2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Lisalo

TJ Shorts - Darron Russel - Enes Berkay
Bugrahan - Yigit Arslan - Ege Tan
Rogkavopoulos - Muhammed Baygül - Göksenin
Kulboka - Berkay Candan - Angelo Colario
Ondrej Balvin - Ahmet Düverioglu - Samet Yigitglu

Lisalo

TJ Shorts - Darron Russel - Enes Berkay
Bugrahan - Yigit Arslan - Ege Tan
Rogkavopoulos - Muhammed Baygül - Göksenin
Kulboka - Berkay Candan - Angelo Colario
Ondrej Balvin - Ahmet Düverioglu - Samet Yigitglu
8'den playoff'a girmek , play-off'ta ortalama 20 sayı fark yiyerek elenmek ve boşa para saçmak için ideal bir kadro. Göksenin yeteneksizi ve Caloiaro emeklisi takımda. Rezalet bir sezon geçiren Enes Berkay Taşkıran, Berkay Candan ve Buğrahan Tuncer takımda. Rogkavopoulos, Kulboka ve Yiğit dışında takımı ileriye taşıyacak oyuncu yok ki Rogkavopoulos NBA Draft'ında seçilirse alamayız. Kulboka'nın da Euroleague'e gitme ihtimali olabilir.

Fanatik Fenerbahçe'li Ahmet Düverioğlu'nun geleceğini de hiç sanmıyorum. Türkiye'de bile kalmak istemeyebilir.

Geçen çekmece maçından sonra açılan space odasında Pistiolis'in ayrılması durumunda Lisalo'ya gideceğimizi söylemişti birisi. Ne kadar doğru bilmiyorum sadece space odasında söylenmişti. aynı Space odasında Buğrahan önümüzdeki sezon %90 ihtimalle Galatasaray'da oynayacak da denmişti. Buğrahan duyumunu veren bizzat biliyorum dediği için Buğrahan seneye kesin bizde gözüyle bakıyorum.

8'den playoff'a girmek , play-off'ta ortalama 20 sayı fark yiyerek elenmek ve boşa para saçmak için ideal bir kadro. Göksenin yeteneksizi ve Caloiaro emeklisi takımda. Rezalet bir sezon geçiren Enes Berkay Taşkıran, Berkay Candan ve Buğrahan Tuncer takımda. Rogkavopoulos, Kulboka ve Yiğit dışında takımı ileriye taşıyacak oyuncu yok ki Rogkavopoulos NBA Draft'ında seçilirse alamayız. Kulboka'nın da Euroleague'e gitme ihtimali olabilir.

Fanatik Fenerbahçe'li Ahmet Düverioğlu'nun geleceğini de hiç sanmıyorum. Türkiye'de bile kalmak istemeyebilir.

Dogrudur o yüzden Guard pozisyonuna Kevin Pangos almalıyız

Yogi Ferrell-Ismet Akpinar
Melo Trimble-Muhammed Baygul
Rogkavopoulos-Yigit Arslan-Goksenin
Kyle Wiltjier-Berkay Candan
Boutsiele-Samet Yigitoglu-Mahir

Cok mu pahali olur bilmem ama boyle bir 12 kisilik rotasyon cok iyi olurdu bence.

Mahir 5 dakika falan ana oyunculari dinlendirsin,savunmada direnc koysun diye durabilir bence.Ama suresi 5-7 dakikayi gecmemeli.Zaten yerli 5 numaralardan sozlesmesi bitenler icinde tam anlamiyla icimize sinecek bir oyuncu da yok Samet Geyik disinda.

Yogi Ferrell-Ismet Akpinar
Melo Trimble-Muhammed Baygul
Rogkavopoulos-Yigit Arslan-Goksenin
Kyle Wiltjier-Berkay Candan
Boutsiele-Samet Yigitoglu-Mahir

Cok mu pahali olur bilmem ama boyle bir 12 kisilik rotasyon cok iyi olurdu bence.

Mahir 5 dakika falan ana oyunculari dinlendirsin,savunmada direnc koysun diye durabilir bence.Ama suresi 5-7 dakikayi gecmemeli.Zaten yerli 5 numaralardan sozlesmesi bitenler icinde tam anlamiyla icimize sinecek bir oyuncu da yok Samet Geyik disinda.

şu şekil 12 kişilik, sahaya atarken elinin titremeyeceği ve takımı cidden idare edip ana parçayı dinlendirecek yerlilerin alındığı bir kadro senelerdir hayalimiz diye düşünüyorum. umarım bu sene hayalimiz gerçekleşir.

şu şekil 12 kişilik, sahaya atarken elinin titremeyeceği ve takımı cidden idare edip ana parçayı dinlendirecek yerlilerin alındığı bir kadro senelerdir hayalimiz diye düşünüyorum. umarım bu sene hayalimiz gerçekleşir.
En son 2012-13 ve 2013-14 sezonlarindaki takimlarimiz o sekildeydi.12 kisilik ve her oyuncusunun katki verdigi muthis kadrolardi.

Hatta o donemde en kaliteli yerliler bizdeydi.Ender,Engin,Sinan,Cenk Akyol,Goksenin,Ersin Dagli,Furkan gibi rakiplerimizden cok ustun bir yerli cekirdegimiz vardi bu iki sezonda.Sinan 12/13 sezonu sonunda gelmisti.Onu da ekleyeyim :)

Son düzenleme:
Bakıyorum herkesin güzel hayalleri ve beklentileri var. Ama bu güzel beklentileri sahada reele çevirecekmiyiz şüpheli ya. Muhtemelen seneye yine bu seneki gibi oluruz, ya da 16-17 sezonu sonrasında 19-20,21-22 sezonlarındakine benzer 1 senelik iyi kadro kurarız.

Daha seneye hangi organizasyonda olacagımız bile belli degil. Ufak söylentiler bile yok gelecek seneki kadro için. Bütçede aynı olur muhtemelen

En son 2012-13 ve 2013-14 sezonlarindaki takimlarimiz o sekildeydi.12 kisilik ve her oyuncusunun katki verdigi muthis kadrolardi.

Hatta o donemde en kaliteli yerliler bizdeydi.Ender,Engin,Sinan,Cenk Akyol,Goksenin,Ersin Dagli,Furkan gibi rakiplerimizden cok ustun bir yerli cekirdegimiz vardi bu iki sezonda.Sinan 12/13 sezonu sonunda gelmisti.Onu da ekleyeyim :)

Engin-Ender
Sinan-GK61 (14-15'e girerken Daçka'ya kiralanmıştı, o derece yer kalmıyordu kaptan'a.)
Cenk
Ersin Dağlı
Furkan Aldemir
13-14 yerli kadrosu, şu kadroya bak ya inanılmaz. sahaya atarken elinin titreyeceği, sahada eksi yazacak bir tane oyuncu yok. Aynı şekil sağlam bir yerli rotasyonu, elbet bir gün...

Bakıyorum herkesin güzel hayalleri ve beklentileri var. Ama bu güzel beklentileri sahada reele çevirecekmiyiz şüpheli ya. Muhtemelen seneye yine bu seneki gibi oluruz, ya da 16-17 sezonu sonrasında 19-20,21-22 sezonlarındakine benzer 1 senelik iyi kadro kurarız.

Daha seneye hangi organizasyonda olacagımız bile belli degil. Ufak söylentiler bile yok gelecek seneki kadro için. Bütçede aynı olur muhtemelen

Nef'in devam edip etmeyeceği bile şüpheliymiş geçen bahsettiğim space odasında buna da degindiler, kesin gözüyle bakmayın falan dediler neden bilmiyorum. Aksi yönde bir gelişme mi var acaba bilenler yazabilir mi? Nef'i de kaybedersek vah vah.

Güçlü yerli kadrosu için önce Sadık Kabaca'yı tutmak gerekiyor. Ama bakıyorum ki herkes çok rahat vazgeçmiş ondan ve kadrolara almamış. Yerine aynı kalitede oyuncuyu alamayacağımız ortadayken Sadık yedek uzun olarak mutlaka kadroda olmalı. Ve tabi önünde yıldız bir 4 numara olmalı. Jaron Blossomgame gibi, Nigel Hayes gibi. NBA'den sekecek oyuncuların arasından takımı taşıyacak bir 4 numara bulabiliriz.

Konyaspor'u yenip kümede kaldığımıza göre artık hızlı bir şekilde yeni yönetici ekibi ve koçu belirleyip öncelikli hedef yerli oyuncular olmalı diye düşünüyorum yabancı kadrosunuda bunun üzerine inşa edebiliriz.

Göksenin Köksal'ın kalacağını farz edersek Bahçeşehir Koleji'nden Muhammed Baygül ve Yiğit Arslan'ı, Sadık Emir Kabaca'da gelecek yıl takımda olmayacaksa onun yerine Pınar Karşıyaka'dan Berkan Durmaz'ı ikna edebilirsek ve Gaziantep basketbol küme düşerse oradanda Muhsin Yaşar'ı kadromuz için düşünürsek iyi bir yerli rotasyonu oluşturabiliriz.

Ve oyuncu alırken lütfen savunma yapmayı seven isteyen oyuncuları almaya özen gösterelim. Çünkü savunma yapmak büyük ölçüde istek ve hırs işidir. Gelecek yıl içinde hücumu çok iyi ama savunma yapmayı sevmeyen oyuncuları alırsak durumumuz yine bu sezonki gibi olabilir.

Son düzenleme:
Saka bir yana goksenin icin talipli pazari cok genis degildir diye dusunuyorum.

edit: yersiz bir espri oldugu icin editledim.

Moderatör tarafında düzenlendi: