A Milli Futbol Takımı

Yarın 3. final maçımıza çıkacağız Fatih Terim önderliğinde,ardından da Hollanda maçı 'kader maçı' niteliğinde.

Takıma ve Fatih Terim'e sonuna kadar güveniyorum.

İlk maç ; Estonya- Türkiye | 21.30 - 11.10.2013

Allah yardımcımız olsun

O değil de kendi takımında nerdeyse her maç olay çıkaran, çakma mahalle kabadayısı, kutuplardan gelme, büyük karaktersizlik örneği üstelik yediği hatalı gollerden yarım saatlik video oluşan Volkan nasıl hâlâ milli formayı giyiyor anlamak mümkün değil. Terim'e de ayıp! Koca ülkede başka kaleci mi kalmadı?

''Gol bulma'' stresi canımızı çok sıkacaktır.Paniğe kapılmadan,çıkıp aslanlar gibi oynamak gerekiyor.

Şu işi son maça getirmek kötünün iyisidir,bir karakterin göstergesidir.

Ben inanıyorum,umarım başaracağız...

Dünya Kupası'na yakışacak bir yapı göremiyorum ben,haliyle desteklemiyorum.Fatih Terim var diye yana yakıla destekleyecek Galatasaraylılara da maç öncesi Ordu-Mersin maçlarını 90 dakika olarak izlemelerini tavsiye ediyorum.Oyunu sunulduğu şekilde kabullenmek zorunda değiliz,şayet bunu yaparsak benim de güldüğüm ''maç oynanırken ülke satılsa kimsenin ruhu duymayacak'' klişesi dahi gerçeklenmeye başlar bana göre.

Ülkenin iç karışıklığı,kimlik duyguları,gezi parkı derken ilk defa bu kadar aynı şeyleri hissedebildik Türk Halkı olarak.Keşke olsaydı ama olmadı.

Açıkcası canları sağolsun diyemiyorum,çünkü az daha imkansızı başarıyorduk diyoruz fakat aslında gruptan çıkamayarak imkansızı başarmış olduk.

Biz mi çok iyiyiz anlamadım ama sonuçta ortada bi başarı var bu grup performansımızda. Takdire şayan istatistikler yakalamışız grupta.
Ozan konusunu ben de çok düşündüm maç esnasında. Yıllardır bir türlü veremedi o kiloları. Verse de çok hızlanacağını düşünmüyorum. Oyun zekası zaten vasat. Rakip Fransa orta sahası devşirme güçlü kuvvetli kapı gibi Afrikalı adamlarla dolu. Sen afedersin de hangi akla hizmet bu adamların karşısına 90 kiloluk Ozan’la çıkıp bütün maçı da neredeyse onunla bitiriyorsun?

Suat Serdar keşke bizi seçseydi.
Ozan fizik üstünlüğü yüzünden sanırım tercih edildi bugün.
Yoksa Abdülkadir Parmak şu anda Ozan'dan 2 gömlek daha iyi top oynuyor.
Parmak ve Emre sakat olunca onu tercih etmesini anlıyorum. Ama umarım asıl kadro da umarım düşünmüyordur Şenol hoca.

Çok iyi bir jenerasyon geliyor.
Özellikle kaleci stoper sağ bek ve orta saha rotasyonumuz çok iyi.
Sol bekte Hasan Ali ve Umut Meraş idare eder.
Ama forvette yeni bir jenerasyon gelmeli. Cenk ve Burak ile en fazla 1 turnuva görürüz. Ümit Milli takımdan Halil Dervişoğlu ve Ahmet Kutucu da milli takıma monte edilmeli.

Umarım son 2 maçı da kazanır ve grubu lider kapatır ve Euro 2020 ye gideriz 🙏

Bi cümle de Mert Günok’a söyleyecektim unuttum. Yıllardır üzerine koyarak gitti ve gerçekten harika bi kaleci olmuş. Bugün puan almamızda onun da payı büyük.

Biz mi çok iyiyiz anlamadım ama sonuçta ortada bi başarı var bu grup performansımızda. Takdire şayan istatistikler yakalamışız grupta.
Ozan konusunu ben de çok düşündüm maç esnasında. Yıllardır bir türlü veremedi o kiloları. Verse de çok hızlanacağını düşünmüyorum. Oyun zekası zaten vasat. Rakip Fransa orta sahası devşirme güçlü kuvvetli kapı gibi Afrikalı adamlarla dolu. Sen afedersin de hangi akla hizmet bu adamların karşısına 90 kiloluk Ozan’la çıkıp bütün maçı da neredeyse onunla bitiriyorsun?
Devşirme kavramı Fransız oyunculara uygun düşmüyor. Bu oyuncular ya Fransa'da doğmuş ya da Fransa'nın siyasi anlamda hüküm sürdüğü, dilini, dinini, kültürünü yaydığı sömürü ülkelerinden gelme( Bir Marco AURELIO değilleri yani.). Ancak ellerindeki bu hammaddeyi de havuzlarına çok güzel yaydılar hemen her branşta.

Çok zorlu 2 maç oynayacağız.
Önce Türk Telekom Arenada İzlanda ile yapacağız. Daha sonra da deplasmanda Moldova ile oynayacağız.
İzlanda'yı yenersek son maça kalmadan gruptan çıkmayı garantileyeceğiz.
Ben en çok stoper ikilisini merak ediyorum. Çünkü Merih milli arada sonra sanırım hiç oynamadı. Ama Ozan son 2 3 maçta oynadığı gibi, çok iyi maçlar çıkarıp 2 de gol attı. Bence stoper de Çağlar ve Ozan olmalı form durumlarına bağlı olarak.
Bakalım filozofumuz ne kadar verecek!

Mert
Zeki Ozan Çağlar Umut
Ozan Mahmut
Yusuf İrfan Hakan
Cenk

11'i bekliyorum.