24/25 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Dikkat çekilmesi gereken asıl isim lazovic bence. Yıllardır çok potansiyeli ama hücum yüzünden kariye tıkanan ama her zaman hem milli takım hem kulüp sezonunda önemli turnuvalarda yer almış yaşına göre çok tecrübeli ama beklenen çıkışı bir türlü yapamayan bir oyuncuydu. Bu sezon hem defans hem hücum hem blok hem servis her şeyi çok iyi seviyede yapıyor hücumda halla bazen zorlanabiliyor ama hücum devamlılığını da yakalarsa bence lazovic elit seviye smaçörler arasına girebilir kısa sürede.

Sezon içerisinde olası düşüş ihtimalinde tonu bir parça daha aşağı çekeceğini umarak, Gizem Hanım'ın hem Galatasaray kadın voleybol takımına yönetimin daha çok para harcaması; hem de Galatasaraylıların Burhan Felek'e daha ciddi bir nicelikle gitmesi noktasında etkin bir provokatif tavır sergilediğini düşünüyorum.

Tavrına provokasyon diyorum zira geçtiğimiz sezon Galatasaray-Vakıfbank ve Galatasaray-Beşiktaş maçlarını salonda izlemiş, Beşiktaş-Fenerbahçe maçının öncesini ise Burhan Felek'in çevresinde İtalyan kahvesi içerek gözlemlemiş, Galatasaray-Fenerbahçe maçında ise mevcut dinamiklerle neyin olacağını ve neyin olamayacağını bilen bir Galatasaraylı olarak; herhangi hiçbir maçta rakip takım taraftarı Galatasaraylılardan fazla değildi. 2000'lerde doğan kuşağın salonu hınca hınç doldurduğu garip günde Fenerbahçeliler Beşiktaşlılardan fazlaydı fakat tribün yapan grup 50-60 kişilik Beşiktaş taraftarıydı. Zaten Vakıfbank ve Eczacıbaşı'nın taraftarı olduğu iddia edilen insanlar taraftar değil de izleyici olup, Galatasaraylıların aklına en fazla Fenerbahçeli ya da Beşiktaşlı oldukları vurgusuyla girebiliyor. Söz gelimi Zehra Güneş milli takım formalı ufaklıklara ve ebeveynlerine gülümseyerek sayılara sevinme şansını biz verdik Vakıfbank maçında, file arkası üst tribünde. :)

Gelecek sezonlarda amatör branş demeden bütçe artarsa, Galatasaraylılar Burhan Felek'i ciddi şekilde doldurursa Gizem Hanım'ın yazıları da amacına ulaşmış olur zihnimde. Bir noktada şerh koyuyorum, zira yakın geçmişte forumda geri örneklerini gördük; takımın düşüş yaşadığı dönemde provokatif tavır insanı günah keçisi haline getirir.
Ben size şöyle söyliyim bırakın kadın voleybolunu geçen sezon erkek voleybolda derbide deplasman taraftarı alınmamasına rağmen fbliler vardı hatta maç bitiminde yanlarına gidip siz Fenerli misiniz diye sormuştum. Bu tip maçlarda rakip takım taraftarları deplasman tribünü kuralı gereği maç esnasında tuttukları takımı belli etmezler. Eczacıbaşı-Gs vakıf-gs fb-gs bu üç takımla oynadığımız 6 maçta da salonda rakip takım taraftarları hep çoğunluktu hatta bizim sayılarımıza sevinmiyorlardı bizzat kendi tanıdıklarım da var bu şekilde maçlara giden. He ben eczacı taraftarı derim siz Hande baladın fanları o başka konu. Ama salona gelenlerin çoğu gs desteklemeye gelmiyordu

BJK zeren maçı da var. BJK ilk seti almış şuan 20-17 önde ikinci sette. Zeren bir transfer daha yapmıştı geçtiğimiz günlerde işler onlar için biraz sıkıntılı gidiyor belli ki

Gizem Hanım, erkek voleybol derbisinde file arkası üst tribünde ben ve Gsbasket'in tanıdık simalarından birinin çevresinde 2 Fenerbahçe tribüncüsü; bir de daha soft Fenerbahçe taraftarı vardı. Deplasman yasağı olduğundan, tribün raconunu da gözeterek tribüncü olanları ifşa etmedik. Salonda o gün 1000'e yakın Galatasaray taraftarı varken, kendilerine sayıca üstünlüğü getirecek 1000 Fenerbahçe taraftarını nereden bulduğunuzu hayli merak ettim. :)

Sizdeki yüz-takım taraftarlığı eşleştirme yetisi Spor Büro'da mevcut değil. Dünya genelindeki istihbarat servisleri bu yönünüze kuvvetle muhtemel ki, kayıtsız kalmayacaktır. :)

Gizem Hanım, erkek voleybol derbisinde file arkası üst tribünde ben ve Gsbasket'in tanıdık simalarından birinin çevresinde 2 Fenerbahçe tribüncüsü; bir de daha soft Fenerbahçe taraftarı vardı. Deplasman yasağı olduğundan, tribün raconunu da gözeterek tribüncü olanları ifşa etmedik. Salonda o gün 1000'e yakın Galatasaray taraftarı varken, kendilerine sayıca üstünlüğü getirecek 1000 Fenerbahçe taraftarını nereden bulduğunuzu hayli merak ettim. :)

Sizdeki yüz-takım taraftarlığı eşleştirme yetisi Spor Büro'da mevcut değil. Dünya genelindeki istihbarat servisleri bu yönünüze kuvvetle muhtemel ki, kayıtsız kalmayacaktır. :)
O maçta bizden fazlalardı demedim ki ben o maçta bile önemli sayıda Fbli vardı dedim ki zaten tribünler dolu da değildi ben kadınlarla yaptığımız salonların dolu olduğu ev sahibi maçlarımızdan bahsediyorum. Yoksa biz türşad maçında İstanbul’da daha çok türşad taraftarı da gördük de neyse :)

Anadolu Yakası'nın setinde Vakıfbanklılar, Galatasaray'ın sayılarına silme reaksiyon veren karşı tribünde Vakıfbanklılar, Beşiktaş'ın antrenörlerinin saha içinde sayılara reaksiyon vermesine izin verilmeyen maçta arkalarında Beşiktaşlılar bulabildiğinize göre kurmaca edebi eser yeniden üretimini düşünmenizi de öneriyorum naçizane. :)

Güzel galibiyet ama bugünkü Eczacıbaşı ve Fenerbahçe'nin oynadığı voleybolu ve kadro kalitesini görünce Galatasaray'ın final oynama ihtimalini çok zor görüyorum,belki ilk 4 yapabiliriz.
Challenge Cup'ı kazanmak bu seneki tek hedef olur.

Anadolu Yakası'nın setinde Vakıfbanklılar, Galatasaray'ın sayılarına silme reaksiyon veren karşı tribünde Vakıfbanklılar, Beşiktaş'ın antrenörlerinin saha içinde sayılara reaksiyon vermesine izin verilmeyen maçta arkalarında Beşiktaşlılar bulabildiğinize göre kurmaca edebi eser yeniden üretimini düşünmenizi de öneriyorum naçizane. :)
Yahu benim yazdığımı okuyor musunuz ben bjk maçından söz bile etmedim. Diyorum ki salonun dolu olduğu toplam 3 maçın hepsinde salonda rakip takımın destekçisi daha fazlaydı. Vakıf eczacı ve fb! Gidip tribün zaten yapmıyorlar ama gs desteklemeye gitmiyorlar ya Hande izlemeye gidiyorlar ya Vakıfbank ya eczacı ya Cansu ya da fb. Geri kalan hiçbir maçımızda salon dolu değildi zaten bjk nerden çıktı anlamadım ki! Bugün güzel sayıda gs taraftarı vardı mesela tabi keşke daha fazla olsa. Bir sonraki iç saha maçımıza da aynı şekilde gelir taraftarımız umarım. Ama bu tip şeyler biraz zaman alır takım iyi giderse yatırım artarsa zaten daha fazla taraftar da gelir

Final oynayamayız zaten bu sene hedefin ligde sezonu 4. kapatıp play off da 3. olmayı zorlamamız lazım ama halla Vakıf Fener ve Eczacı önümüzde bu sezon eski enerjiyi yakalayıp önümüzdeki seneler de bizde o şampiyonluk yarışına gireriz umarım.

Gizem Hanım'ın geçtiğimiz sezonki Galatasaray-Vakıfbank maçında gördüğü nicelikteki Vakıfbanklıyı, Giovanni Guidetti de Vakıfbank genel müdürü de ömrü hayatında görmedi diyerek noktalıyorum bu bahsi.