#61 Göksenin Köksal

Genç oyuncumuz ile ilgili her türlü haber ve yoruma bu başlık altında yer verebiliriz. Oyuncumuza yeni sezonda başarılar.
 
Süre aldığında özellikle savunmasıyla dikkat çekti ileride bu takıma faydalı olabileceğinin sinyallerini verdi. İyi bir oyuncu olacak inşallah. :)
 
Birkaç kez Evren'den sonra guard savunmamızda 2.seçeneğimizin olmadıgını vurgulamıştım. Tutku ve taylor'ın savunma becerisi gozonune alındıgında bu durum bir gun başımıza dert olabilirdi. Anladığım kadarıyla Oktay hocanın guard savunmasında Evren'den sonra düşündüğü adam Göksenin. Bunu yapabilecek temel yeteneklere sahip. Atletik, agresif, boyu, kalıbı guardlar için uygun. (Haluk ve Caner'den farkı budur) Tek eksiği, tecrube ve biraz daha gelişim.
 
Göksenin'i en son gençler liginde normal sezonda oynanan 2.Fenerbahce maçında izledim.Ondan önce de defalarca izlemiştim.Ama hiç bir zaman gözümde böyle olgun bir adam olarak gözükmemişti.

Göksenin geçen sene ki takımın herşeyiydi.Hucumda en az 2 defa top eline değer sonra şekillenirdi.Savunmada da bu kadar inatçı değildi.Sürekli kuşku duyuyordum.Alt yapıda böyle winner özellikleri olan bir adam Mahmudi'nin sistemine nasıl olacak diyordum.

Bu sene oynadığı oyuna bakıyorumda..Hani adama derler ya dini imanı para olmuş diye.Göksenininde savunma olmuş.İnanılmaz istekli savunma yapıyor.Ayakları sürekli çalışıyor.Ve kurallar dahilinde sertlik koyabiliyor sahaya.Yaptığı düzgün savunmanın ödülünü de kendi kendine hucumda veriyor.Cesaret kazanıyor çünkü oyuncu.Yapabileceklerine inandımı bugünkü gibi performanslar çıkartabiliyor ortaya.

Hoca'da çok güveniyor belli ki.Fark 6 sayıya indiğinde Göksenin ile devam etmek çok iyi oldu.
Çok daha iyi olabilir zamanla.Yeterki bu rolü benimsemeye devam etsin.
 
Bugün Telekom´u geçip Türkiye Kupası´nda bizde varız dediğime ne kadar sevindiysem, bir o kadar da Göksenin´in başarımına sevindim.

Umarım ben oldum havasına girmez ve Oktay Mahmudi ile kendini geliştirmeye devam eder.
 
Telekom maçında 11 dakikada 8 sayı 1 asist 1 top çalma ve muazzam bir savunmayla oynadı.Bu savunmayı yaparken en dikkat çekici olay ise faül yapmıyor rakibe.Yani sert savunma yapim derken saçma sapan faüller yapmıyor rakibe dengeli savunma yapıyor.Hatırladığım ya 1 faül yaptı yada hiç yapmadı Telekom maçında.Evrene sağlam bir yedek geliyor.İnşallah performansı giderek artar.
 
Bu yaz Ümit Milli takımda izledim kendisini Melih ile beraber, o zaman Melih'te ne kadar ışık gördüysem Göksenin için tersine bir o kadar umutsuzdum. Yazın Ankara'da göremediğim ışığı Telekom maçında gördüm Oktay hoca etkisi olsa gerek.
 
Sarı-Kırmızı ayakkabılarıyla bugün maçın kahramanlarındandı.Savunma gayreti çok iyiydi.Evrenle beraber oynadıklarında takımın temposu 1 kat artıyor.Fazladan faul alsada ribaundlarıda kovalayan nadir (!) oyuncularımızdan.Eleştirileri dikkate almış ve takıma yarar sağlıyor.Bu da olumlu bir eleştiri.. :p
 
Sezon içersinde düzenli süre alırsa cok iyi bir oyuncu kazanabiliriz telekom maçındaki performansıyla bu süreleri hakediyor yolun açık olsun GENÇ ASLAN
 
Oktay hocanın Sertaç, Göksenin, İlkan gibi gençlerden 2-3 sene içerisinde süper bir takım ortaya çıkaracağını düşünüyorum. Tabi sabredilip önü kesilmezse.
 
Şut kaçırmadan ürettiği 8 sayı - 1 top çalmadan daha değerli olan şüphesiz ki herkesin dikkatini çeken savunma direnci. Bu takımda forma kapacaksa eğer bu savunmasıyla becerecek bunu, ümitlendirdi dün. Devamı da gelecek inşallah.
 
Onceki mesajda yazdıgım gibi, Göksenin'i guard savunmasında Evren'den sonra 2.opsiyon olarak kullanabilirsek de mevcut durumda Göksenin 5dk civarı bir ortalamayla sahada kalacagını, tecrube ve oyun kuruculuk yetenekleri anlamında henuz yeterli olgunlukta olmadıgını veri kabul etmemiz gerektiğini dusunuyorum. Oynatmadan oyuncu nasıl gelişecek derseniz haklısınız, katılıyorum derim. Ama tek başına Evren'in guard savunmasında yeterli olamayacagını da kabul etmek gerekir.

Çözümüm ne olurdu, kadroya ekstra bir adam ilave etmektense, Taylor adapte olamazsa, (Tutku gibi bir guardım varken dominant bir pg ihtiyaç yok, El-Amin gibi,) savunma yönü gelişmiş yani Evren'in rolunu ustlenebilecek, ustun pg yetenekleri, oyun gorusu olmasa da topu yarı sahaya taşıyabilecek kadar top hakimiyeti olan, top paylaşımında sorun çıkarmayan bir pg bulmaya çalışırdım.
 
1996 Yılında Kerem Tunçeri Altyapıdan A takıma çıkmıştı 2000 yılında Efespilsen'e gidene kadar Takıma katkı sağlamış. Birde para kazandırmıştı. Kerem'den sonra çıkan oyuncularımız yeterince katkı vermemişti. Şimdi Gökenin Kerem'den sonra bayrağı devralıyor. İnşallah başarılı olur.
 
İnanılmaz heycan veriyor ya.Umarım devam eder böyle.Çünkü gerçekten iyi işler yapıyor.

Sinan Ömeroğlu bir teşekkürü hak ediyor.
 
İşin ilginç tarafı Göksenin bildiğin Fitch tarzı, Dixon tarzı bir oyuncuydu altyapıda takip ettiğim kadarıyla. Devamlı top kullanıyordu bu kadar olgunluğa erişebileceğini hiç düşünmüyordum açıkçası.
 

Üst