24/25 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

En azından bir yatırım gelicek diye sorun etmiyorum yıllardır belediye takımları bütçesi ile çıkıyoruz bu sene kaliteli genç yerli temeli atıldı bu sene ilk 4 yapıp seneye kaliteli 3 yabancı çekilip ilk 3 yarışına girilirse ben geç de olsa takdir ederim ama laf da kalırsa bu sözler Cibara zaten büyük taraftar eleştirisiyle bir şekilde görevinden alınır.Ama Kosheleva Dobriana Neslihan gibi yıldızlar karması takımı Cibara kurmuştu yatırım yapıcaz diyorsa Cibara doğrudur.Ama haklısınız sene başında yetiştirici kulüp olucaz diyip İlkin olayından sonra Özbek de bu branşa sahip çıkınca zirve demeye başladı neyse zirve yarışına soksun da bizi ne derse desin.
O takımı cibara nasıl kurdu o dönemde Ali yüce şubenin başındaydı. Üstelik o takım da zaten overrated. Ayrıca temel atıldı diyorsunuz yasemin 1 senelik imzalamış mesela böyle mi temel atıyoruz? Alexia zaten üst seviye olmak isteyen takımlarda as olarak oynamaması gereken bir yerli. Hangi temel bu mesela?

O takımı cibara nasıl kurdu o dönemde Ali yüce şubenin başındaydı. Üstelik o takım da zaten overrated. Ayrıca temel atıldı diyorsunuz yasemin 1 senelik imzalamış mesela böyle mi temel atıyoruz? Alexia zaten üst seviye olmak isteyen takımlarda as olarak oynamaması gereken bir yerli. Hangi temel bu mesela?
Yasemin zaten 1 den fazla imzalamaz 2 sene olsun istiyordum bende ama Eczacı facia sı var az bişey takip eden biri bu riske bu sene girmeyeceğini bilir.Güzel bir sezon geçirirsek Yaseminde bu takımla uzatır. Şu yerli kadrosunu da eleştiriyorsunuz kurulan bir şey demiyorum yabancı olarak daha iyiler gelmeliydi ama yerli olarak bu oyuncular eleştirilecek durumda değil. İlkin Ayçin Yasemin Alexia Eylül Aslıhan hepsi geleceği gayet parlak oyuncular. Bu yerli kadrosu da eleştiriliyorsa ben Cibarayı değil taraftarı eleştirmeye başlarım adam İlkez bu sene doğru birşey yaptı onuda eleştirmek saçma siz temel atmak için alabileceğimiz daha iyi yerlileri yazında bizde Cibara hatta etmiş diyelim.

Yasemin zaten 1 den fazla imzalamaz 2 sene olsun istiyordum bende ama Eczacı facia sı var az bişey takip eden biri bu riske bu sene girmeyeceğini bilir.Güzel bir sezon geçirirsek Yaseminde bu takımla uzatır. Şu yerli kadrosunu da eleştiriyorsunuz kurulan bir şey demiyorum yabancı olarak daha iyiler gelmeliydi ama yerli olarak bu oyuncular eleştirilecek durumda değil. İlkin Ayçin Yasemin Alexia Eylül Aslıhan hepsi geleceği gayet parlak oyuncular. Bu yerli kadrosu da eleştiriliyorsa ben Cibarayı değil taraftarı eleştirmeye başlarım adam İlkez bu sene doğru birşey yaptı onuda eleştirmek saçma siz temel atmak için alabileceğimiz daha iyi yerlileri yazında bizde Cibara hatta etmiş diyelim.
Yerli kadrosunu eleştirmiş miyim bir daha okuyun? Yerli temeli atıldı diyorsunuz oyuncularla sözleşmeler 1 senelik o nasıl temel diyorum bence gayet açık yazdığım. Yasemin iyi bir sezon geçirirse ayrılmak isteyeceği için 1 sene imzalamak istemiş zaten neden uzatsın bizimle? Tam tersi iyi bir sezon geçirmeyip istediği teklifleri alamazsa bizimle devam eder bazı şeyleri kaçırdığınızı düşünüyorum. Aslıhan 1 sene yasemin 1 sene sadece Alexia 2 sene Alexia ile de temel atmak kötü bir temel demektir zaten. Kısacası hangi temel bu bahsettiğiniz?

Gizem hanım voleybolu bilenlerden dinleminizi öneririm sadece biz demiyoruz bunları.Voleybolda sözleşmeler nadiren 2 yıllık olur genelde 1 yıl yapılıp devam edilir.2 yıl da son 2 sene de geldi normalde tamamen 1 yıl oluyordu.Önemli olan oyuncuları burda mutlu edip devam etmek.Neden kalsın diyip bu koca camiayı küçümsemeniz komik İlkin Ayçin sözleşmesi bitmişken neden bu takımla uzatmışsa Yasemin de o yüzden uzatır bende zaten Yasemini mutlu etmemiz lazım dedim oda Formasını giyip sahaya indi zaten Galatasaray camiasını biraz daha araştırın lütfen.

Dün ilkin Hollanda maçında 16 sayı aldı hem önde hem geride gayet iyiydi.Hollanda da oyuncumuz Timmerman dinlendiriliyor ilk hafta Bongaerts ile geç kapadılar sezonu diye.Sonra dan Timmerman'ı almak zorunda kaldı. Timmerman çok çok iyi oynadı yeniden ne kadar skorer bir oyuncu aldığımızı gördüm hem blokta hem hücumda çok iyiydi.Bongaerts Olimpiyatlar da as pasör olarak başlar Vnl de gelişsin diye Sarah oynıyacak oyun zora girerse Bongaerts oyuna girip müdahale edicek gibi duruyor.

Ve evet Eylül de 1 senelik imzalamış… Galatasaray için üzücü olan ne biliyor musunuz; gelişim gösterip üst seviye yapabilecek hiçbir genç Burda kalıp uzun yıllar oynama hedefi ile kulübe gelmiyor. Bunu düzeltmenin tek yolu şampiyonluklar yaşamak, final maçları oynamaktır. Yabancılarla 1 senelik sözleşmeleri anlayabiliyorum ama biz yerli iskeleti oluşturacağız diyip yerlilerle 1 sene imzalamanın yönetim tarafından sadece böyle açıklanabileceğini düşünüyorum ya da seneye Ayça, Elif, vargas gibi top class yerlilere gidilecek o da imkansız zaten

Ve evet Eylül de 1 senelik imzalamış… Galatasaray için üzücü olan ne biliyor musunuz; gelişim gösterip üst seviye yapabilecek hiçbir genç Burda kalıp uzun yıllar oynama hedefi ile kulübe gelmiyor. Bunu düzeltmenin tek yolu şampiyonluklar yaşamak, final maçları oynamaktır. Yabancılarla 1 senelik sözleşmeleri anlayabiliyorum ama biz yerli iskeleti oluşturacağız diyip yerlilerle 1 sene imzalamanın yönetim tarafından sadece böyle açıklanabileceğini düşünüyorum ya da seneye Ayça, Elif, vargas gibi top class yerlilere gidilecek o da imkansız zaten
Gizem hanım, eğer gerçekten camianın içerisinde olup anlaşma zemininde derin bir bilginiz varsa, bunu açıklayınız, aksi takdirde, yukarıda anlattıklarınız tamamen spekülatif ve dedikodudan ibaret varsayım olarak kalır.

Logan yarım sezonluk alınmış ve sezon sonunda sözleşmesi yeniden 1 yıl uzatılmış. Oyuncular satılık veya kiralık mal değil. Transferler, iki tarafın karşılıklı beğenileri, talepleri ve beklentileri doğrultusunda yapılır. Sözü edilen oyuncularla, Galatasarayımız başarılı bir sezon geçirirse, hiç merak etmeyin yönetime güveniyorum, sözleşmeleri uzatılır. Yine ayrıca önümüzdeki günlerde yeni yönetim seçimleri var ve şu an yapılacak uzun vadeli sözleşmeler, yeni yönetimin kararlarına ipotek koymaktır.

Dediğim gibi, mevcut yönetim, yeni dönemde de devam ederse ve takım başarılı olursa, başarıya önemli katkı yapacak oyuncuların elde tutulacağına inanıyorum. Aksi bir durum, zaten eşyanın tabiatına aykırıdır.

Galatasarayamız zor dönemi atlattıktan sonra, her şekilde beklenen transferleri yapabilecek kapasiteye sahip bir camiadır. Lütfen biraz inanın.

Dün ilkin Hollanda maçında 16 sayı aldı hem önde hem geride gayet iyiydi.Hollanda da oyuncumuz Timmerman dinlendiriliyor ilk hafta Bongaerts ile geç kapadılar sezonu diye.Sonra dan Timmerman'ı almak zorunda kaldı. Timmerman çok çok iyi oynadı yeniden ne kadar skorer bir oyuncu aldığımızı gördüm hem blokta hem hücumda çok iyiydi.Bongaerts Olimpiyatlar da as pasör olarak başlar Vnl de gelişsin diye Sarah oynıyacak oyun zora girerse Bongaerts oyuna girip müdahale edicek gibi duruyor.
Çok yerinde tespitler. Orta ve hücularda biraz zayıf kalsak, Timmerman gerçekten az daha başımıza çorap örecekti. Kalitesini gösterdi. Ben de önceki yorumlarımda bundan sözediyordum. Bongaerts de çok iyi bir pasör.

Yine önceki yorumlarımda bahsettiğim, Hena Kurtagic Sırbistan'da müthiş oynuyor. Ayrıca Kendall Kipp'i Vakıfbank kaptı. Keşke önceki transfer sezonunda, mutlaka alınmalı dediğim bu oyunculara odaklanılabilseydi. Çok maliyetli olmayan ama çok verimli transferler olacaktı. Yine de geç olsa bile bu yılki kıpırdanmalar ümit veriyor.

Boş eleştiriler yerine, keşke bu tür beyin fırtınaları ve tartışmalar yapılabilse ve tüm arkadaşlar aktif olarak katılsa. Eminim ki yönetimden birileri de bunlara bakıyordur. En azından rota çizilmesinde bir katkısı olur.

Gizem hanım, eğer gerçekten camianın içerisinde olup anlaşma zemininde derin bir bilginiz varsa, bunu açıklayınız, aksi takdirde, yukarıda anlattıklarınız tamamen spekülatif ve dedikodudan ibaret varsayım olarak kalır.

Logan yarım sezonluk alınmış ve sezon sonunda sözleşmesi yeniden 1 yıl uzatılmış. Oyuncular satılık veya kiralık mal değil. Transferler, iki tarafın karşılıklı beğenileri, talepleri ve beklentileri doğrultusunda yapılır. Sözü edilen oyuncularla, Galatasarayımız başarılı bir sezon geçirirse, hiç merak etmeyin yönetime güveniyorum, sözleşmeleri uzatılır. Yine ayrıca önümüzdeki günlerde yeni yönetim seçimleri var ve şu an yapılacak uzun vadeli sözleşmeler, yeni yönetimin kararlarına ipotek koymaktır.

Dediğim gibi, mevcut yönetim, yeni dönemde de devam ederse ve takım başarılı olursa, başarıya önemli katkı yapacak oyuncuların elde tutulacağına inanıyorum. Aksi bir durum, zaten eşyanın tabiatına aykırıdır.

Galatasarayamız zor dönemi atlattıktan sonra, her şekilde beklenen transferleri yapabilecek kapasiteye sahip bir camiadır. Lütfen biraz inanın.
Daha en başından verdiğiniz örnek yanlış. Logan yarım sezonluk imzalamadı ki tekrar sözleşme yapılsın! Asıl siz bu bilgiyi nerden aldınız merak ediyorum. Gs taraftarı bile gsnin voleybola uzun süreli bi yatırım planı olmadığına inanıyorken sporcuların bu kulüpte devam etmek isteyeceklerini düşünmek çok saçma. İlkinin de vefa duygusu olmasa çoktan gitmişti. Galatasaray her branşta isterse her sporcuyu alabilecek potansiyel güce sahip ama bunu gerçekleştirecek bir kulüp değil. Voleybol camiasında iyi anılmıyoruz ben gerçekleri söylüyorum. Mesela örnek verelim hani voleybol salonu yapılıyordu 2026 için? Kusura bakmayın ama bu branşlar sadece seçim arefesinde küçük bir konuşulur ve üstü örtülür sonra da görev süremiz doldu denir. Bu şubeler bitkisel hayatta uzun yıllardır

Gizem Hanım'a katılmamak mümkün değil. İlkin Aydın ağlamamış olsa ne olacağı belli olmayan bir şube yıllar sonra dişe dokunur bir yerli kadrosu kurdu diye plan programdan bahsetmek hele ki katlanarak yatırım yapmak falan şu an için tuhaf.
Şu da muhakkak ki yerli yabancı çoğu oyuncu için Galatasaray basamaktır, baş altı takımıdır. Tüm bu şartlarda bu yıl ki takım ne yapar sezonu nerede bitirir kaç oyuncu takımda kalır bilinmez bu sebeple İlkin dışında bütün yerliler ve yabancılar takımdan ayrılabilir o plan yapılanma masalları da suya düşer.

Daha en başından verdiğiniz örnek yanlış. Logan yarım sezonluk imzalamadı ki tekrar sözleşme yapılsın! Asıl siz bu bilgiyi nerden aldınız merak ediyorum. Gs taraftarı bile gsnin voleybola uzun süreli bi yatırım planı olmadığına inanıyorken sporcuların bu kulüpte devam etmek isteyeceklerini düşünmek çok saçma. İlkinin de vefa duygusu olmasa çoktan gitmişti. Galatasaray her branşta isterse her sporcuyu alabilecek potansiyel güce sahip ama bunu gerçekleştirecek bir kulüp değil. Voleybol camiasında iyi anılmıyoruz ben gerçekleri söylüyorum. Mesela örnek verelim hani voleybol salonu yapılıyordu 2026 için? Kusura bakmayın ama bu branşlar sadece seçim arefesinde küçük bir konuşulur ve üstü örtülür sonra da görev süremiz doldu denir. Bu şubeler bitkisel hayatta uzun yıllardır
Logan konusunda bana yanıt verirken yanlış yapmışsınız. Sizlerin Logan konusunda bir fikri yokken, ben NCAA finallerini ve Logan'ı izliyordum. Logan, rezalet Kath Bell transferi sonrası, Bell'in sözleşmesinin iptal edilerek yerine alınması sonucu kazanılmış bir oyuncu idi ve 2023-2024 sezonunda sözleşmesi 1 yıl uzatılmıştı. Keşke 1 yıl daha uzatılabilmiş olsaydı. Bu nedenle, siz kendi yanlışlarınızı düzeltin.

Fikri olmayıp zikri olan sizler, bari bir kez de olumlu birşey söyleyin. Tek yaptığınız eleştirmek. Evet eleştiri de bu forumun ve hatta hayatın bir gerçeği ama bari bunu yaparken iyiye iyi demeyi de bari öğrenin. Takım başarılı iken peşinden koşmak iyi. Tıpkı Galatasaray Futbol takımının başarısında olduğu gibi. Ama voleybola gelince Galatasaraylıyım diyen sizin gibiler, eminim ki sırtına Vakıfbank, Eczacıbaşı veya Fener forması giyip tribüne koşuyordur. Bizim böyle taraftarlara da ihtiyacımız yoktur.

İlkin'e saldıran veya aşağılamaya çalışanlar, boşa düşünce, son dönemde yine de birşeyler bulma konusundaki maharetleriyle, İlkin'in hırsı nedeniyle ağlamasını dillerine dolamışlar, hızlarını alamayarak, bel altı dokundurmaya çalışıyorlar. Hadi oradan. Bu sitenin trollere ihtiyacı yoktur.

Logan konusunda bana yanıt verirken yanlış yapmışsınız. Sizlerin Logan konusunda bir fikri yokken, ben NCAA finallerini ve Logan'ı izliyordum. Logan, rezalet Kath Bell transferi sonrası, Bell'in sözleşmesinin iptal edilerek yerine alınması sonucu kazanılmış bir oyuncu idi ve 2023-2024 sezonunda sözleşmesi 1 yıl uzatılmıştı. Keşke 1 yıl daha uzatılabilmiş olsaydı. Bu nedenle, siz kendi yanlışlarınızı düzeltin.

Fikri olmayıp zikri olan sizler, bari bir kez de olumlu birşey söyleyin. Tek yaptığınız eleştirmek. Evet eleştiri de bu forumun ve hatta hayatın bir gerçeği ama bari bunu yaparken iyiye iyi demeyi de bari öğrenin. Takım başarılı iken peşinden koşmak iyi. Tıpkı Galatasaray Futbol takımının başarısında olduğu gibi. Ama voleybola gelince Galatasaraylıyım diyen sizin gibiler, eminim ki sırtına Vakıfbank, Eczacıbaşı veya Fener forması giyip tribüne koşuyordur. Bizim böyle taraftarlara da ihtiyacımız yoktur.

İlkin'e saldıran veya aşağılamaya çalışanlar, boşa düşünce, son dönemde yine de birşeyler bulma konusundaki maharetleriyle, İlkin'in hırsı nedeniyle ağlamasını dillerine dolamışlar, hızlarını alamayarak, bel altı dokundurmaya çalışıyorlar. Hadi oradan. Bu sitenin trollere ihtiyacı
Sayenizde yorumunuzu okurken güldük… şu yorumu ciddiye alıp güzel bir cevap kesinlikle vermeyeceğim. Zira ciddiye alınacak bir yorum değil

Sayenizde yorumunuzu okurken güldük… şu yorumu ciddiye alıp güzel bir cevap kesinlikle vermeyeceğim. Zira ciddiye alınacak bir yorum değil
Dikkat ediyorum da, siz ve sizin gibiler, genellikle yorumlarda ben şöyle düşünüyor veya böyle değerlendiriyorum yerine, hep biz diyerek aslında belli bir grubunun parçası olduğunu, farkında olmadan itiraf ediyor.

Hangi transferlerin ne zaman yapıldığını bilemeyecek kadar cehalet içinde olup, güya transfer eleştirisi yapıp başkalarına güldüğünü söyleyip kendi cehaletini gizlemeye çalışan ve herşeye eleştirel yaklaşan ve de aklınca başkalarını küçümsemeye kalkışan insanlar ya ard niyetlidir veya, kesinlikle tedaviye ihtiyacı var. Siz gülmeye devam edin...

Tüm arkadaşların bilgisine,
Logan 2022 yılı sonunda NCAA'de şampiyon takımın kaptanı ve turnuvanın MVP'si olarak seçildikten sonra, Aralık ayı sonunda turnuvanın bitimi ve Texas Üniversitesinden mezuniyetinin ardından, nefes almadan Galatasaray'a sezon sonuna kadar transfer olmuş (2022-2023 sezonu), sezonun bitiminde, yeniden değerlendirme sonucunda iki tarafın anlaşması halinde bir yıllık yeni sözleşme yapılması (2023-2024) konusunda anlaşılmıştı (yani opsiyonlu).

Bu bile şunu gösteriyor. Yeni transferlerle yapılan anlaşmanın sonunda, eğer taraflar sezon bitimi veya öncesi, durumdan memnun ise, sözleşmeleri en az bir yıl daha uzatılabilir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yaptığınız yorum kısaca voleybol dinamiklerine uymuyor uzatmayın bence.Voleybolda 1 yıl olur kontratların neredeyse tamamı çok çok az 2 yıllık aşırı nadiren daha fazla olur.Ayçin de İlkin de Sude de olduğu gibi oyuncular mutlu olursa bu takım ile uzatır.Keşke 2 yıllık olsa bende çok isterdim ama voleybolun bir gerçeği bi bazen oyuncular bazen yöneticiler çok büyük paralar dönmediği için bonservis de olmadığı için oyuncularla 1 yıllık gidilir.Sezon sonu bu oyuncular çok iyi oynar kulüpte kalmak ister yönetim bunlarla devam etmezse ozaman ilk de ben eleştiririm zaten ama 2 yıllık keşke olsaydı hepimiz deriz.Ama neden olmadı diyemeyiz bu branş voleybol futbol değil uzun kontartlar görelim bu oyuncular yatırım için kuruldu eğer 1 sene içinse tutan oyuncu uzatalım değil de göndelerelim olucaksa ki sanmıyorum İlkin Ayçin ikisini de Vakıf istedi ve bizde kaldılar bu durumu devam etirmeyip neyse gidin denecekse ilk eleştiren ben olurum zaten ama önümüzde örnekler var.

Dursun Özbek göreve geldiğinde en büyük söylemlerinden biri amatör branşlara yatırım yapmak istiyorsak Bankalar Birliğinden çıkılacak borç kapatılmaya çalışılacak faiz yükünden kurtulup faize ödenen para ortadan kaldırılıp amatör branşlar için bir havuz yapılacak.Ve evet yaptı şuan Bankalar Birliğinden çıkmaya çok yakınız Fenerbahçe gibi günü kurtarmaya oynayıp sponsor bahanesine sığınılarak ki sponsorları cidden var ama asla bu kadar yatırımı karşılayacak düzeyde değil kendi kulüplerinin borcuna borç katmak mı mantıklı.Galatasaray taraftarı ve yönetimi güzel bir sabır gösterdi bence alt branşlar için çok kötü dönemlerden geçtik geçiyoruz ama bu borçla her branşı yürütmemiz hayal ya da kulübün sonunu getirmek olur.O yüzden bu yönetim dediği gibi Bankalar Birliği ve Faiz yükünden kurtulsun ozaman görelim ne yapılıyor halla aynen devam mı.Galatasarayla pek ilgilenmiyorsunuz sadece saçma yorumlar yapmak için bu siteye uğruyorsunuz sanırım gizem hanım sahanın ne olduğunu size söyliyim.Dursun Özbek bir kaç gün önce orada üyelerle toplandı kutlama tarzı bir şey yapıldı saha Kemerburgaz inşaat halinde açıp bakabilirsiniz isteyen sahayı çekebildi zaten biraz araştırıp öğrenebilirsiniz aslında zor değil.

Logan konusunda da bilgisi olmayan varsa açıklık getireyim.Logan Ataman hocanın yoğun isteği üzerine ligin ikinci devresi kolej liginden çekildi tutarsa devam tutmazsa bir daha ki sezon Logan istediği kulübe gider gibi bir durum vardı.Logan ile uzatıldı ve Logan takım da kaldı.

Son düzenleme: