Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Tribünlerin yayvan olduğu konusunda bi kaç görüş okumuştum bu konuda. Aslantepe.biz den 3 şubat fotoğraflarına bakıyordum da bu yayvan görüntünün birazda fotoğrafın çekiliş açısı ile ilgisi olabilir çünkü orada çoğu fotoğraf da baya dik gözüküyor tribünler. Ters mantıkla bununda çekim açısı ile ilgisi olabilir ama fena değil gibi. İşin aslını o tribünlere girmeden öğrenemeyeceğiz o yüzden rahat olmakta fayda var bence.

Benim dikkatimi çeken konu sanki tribünler sahaya biraz uzak gibi geldi.Yani İngiletere deki stadlardan daha farklı olacakmış.neden acaba sahaya yakın yapmıyolar.
Kombine fiyatları nekadar olacak bilen var mı?

Harun Taşkapılı' Alıntı:
Benim dikkatimi çeken konu sanki tribünler sahaya biraz uzak gibi geldi.Yani İngiletere deki stadlardan daha farklı olacakmış.neden acaba sahaya yakın yapmıyolar.
Kombine fiyatları nekadar olacak bilen var mı?

Nasıl uzak ya :) Neredeyse seyirciyle duvar pası yapacak kadar yakın mesafe gayet..

Kale arkaları 6,taç çizgileri 8 metre uzaklıkta..Bundan daha yakın olması mümkün değil ki..

Ali Sami Yen'le karşılaştıracak olursak çok çok yakın tribünler sahaya.Hatta derbi maçlarında kale arkalarına yoğun güvenlik önlemi gerekecek.

Kombine fiyatları için konuşmak çok erken olur.Takımın Şampiyonlar Ligi'ne katılması,UEFA'ya katılması,kurulacak kadroya göre belirlenir kombine fiyatları.

Ortalama 1000 tl den 40000 satsak 40 trilyon yapıyo ciddi bir gelirdir bence.sahsen kombine fiyatları takımın durumuna göre belirlenmemeli.herzaman bahanemiz vardı samiyen için yok eski stad yok tuvaletleri kötü.buyuk takım olmak istiyosak taraftarımıznda artık büyümesi lazım.Burdaki büyüklük kavramı Barcelon Manchester gibi buyuk olmak.İmkanı olan herkez kombine alması lazım.mesela benim kombine alıcak gücüm var 2 tane de alabilirim ama samiyende maç izlemek gercekten cok sıkıcı.

Ali Sami Yen arazisi için TOKİ satışa çıkacakmış önümüzdeki günlerde. 1 milyar dolardan bahsediliyor. Eğer gerçekten böyle birşey varsa nasıl bir zarar ettik biz bu işten şaka gibi?

Unutulmamalı ki ASY stadının tapusu değil 99 yıılllık kullanım hakkı bizim di
ileride tüm stadlar satoşa çıkacaktı ama bedeli ne olurdu bilinmez
biz eniyisini yaptık o sıkışık yerden kurtulduk bence....

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Unutulmamalı ki ASY stadının tapusu değil 99 yıılllık kullanım hakkı bizim di
ileride tüm stadlar satoşa çıkacaktı ama bedeli ne olurdu bilinmez
biz eniyisini yaptık o sıkışık yerden kurtulduk bence....

Ali Sami Yen Stadı' nın kullanım değil, üst kullanım hakkı bizdeydi. Eskiden bunların ismi değişikti.

Kullanım hakkı: İntifa hakkı
İntifa hakkı, ona sahip olan kişinin (en çok) hayatı ile sınırlı olarak, başkasına ait bir taşınmazdan tamamıyla yararlanmak ve kullanmak hakkıdır.

Üst kullanım hakkı: İrtifak hakkı
Üst hakkı başkasına ait bir arsanın altında veya üstünde inşaat yapmak veya mevcut inşaatı yerinde tutmak hakkını veren bir irtifak hakkıdır.

Bugün gazetelerde çıkan intifa hakkına karşı Seyrantepe' nin tapusu verildi haberi gerçek dışıdır. Ali Sami Yen Stadı' nın irtifak hakkı karşılığında bize Seyrantepe' de stad yapılmış ve 49 yıllık irtifak bedeli ödendi şekilde kabul edilmiştir.

Ok. anladım 49 yıl sonra ne olur bilinmez
Ama bu stadlar gün gelecek klüplere devredilecek diye düşünüyorum
Zira devlet yükten kurtulur.(bakımı vs.)

Zamanın başkanı Özhan Canaydın Teke Tek programına katılmıştı orada Fatih Altaylı bu konuyu kendisine sormuştu,

"Galatasaray stadını Seyrantepeye yapıyor ilerde bu stadlar kulüplere devredilecek o zaman Fenerbahçe şehrin göbeğinde çok değerli bir araziye sahip olacak stadını şehir dışına taşıyıp orayı istediği gibi değerlendirecek Galatasarayda stadı Kendi imkanları ile Mecidiyeköye yapsa daha iyi olomazmıydı."

Özhan Canaydın da şu şekilde Cevap vermişti:

Ben niye stadı kenddim yapayım devlet yapıyor işte. İlerde Stadlar Kulüplere devredilince Bizde Seyrantepedeki araziye sahip olacağız, İstanbul çok büyük şehir büyümeyede devam ediyor o zamana kadar Seyrantepede çok değerli bir olur merak etmeyin.

Yani program olalı belki 3 sene oldu ifadeleri kelimesi kelimesine hatırlayamıyo olabilirim ama net olarak söylenmek istenen bunlardı, Özhan bey o arsalar sadece spor amaçlı kullanılacak gibi birşey dememişti (ya da ben kaçırdım bilemiyorum şimdi) ben en çok buna şaşırmıştım.
Öyle yada böyle Özhan bey bu stadın yapımı konusunda çok emek harcadı, çoda bilgili demekki bu arsalar kulüpler tarafından istendiği gibi kullanılacak zamanı gelince diye düşünmüştüm.
Bakalım artık yapacak birşey yok kırılmış pedalın davası olmaz :) yakında yeni stadımıza geçeceğiz innşallah düşünüldüğü gibi zaralı olmazz ilerisi için ne yapalım.