2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Şaka mısınız arkadaşlar ne yakup sekizkök'ü?
Erdem Can'la kıyaslayanlar ikisinin kariyerlerini açsın baksın. Yakup Sekizkök gelecekse Pistiolis devam etsin daha iyi.
Yerli olarak Oktay Mahmuti Ufuk Sarıca ve Erdem Can dışında kabul edilebilir bir opsiyon bence yok.
En ayrılması gereken yerde koçla yolları ayırmayıp şimdi yolların ayrılması da çok tuhaf bir karar değil mi? Herkes sezonu tamamlayacak diye bekliyordu artık.
Oktay Mahmuti bayadır sporla ilgilenmiyor galiba instagramdan takip ettiğim kadarıyla. Eğer olacaksa Ufuk Sarıca derim yada yabancı bir koç.

Oktay Mahmuti bayadır sporla ilgilenmiyor galiba instagramdan takip ettiğim kadarıyla. Eğer olacaksa Ufuk Sarıca derim yada yabancı bir koç.
Koçu severim. iyi bir koç olduğunu da düşünüyorum fakat basketbolda işin içinde kalmak, sürekli çalışmak da çok önemli şeyler.
Fakat düzenli takım çalıştırıyor diye Selçuk Ernak geleceğine Oktay Hoca gelsin. Tabi ki benim tercihim de hem iyi koç olup hem de düzenli takım çalıştıran birisi olur. Mesela o vizyon olsa Jaka Lakovic'i getirsek ya da bir şekilde Erdem Can olsa.

Oktay Mahmuti özelinde ise koç eğer tamamen emekli olmadıysa bir yerden kariyerine devam etmeli. Görünen tabloda sadece Efes'i ve Galatasaray'ı çalıştırmaya sıcak bakıyor gibi ama koçluğa devam etmek istiyorsa başka takımlara da açık olmalı ve ücretinde indirim yapmalı. Karşıyaka ile adı geçti olmadı Tofaş ile geçti olmadı Beşiktaş ile geçti olmadı. Sanırım iyi para kazanacaksam iyi bir camia olacaksa çalışırım yoksa kızlarımla vakit geçiririm kafasında. Koçluk tutkuyla yapılması gereken bir meslek yoksa çok genç yaşta emekli olursun.

Yakup Sekizkök'ün iyi bir lobisi var herhalde basketbol camiasında.. Geçen gün bir tane yayında adamı Efes koçluğuna önerenler mi dersin? Galatasaray'a koç yapmaya çalışanlar mı dersin.. çok tuhaf bir durum. Kaldı ki Erdem Can'la kıyaslanması da çok tuhaf.

Tamamen EL şampiyonu hocanın yardımcısını getirdik hamlesi.. Halbuki Ergin Ataman ne zaman yanında bir koç yetiştirmiş?

Yakup Sekizkök'ün iyi bir lobisi var herhalde basketbol camiasında.. Geçen gün bir tane yayında adamı Efes koçluğuna önerenler mi dersin? Galatasaray'a koç yapmaya çalışanlar mı dersin.. çok tuhaf bir durum. Kaldı ki Erdem Can'la kıyaslanması da çok tuhaf.

Tamamen EL şampiyonu hocanın yardımcısını getirdik hamlesi.. Halbuki Ergin Ataman ne zaman yanında bir koç yetiştirmiş?
iyi veya kötü koc diyemeyiz su anda yani kendisi bi takim calistirmadan zaten anlayamayiz.

Erdem Can a Telekom bu sene sans verdi eger Erdem Can bu sansi kötü kullansaydi farkli konusulurudu.

iyi veya kötü koc diyemeyiz su anda yani kendisi bi takim calistirmadan zaten anlayamayiz.

Erdem Can a Telekom bu sene sans verdi eger Erdem Can bu sansi kötü kullansaydi farkli konusulurudu.
Ben genel olarak yardımcı antrenör göreve getirmeye karşıyım ama senin bu örneğin de doğru değil. Çünkü Erdem Can ile ilgili beklenti zaten büyüktü. Gerek Obradovic'in yardımcısıyken ki tavırlarından gerekse Nba'de yardımcı antrenörlük yapmaya gitmesi sebebiyle ben geliyorum diyordu. Kaldı ki karakter olarak da iddialı bir tipti. Bir gün Fb'de koçluk yapacağım diyordu o günlerde de. Yakup Sekizkök ise daha silik görünen bugüne kadar bir head coach'luk iddiası olmayan bir isimdi. Yani zaten yardımcı koç gelmesin ama gelecekse de Erdem Can gibi itoudis gibi yardımcı koçlar gelsin. Yani avrupa koç piyasasında ''bu adamdan iyi koç olacak'' beklentisi güçlü bir şekilde olan isimler gelsin eğer illa yardımcı koç gelecekse. O zaman Recep Şen koç olsun o da yardımcı antrenördü. var mı böyle bir mantık?

Zaten iyi koç olacak adam yardımcıyken kendisini belli ediyor. Ergin Ataman Oktay Mahmuti de Aydın Örs'ün yardımcılarıydı ve yardımcıyken de kendileriyle ilgili beklenti vardı. Kaldı ki o yapı neredeyse bir koç okuluydu.. bir sürü koç çıktı şu anda öyle bir yapı yok. Ergin Ataman da o şekilde yardımcı antrenör yetiştiren bir koç filan değil.

Ben sezonun bu bölümünde koçla yolları ayırmanın mantığını anlamadım. Anlayabilen var mı?
ya benim dediğim gibi çok önce ayrılmalıydı ya da sezonu tamamlayıp gönderilmeliydi. Sezon sonunu beklediğinde koç havuzun daha geniş olur ama Kerem hemen yollar ayrılıyor demiş twitter'da yani yeni gelecek koçun şu anda boşta bir koç olması lazım mantıken..

Kim var şu an boşta olup gelip fark yaratabilecek? Yakup filan yazmayın lütfen

Yardımcıya karşısınızda. Şimdiki elit koçların hangisi 0’dan gelip al sana yüksek bütçe dendi hepsi bir zaman asistan koçtu

Benim gönlüm yerli olarak sarıca,ene yabancı lisalo ve lakovic.

Lisaloya gitmek, onu proje ve bütçede ikna etmek bana göre en mantıklısı

Yardımcıya karşısınızda. Şimdiki elit koçların hangisi 0’dan gelip al sana yüksek bütçe dendi hepsi bir zaman asistan koçtu

Benim gönlüm yerli olarak sarıca,ene yabancı lisalo ve lakovic.

Lisaloya gitmek, onu proje ve bütçede ikna etmek bana göre en mantıklısı
Lakovic gelmez bence Lisalo'nun koçluğunu bilmiyorum ama iyiyse neden olmasın. Yerli olarak Ufuk Sarıca bence de camiaya heyecan getirir.
ya mutlaka hepsi yardımcıydı ama zaten yardımcıyken de bu büyük koç olacak denilen adamlar belli. Onlardan birini getirebiliyorsan ok.
Tulüay hocayı koç yapmakla Yakup'u koç yapmak arasında çok fark yok.

Abi neden hersene bu şube kaos içinde kapatın insanların sinir uçları ile oynamayın.

Kalkıp 10m dolar verin demiyoruz ama 6,7m dolarlık adam akıllı bir Hoca iş bilen GM lazımdır.

Lakovic gelmez bence Lisalo'nun koçluğunu bilmiyorum ama iyiyse neden olmasın. Yerli olarak Ufuk Sarıca bence de camiaya heyecan getirir.
ya mutlaka hepsi yardımcıydı ama zaten yardımcıyken de bu büyük koç olacak denilen adamlar belli. Onlardan birini getirebiliyorsan ok.
Tulüay hocayı koç yapmakla Yakup'u koç yapmak arasında çok fark yok.

Lisalo geçen sezon Bonn’a geldi. Takım Bundesliga normal sezonu 2.sırada tamamladı, PO yarı finalde bayerne 3-2 ile elendi. Almanya kupası son 16 turunda albaya 83-80 yenildi. Toplam 43 maçta 31 galibiyet - 12 yenilgi aldı.

Bu sezon Bonn. Bundesliga normal sezonu 32-2 ile zirvede tamamladı. Almanya kupasında yine Albaya 98-95 maglup olup elendiler. Basketbol şampiyonlar ligindr yarı final’de takım . Şuana kadar basketbol şampiyonlar liginde 15 maçta 13 galibiyet 2 yenilgileri var.

Lisalo şuan hem Bundesliga, Hem Bcl kovalıyor. Bu sezon takımı 50 resmi maçta 45 galibiyet aldı. 2 sezonda Bonn’da 93 resmi maçta 76-17 gidiyor.

Lisalo geçen sezon Bonn’a geldi. Takım Bundesliga normal sezonu 2.sırada tamamladı, PO yarı finalde bayerne 3-2 ile elendi. Almanya kupası son 16 turunda albaya 83-80 yenildi. Toplam 43 maçta 31 galibiyet - 12 yenilgi aldı.

Bu sezon Bonn. Bundesliga normal sezonu 32-2 ile zirvede tamamladı. Almanya kupasında yine Albaya 98-95 maglup olup elendiler. Basketbol şampiyonlar ligindr yarı final’de takım . Şuana kadar basketbol şampiyonlar liginde 15 maçta 13 galibiyet 2 yenilgileri var.

Lisalo şuan hem Bundesliga, Hem Bcl kovalıyor. Bu sezon takımı 50 resmi maçta 45 galibiyet aldı. 2 sezonda Bonn’da 93 resmi maçta 76-17 gidiyor.
evet baktım biraz lisalo'ya.. güzel bir tercih olur gibi görünüyor koçluğuyla ilgili detaylarından bağımsız başarısıyla ilgili konuşuyorum. Fakat zaten bu kadar sükse yaptıysa biz getirebilir miyiz ondan çok emin değilim. Ayrıca koç hemen gidiyormuş yeni koç gelecekse şu anda boşta olan koçları düşünmek gerekiyor

evet baktım biraz lisalo'ya.. güzel bir tercih olur gibi görünüyor koçluğuyla ilgili detaylarından bağımsız başarısıyla ilgili konuşuyorum. Fakat zaten bu kadar sükse yaptıysa biz getirebilir miyiz ondan çok emin değilim. Ayrıca koç hemen gidiyormuş yeni koç gelecekse şu anda boşta olan koçları düşünmek gerekiyor

Zaten benimkisi Gs seviyesi için beklenti. Şube 3 maç kala koç degiştiriyor sanki küme düşme adayıyız iyi kötü pistiolis ile devam ederler sezonu bitirirler diyordum. Belki sezonu yardımcı hoca ile bitirip gelecek sezon için ümidim var ama zor ya bu şube yönetimi kafasıyla.

Ha tabi imkansız degil, Büyük hedefler istiyorsak 7-8 mil € bütçe koyarsak bence gözü kapalı teslim edecek koçlugu var lisalonun.

Ya zaten karşıyaka ile bütçemiz aynı nerdeyse. Gelip, gelmemek bu yönetimin ona gitmesine baglı. Bence biraz daha yüksek bütçe ve iyi ortam çeker kendisini.

cidden iyi koç. Karşıyaka‘nın onsuz geçen 16-19 arası hali. Bjknin 18’den beri hali ortada.

Ufuk Sarıca tek bir kulvardan gitmeyi tercih eden bir koç. bütçeyi bahane ederek her yıl play in'de elenip kalan 6 ayı sadece lige yumularak geciriyor. bize çift kulvar yürütecek bir koç lazım. erdem can işte burada takdirin kralını hak ediyor. öyle bir düzen ki eyt bekleyen Mehmet yağmur'a ikinci baharını yaşatıyor o düzen ve oyun sistemi. telekom'un bütçesi Karşıyaka'dan yüksek değildir mesela ama karşıyaka play-in'de elendiği zaman çoğu hesap o bütçeye kulvar tercihi yapılmalıydı zaten diyip akliyorlar ufuk sarica'yı.
bizim her şeyden önce Avrupa'da bulunduğumuz kulvarda eğer Euroleague'de değilsek en tepeyi hedeflememiz, yarışmacı bir takım olmamız lazım. ligde ise üçüncülüğü kendimize hedef olarak belirlemeliyiz. bu hedef uğruna bütçe artışı yapmalıyız. bu hedef uğruna yapılan artışa uygun bir koç getirmeliyiz. hepsi zincirleme, şuan şubede inanılmaz bir kargasa var cidden yarın ne olacağı belli değil, sezon bitmeden pistiolis ayrılıyor. kalan maçlarda kim yönetecek mesela belli değil. e bu aylar artık yerli piyasası için kritik aylar, sen hangi ara hangi koçu nasıl ve hangi parayla getireceksin de o koç gelecek yerli piyasasında adam kovalayacak ondan sonra bide Haziran'da yabancı dizmeye başlayacak, çoğu yerde sezon Haziran ortasında anca bitiyor. bostaki koçlara bakıyorsun, yabancılara pek hakim değilim ama yerlide de Ahmet çakı falan var. Allah muhafaza ona gidilmez umarım, oktay hoca desek defteri kapatmış gibi duruyor. e kime gidilecek? seneye uleb'e mi geçeceğiz yoksa fiba'da mı kalacağız belli değil, bütçe artışı olacak mı belli değil, şube tümüyle degisti ama GM kaldı gm'de gidecek mi belli değil. yani varya abi lanet ettim ya ben. ben lanet ettim bu şubeye. biraz daha konuşursam argoya girip ban yiyeceğim siteden susuyorum.

şu şubeye yönetici oluyorsun da hayrına olmuyorsun paranı alıyorsun. yapman gereken tek şey paranın hakkını vermek, şubede istikrar sağlamak disiplin sağlamak. bozuk çarkı düzeltmek, yarışmacı bir takım kurmak, çarpık çurpuk şeylere müsaade etmemek. senden 7/24 oyuncu izle maç izle takım analiz et diyen yok. onlar senin getireceğin liyakat sahibi teknik ekibin işi. sen torpil yapmayacaksın, saydiklarimi yapacaksın bu kadar basit. geberiyorlar ya, yemin ederim şu şubeyi düzgün yönetmeye geberiyorlar. zor geliyor heriflere, Mayıs ayındayız şubede hiçbir şey belli değil önümüzdeki sezon ne olacağız hiçbir şey belli değil hiçbir şey. kocaman bir soru işaretinin gölgesi altında bekliyoruz önümüzdeki sezonun çalışmalarını. valla gına geldi ya, amatör branşlar kapatılsın diyen özürlülere hak vermeye başladım bu şubelerin kahrı çekilir mi be. biz kafa patlatır saç dökeriz, para alıp şubelere atanan yöneticiler de senede bir kez maça gelip genel kurullarda biz her maça gidiyoruz diye hava atarlar üyelere. yazık.