasak. Gsbasket Twitter hesabının Sadık'la sözleşme uzatılması için her gün twit atıp baskı yapması gerekiyor. Alper Durur'un gönderilmesinden daha önemli bir konu. Şampiyonluğa oynayacak takım Sadık'ı bonservis karşılığı rakibine göndermez. Onu tutar ve önüne yıldız bir 4 numara alır.
şampiyonluğa oynayacak takım derken? öyle bir takım yok ki!! sadık'ı da çoktan sattılar bence

Bu stop press medya adlı kanalın son yayınını izledim. Galatasaray yerli bir koçla görüşüyor büyük ihtimalle anlaşırlar yeni sezon için, doğru isim filan dedi.
Sanırım Ahmet Çakı'yı filan kastediyor:) neye göre doğru buldu pek anlamadım ama benim açımdan bu kalibredeki bir isim kabul edilemez.

Dün Ömercan ve Egemen'i izlediğinizi umarak bu isteğinizi anlamaya çalışıyorum.. Ki en büyük hata takım kurgusunu 12 kişi üzerinden hesaplamak. Hiçbir basketbol takımı 12 oyuncuyla oynamaz. Hele Türkiye'de imkansız. Öyle dağıtacak bir süre yok.

programın devamında uzak doğu'da yardımcı antrenörlük yapmış bir ismi kastediyorum dedi. Sanırım Selçuk Ernak'tan bahsediyor.

Bu stop press medya adlı kanalın son yayınını izledim. Galatasaray yerli bir koçla görüşüyor büyük ihtimalle anlaşırlar yeni sezon için, doğru isim filan dedi.
Sanırım Ahmet Çakı'yı filan kastediyor:) neye göre doğru buldu pek anlamadım ama benim açımdan bu kalibredeki bir isim kabul edilemez.

Playoff potasındayız ve düşmeyle de bir alakamız kalmadı. Ben de kendi takımımı yapayım bakalım. Elimden geldiğince bütçe yetirmeye çalışacağım ama zor...

Heideger - Can Korkmaz - Egetan

Milton Doyle - Muhammed Baygül

Rokkavopoulos - Yiğit Arslan - Göksenin

Derek Willis - Braimoh - Metin Türen

Boutsiele - Samet Yiğitoğlu - Mahir

Braimoh'u kadroya 5 numaradan da süre aldığı ve Maccabi'de pek süre alamayıp ligimize geri gelebileceği için koydum. Gönül ister tabii Blackshear olsun...

Rokkavopoulos ile ilgili de bize gelme ihtimali çok yüksek değil ama aklıma toplu - topsuz oyunu oynayan net bir 3 numara gelmedi ondan koydum. Bizim bütçe buna yetmez şu daha iyi dediğiniz oyuncu varsa yazın dostlar.

Son düzenleme:
Yani zaten yerli bir koça gidilir diye düşünüyorduk ama Selçuk ernak sürpriz oldu hem Selçuk hoca adına hem bizim. Selçuk ernak gördüğüm kadarıyla daçka'da daha rahat bir ortamda baskısız çalışıyor. 6-7'den play off ve bcl'de top16 yapıp 0 çekmek daçka'da sezonu kurtarıyor. neden Galatasaray'a gelip bu sonuçların kovulma sebebi olduğu bir ortamda çalışsın ki?

öte yandan biz bu rezil kepaze sezon sonrası haliyle beklenti içindeyiz. öncelikle bcl'den çıkıp Eurocup'a geçmemiz gerektiğini düşünüyoruz ve Galatasaray'ın ismi için bunun gereklilik olduğunu biliyoruz. Oldu da katıldık ve hatrı sayılır bir bütçe konuldu, Eurocup da yarışmacı bir takım olundu. Selçuk hoca bu takım için uygun bir koç mu emin değilim.
hadi bcl'de kaldık, rezalet geçen 3 sezonun sonunda artık kupa hedefimiz var diyenlerden kupayı almalarını bekliyoruz. yine aynı şekilde kupayı almayı hedefleyen bir takımın hocası Selçuk hoca mı olmalı bilmiyorum.

stop press, daha önce de sadık'ın Efes'e transfer olduğunu, bonservisin hemen şimdi verildiğini ve o verilen bonservisle ödenmeyen maaşların ödendiğini de söylemişti. şimdi koç muhabbeti, ilginç bir haber olmuş.

neyse uzattık biraz, ben hala oktay mahmuti bekliyorum yalan mı söyleyeyim... ama koç tümüyle basketboldan kopup işin psikolojik kısmına yönelmiş gibi sanki. benimki de boş beklenti işte.

yani bilmiyorsam düzeltin dostlar, Yakup sekizkok'un ilk koçluk deneyimi bizle olacak olur da gelirse. acaba Erdem Can etkisi yaratması mümkün müdür, yaşanır mı böyle bir şey ne dersiniz

yani bilmiyorsam düzeltin dostlar, Yakup sekizkok'un ilk koçluk deneyimi bizle olacak olur da gelirse. acaba Erdem Can etkisi yaratması mümkün müdür, yaşanır mı böyle bir şey ne dersiniz
İlk koçluk deneyimi olacak ve Erdem Can kadar olmasada ona yakın bir etki yaratma potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Ergin hocanın 2 teknik alma yüzdesine baktığımızda yeterince koçluk tecrubesi oldu :).

Yakup Sekizkök'ü getirecekler bence takımın başına..
Şaka mısınız arkadaşlar ne yakup sekizkök'ü?
Erdem Can'la kıyaslayanlar ikisinin kariyerlerini açsın baksın. Yakup Sekizkök gelecekse Pistiolis devam etsin daha iyi.
Yerli olarak Oktay Mahmuti Ufuk Sarıca ve Erdem Can dışında kabul edilebilir bir opsiyon bence yok.
En ayrılması gereken yerde koçla yolları ayırmayıp şimdi yolların ayrılması da çok tuhaf bir karar değil mi? Herkes sezonu tamamlayacak diye bekliyordu artık.