2024-2025 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

3-5-2 niye cinayet olsun, lucescu ne alaka 2003 futbolu ne alaka ?

3-5-2 mevcut modern futbol’da boy ve fizik dezavantajı olan her takımın kullandıgı bir sistem. Galatasaray dünyada 1.66 boyunda bir önlibero ile oynamak gibi müthiş iş yaptıgı için iki senedir dörtlü sistemde her seviyesi yüksek maçta zorluk çekiyor.

Şuan geçilecek 3-5-2 sistemi takımın oyuncu profillerine en uygun en yerinde sistem.

Galatasaray geçen seneki ilk ucl maçı 2-2 kopenhang maçından sonra devre arası için 6 numara, sezon sonu için de kaleci bakmalıydı. Gs yönetimi ikisini de yapmadıgı gibi devre arasında boeyi satmıştı yerine aldıkları aurier denilen elaman maç oynayacak halde olmayınca. Kaan 6’dan sag beke geçmişti. Sparta pragda bizi iki maçta orta sahada baya mahvetmişti. Elendik zaten sonra

Galatasaray bugün young boysa elendiyse okan buruk, yönetim kadar. Taraftarımızın çok sevdigi 2 tane aynı ülke vatandaşı güney amerikalınında katkısı çok büyük

Osimhen'e kimse hayır demez herkes izlemek ister çok önemli bir olay elbette ama bu basiretsiz yönetim ve Okan Buruk o kadar kötü ki yaptıkları planlama rezalet. Hatta bence bir planlamaları da yok doğru düzgün. Ellerinde para sağa sola koşturuyorlar..

Zaha'yı OB yedi bu benim için tartışılmaz ama Zaha'yı gönderiyorsan Kerem'i transferin sonunda göndermenin hiçbir manası yok. Kerem'i göndereceksen de Zaha'yı göndermeyeceksin. Neredeyse Ziyech'i de verecekler elde kanat kalmayacak. Takımın eksiklerini kapatmak bir yana bu basiretsizler hamle yaptıkça takımın eksikleri artıyor!!

Osimhen'i izlemek güzel olacak ama bence Okan Buruk birkaç ay içerisinde yolcu olur. Dursun Özbek yönetimini devirebilecek birilerini de ilk fırsatta bekliyorum. Derin Galatasaray bu konuda çalışmaları hızlandırmalı..

Daha once yazdigim gibi Osimhen ulke tarihinin en buyuk transferi ama ben bizimkilerin planlayarak gerceklestirdiklerini dusunmuyorum.Buyuk ihtimalle Gardi bu ismi yonetime sundu ve yonetim de ust uste gelen hem saha ici hem saha disi hezimetlerin ustunu kapatmak icin Osimhen’i aldilar.Osimhen bir takimin mevcut seviyesini tek basina 2-3 gomlek arttirabilecek bir oyuncu ama yine de gunun sonunda cok buyuk bir “ama” var.

Takimin orta sahada nicelik olarak degil ama nitelik olarak eksigi var.Hadi buradaki eksigi rakibe gore Torreira ve Sara’nin yanina koyacagin 3. bir isim olan Berkan-Demirbay-Kaan-Mertens gibi oyuncularla giderebilirsin.Ancak kanat rotasyonunu tamamen bosaltip ustelik Kerem ve Zaha gibi gecen sezon toplamda 40’tan fazla gol katkisi yapmis iki oyuncuyu gonderip kimseyi alamamak tamamen basiretsizliktir.

Bu takimin bek alternatifi de yok.3’lu oynayacaksak bir nebze anlarim da futbolda oyle ani sistem degisikliklerine takimi adapte etmek cok zordur.Ligde yine kazanarak devam ederiz.Bireysel kaliteyle cozeriz en kotu.O konuda bir endisem yok.Ligde her turlu devre bittiginde ya lider oluruz ya da puan puana falan kafada oluruz.Ama kalite olarak olmasa da yapi olarak Avrupa’da basarili olabilecek bir oyuncu grubu yok gibi.Insallah yanilirim ama bu takima 2017 model Badou Ndiaye gibi bir orta saha oyuncusu ve kanatla 10 numara mevkisinde kullanilabilecek versatil bir oyuncu kesinlikle lazimdi.

Yonetim yine sinifta kaldi.Jelert disinda gelen isimler benim icin tatmin edici olsa da alternatif anlaminda zayif kaldik ve Kerem,Zaha gibi topcularin yerini dolduramadik.

Ben artık yıldım bunaldım

2015 yazı olur ŞL’ye melo, tellesiz gidip yerlerini dolduramayız
2017 yazı olur Österduns maçına transfer yetişmez. Potterın österdunsuna eleniriz
2018 yazı olur ŞL’ye eren - mugdat ikisiliyle gideriz
2019-2020 yazlarını saymıyorum bile
2021 yazında takım tecrübe diye bagrır. Tecrübesiz kadroyla avrupa yaparız. Ama ortada en azından yapılanma oldugu için en başarılı avrupa sezonu geçer
2022 fena olmayan bir yaz dönemi
2023 yazı ihtiyacımız olmayan oyuncularla başlarız. Ucl grubundan çıkamayıp devre arası boeyi satarız. Yerini dolduramadıgımızdan avrupadan eleniriz
2024 yazı yine fiyasko

Son 10 yıldır yerele sıkışan. Önüne 5 defa dogru yapılanma fırsatı gelip hepsini red eden bir kulüp.

Amacımız ligse. Lig uzun maraton erkenden kopmadıgımız sürece her sezon yarış veriyoruz zaten. Ztk ise ciddiye aldıgımız her sezon kazanıyoruz.

Ama amacımız kuruluş amacımız ise son 10 yılda tüm modern futbol gerçeklerini, mühendisligini hiçe sayıp. Rakiplerimizin agzına laf veriyoruz

Avrupa'daki son başarısını 25 yıl önce kazanmış kulüp. Koskoca 25 yıl , bir ömrün yarısına yakın neredeyse. Hiç mi bir şey olmaz aradan geçen 25 yılda ? Tesadüfen de mi bir başarı gelmez ? Ne yapayım ben Anadolu kulüplerine fark attığım ligi ? Osimhen de alınsa Young Boys maçlarını unutamıyorum ben. Kaldı yumruk gibi kalbimde. Şimdi pek zannetmesem de, önünde Avrupa Ligi hedefin var. Dünyanın en iyi üç forvetinden biri de sendeyken umarım ciddiye alırsın bazı şeyleri.

Milli takımın Galler ile maçını izliyorum. Sadece kanat ve orta saha transferi düşünüp sol stoper almayı düşünmeyen ve 3 5 2 oynayacağı söylenen Okan hocaya, Abdülkerim Bardakçı hocam bir daha düşün dedi resmen. Bu takıma sol stoper şart oğlu şart. Umarım Okan hoca tez zamanda anlar.

Cenk Ergün devre dışı kalıp Gardi'yi devreye sokunca önce Jakobs sonra Osimhen transferleri geldi. Şimdi de Zalewski ve Ebimbe isimleri ortaya çıktı. Cenk Ergün bu kulüpten bir daha gelmemek üzere gönderilmelidir.

Zalewski transferi ile sanırım Jakobs sol stoper olacak. İyi bir transfere benziyor. Ama 3lünün kanat bekleri olan Jelert ve Zalewski cılız ve kısa boylu oldukları için sorun olabilir. Bakalım hoca nasıl önlem alacak.

Olası Ebimbe ve Zalewski transferleri ile 3 5 2 ye geçeceğimiz kesinleşti gibi. Sara'yı böylelikle daha hücumcu oynatıp daha çok verim alabiliriz.

Muslera
Nelsson Davinson Jakobs
Barış Ebimbe Torreira Zalewski
Sara
Osimhen Batshuayi

Son düzenleme:
Zalewski Roma'da 350 bin euro kazanıyor. 1,5 milyon euroya bile evet diyebilirdi ama biz ona söylenene göre 2.5 milyon euro önermişiz. Bu parayı verdiğin adamı nasıl satacaksın peki?

Arkadaşlar çok büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Bundan önceki Dursun Özbek ve Cenk Ergün dönemi transfer ücretleri Feghouli ve Belhanda örneklerinden ki gibi aklınıza geliyordur. Sonra da nasıl sıkıntıya düştüğümüzü de hatırlıyorsunuzdur. Malesef şu anda da öyle kokular geliyor. Çok daha büyük bir sorun ile karşı karşıyayız.

Bu kulübün bir an önce Dursun Özbek ve Cenk Ergün ikilisinden kurtulması gerekiyor. Böyle giderse sonumuz gerçekten çok üzücü olacak.

Zalewski Roma'da 350 bin euro kazanıyor. 1,5 milyon euroya bile evet diyebilirdi ama biz ona söylenene göre 2.5 milyon euro önermişiz. Bu parayı verdiğin adamı nasıl satacaksın peki?

Arkadaşlar çok büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Bundan önceki Dursun Özbek ve Cenk Ergün dönemi transfer ücretleri Feghouli ve Belhanda örneklerinden ki gibi aklınıza geliyordur. Sonra da nasıl sıkıntıya düştüğümüzü de hatırlıyorsunuzdur. Malesef şu anda da öyle kokular geliyor. Çok daha büyük bir sorun ile karşı karşıyayız.

Bu kulübün bir an önce Dursun Özbek ve Cenk Ergün ikilisinden kurtulması gerekiyor. Böyle giderse sonumuz gerçekten çok üzücü olacak.
1.5 Euro'ya bile nasıl evet diyor anlamadım? Zalewski gençken 350 bin Euro'ya anlaşmış. Sözleşmesinin son senesi, sözleşme yenilemek istese Roma minimum 2 Euro da onlar verecekti zaten. Kaldı ki transfer dönemi kapanmışken ve UEFA'ya yazamayacakken Zalewski gibi birisini nasıl ikna etmeyi düşünüyordunuz? Daha 22 yaşında olan bir futbolcu için yazılanlara inanamıyorum. Sanki +30 yaş topçulara para gömüyormuşuz gibi konuşuyorsunuz, gereksiz. Bu heriflerin gömülecek sürüyle rezilliği var ama siz inatla en yanlış yerden, transferlere harcanan paralardan vuruyorsunuz. Valla, 18-25 yaş arası futbolculara isterlerse tekte 20-30 versinler taksitsiz kemiksiz, nasıl olsa dönüşü olur, maddi olarak olmasa bile genç ve dinamik futbolcular hayrını görürüz derim geçerim.

Bu burna pis kokular gelmeler, kulübü soymalar vs. gibi söylemlerin de içini çok boşaltıyorsunuz. ben artık cümlelerde Galatasaray soyuluyor transferden komisyon yeniyor bilmem ne denmesinden sıkıldım yani. saniyesinde yüzüm ekşiyor. varsa kanıdınız koyun ortaya yada kulüp üyeleri koysun, hep birlikte linç edelim, 2011 Polat'tan beter edelim. Yok eğer kanıt yoksa sürekli aynı şeyleri söyleyip bu tarz söylemlerin içini bosaltmayin. Bunlar çok ciddi ithamlar, her zaman söylenip dillere pelesenk edilecek şeyler değil.

1.5 Euro'ya bile nasıl evet diyor anlamadım? Zalewski gençken 350 bin Euro'ya anlaşmış. Sözleşmesinin son senesi, sözleşme yenilemek istese Roma minimum 2 Euro da onlar verecekti zaten. Kaldı ki transfer dönemi kapanmışken ve UEFA'ya yazamayacakken Zalewski gibi birisini nasıl ikna etmeyi düşünüyordunuz? Daha 22 yaşında olan bir futbolcu için yazılanlara inanamıyorum. Sanki +30 yaş topçulara para gömüyormuşuz gibi konuşuyorsunuz, gereksiz. Bu heriflerin gömülecek sürüyle rezilliği var ama siz inatla en yanlış yerden, transferlere harcanan paralardan vuruyorsunuz. Valla, 18-25 yaş arası futbolculara isterlerse tekte 20-30 versinler taksitsiz kemiksiz, nasıl olsa dönüşü olur, maddi olarak olmasa bile genç ve dinamik futbolcular hayrını görürüz derim geçerim.

Bu burna pis kokular gelmeler, kulübü soymalar vs. gibi söylemlerin de içini çok boşaltıyorsunuz. ben artık cümlelerde Galatasaray soyuluyor transferden komisyon yeniyor bilmem ne denmesinden sıkıldım yani. saniyesinde yüzüm ekşiyor. varsa kanıdınız koyun ortaya yada kulüp üyeleri koysun, hep birlikte linç edelim, 2011 Polat'tan beter edelim. Yok eğer kanıt yoksa sürekli aynı şeyleri söyleyip bu tarz söylemlerin içini bosaltmayin. Bunlar çok ciddi ithamlar, her zaman söylenip dillere pelesenk edilecek şeyler değil.
Benim maksadım bonservis değil ki. Oyunculara verilen maaşlar. Hem yüksek bonservis veriyoruz ki verilir bu sıkıntı yok ama maaşı yüksek verirsek satmakta zorlanırız. Komisyondan falan hiç bahsetmedim o benim işim değil. Pis kokulardan kastım da Feghouli ve Belhanda örneklerinde ki gibi yüksek maaşlardan dolayı elden çıkarmakta zorlanacağız ve eskisi gibi ffp ile karşılaşacağız. Kanıt ise eski Dursun Özbek ve Cenk Ergün dönemi.

Roma'ya davul zurna ile giderseniz Roma'nın eski teknik direktörü olan Portekizli de transfere çomak sokmak için her şeyi yapar 😄
Madem anlaşamamıştınız ne diye cümbür cemaat davul zurna eşliğinde gittiniz? Madem gittiniz 2 saat sonra uçağa bindirip getireceksiniz.
En üzüldüğün noktada malesef hiç bir katkısı olmayan Sportif direktörümüzün sözleşmesinin 2 yıl uzatılması oldu.
Bu sene sabıra çok ihtiyacımız olacak.

İsmail Jacobs'un Monaco'daki ücreti yıllık 650 bin. Biz yıllık 2,1 milyon ödeyeceğiz. Bir milyon kiralama bedeli ve sekiz milyon da "ZORUNLU" satın alma bedeli var. Büyük ihtimalle CL oynayacakken Bats'ı bile FB'nin önerdiği imza parasına 2 milyon ekleyerek alabiliyorsun (oynayamadık orası ayrı). Geçen seneki transfer çalımı Zaha'yı ücretinin %75'ini karışılayarak Lyon'da oynatıyorsun. Angelinho'yu alıp Beyern maçında Kazımcan'ı oyuna sürerek orayı otoban yaptırdık. Şimdi aynı tarz yedeğini almaya çalışıyoruz. Oyun olarak Ziyech'i on numarada deneyecek taktiksel esnekliğimiz yok. Her sezon sonunda (ama en sonunda) transfer gelsin de kurtaralım diye bekliyoruz. Umarım yine bir Davinson buluruz. Bizdeki Davinson'u da hatırlarız.

İsmail Jacobs'un Monaco'daki ücreti yıllık 650 bin. Biz yıllık 2,1 milyon ödeyeceğiz. Bir milyon kiralama bedeli ve sekiz milyon da "ZORUNLU" satın alma bedeli var. Büyük ihtimalle CL oynayacakken Bats'ı bile FB'nin önerdiği imza parasına 2 milyon ekleyerek alabiliyorsun (oynayamadık orası ayrı). Geçen seneki transfer çalımı Zaha'yı ücretinin %75'ini karışılayarak Lyon'da oynatıyorsun. Angelinho'yu alıp Beyern maçında Kazımcan'ı oyuna sürerek orayı otoban yaptırdık. Şimdi aynı tarz yedeğini almaya çalışıyoruz. Oyun olarak Ziyech'i on numarada deneyecek taktiksel esnekliğimiz yok. Her sezon sonunda (ama en sonunda) transfer gelsin de kurtaralım diye bekliyoruz. Umarım yine bir Davinson buluruz. Bizdeki Davinson'u da hatırlarız.
Dün space odasında Bülent Timurlenk Jacobs için 650 alan adama neden 1 milyon yada 1.200 vermiyorsun da 2 veriyorsun yangından mal kaçırır gibi dedi ki haklı Kerem'den gelen 12 milyonu direk Sergio ve Zaha'ya verdik şimdi ise ismi çıkan oyunculara fahiş ücretler veriyoruz.