2024-2025 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Osimhen hamlesi hiçbir etki yapmasa da PR etkisi yapacaktır; artı bu 3 5 2'ye donus sinyali demek ama Kerem A. ayriligi sonrası bu düzene donus daha da olası hale geldi.
Asil yapilmasini beklediğim hamleler ise stoper-orta saha...
O zaman Osimhen'de anlamlı hale gelir.

Osimhen hamlesi hiçbir etki yapmasa da PR etkisi yapacaktır; artı bu 3 5 2'ye donus sinyali demek ama Kerem A. ayriligi sonrası bu düzene donus daha da olası hale geldi.
Asil yapilmasini beklediğim hamleler ise stoper-orta saha...
O zaman Osimhen'de anlamlı hale gelir.
Eğer 3 5 2 ye geçeceksek hazır İtalya'ya gitmişken bu sistemi çok iyi bilen yardımcı bir antrenör de getirmek lazım. Okan hocanın İnter ile arası iyi. İnzaghi'nin yardımcılarından birini yanına alsın. Yoksa Okan hoca ve ekibi bunu beceremezler.

Ayrıca madem bu sisteme geçeceksek:
1-Hızlı sol ayaklı sol stoper(keşke Hermosoyu elimizden kaçırmasaydık)
2-Uzun boylu atletik bir box to box(keşke Rabiot olsa)
3-Ayrıca hızlı bir kanat oyuncusu(Arias olmasın)

Acil şart. Yoksa Osimhen hamlesi anlamsız olur. Yaptığımız masraf ile kalırız.

Osimhen yas,performans,mevcut form,kalite,taninirlik ve mevcut piyasasi gibi ozelliklerin hepsinin bir arada bulunmasi sebebiyle Turk Futbol Tarihi’nin en buyuk transferidir.Otesi yoktur.Dunyanin en degerli 5 forvetinden biri olan,piyasa degeri 100 milyon Euro olan bir mega star Galatasaray formasi giyecek.Inanilmaz bir olay.

osimhen sonrası okan hoca 3 - 5 - 2 sistemi ile oynayacak deniyor. Bence de oyuncuların en verimli olduğu pozisyona göre en iyi sistem bu. Tutar mı bilmem ama. Eğer bu sistemde oynayacaksak bir sol stoper bir de orta saha lazım. hermoso gelse iyi olurmuş aslında. mc kennie orta saha için iyi olur. ben rabiot un gelmesi taraftarıyım.

Fenerbahçe ve Beşiktaş eksik bölgelerine çok iyi transferler yaptı. Tutar ya da tutmaz orası ayrı ama eksik bölgeleri belirleyip ona göre bence harika hamleler yaptılar.
Bizde isim durum çok farklı. Evde un yok ekmek yok karnımız aç biz gidip waffle yemeye çalıştık.

Süper kupa ve Şampiyonlar ligi elemelerinde defansın seni milyon eurolardan etti sen gidip stoper almadın.
Orta sahada sayı ve kalitece diğer 2 rakibine nazaran daha zayıf olmana rağmen ekleme yapmadın.
Geçen sene elini sallasan kanat oyuncusuna değiyordu. Bu sene sadece Yunus ve Barış kanatlarımız var 😄

Ama biz gittik kalite ve maaş olarak gayet iyi bir rotasyona sahip forvet hattımıza pahalı gereksiz bir transfer yaptık. Böylece yönetim süper kupayı kaybetme , şl elemelerinden elenme ve gündemdeki bilet fiyatlarını örtbas etmekteki amacına ulaştı. Taraftar da bunu bir güzel yedi.

Taraftar uyandığında çok acı bir son bizi bekliyor olacak. Hayırlısı bakalım 🙋‍♂️

Osimhen'i aldık diye niye sevinelim ? Piyasa değeri 100 milyon € ama iki sezondur Avrupa'da kadro değeri bizden çok düşük olan takımlara karşı varlık gösteremeden eleniyoruz.Young Boys bizi eledi,İcardileri mi vardı ? Osimhenleri mi vardı ? Bu transfer Dursun Özbek'in başkanlığı tehlikeye girmesin diye yapıldı bence,gündem değişti,Avrupa'da yaşadığımız başarısızlık unutuldu,bravo.

Osimhen gerçekten inanılmaz bir transfer. Dünyada ilk 4-5 forvet arasına girer. 100 milyon euroluk topçu. Ben geldiğine inanamadım gerçekten de. Ama yetmez. Osimheni besleyecek sistemi oluşturmak lazım. 3-5-2 sistemi oynanacaksa katılıyorum bir sol stoper, bir sol kanat daha( ya da yedek bir sol bek), bir orta saha lazım. Eğer o takviyeleri de bugün içerisinde yapamazsak kadro eksik kalacak.Osimhenin şampiyonluk ya da UEFA kupasını getirmesi için bu yan parçalara da ihtiyaç var. Osimheni tek başına düşünemeyiz. Yoksa harcanan paralara yazık olur. Ama Osimhen gereçekten de müthiş bir transfer. Gündemi tamamen değiiştirdi. Yönetimin böyle birşeye ihtiyacı vardı.Yoksa istifa çanları çalıyordu. Kendilerine zaman kazandırdılar.

Elimizde tam 3’lü sistem için kadro var. Dünya üzerinde 3’lü sisteme en uygun kadro

Stoper, Orta Saha, Sol Kanat bek bu akşama yetişmeli ve parçalar tamamlanmalı.

Gönlümden geçenler : Alexandro, McKenie, Kostic

Muslera
Davinson. Alexandro. Jakobs
Barış. Torreria. McKenie. Sara. Kostic
Osimhen. İcardi

Günay
Nelsson. Metehan. Abdülkerim
Ali Tur. Berkan. Kaan. Kerem D. Jelert
Batshuayi. Mertens

Yusuf Demir, Yunus Akgün, Atakan Ordu : Diger üçlü

Uefa’ya 23, Lige 25 Kişilik kadro bildirimi ile Galatasaray tarihinin en iyi takımı oluruz

Osimhen gerçekten inanılmaz bir transfer. Dünyada ilk 4-5 forvet arasına girer. 100 milyon euroluk topçu. Ben geldiğine inanamadım gerçekten de. Ama yetmez. Osimheni besleyecek sistemi oluşturmak lazım. 3-5-2 sistemi oynanacaksa katılıyorum bir sol stoper, bir sol kanat daha( ya da yedek bir sol bek), bir orta saha lazım. Eğer o takviyeleri de bugün içerisinde yapamazsak kadro eksik kalacak.Osimhenin şampiyonluk ya da UEFA kupasını getirmesi için bu yan parçalara da ihtiyaç var. Osimheni tek başına düşünemeyiz. Yoksa harcanan paralara yazık olur. Ama Osimhen gereçekten de müthiş bir transfer. Gündemi tamamen değiiştirdi. Yönetimin böyle birşeye ihtiyacı vardı.Yoksa istifa çanları çalıyordu. Kendilerine zaman kazandırdılar.
Zaten Osimhen transferinde maksat UEFA ya da lig şampiyonluğu için değildi ki. Asıl maksat bilet olayı ile ilgili olan gündemi değiştirmeydi. Başarılı da oldular. Malesef Florya parası 2 3 iş bilmez, beceriksiz ismin elinde çarçur olacak. En çok buna yanıyorum.

Bu saatten sonra dediğiniz eksik 3 bölge için transfer de yetişmez. Uyuyan taraftarda 2 3 haftaya uyanır.

Bence üçlü defans cinayettir. Ülkemizde BJK döneminde Lucescu bu dizilişi bir süre oynatmıştı ancak futbol anlayışı ve çıkardığı kadrolar oldukça defansifti. Zaten bu sistemin tartışılmasının sebebi Okan Hoca'nın sürekli ofansif oyunda etkili olabilecek ve bindirme yapabilecek kanat beki aldırıp verim alamayarak göndermesi. Takımda seri hamle yapabilen stoper, oyun kurabilen stoper, çizgide oynayabilen defansif ve ofansif kanat oyuncuları ve merkez orta saha oyuncuları varsa o takım her dizilişte oynar. Zaten transferin de amacı budur. Biz transfere en alakasız yerden başladık. FB'den 2 milyon fazla imza parası vererek Bats'ı aldık. Halbuki bu pozisyonda geçen sezon Zaha bile çok iyi oynamış ancak aniden kesilmişti.

Şu an Galatasaray tarihinin en müreffeh ikinci dönemini yaşıyoruz sanırım. Elimizde kanat oyuncusu yokken Zaha'yı parasını vererek Lyon'da oynatıyoruz. Oliveira'nın da kontratından çıkmışız. Gelirken de sıcak baktığım bir oyuncu değildi ama bu kadar oyuncunun verim vermemesi normal midir? Ya da bu kadar formdan ve çaptan düşmeleri tuhaf değil mi? Tete de beğendiğim bir oyuncu değildi ama şu an iyi kötü verim vermeye başlamış. Verdiğimiz imza parasını da düşündüğümüzde bir buçuk milyon bile kazanamadık. Geçen sene de çoğu kişi anlamak istemedi ama Zaniolo'nun bile ücretini biz ödemiştik. Kimseden para kazanamıyoruz. Sürekli parayı basıp oyuncu getiriyoruz, çoğunlukla da kiralık. Para işleri de Dursun Özbek'in kontenjanlı liseli işsizlerinde ve kulübü icraya verip ffp'ye sokan Dursun Özbek'in kendisinde...

Takımda hiç yoktan birinin çıkıp forma alması da çok zor. O yetenekte sadece Yusuf Demir var, ona da Okan Hoca takmış durumda. Ligde bile dört beş farkla önde olduğun maçta seksen beşinci dakikada oyuna Berkan giriyor. Zaten aldığımız oyuncular birkaç hafta oynatılmıyor. Geçen sezon Zaha ortalama 48 dakika oynamıştı. Adamın 90 dakika oyunda kaldığı maç var mıdır bilemiyorum. Ziyech artık yavaşlamasının ve yaşının ilerlemeye başlaması sebebiyle on numarada kullanılabilecek bir oyuncu ama inatla sağ çizgide oynatılıyor. Bazı futbolcular tek maç formsuz olsa kenara çekilirken diğerleri mecburmuşuz gibi sürekli 11'e yazılıyor. Hazırlık maçlarında oynayan oyuncular BJK maçında oynatılmadı. BJK maçında sonradan oyuna sokulanlar Okan Hoca tarafından eleştirildi, onlar da Young Boys maçlarında oynatılmadı. Ben takımda forma adaleti olduğunu düşünmüyorum. Okan Hoca geçen sezon bir maç sonunda 85. dakikada oyuna aldığı Tete'nin performansından memnun olmadığını söylemişti. Bu sezon yine 85. dakikada oyuna giren Berkan'ın çok iyi koştuğunu ve ondan memnun olduğunu söyledi. Bu adamlar beş dakikada ne yapabilirler ki? Velhasılıkelam takımda forma adaletinden zerre olduğunu düşünmüyorum.

OSIMHEN... Psikolojik üstünlük transferi. Ezeli rakibinin kanalına ''Tarihi Transfer'' başlığı attıracak kadar dünya yıldızı. Rakiplerin havaya girmişken, sen rezil futbolunla YB'ye elenip kötü günler geçirirken, dünyanın en iyi forvetlerinden birini 25 yaşında getirerek iklimi değiştirdin bir anda. Şimdi hepsi yönetimine daha çok küfür ediyor.
Bir takıma böyle dünya yıldızı bir oyuncu gelirse ; o takımın teknik direktörü de kendine gelir, futbolcusu da kendine çeki düzen verir.
Maliyeti beni ilgilendirmiyor, sizi de ilgilendirmesin. Ki zaten böyle bir isme göre çok makul bir miktar çıkacak kasadan. Afrika kıtasına uzanan dünya üzerindeki büyük reklamımızdan ve forma-bilet satışlarından hiç bahsetmiyorum bile. Büyük başarı.

Torreira'nın yanına sağlam ciğerli birini alıp Sara'yı 10 numaraya atmak lazım. Elemanın tekniği ve oyun bilgisi Sneijder'i anımsatıyor. Mevcut şartlarda Berkan'ın kesinlikle forma giymesi gerektiğini düşünüyorum. Hem çok çalışkan hem çok iyi oynuyor hem de oyun aklı yüksek. Çocuk artık hak ettiğini almalı.

Jelert... Şimdilik hayal kırıklığı. Fizik olarak da oyun aklı olarak da hız-çeviklik olarak da rezalet. Düzelir mi onu da bilmiyoruz... Linnes'ten fazla katkı vereceğini düşünmediğimi yazmıştım geçen ay ama sanırım onu vereceği bile meçhul duruyor. Gittik 9-10M para verdik. Neyse zaman uzun, umarım ben haksız çıkarım.

Osimhen transferi; bu yönetimin beceriksizliğini, skandallarını, plansızlığını, kulübün parasını çarçur ettiği gerçeğini örtemeye yetmez. Bu transfer dönemindeki bjk’ye baksınlar da, feyz alsınlar biraz. Son gün gelmiş hâlâ Torreira harici adamakıllı bir gibi orta saha yok, kanat desen yok. Osimhen için de Gardi’yi omuzlarında taşısınlar yoksa bunlar kramponunu bile getiremezdi.

Teknik direktör desen “küçük dağları ben yarattım” havalarında. Oyunculardan verim almayı bilmiyor, forma adaleti zaten yok. 4-2-3-1’den başka diziliş bilmiyor. Oyuncuların fizik kondisyon seviyesi zaten yerlerde. Göreceksiniz çift forvete dönse bile, dörtlü defanstan vazgeçmeyecek; çünkü kendisini kusursuz görüyor. Biri eleştirince de; “102 puan aldık” ve “Manu’yu deplasmanda yendik” diyor. Ayrıca hayatları Galatasaray ile geçmiş taraftara “bu takıma başarısız diyen City, Madrid tutsun” diyebilme cüretini kendinde bulabiliyor.

Kısacası; bu yönetim ve teknik direktör gitmeden takımın düzeleceğini sanmıyorum. İnşallah ben yanılırım.