Ahmet Dedehayır?dan Açıklamalar

Ahmet Dedehayır?dan Açıklamalar

B_1680_Adh_B.jpg

Galatasaray?ın Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dedehayır, basketbol takımlarımızın son durumu ve son günlerde basında yer alan, yeni transferimiz Milan Gurovic ile ilgili spekülasyonlar hakkında GS TV?ye özel açıklamalarda bulundu

Ahmet Dedehayır, erkek basketbol takımımızın son yapılan transferlerden sonra çok iyi durumda olduğunu dile getirerek , ?Erkek takımımızın son durumunu çok iyi buluyorum. Kariyeri çok iyi, kaliteleri son derece yüksek ve değerli oyuncuları kadromuza kattık. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduk. Bu arada Avrupa?da da başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız? diye konuştu.

Yeni transferimiz Milan Gurovic ile ilgili basında çıkan haberler üzerine de yorumda bulunan Ahmet Dedehayır şunları söyledi: ?Bugün iki tane gazetede çıkan haber -özellikle bir tanesi benim yazılarını zevkle okuduğum Kaan Kural?ın yazısı- beni gerçekten çok rahatsız etti. Biliyorsunuz dünya yıldızı Milan Gurovic?i renklerimize kattık. Daha Türkiye?ye ayak basmadan kendisine böyle yargısız infaz şeklindeki haksız eleştirileri yöneltmek bence Türk basketboluna zarar vermekten başka hiçbir şey değildir. Şöyle söyleyeyim, biz bu oyuncuyu Galatasaray?da basketbol oynasın diye transfer ettik. Hiç kimsenin politik düşünceleri veya inançları bizi bağlamaz. Bunu bir disiplinsizlik olarak sergilemedikten sonra kendisiyle alakalı bir şeydir. Biz bu oyuncunun basketbolu ile değerlendirilmesini rica edeceğiz. Keza agresif olduğundan dem vurmuşlar, elbette ki agresif olacak. Kazanma eğilimi olan herkes agresif olur. Biz zaten pasif oyuncular istemiyoruz. Kazanmak isteyen ve agresif oyuncularla mücadele etmek istiyoruz. İki tane örnek vereyim isterseniz; Türkiye?nin gelmiş geçmiş en büyük transferi futbolda yabancı olarak herhalde Georghe Hagi?dir. Hagi?nin de ne kadar agresif bir kişiliği olduğunu da sanırım hepiniz hatırlarsınız. UEFA Kupası finalinde bile kırmızı kart görmüştü. Yine dünyanın en büyük yıldızlarından biri diğeri de Zinedine Zidane?dır. Ve o da yine kırmızı kart görmüştü final maçında. Bunlar çok doğaldır. Agresif olacak tabi ki oyuncularımız. Böyle anlamsız ve acımasız eleştiriler gerçekten hoş değil. Biz basketbolu bir yerlere getirmek için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Biz Galatasaray Yönetim Kurulu olarak her şeyi en ince ayrıntısına kadar inceliyoruz, ele alıyoruz ve ondan sonra transferlere karar veriyoruz. Ancak hiç kimseden izin veya icazet alacak değiliz. Onun için lütfen herkes eleştirisini yapsın ve eleştirisini yaparken biraz daha makul olsunlar.?

Taraftarlara da çağrıda bulunan Ahmet Dedehayır; hem erkek hem de bayan basketbol takımıza destek istedi: ?Benim buradan camiaya ve taraftara bir ricam var lütfen bayan ve erkek basketbol takımlarımıza sonuna kadar destek versinler. Maçların hepsini dolu tribünlere oynamak istiyoruz. Görecekler ki her iki takımımızda, hem bu sene taraftarlarımızın çok keyif alacakları basketbol sergileyecek, hem de onları çok mutlu edecek neticelere ulaşacaklar. Galatasaray Kulübü her şeyde öncü olduğu gibi fair-play?de de öncüdür. Centilmenlikte de öncüdür. Dolayısıyla, Galatasaray forması giyen veya Galatasaray arması taşıyan hiç kimsenin belli bir çizgiyi aşmaya hakkı yoktur. Biz o ince çizgiyi çok iyi belirler ve ona göre de kendi stil ve iç yönetmeliklerimizi uygularız. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın?.

Galatasaray.org

Guroviçi Hagi ile kıyaslamak ve agresiflik kavramını bu şekilde denkleştirmek enteresan olmuş. Guroviç konsunu kapatmıştık fazlada uzatmamak gerekiyor sadece sözüm ona kendilerine "Saygın" diye adlandıran siteye teşekkürler iletmek gerekiyor kendilerini takip edenlerin kimler olduğunu bilmelerine rağmen tüm bunları bile bile hazırlayıp medyaya servis ettikleri için... Keşke bu büyük duyarlılığı zamanında birazda Basketbol Şübesine göstermiş olsalardı

Anlamadığım konu Transferler Yokkende hep dedehayır'ın arkasındaydım ama onu eleştiren herkes birkaç yıldız transferinden sonra %100 u dönüşü yaptılar.Ben Şampiyonluğa inanıyoruz derken hayalci diyenler oldu şimdi kendileri şimdiden takımı şampiyon ilan ettiler.Yönetimin hep arkasındaydım transferde en sessiz günlerde bile hep arkalarında oldum o günlerde yönetime karşı olan sevgin,inancın nerden geliyor diyenler oldu taraftarlık sadece iyi günde değil kötü günde olur der herkes bende bu şekilde hareket ettim.

Sana en kötü gününde inanırım Büyük Galatasaray.İyi günlerinde sevenin çok olur bize sıra gelmez.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Anlamadığım konu Transferler Yokkende hep dedehayır'ın arkasındaydım ama onu eleştiren herkes birkaç yıldız transferinden sonra %100 u dönüşü yaptılar.Ben Şampiyonluğa inanıyoruz derken hayalci diyenler oldu şimdi kendileri şimdiden takımı şampiyon ilan ettiler.Yönetimin hep arkasındaydım transferde en sessiz günlerde bile hep arkalarında oldum o günlerde yönetime karşı olan sevgin,inancın nerden geliyor diyenler oldu taraftarlık sadece iyi günde değil kötü günde olur der herkes bende bu şekilde hareket ettim.

Sana en kötü gününde inanırım Büyük Galatasaray.İyi günlerinde sevenin çok olur bize sıra gelmez.

Ben şampiyon olamayacağımızı düşünüyorum. Herkes döndü diyorsun da bari çoğunlukla deseydin.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:

Hangi yazımda u dönüşü yaptığımı gördün?
Galatasaray şampiyon olamaz.12.08.2008

"Meyve veren ağaç taşlanır"
Ama bizim pembe gömleklimiz alkışlanır.Bayan ve Erkek takımlarımız için yaptıklarından dolayı bir kez daha teşekkürler Ahmet Dedehayır.Yönetici dediğin senin gibi olmalı.

Son paragrafın son kısmı belki saçma olmuş ama diğerlerine katılıyorum. Fikrimi de beyan edimde.

Bence Hagi ve Zidane örneklerinin Gurovic'le alakası yok. Bu da zaten yazının tamamını etkiliyor.

Ama anında tepki vermesi güzel birşey.

Hangi yazımda u dönüşü yaptığımı gördün?
Galatasaray şampiyon olamaz.12.08.2008[/quote]

tamam sözlerinizin arkasındasınız ama büyük laf etmeyin ne demek Galatasaray sampiyon olamaz müneccimmisin arkadasım ? Kim gelecegi görebilir ?

Dedehayır;

1- Dünyanının gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından zidane'ın agresifliklerinin bazen zarar verdiğini ama bu agresfiliğin sahada yenilmeme isteğinin onu en büyük yaptığını ve bulunduğu takımlarda kupalar kazanmasını sağlamıştır.

2- Galatasaray'ın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu Hagi'nin önemli agresfilikleri olsada bu kulüp tarihinde çok farklı bir yerde olduğunu ve ne yaparsa yapsın agresfiliği hırsı bize zaferlere taşıdıpını ve hala onun anıldığını belirtmiştir.

Bu iki örneği vermesi ki aslında Hgi'i Gurovicle filan kıyaslaması insanları rahatsız etmiş olabilir. ama aslşında kıyaslama filan yapmamış adam. Sadece verebileceği en doğru örnekleri vermiş. Bu yüzden saçmaladğını düşünmüyorum.

Bu 3lünün kişilik farklılıkları olabilir v.s v.s ama zidane ve Hagi'nin hırsı, agresfiliği her zaman zafere takımları götüren şey olmuştur, Gurovic''te bu bazda örne kalınabilir. Ama Gurovic'in oyun hıırsı başka nedenlerden derseniz bence yanılıyorsunuzdur.

Yahu Gökçe sadece şu kadar söyliyim. Bu adam geldiği günden beri 3 farklı forumdan yorumları takip ediyorum. Bir Allahın kulu kalkıp da adamın agresifliği yüzünden eleştirmedi. Adamın eleştirildiği tek konu var o da burda konuşulması yasak olan siyasi bir duruş. Bide Dedehayırın açıklamalrına bak. Kalkıp Hagi yada Zidanela karşılaştırmak bence başlı başına komedi.

Kimseden icazet alacak değiliz cümlesine girmiyorum bile.