2024-2025 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Burası Okan Buruk fanboyları derneği değil, forum. Kimse eleştirilmez değildir, hiç kimse Galatasaray’dan büyük de değildir. Fikri hür, vicdanı hür Galatasaray taraftarı yeri geldiğinde teknik direktörünü de, futbolcusunu da, başkanını da, yönetimini de gayet eleştirebilir. Buna kimse engel olamaz, engel olmaya cüret de edemez. Had bilmek lazım. Burda herkes takımın daha başarılı olması için fikir belirtiyor. Eleştiri her zaman olmalıdır, olacaktır.

Muslera

Kaan Davinson Apo Jakobs

Toreira Sara

Yunus Mertens Barış

Osimhen

Malesef fiziki olarak çok kötü bir kadro tercihi. Yani geçen sene evinde kanatta Ziyech(şu anda Yunus), ortada Demirbay(şu anda Sara) ve Mertens ile başlayıp rakibine 10 kişi kalmasına rağmen fiziksel olarak ezilmiş, bu oyunculara rağmen set oyunu oynayamamış ve ağır bir yenilgi almışsın. Bu sene Bjk ve Youngboys maçlarında da fizik olarak eksik olduğu için kötü skorlar almışsın. Ama hala aynı hataları ısrarla yapmaya devam ediyorsun. Okan hocayı bazen anlayamıyorum.

İlk yarı özelinde çoğu kişinin “orta saha yetersiz kalır” endişesiyle eleştirdiği ideal 11’le çıkmasına rağmen sakin kalarak rahat bir oyunla rakibi sürklase eden takımı ve
Okan hocayı tebrik ediyorum. Şimdi maçı kazanalım.

Ne oynadığını bilen, planı olan, sahada her yere basan, defansta da hücumda da olması gerektiği gibi olan, maça kazanmak için gelmiş ve hak ederek de vura vura kazanmış bir Galatasaray !!! İşte istediğimiz buydu ! Emeği geçen oyunculara ve hocaya BÜYÜKKKK TEŞEKKÜRLERRRR !!!!

Young boys ve beşiktaş maçlarından sonra OKANCILIK kafası karışık OKANCILIGA DÖNMÜŞTÜ.

Ama ben bu maç kadar ömrümde hiçbir maçı beklememiştim.

Okan Buruk Hocam sen bizim tarihimizdeki en iyi teknik direktör olacaksın.

Açıkcası fazla ümidim yoktu ama çok iyi oynadık. 8 tane falan atabilirdik biraz dikkatli oynasaydık.

Okan hoca Yunus üzerinden müthiş taktik kurmuş, Yunus da çok iyi oynadı.

Burası Okan Buruk fanboyları derneği değil, forum. Kimse eleştirilmez değildir, hiç kimse Galatasaray’dan büyük de değildir. Fikri hür, vicdanı hür Galatasaray taraftarı yeri geldiğinde teknik direktörünü de, futbolcusunu da, başkanını da, yönetimini de gayet eleştirebilir. Buna kimse engel olamaz, engel olmaya cüret de edemez. Had bilmek lazım. Burda herkes takımın daha başarılı olması için fikir belirtiyor. Eleştiri her zaman olmalıdır, olacaktır.
Aynen öyle, hocaya okoş bokan diye dil uzatmak ve hatta aklınca "Okan" diyerek seni sallamıyoruz ayağı yapmak, başarılarını küçümsemek, geldiğinden beri doğru dürüst derbi kaybetmeyen hocaya büyük maç oynayamiyor demek eleştiridir saygısızlık değildir evet. :D

Siz Galatasaraylısınız ama biz değiliz. Siz Galatasaray'ı üstün buluyorsunuz biz Okansaraylıyız evet. Had bilmek lazım. :)

Eleştiriye tahammülü olmayan çatlak seslere inat galibiyeti kutlamaya devam ediyoruz.

Torreira’nın kendisinden beklenmeyen bir isabetle nihayet şeytanın bacağını kırması..

100 milyonluk maskeli adamın asiste dönüşen enfes göğüs pasıyla, yıllara meydan okuyan yaşlı kurt Mertens’in oyun zekasını Kadıköy’ün çimlerine imza olarak atması..

Geldiği günden bu yana sürekli “bu kadar para eder mi” sorularına maruz kalan sambacı Sara’nın, tek kişilik resitalini Torreira ile verkaç sonucunda şık bir gole çevirerek akıllardaki soru işaretini büyük ölçüde bitirmesi..

Yıllardır beklenen patlamayı bir türlü yapamayan “verimsiz evlat” Yunus’un sonunda “ben de formaya adayım” diyen performansı..

Geçen sezon sonundan itibaren formsuz olduğu dolayısıyla ayrıca süper kupadaki bjk hezimeti ve Şampiyonlar Liginden elendiği için haklı olarak eleştirilen Okan Buruk’un eski motive günlerine geri dönüş sinyali vermesi. “Bu orta saha deplasmanda zayıf kalmaz mı” soruları arasında taş gibi top oynatması ve şikecilerin akşamını zehir etmesi..

Ayrıca ismini yazmadığımız fakat görevini layığıyla yerine getiren herkese tebrikler.

Yaşasın Galatasaray’ı menfaatsiz sevenler!

Kadıköy sadece Cimbombomundur! :)

Her spor kulübü için olduğu gibi, erkek futbol takımı Galatasaray'ın amiral gemisi. Sığ sularda kıyıdan kıyıdan gitmek değil de, okyanusta engin dalgalarla boğuşmak Galatasaray erkek futbol takımının kimliği. Bir an önce, büyük musibet ya da sarsıntı beklemeden Avrupa'da Galatasaray'ın ayak seslerini yeniden duyuralım.

Galatasaray Futbol Takimi kadrosu ligin en iyi kadrosudur.Bunu 2-3 hafta once de anlatmaya calismistim.Ligde her turlu rakibe karsi her turlu cozumu uretecek bir oyuncu grubu var.Gabriel Sara dedigimiz adam bugun 1 senedir herkesin diline doladigi Fred’i bugun sahadan sildi.Batshuayi ve Icardi bugun oyuna bile girmedi.Ikisi de hem Fener’de hem Bjk’de ilk 11 oynar.Kaan,Abdulkerim,Berkan,Demirbay,Yunus,Baris Alper gibi cok degerli Turk oyuncularimiz var.Mertens gibi inanilmaz buyuk bir topcu var.Torreira gibi esi benzeri olmayan bir orta saha,Davinson gibi benim Gs’de izledigim en iyi stoper var.Jakobs’ta takima iyi oturmus gibi.Ihtiyaci goruyor.

Siz takiminiza ve hocaniza guvenin sadece.Bu takim insallah 5. yildizi da takacak.Uefa Kupasi’ni almak 1-2 senede olmadi.4 senelik bir yapilanmaydi.O konuda da sabir gostermek gerek.Yonetimin hatalari hepimizin malumu.Fakat takimimiza sahip cikip desteklememiz gerekiyor.Cunku bu takim ve bu hoca cok buyuk basarilar kazanacak.Ben inaniyorum.

Bu arada Bats'ın girmemesi bana göre hataydı. Osimhen yoruldu ve artık ihtiyacın yoktu. 70-75'den sonra sokabilirdin. Bats'ın fizik gücünden yararlanabilirdin oyunun her iki tarafında da. Ve adam dün akşamdan maça bilenmiş intikam için. Gol atma şansı yüksekti.
Sağ kanatta da Maximin çok rahat pozisyonlara girerken Kaan'ın yerine Barış'ı çekmek ya da bir hamle yapmak gerekiyordu. Maç boyu o kanadı parçaladılar rahatça.
Ben Sallai'nin de iyi bir şeyler verebilme sinyalini aldım kısa sürede. Aklı başında topçuya benziyor. Oyunu okuyarak oynamaya çalışıyor. Umarım o da adapte olur ve uçuşa geçirir bizi.

Bu arada Bats'ın girmemesi bana göre hataydı. Osimhen yoruldu ve artık ihtiyacın yoktu. 70-75'den sonra sokabilirdin. Bats'ın fizik gücünden yararlanabilirdin oyunun her iki tarafında da. Ve adam dün akşamdan maça bilenmiş intikam için. Gol atma şansı yüksekti.
Sağ kanatta da Maximin çok rahat pozisyonlara girerken Kaan'ın yerine Barış'ı çekmek ya da bir hamle yapmak gerekiyordu. Maç boyu o kanadı parçaladılar rahatça.
Ben Sallai'nin de iyi bir şeyler verebilme sinyalini aldım kısa sürede. Aklı başında topçuya benziyor. Oyunu okuyarak oynamaya çalışıyor. Umarım o da adapte olur ve uçuşa geçirir bizi.
Bence de son 15 20 dk oynamalıydı ama 3 gün önce Gaziantep maçı oynadı. 3 4 gün sonrada PAOK maçı var. Osimhen kadroda değil, İcardi sakat. Onu o maça saklamak amacıyla Okan hoca böyle bir şey yapmış olabilir.

Bence de son 15 20 dk oynamalıydı ama 3 gün önce Gaziantep maçı oynadı. 3 4 gün sonrada PAOK maçı var. Osimhen kadroda değil, İcardi sakat. Onu o maça saklamak amacıyla Okan hoca böyle bir şey yapmış olabilir.
Osimhen neden kadroda değil cezası mı var? Çünkü listelerin verilmesinden önce transferi gerçekleşti ve listeye de girdi.

Dünkü maç 2 yıl önceki derbi gibi rahatça izleyebildiğimiz, yesek de atarız denilebilen bir oyunun çok uzun sürelere yayılabildiği derbi oldu. Tempoyu düşürmemiz gereken kritik yerlerde de çok tecrübeli bir takım vardı sahada. Penaltı olmasa 6ya 7ye bile gidebilecek bir maç olacaktı ama o dakikadan sonra daha az risk almaya başladık. Osimhen de kalitesini konuştursa da tercih hataları ve kötü şutlarıyla farka gidebileceğimiz bir maçta striker performansından mahrum kalmamıza neden oldu. İlk resmi gol baskısı var üstünde bu çok belli ve umarım ilk maçında aşar.

Son düzenleme:
Aynen öyle, hocaya okoş bokan diye dil uzatmak ve hatta aklınca "Okan" diyerek seni sallamıyoruz ayağı yapmak, başarılarını küçümsemek, geldiğinden beri doğru dürüst derbi kaybetmeyen hocaya büyük maç oynayamiyor demek eleştiridir saygısızlık değildir evet. :D

Siz Galatasaraylısınız ama biz değiliz. Siz Galatasaray'ı üstün buluyorsunuz biz Okansaraylıyız evet. Had bilmek lazım. :)
bunlar hangi kafayi yasiyor cidden anlamiyorum.

Her maci yenmek, namaglup sampiyonluk hayir beklenti nedir sanki FM yada Fifa Menajerlik oyunu oynuyorlar.

İlla birine tepki mi gösterilmesi gerekiyor? Hayorla 20 puan geride miyiz? ben 5'te 5 yapıp lideriz diye biliyorum ama. Bizim her şeyi bilen, eleştiri kültürü olan taraftarımız 3. ligden gelip her yıl 20 tabela yapan adamı eleştiriyor. Çünkü GS eleştiri kültürüyle diğerlerinden farklı tabi.

Golde kaleciye hata bulmak için gerçekten gereksiz bir nefret sahibi olmak lazım. Muslera yıllardır LK rolüyle belki kaç tane savunma arkası atılan top kesmiştir. Ki dün de kesti. Torreira kaptırdı, Muslera da ters açıda kaldı. Şu gol yüzünden kaleciyi asalım, ondan sonra stoperlerden başlarız asmaya nasılsa eleştiri kültürümüz var.

Allahın işi işte..

bunlar hangi kafayi yasiyor cidden anlamiyorum.

Her maci yenmek, namaglup sampiyonluk hayir beklenti nedir sanki FM yada Fifa Menajerlik oyunu oynuyorlar.
biz şahıssaraylıyız onlar galatasaraylı. biz galatasarayı menfaatimiz olduğu için seviyoruz onlar menfaatsiz seviyor. öyleymiş bende dün akşam öğrendim. sadece dün akşam değil son 1 aydır hocaya o kadar çok terbiyesizlik yapıldı o kadar çok dil uzatıldı ki. yani ağır konuşacağım olmayacak, Okan buruk bunlara bir ah etse yerlebir olur hepsi. neyse, büyük maç oynayamiyormuş. :D