2024-2025 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Bu iki uruguaylı vatandaş acaba Türk vatandaşı olsaydı, Yerli futbolcu olsaydı taraftarımız aynı tepkiyi gösterir miydi ?

3 sezonda 85 gole katkısı olan yerli kanat oyuncusunu ıslıklamayı bilen çok degerli taraftarımız bu iki arkadaşa ne zaman tepki gösterecek merakle bekliyorum

Fb maçında orta sahada Torreira, Sara ve Mertens ile çıkarsak fizik olarak bizi ezerler. O gün çok sert ve çirkef olacaklar. Bizde bu sertlik ve çirkefliğe karşılık verecek şekilde hazır olmalıyız. Bu yüzden Mertens'i bu maç dinlendirip Berkan ile başlamalıyız.

Muslera
Kaan Davinson Apo Jakobs
Sara Torreira Berkan
Barış Osimhen Sallai

2021 yazında ayak sesleri duyulan Rusya-Ukrayna savaşının 2022 kışıyla birlikte vuku bulmasıyla, Balkanlar Slav ırkı üzerinden var olan ortaklık sebebiyle hepten alt üst oldu. Kültürel alandaki somut sonuçlarından biri, Dinamo Zagreb'in dün gece Bayern Münih karşısında; 55. dakika itibariyle tarih yazar mı dediğimiz maçta, CL'nin gol yeme rekorunu kırarak tersten tarih yazmasıyla gün yüzüne çıktı. Bu ekstrem skor, Young Boys'u CL'nin ilk akşamının en geri takımı olmaktan kurtardı. Gel gelelim ki, kendilerinden 2018'de Arsenal'i deplasmanda yenen bir Östersunds çıkabilmesi; kayda değer mucizelerin gerçekleşmesine bağlı duruyor.

10 sezondur Fenerbahçe yerel ligde şampiyon olamıyor. 10 sezondur da, CL'de Old Trafford'daki Manchester United galibiyeti dışında; kulüp standartları gözetildiğinde Avrupa'da hiçbir şey ortaya koymadık. Bu lanetin bir yerde kırılması gerekiyor. En ideal, istenecek seçenek; üst paragraftaki Bayern Münih'i Leverkusen'den, Real Madrid'den önce temelinden sarsarak okyanusu geçtiğimiz ortamda dereye bana mısın dememekti. Gerçekleşmedi. Sonucundaysa günden güne Hollanda Ligi'ne, İskoçya Ligi'ne evrilecek olan yerel ligde karşımızda rakip yokmuşçasına kendi takımımızın ilgi çekici vitrinini izler haldeyiz. Osimhen transferinin ilgi çekiciliğine durabilmek güç, Avrupa'da kendi ağırlığı ölçüsünde var olmayan bir Galatasaray takımını benimseyebilmek daha da güç.

Lig artık zevk vermiyor. Son 2 senedir bu lig bitmiş. Ama asıl mevzu 3 gün sonra bizim için. Hem itibar açısından hem şampiyonluğu belirleme açısından derbiler bu sezonun şampiyonunu belirleyecek gibi duruyor. Tabi akabinde Avrupa maçları başlayacak. İşte asıl ölçüt bunlar. Yoksa kendi küçük akvaryumumuzda debelenip dururuz yıllardır olduğu gibi.

Bu seneki başarı kriterinin lig şampiyonluğu değil,UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Bu iki uruguaylı vatandaş acaba Türk vatandaşı olsaydı, Yerli futbolcu olsaydı taraftarımız aynı tepkiyi gösterir miydi ?

3 sezonda 85 gole katkısı olan yerli kanat oyuncusunu ıslıklamayı bilen çok degerli taraftarımız bu iki arkadaşa ne zaman tepki gösterecek merakle bekliyorum

İlla birine tepki mi gösterilmesi gerekiyor? Hayorla 20 puan geride miyiz? ben 5'te 5 yapıp lideriz diye biliyorum ama. Bizim her şeyi bilen, eleştiri kültürü olan taraftarımız 3. ligden gelip her yıl 20 tabela yapan adamı eleştiriyor. Çünkü GS eleştiri kültürüyle diğerlerinden farklı tabi.

Golde kaleciye hata bulmak için gerçekten gereksiz bir nefret sahibi olmak lazım. Muslera yıllardır LK rolüyle belki kaç tane savunma arkası atılan top kesmiştir. Ki dün de kesti. Torreira kaptırdı, Muslera da ters açıda kaldı. Şu gol yüzünden kaleciyi asalım, ondan sonra stoperlerden başlarız asmaya nasılsa eleştiri kültürümüz var.

İlla birine tepki mi gösterilmesi gerekiyor? Hayorla 20 puan geride miyiz? ben 5'te 5 yapıp lideriz diye biliyorum ama. Bizim her şeyi bilen, eleştiri kültürü olan taraftarımız 3. ligden gelip her yıl 20 tabela yapan adamı eleştiriyor. Çünkü GS eleştiri kültürüyle diğerlerinden farklı tabi.

Golde kaleciye hata bulmak için gerçekten gereksiz bir nefret sahibi olmak lazım. Muslera yıllardır LK rolüyle belki kaç tane savunma arkası atılan top kesmiştir. Ki dün de kesti. Torreira kaptırdı, Muslera da ters açıda kaldı. Şu gol yüzünden kaleciyi asalım, ondan sonra stoperlerden başlarız asmaya nasılsa eleştiri kültürümüz var.

Ben keremi birgün bile eleştirmedim mesela. Sadece ilk 11 oynadıgı sezon first touch ve gol kaçırma yüzdesi fazlaydı. Onu da geliştirdi.

Mesele burda yerli - yabancı dengesi. Keremi eleştir, barışa ve berkana bir dünya laf söyle ama young boys maçından sonra musleraya sus.

Yoksa bende eleştiri kültürünün fazlaca abartılmasından rahatsızım. Burda bahsettigim konu yerli futbolcu-yabancı futbolcu tutumu