Ahmet Dedehayır Röportajı (Röportaj 4. Sayfada)

Şimdi sevgili arkadaşlar...ahmet dedehayıra kızıp patlayacagımıza biraz da murat özyere eleştri getirmemiz lazım....sonucta gecen seneki takıma oyuncuların transferini isteyen o...bu senede ne zaman geldi iş başına...gerçi iş başınada geçmedi...beyaz gölge kampında genç avlayacak...nusret gidiyomuş ona izin verme başka gencin mi kaldı?

Forumda çok yazan biri değilim aslında sadece ikinci kez yazıyorum.(Herkese Ankara'dan selam bu arada).Yaşım 35 olduğuna göre yaklaşık 20 yıldır ciddi olarak basketbol takip ediyorum.Kendimi bildim bileli GS baskette (ki şampiyonluğa oynadığı yıllarda dahil) hiç bir zaman bir programla bir strateji ile hareket etmedi.Yani modern anlamda bir organizasyon kurmadı.Aydın Örs FB ye geldiğinde ilk yaptığı iş altyapı organizasyonunu tekrar ele almak oldu örneğin.Maalesef Ülker ile birleşmeleri ve de bizim Telekom olayına bakınca kabul etmem lazım ki bize göre daha planlı programlılar.Örneğin Semih Ülker birleşmesinden önce transfer edildi.Neyse konu FB değil ama GS li olarak maalesef kıskanıyorum.
Herşey para değil.Bunun en iyi kanıtı da GS futbol takımıdır. GSın bence gerçek sıkıntısı da para değil.Daha doğrusu öncelikli sıkıntısı bu değil.GS ın en büyük sıkıntısı organizasyonunun olmaması.Organizasyon olmayınca da hiçbir şey doğru gitmiyor.
Örneğin yıllardır GS ın altyapısından (Kerem'den beri) hiç oyuncu yetişti mi?Ümit milli, genç-yıldız bakın milli takımlara.Tablo çok net.
Peki GS baskette ne yapıyor yani stratejisi ne? Yapılan şu "her yıl başında bir panikle bir para arıyor, artık ne bulursa o kadarla o sırada ortalarda kim varsa onu transfer etmeye çalışıyor." Zaten bu strateji ile bütçeyi örneğin 10 milyon euroya da çıkarsanız başarı gelmez.Gelen başarı da sadece anlık bilemedin sezonluk olur.
Çok uzun yazıp sizleri sıkmak istemiyorum enseyi de karartmak istemiyorum ama görünen tablo iç açıcı değil. Ve maalesef bu kötü manzaranın tek sebebi de sayın yöneticimizin dediği gibi az bütçe değil.
Ozan

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Arkadaşlar Şuan ki Mevcut Galatasaray Yönetimi Son Yılların En iyisi ... Ve Bütün Branşlarda Önümüzdeki Yıl geriye gitme değil ileriye gitme olacaktır bu ileriye gitmenin derecesi ne kadar olur tartışılır ama şunu hiç unutmayın ki Erkek Basketbol Takımımız Geçen Yıldan Daha İyi Olacak ... Onun Dışında Bayan Takımımızda çok büyük bir ihtimalle Şampiyon olacak ötesi yok zaten bunun geçen yıl final oynadılar bu yıl kupayı alacaklar çok iyi yabancılar gelecek orayada ... Biliyorum ki moraliniz çok bozuldu erkek takımında meydana gelen bu olaylardan sonra ama burada hep birlikte göreceğiz hepimizi memnun edecek bir Galatasaray Basketbol takımı kurulacak ...
Bu yönetim beni hiç yanıltmadı zaten Adnan Polat ve Ekibini herşeyimle çok seviyorum Adnan Polat'ın içinde yer aldığı yönetimler'e her zaman sevdalı olmuşumdur ... Beni utandırmadığınız için tekrar teşekkürler ADNAN POLAT,YİĞİT ŞARDAN ve diğerleri ...

Tolga Kaplan' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":l75kjnyp]Maddi İmkanlarımız el verdiğince Ahmet Dedehayır ve Arkadaşları takımı en üst seviyeye taşımak için uğraşacaklardır ... Gücümüz yettiğince üst sıradaki takımlara rakip olmaya çalışıyoruz ... İyi kalpli İnsanların Klübü Galatasaray ve İyi niyetli yöneticileri ile en iyi yerlere gelecektir ... Eleştri olması gayet normal onlarda eleştiriye açık zaten eleştiren adamı ne kadar laf söylesen sözünden düşüncesinden vazgeçiremezsin ... Hala bildiği savunduğu şeyleri yazmaya devam edecek murat özyer diyecek hani verdikleri sözler diyecek erman diyecek kaya diyece koca bir sezon bunları tekrarlayacak herkes özgür ... Yeni sezon'da Galatasaray Erkek Basketbol takımına başarılar diliyorum yaptıkları her işten hoşnutum ve olabildiğince yanlarındayım ...

Bİraz pembe bi tablo çizmişsin gibi geldi ama yinede senin kendi fikrin.[/quote:l75kjnyp]
bizim parolamız : PEMBE :)

Kaan Can Garip' Alıntı:
yazmayayım, yazmayayım diyorum ama insanı sinirden çatlatıyor böyle adamlar. bizden bütçesi çok yüksek takımlar varmış, afedersin de kardeşim sen orada eşşekbaşı mısın ? kaç senedir oradasın, yükselt bütçeyi, saçma sapan sponsorluk anlaşmalarına imza atacağına.. madem yaptın öyle bir şey, memnunum deme sponsordan.. buradaki yüzlerce taraftarı ezip geçme. daha neler yazacam ama frenlemek lazım...
katılmamak elde değil senin görevin bütçeyi yükseltip bütçesi yüksek takımlarla başedebilecek kapasitede bir takım yaratmak
bizden daha yüksek bütçeli takımlar var demek hiç bir zaman başarısızlığa bahane olamaz bence

[quote="Bayram Kurtulmuş]Maddi İmkanlarımız el verdiğince Ahmet Dedehayır ve Arkadaşları takımı en üst seviyeye taşımak için uğraşacaklardır ... Gücümüz yettiğince üst sıradaki takımlara rakip olmaya çalışıyoruz ... İyi kalpli İnsanların Klübü Galatasaray ve İyi niyetli yöneticileri ile en iyi yerlere gelecektir ... Eleştri olması gayet normal onlarda eleştiriye açık zaten eleştiren adamı ne kadar laf söylesen sözünden düşüncesinden vazgeçiremezsin ... Hala bildiği savunduğu şeyleri yazmaya devam edecek murat özyer diyecek hani verdikleri sözler diyecek erman diyecek kaya diyece koca bir sezon bunları tekrarlayacak herkes özgür ... Yeni sezon'da Galatasaray Erkek Basketbol takımına başarılar diliyorum yaptıkları her işten hoşnutum ve olabildiğince yanlarındayım ...
Gücümüz yettiğince ne demek ya?
Niye gücümüz yettiğince.Niye hepsini ezip geçmiyoruz?
Öyle olması gerekmezmi?
Ben gücümüz yettiğincelik bir takımı desteklemem.
Gelecek oyuncuları bekliyorum.Bütün desteğim onların kalitesine bağlı.
Ayrıca o adamların görevi takımı üst seviyeye çıkarmak değil,şampiyon yapmak.Yoksa yaptıkları herşey boş.

Mert Hayalperest değil gerçekçi ol biraz.Galatasaray'ın en son şampiyon olduğu tarihi biliyor musun ? Ondan beri yapılanlarda kimsenin kabahati yokta şimdi en büyük kabahatli Dedehayır mı oldu bırakalım bu hayalperestliği.

Dedehayır yada x biri yada sen yada ben.Galatasaray yöneticisi kimse,Galatasaray'ın hedefi hep şampiyonluk olmalı.Ben Dedehayır demedim orda.Galatasaray'ın başındaki insanları kastettim.Onların görevidir takımı şampiyonluğa oynatmak,şampiyon yapmak.
Demekki 89-90 sezonundan bugüne kadar hatalar içinde yönetilmiş takım.
Toplam 4 şampiyonluğumuz var.
Fenerin 1di 3 oldu.
Eğer önlem alınmazsa 4 olacaklar.Ve sonra açılacak o fark.Yani Galatasaray'ın bir yerlere getirdiği basketbol,birilerinin tekeline girdi ve devam edecek öyle.Açılmadan önlem alınması gerekmez mi?
Burada MS. Graves muhabbeti yaparken atı alan geçiyor Üsküdarı.
Kanıma dokunuyor.Onların kendilerine güvenmelerinden.35sayı ile yeneriz yine sizi demelerinden.Sen bunları diyebiliyormusun fenerli biriyle konuşurken?Hayalperestlikmi bu?

Bu sene Efes Fükere yedirmez şampiyonluğu bizim kadro itibari ile blki geçen uleb de yaptığımızı ligde yaparız ama ilerisi mümkün gözükmüyor. Her zaman iyi dileklerim korudum hep sezon sonunu beklerim bu senede öyle, O forma parkelerde görünce bizim güç almamız lazım. Slomon gibi adamın üçlüklerine sevineceğime; Dee gibi adamın mücadelesine, Futbolcu gibi deperlarına, çocuk gibi yüreğine, ...sevgisine sevinirim. Keza Tufan Cüneyt gibi...

Bence bir taraftar için kıstas Şampiyonluk olmamalıdır.
Son olarakda taraftar dediğin bu tezahüratı söylermek ile yetinmemelidir...
"Sen şampiyon olmasanda, Kupaları almasanda..."

Galatasaray'ın şampiyon olamayacagını zaten biliyoruz.O yüzden bu kadar eleştiri haksız.Efes Pilsen'in aldıgı oyuncuları alamıcagımıza göre bu aldıgımız oyuncularda bize göre iyi diye düşünüyorum.Hiç degilse fülker şampiyon olmasın tesellim olur.

Bizim tepkimiz bizi kandırmaları.

1.Bizi şampiyon yapacak düzeyde değil denilerek Kunter ile görüşüyoruz onun ile hedefimiz Şampiyonluk diyen ama sonunda tekrar Özyer ile devam eden bir yöneticinin bizim için 1 aylık boş zamana neden olduğu ve Bayan takımına verilen önemi Erkek takımına vermediği için tabiiki tepki göstereceğiz.

2.TT Birleşme olayını ortaya atıp,olmayacak bir işin peşinden koşup bize prestij kaybettiren kişileri elbet eleştireceğiz

3.Daha iyi bir kadro ve geçen yıldan giden yabancıların yerine daha iyilerini getireceğiz deyip daha alt kademede oyuncular getirerek bizleri yanıltan kişileri övecek halimiz yok!

4.Heleki hedef şampiyonluk deyip Guard olarak küme düşmüş takımın guardını getirenlere zaten söyleyecek sözümüz hiç yok!

5-Lütfen taraftara şirin gözükmek için yapamayacağınız icraatları popülizm yaparak empoze etmeye çalışmayın...

Ali Demirci' Alıntı:
Bizim tepkimiz bizi kandırmaları.

1.Bizi şampiyon yapacak düzeyde değil denilerek Kunter ile görüşüyoruz onun ile hedefimiz Şampiyonluk diyen ama sonunda tekrar Özyer ile devam eden bir yöneticinin bizim için 1 aylık boş zamana neden olduğu ve Bayan takımına verilen önemi Erkek takımına vermediği için tabiiki tepki göstereceğiz.

2.TT Birleşme olayını ortaya atıp,olmayacak bir işin peşinden koşup bize prestij kaybettiren kişileri elbet eleştireceğiz

3.Daha iyi bir kadro ve geçen yıldan giden yabancıların yerine daha iyilerini getireceğiz deyip daha alt kademede oyuncular getirerek bizleri yanıltan kişileri övecek halimiz yok!

4.Heleki hedef şampiyonluk deyip Guard olarak küme düşmüş takımın guardını getirenlere zaten söyleyecek sözümüz hiç yok!

5-Lütfen taraftara şirin gözükmek için yapamayacağınız icraatları popülizm yaparak empoze etmeye çalışmayın...
hep kötü yanları yazmışsın elbet iyi yanları yazacak bir galatasaraylı arkadaşımda çıkacaktır 5 tane olumsuz yön yazmışsın inan 5 tane çok olumlu tarafıda çıkacaktır yönetimin bu bardağın dolu tarafını görüp görmeme meselesi başka birşey yazmayacağım bu konu hakkında

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Ali Demirci":153tkwbc]Bizim tepkimiz bizi kandırmaları.

hep kötü yanları yazmışsın elbet iyi yanları yazacak bir galatasaraylı arkadaşımda çıkacaktır 5 tane olumsuz yön yazmışsın inan 5 tane çok olumlu tarafıda çıkacaktır yönetimin bu bardağın dolu tarafını görüp görmeme meselesi başka birşey yazmayacağım bu konu hakkında[/quote:153tkwbc]

İyi tarafını herkes görüyor.Önemli olan kötü tarafları görmek.Eksik olan yerleri kapatmak.Neyin iyimserliği?Hepimiz Galatasaraylıyız bundan başka iyi birşey yok düşüncesini bırakmak lazım.Yetmiyor çünkü.Daha fazla iyi olmak,daha az hata yapmak,daha iyi oyuncu almak lazım.

ülker tez zamanda kurtulsak bize üvey evlat muamelesi yapıp gercek desteği ve birleştigi yıl bünyesindeki oyuncuları febe ye vermesi adamı sinir edici bi husus.telekomla birleşme konusu da tam bi fiyasko oldu daha sonra birleşilmedi ve ülkerin sponsorlugundan memnunuz deyişleri harbiden ağlasam mı gülsem mi cinsinden.
gelecek sene tek ümidim bu sitedeki kardeşlerimin ve abilerimin ilgilerini gördükten sonra taraftar gücü müzün olacağıydı ama sanırsam ayhan şahenk seçimi yüzünden ondan da mahrum olucaz inşallah yanılırım inşallah tüm maçlarımızı dolu oynarız ve inşallahta sezon sonunda şampiyon Galatasarayımız olur