A Milli Takımın Hazırlık Maçları...

Şu sıralar Tanjevic'in işine akıl sır erdirilemiyor... Kendi kafasında birşeyler kuruyor onu yapmaya çalışıyor... Oğuzve Tutkuyu da kadroya almamış...

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Ben milli Takıma malesef kaldıracak durumda değilim o yüzden İst B.B.-Fb maçını izlerim :)

Yukarda yazdığımın aynısını yaptım :) Gece zaping yaparken Sky Turk'te maçın verildiğini gördüm o sıkıntıyla birlikte izliyim dedim :)
Maça gelirsek; İki soru geçti aklımdan ? 1-Geçen sene Memo olsaydı Yunanlıları yener miydik ? 2- Başımızda Taldwin(Eski Banvit'in koçu) olsa sonuç ne olurdu? İkisininde cevabı aşağı yukarı belli.
Maça gelince takımı ikiye ayırmak istiyorum, Memhet Okur ve Diğerleri. :) Komple oyuncu olduğunu bir kere daha gösterdi .Maçları izlememin tek sebebi o olacak bundan sonra. Diğerlerine gelirsek ; Onlar savunma adına hiç birşey yapmıyorlar.Birebirde yenildikten sonra arkada ki adamları takip eden yok,bos adam görmek yok . Açıkcası takım bana hiç zevk vermedi bunun aksine Kanguruları izlerken büyük zevk aldım.Takım bana hiç bir şekilde pozitif etki bırakmadı.Bunun yanı sıra elimizde ki kadroyu görğnce bu takımın iyi şartlarda şampiyonluk beklenmesi zor olmaz. ;) Zor ama imkansız değil.
Bunun yanı sıra Ender'i,Kaya'yı,Serkan'ı yeniden izlemek çok güzel duygu olarak göze çarptı.
Aslında çok daha uzun yazılabilir fakat takıma kızgınlık ve kırgınlık olduğu için uzatmakta istemiyoırum.

Memo gerçekten kendini çok geliştirdi. NBA'de play-off larda Duncan, Yao gibi adamları savunduktan sonra ve iyi savunduktan sonra kendini o yöndede çok geliştirdi. Bu sene performansını yineleyecektir. Keşke Utah piyasası varken Boozer ve Kırilenko'yu bir takasta kullansa ve şampiyonluk hamleleri yapsa. 1 ve 5 iyi olursa o takım iyi yoldadır mantığına dayanarak Takasta iyi yerlere seçimiş doğru oyuncularlar. 2-3 sene sonra NBA şampiyonluğu adımları atılmalı. Bu yazdıklarım biraz Utah ve memo içindi ama Milli Takım'ın olumsuzluklarını yazmaktansa...

Ayrıca hocamız keşke beni duysa da şu dediğmi yapsa . Memo'dan daha çok yararlanmak istiyorsa onu 4 numarada kullansın ve 5 numarada Fatih'i savunmaya alarak.Memoyu çok yormasınlar .Memo bu takımın en güvenilir ismi.

memo açısından herşey güzel görünüyor ama sürekli şuta çıkıyor 2 uzunları olmamasına rağmen hiç içeriye girmiyor utahda boozerın yaptığı işleri onun milli takımda yapması gerekiyor çünkü biz zaten şutör bir takımız ibrahim serkan ender engin gerek duyulduğu an hepsi şut sokablecek durumda...memo içeri gelmezse sıkıntı yaşarız kaya gerçekten iyi zorluyor içeriyi sayı olmasa bile faul aldırabliyor memonunda yapmasa gerekiyor

rövanş demiyelm adamların basketbol yapısı litvanyaya benzediği için ve bize göre daha hazır oldukları için bizim için iyi provalar

ya arkadaşlar bu adam Ömer Onan'ı neden almıyo ya bence Hidayet ve Ersan'da top getirebilir ama .Ömer Onan kesinie alınmalı hiç olmadı İbo oynamasın ya

Engin,Ender,Hidayet
Ersan,İbrahim,Ömer,Serkan
Ermal,Mehmet,Kerem G.,Kaya,Fatih(Semih)

TBF Avrupa Şampiyonasına hazırlanan milli takım kadrosunun 15 kişiye düşürüldüğünü açıkladı. Kadrodan çıkarılan isimler ise Fatih Solak, Ömer Onan ve Tutku Açık. Tanyevic milli takımı ne olarak görmeye başladı bilmiyorum ama ben O´nu zavallı biri olarak görmeye başladım. Hadi Fatih Solak´ı anladım da Tutku Açık´ı kadrodan çıkarmak hangi aklın ürünü?

Bu zihniyetteki birinin kendisine yakışacak yer olan Fener´in başına geçmesine sevindim. Umarım kirli ellerini milli takımdan bir an önce çeker.

Hüsnücan Ardil' Alıntı:
ya arkadaşlar bu adam Ömer Onan'ı neden almıyo ya bence Hidayet ve Ersan'da top getirebilir ama .Ömer Onan kesinie alınmalı hiç olmadı İbo oynamasın ya
Hüsnücan Ömer Onan´ı oyuna almama sebebi Avrupa Şampiyonasında ondan yararlanmayı düşünmemesi olsa gerek.

Son gülen ''12 Dev Adam'' oldu...
TÜRKİYE - AVUSTRALYA: 85-63 (MAÇ SONU)

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında çalışmalarına devam eden 12 Dev Adam, bugün Abdi İpekçi Spor Salonu?nda Avustralya ile bir kez daha karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk yarısı 48-31 millilerimizin üstünlüğünde tamamlandı.

Karşılaşmaya 12 Dev Adam başlarken, millilerimiz ilk hücumdan yararlanamadı. Her iki takımda ilk hücumdan boş dönerken, maçın ilk sayısını Avustralya Sam Mackinnon ile buldu. Millilerimiz, rakibinin sayısına hemen Kaya Peker?in basketi ile cevap verdi. İlk dakikalarda her iki takım da sayı üretmekte zorlanırken, Serkan Erdoğan ile 3 sayılık bir basket bulan millilerimize Avustralya da hızlı hücumdan bulduğu sayı ile hemen cevap verdi. Hidayet Türkoğlu ile bir kez daha rakip potada sayı bulan millilerimiz maçın 4. dakikasını 7-4 önde geçti. Başarılı savunması ile Avustralya?yı dış şutlara zorlayan 12 Dev Adam, hızlı hücumlarla rakip potada sayılar buldu ve ilk periyodun son 5 dakikasına Mehmet Okur?un serbest atışlardan bulduğu sayılarla 12-6 önde geçti. Oyundan kopmayan Avustralya üst üste bulduğu 2 basket ile farkı kapatarak skoru da 12-10?a getirdi. Kaya Peker ile 2 serbest atıştan sayı bulan millilerimiz farkı tekrar 4 sayıya çıkartırken, Damien Ryan ile Avustralya hemen cevap verdi. Ender Arslan?ın hızlı hücumdan bulduğu sayı ile millilerimiz periyodun son 3 dakikasına da 16-13 önde girdi. Başarılı savunması ile rakibine kolay sayı şansı vermeyen millilerimiz Serkan Erdoğan?ın da sayısı ile skoru 19-13 yaparak farkı 6 sayıya çıkardı. Gerek hücumda gerekse de savunmada başarılı bir oyun ortaya koyan 12 Dev Adam, ilk periyodun bitimine 34 saniye kala farkı 10 sayıya kadar çıkardı (23-13). Son saniyede Oğuz Savaş ile bir kez daha sayı bulan millilerimiz ilk periyodu 25-13 önde tamamladı.

İkinci periyoda Glenn Saville?nin 3 sayılık atışı ile başlayan Avustralya?ya millilerimiz Semih Erden?in müthiş smacı ile cevap verdi. Dış atışlardan bulduğu sayılarla millilerimiz karşısında etkili olan Avustralya?ya pota altından bulduğu sayılarla cevap veren 12 Dev Adam, devrenin son 8 dakikasına da 30-20 önde girdi. Millilerimizin yaptığı basit top kayıplarını iyi değerlendiren Avustralya farkı 6 sayıya kadar indirerek skoru 30-24?e taşıdı. Rakibinin hızını Oğuz Savaş?ın muhteşem üçlüğü ile kesen millilerimiz Ersan İlyasova?nın da sayısı ile skoru 35-26?ya getirerek farkı yeniden 9 sayıya kadar çıkardı. Oyun disiplininden kopmayan Avustralya ilk devrenin son 5 dakikasına 35-28 geride girdi. Rakibini ortaya koyduğu başarılı savunma ile durduran millilerimiz devrenin bitimine 3 dakika 28 saniye kala Hidayet?in basketi ile skoru 40-28?e taşıyarak farkı da 12 sayıya çıkardı. 12 Dev Adam?ın başarılı savunmasını aşamayan Avustralya, devrenin son 1:37 dakikasına da millilerimiz karşısında 42-28 geride girdi. Skordaki suskunluğunu Luke Kendall?ın 3 sayılık basketi ile bozan Avustralya, pota altında millilerimizi durdurmakta zorlanınca maçın son 50 saniyesine de 12 Dev Adam 45-31 önde girdi. Hidayet Türkoğlu?nun asistini 3 sayılık basket ile süsleyen Engin Atsür, ilk yarının da skorunu belirledi ve devre 48-31 millilerimizin üstünlüğünde tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına hızlı başlayan 12 Dev Adam Serkan Erdoğan?ın üst üste bulduğu sayılarla skoru 50-31?e getirdi. Damell Mee ile millilerimzie cevap veren Avsutralya, Kerem Gönlüm?ün sayısına engel olamayınca millilerimiz skoru 55-33?e getirerek farkı da 22 sayıya çıkardı. Ersan İlyasova?nın 3 sayılık basketi ile farkı açmaya devam eden 12 Dev Adam, maçın 23. dakikasını 59-33 önde geçti. Dünkü maçta yaptığı basit hataları tekrarlamayan, gerek savunma gerekse de hücumda rakibi karşısında çok üstün bir görüntü çizen millilerimiz maçın 25. dakikasını da 59-35 önde geçti. Bu dakikadan sonra savunmasını sertleştiren Avustralya, Mark Worthington ile 3 sayılık bir basket bulsa da Serkan Erdoğan?ın 3 sayılık basketi ile 12 Dev Adam rakibine hemen karşılık verdi. Devrenin bitimine 3:44 kala Damien Ryan ile bir kez daha potamızda sayı bulan Avustralya skoru 62-42?ye getirdi. Dış atışlarda yüksek bir yüzdeyle oynayan millilerimiz Engin Atsür ile bir kez daha 3 sayılık bir basket bulsa da Rashell Hinder?in 3 sayılık basketi ile Avustralya hemen karşılık verdi. Üçüncü periyodun son 1 dakikasına da millilerimiz 20 sayı farkla 65-45 önde girdi. Son 1 dakika boyunca her iki takım da sayı üretmedi ve maçın son 10 dakikasına da bu skorla girildi.

Maçın son periyoduna Ermal Kurtoğlu?nun sayısı ile başlayan millilerimize, Wade Helliwell ile karşılık veren Avustralya Mark Worthington?un serbest atıştan bulduğu sayı ile skoru 67-49?a getirdi. Üst ütse hücumlardan boş dönen millilerimiz Hidayet Türkoğlu?nun serbest atıştan bulduğu sayı ile skordaki suskunluğunu bozdu. Kerem Gönlüm?ün serbest atışlardan bulduğu sayılarla skoru 70-49?a taşıyan millilerimiz, Ender Arslan?ın tüm sahayı geçerek attığı turnike ile farkı 23 sayıya çıkardı (72-49). Rakibi karşısında oyunu domine eden ve çok başarılı bir görüntü çizen 12 Dev Adam, karşılaşmanın son 5 dakikasına da Kerem Gönlüm?ün sayısı ile 75-49 önde girdi. Etkili oyununu sürdüren millilerimiz arka arkaya buldukları sayılarla maçın son 3 dakikasına da 81-53 önde girdi. Etkili oyununu devam ettiren millilerimiz maçın son 1 dakikasına da 85-59 önde girdi. Son dakika içinde Avustralya üst üste sayılar bulsa da millilerimiz baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmadan 85-63 galip ayrıldı.

TÜRKİYE (85): Hakan Demirel (1 asist), Ender Arslan 6 (4 ribaund, 1 asist), Ermal Kurtoğlu 2 (2 ribaund, 1 asist), Engin Atsür 9 (1 ribaund, 2 asist), Semih Erden 2 (2 ribaund), Ersan İlayasova 6 (2 ribaund, 1 asist), Oğuz Savaş 7 (3 ribaund), İbrahim Kutluay 3 (1 ribaund, 4 asist), Serkan Erdoğan 16 (1 asist), Mehmet Okur 9 (7 ribaund, 3 asist), Kaya Peker 5 (3 ribaund), Hidayet Türkoğlu 12 (4 ribaund, 3 asist).

AVUSTRALYA (63): P.Mills ? Joe İngles 4 (3 ribaund, 1 asist), Damien Ryan 7 (1 ribaund, 1 asist), Adam Gibson (2 ribaund), Sam Mackinnon 6 (11 ribaund, 2 asist), Luke Kendall 6 (1 ribaund, 2 asist), Brad Newley 4 (2 ribaund), Darnell Mee 6 (1 ribaund, 2 asist), Jason Smith 3, Mark Worthington 6 (3 ribaund), Glenn Saville 10 (1 ribaund, 1 asist), Russell Hinder 8 (4 ribaund, 2 asist), Wade Helliwell 3 (3 ribaund)

Arkadaşlar dünyaca ünlü yıldızımız hakan demirel kadroda. :D Fakat TBL'nin en iyi türk guardı kadrodan çıkarıldı.Tanjevic i tebrik ediyorum.Ne kadar kıvrak zekalı olduğunu gösterdi. :D :D

engin ve enderin performasnları beni tatmin etti kadro şuan 15 kişi ve 12 ye düşecek.
arkasında durduğum hakan demirelde büyük olasılık yollanacak.
ender ve engin de iyi basketbol oynuyor ancak hido ve cenkte bir numarada zaman zaman süre aldı toplask 3 guarda eder hakana güle güle denir

Hakan dun 2 dk da takımın içine etti valla Oğuz u begendım Semıh her zaman kı gıbı .İbrahım çok şut kullanıyor ve hep kaçırıyor . Helal nası bır fb lı çıkardı kadrodaN HAYRET !

Tutku yerine Hakan, Ömer yerine Cenk, Fatih yerinede Semih gönderilmeliydi. Tutku hücumda bize çok şey katardı. Takımı yönlendirirdi. Ömer savunması ve şutları ile bize çok şey katardı. Fatih savunmada sertlik gerektiğinde oyuna girip takımın havasını değiştirebilirdi. Tanjevic'ten yine yanlış kararlar...