A Milli Takımın Hazırlık Maçları...

Fatih yine yok. :? Benim bildiğim hazırlık maçlarında bütün oyuncularını denersin. Yanılıyor muyum? Kaç maçtır oynamıyor Fatih. Ne yapmaya çalışıyor bu adam anlamadım. Şimdi Tanjeviç'e bişey derdim ama forum kurallarına uymayacağı için demiyorum.

Maaşını zaten Fener´den alacak olan birisi için objektif kararlar beklemeniz hata. Tanyevic başarılı olamayıp milli takımdaki görevine son verilirse üstündeki yük kalkacak. Görevi bıraktırılmaya zemin hazırlıyor iddiası komplo teorisini çağrıştırıyor ama yaşananlar bu tezi destekler bir görüntü çiziyor.

Hazırlık maçlarını izlemedim ama sergilenen zihniyet nedeniyle hiç bir umudum yok Avrupa Şampiyonası´ndan.

2003 draftının iki numarası coşmuş... :D
4 sene geçti anak kendini toparlıyor. Fatih üvey evlat muamelesi yapılıyo dicem o bile yapılmıyor. Adama şans vermiyorlar. Japonyada her maç ilk beş başlattığın savunmanın bel kemiğinin 1 sene sonra hazırlık maçlarında süre dahi vermiyorsan ben senden şüphe ederim. Tanjevic aliba yine umutlarımızı boşa çıkaracak. Bu sefer bizi yanılt Tanjevic...

gönderen 1905 tarih Cmt Tem 15, 2006 12:51 pm

. A Milli Basketbol Takımımız?ın pivotunun bonservisi Ülker?de, aklı Galatasaray?da.

Fatih, Milli Takım?daki hocası Bogdan Tanjevic?e de övgüler yağdırdı.

"Tanjeviç benim babam gibi" diyen, Basketbol Milli Takımımız?ın cengaveri Fatih Solak, şöyle devam etti:

"Ben, Tanjevic?in sayesinde buralara geldim. Ülker?de yedek beklerken, o beni hep Milli Takıma çağırdı. Milli Takım?da piştim. Bana güvendi, beni hep destekledi. Ben de yılmadan çalıştım. Tanjeviç bir Türk gibi düşünüyor. O artık bizden biri. Ona yardım ederek, kendi başarımız için çalışmalıyız."

Fatih Solak idmanlardaki hırsıyla dikkat çekse de, saha içerisinde ve dışında tam bir centilmen. Bormio kampında birçok oyuncu zorlanırken, ağır idmanlarda onun hiç sesi çıkmıyor.

Fatih?in bu hırsı ve istekli tutumu en çok, Japonya?daki Dünya Kupası öncesi Basketbol Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjevic?i sevindiriyor.

HÜRRİYET

Bu tam 1 yıl önceki Fatih'in roportajı .
Noldu bu çoçuğun babasına !!!!!!!!!

A Milli Takım, Senegal?i Farklı Geçti (80-65)
02.08.2007 17:50

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İtalya?da sürdüren A Milli Takım hazırlıkları kapsamında karşılaştığı Senegal?i 80-65 mağlup etti.

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İtalya?da sürdüren A Milli Takım hazırlıkları kapsamında karşılaştığı Senegal?i 80-65 mağlup etti.

Öte yandan bugün ki maçta forma giymeyen oyuncular akşam yapacakları antrenmanla çalışmalara devam edecekler.
Mücadeleye her iki takımda basketler bularak başladı. İlk dakikalarda etkili olan Senegal, milliler karşısında üst üste sayılar bularak farkı açtı ve ilk periyodu 9-18 önde tamamladı. İkinci periyotta oyunda etkinliğini arttıran milliler Semih ve Tutku?nun basketleriyle aradaki farkı azalttı. Skoru eşitleyecek basketi bulamayan milliler ilk yarıyı 29-33 geride tamamladı.

İkinci yarıya hızlı başlayan 12 Dev Adam Ersan ve Engin ile hücumda etkili oldu. Rakibi karşısında etkili bir oyun sergileyen ay yıldızlılar üst üste buldukları sayılarla farkı kapattı ve öne geçti. Rakibine oyununu kabul ettiren A Milli Takım final periyoduna 51-45 üstün girdi. Final periyodun da oyunun kontrolünü tamamen eline alan milliler mücadeleyi 80-65 kazanan taraf oldu.

TÜRKİYE (80): Engin Atsür 6, Ömer Onan 5, Ersan İlyasova 7, Semih Erden 22, Oğuz Savaş 7, Ömer Aşık 1, Cenk Akyol 13, Tutku Açık 12

1.PERİYOT: 9-18
2.PERİYOT:20-15
3.PERİYOT: 22-12
4.PERİYOT: 29-20

Gene Fatih yok Tutku ilk kez var .Semih hayatının maçını oynamış.

ilk defa Hakan yerine Tutku'yu oynatti. Hakan kim ya??? anlamiyorum. ben. Tutku varken Hakan ne gezer orda. daha topu karsi potaya sürmekten aciz.

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Bormio?daki kamp ile devam ettiren 12 Dev Adam, hazırlıkları kapsamında katıldığı Diego Gianatti Turnuvası?nın son maçında Avusturya?yı 74-53 mağlup etti. Millilerimiz bu sonuçla turnuvayı 5. sırada tamamladı.
Karşılaşmaya Avusturya hızlı başlayan taraf oldu. Ortaya koydukları sert savunma ile millilerimize kolay sayı şansı vermeyen Avusturya potamızda bulduğu sayılarla ilk periyodu 12-16 önde geçti.

İkinci periyoda çok hızlı başlayan millilerimiz özellikle Kaya ve Semih?in etkili oyunları ile aradaki 4 sayılık farkı kapatarak öne geçti. Kaya ve Semih?e, Ersan ve Cenk?in de başarılı oyunu eklenince millilerimiz ilk devreyi 37-30 önde tamamladı.

İkinci devreye de iyi başlayan taraf millilerimiz oldu. İkinci periyottan itibaren ortaya koydukları başarılı savunmayı, ikinci devrede de devam ettiren millilerimiz rakiplerine fazla sayı şansı vermezken, arka arkaya buldukları sayılarla aradaki farkı açmaya devam etti. Etkili oyununu sürdüren 12 Dev Adam maçın son 10 dakikasına da 54-43 önde girdi.
Etkili savunmasını son periyotta da sürdüren millilerimiz, rakiplerine kolay sayı şansı vermedi. Skor avantajına rağmen oyun disiplininden kopmayan ve rakip potada arka arkaya sayılar bulan 12 Dev Adam mücadeleden 74-53 üstün ayrılarak Diego Gianatti Turnuvası?nı galibiyetle noktaladı.

A Milli Takım?da Tutku Açık ve Ömer Aşık dışında tüm oyuncular maçta süre bulurken, hafif sakatlığı olan İbrahim Kutluay karşılaşmada forma giymedi.

Millilerimiz Gianatti Turnuvası ile birlikte İtalya kampını tamamlarken, bu geceyi Bormio?da geçirdikten sonra yarın 11:00?da Milano?dan kalkacak olan uçakla yurda geri dönecek ve 6 Ağustos Pazartesi gününden itibaren çalışmalarına İstanbul?da devam edecek.

TÜRKİYE (74): Ender Arslan 1, Ermal Kurtoğlu 5, Engin Atsür 5, Ömer Onan 8, Ersan İlyasova 7, Fatih Solak 1, Serkan Erdoğan 5, Kerem Gönlüm 4, Mehmet Okur 2, Kaya Peker 12, Semih Erden 12, Oğuz Savaş 6, Cenk Akyol 6.

1. PERİYOT: 12-16
2. PERİYOT: 25-14
3. PERİYOT: 17-13
4. PERİYOT: 20-10.
kaynak: http://www.tbf.org.tr

Fatih Solak da oynamış bu maçta. Şaşırdım doğrusu. Şaşırdığım bir başka konu da Tutku'nun bu maçta da süre alamamış olması. Kendisini pek fazla sevmesem de bu takıma Hakan'dan daha çok katkı yapacağı düşüncesindeyim. Önümüzde iki Avustralya ve Efes Cup var. Belki de onlarda şans verecek. Ama Tanjevic böyle yapmaya devam ederse Milli Takıma çok zarar verecek. Belki yanlış düşünüyoruz ki inşallah öyledir ama önceden kağıt üzerinde çok şeyler dönüyordu, şimdiyse direk teknik yönetim olarak işleri hallediyorlar. Bu kadar başarılı oyuncular varken, Fenerbahçe Ülker'in oyuncularına bu kadar şans verilmesi insanı düşündürüyor.

bir yazar demisti: kimse herhangi bir Fenerbahce'li oyuncunun kadro disi kalacagini düsünmesin. Oguz ve Semih'i begeniyorum cok saglam oyuncular ama Allah askina nedir bu Hakan ve Ibo sevdasi anlamadim gitti. Hakan nin o Diamantidis karsisinda yasadigi travma hala gözümün önünde. cocuk resmen TIR'in altinda kalmisa döndü 4 dakka da. Bence TBL icin bile yetersiz bir oyuncu ki almadigi dakkalardan belli oluyor bu. Milli takima en iyi oyuncular gelmeli. Engin Atsür bütün yil yatmis sakatliktan dolayi, Hakan bütün yil oturmus ve milli takimdalar. simarik Cenk i de unutmayalim. Kerem takimiyla hem uleb hem acb sampiyonu olmus en iyi basketbol dönemine girdi diye alinmiyor. Tutku nihayet beklenen patlamayi yapmis takimin bütün yil sürüklemis ve en az süre gören PG. Eger bu takim PG rotasyonunu adam gibi oturtamasza ne Memo ne Hedo ne Ersan hic biri fayda etmez. PG herseyin temeli. Yunanlar isi PG lerle götürüyor keza Fransa, Litvanya ve Ispanya saglam PG leri ile dikkat cekiyor. Biz ise coluk cocuk la kendimizi kandiriyoruz.

Çok doğru demiş...Hakan'ın şutu o kadar kötü ki rakipler geriden savunuyorlar. Cenk bütün yıl kenarda oturdu. O Ümit Milli Takım'daki Cenk değil. Şutuna bile güveni kalmadı nerdeyse... Umarım bu turnuvada guard sorunu yaşamayız...

hele o Efes prokom macindaki 17 saniye kala salladigi üclük yok mu. insan bukadar zeka özürlü olabilir. ben Coach olsam tokadi yapistirdim. hic acimayacaksin. sen kahraman olmak ugruna takim sattin orda.

Hazırlıklarını İtalya'nın Bormio kentinde sürdüren Milli Takımımız Yurda döndü. Burada yaptığı hazırlık maçlarında İtalya'ya iki kez, Sırbistan'a bir kez yenilen Milli Takımımız Senegal ve Avusturya'yı yenmişti. Bu performans pek iç açıcı değildi. Oyuncular bunu yoğun idman temposu ve ağır idmanlara bağladılar. Maç günleri dahi idman yapan Milli Takım 20 gün kadar kaldığı Bormio'da sadece 1 gün izin yapmıştı. Geri kalan sürede coach Tanjevic takıma yoğun ve oldukça ağır bir tempo içinde çalışma yaptırmıştı. Çok fazla topla çalışma yaptırmamıştı. Ağırlığı kondisyon ve güç depolamaya vermişti... Milli Takım hazırlıklarını İstanbul'da sürdürecek...

Ben Tanjevic in forma konusunda adaletli davrandığına inanmıyorum.Kerem varken Hakan'ı çağırması ve Tutku'yu ikinci plana atması gerçekten çok ilginç.

ne adaleti??? Tanjevic kimi seviyorsa o oynar. isterse bütün sezon Bodrumda keyif yapsin. önemli olan genc olmak, Fener de oynamak, federasyonla problem yasamamak. iyi oyun, form duruma filan hikaye.

bu kadar acımasız olmamak gerek bence :) o genç kadroyu 6. yaptı bu adam dünyada. Neyse bu bir yana yarınki Avustralya maçına gidiyorum ve ondan sonra yorumlarımı yapıcam çıplak gözle izledikten sonra. Bakalım nasıl bi Milli takım izlicez..