Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

stadla ilgili öyle yorumlar varki;

bir yorum da, 70 m ? kısıntıya gidilmiş toplamda.inanılır gibi değil.
aslan'lı yol falan yalan olacakmış.

Er ya da gec hersey ortaya cikacak da, kulüp neden adam gibi cikip aciklama yapmaz, kesin ve net olarak durum sudur, sunu söyle yapacagiz bunu böyle yapacagiz deseler herkes rahatlayacak...

Arkadaşım İTÜ İnşaat Mühendisliğini okuyor, dönem bitmeden bizim Aslantepe'yi gezmişler. Hem okuldan hem de stattaki mühendislerle görüştüklerin de proje de yer alan "Aslanlı Yol" denilen ve Galatasaray Amblemi'nin olduğu kısım olmayacak denilmiş.

Arkadaşım kendi gözleriyle görmüş yani ama daha sonra karar değiştirilir mi bilemem ancak şu anda olmayacak o kısımlar..

Bana söylenen bu yönde Kaan, hatta bizde kendi aramızda olacak/olmayacak tartışması yaparken arkadaşım bu şekilde cevap verdi. Proje de oynamalar yapılıyor dedi ki onu da hepimiz biliyoruz. Belki de ilk etapta olmayacak ama arkadaşım da epey kesin ifadeler kullanıyor.

Barış Şişman' Alıntı:
Arkadaşım İTÜ İnşaat Mühendisliğini okuyor, dönem bitmeden bizim Aslantepe'yi gezmişler. Hem okuldan hem de stattaki mühendislerle görüştüklerin de proje de yer alan "Aslanlı Yol" denilen ve Galatasaray Amblemi'nin olduğu kısım olmayacak denilmiş.

Arkadaşım kendi gözleriyle görmüş yani ama daha sonra karar değiştirilir mi bilemem ancak şu anda olmayacak o kısımlar..

Abi amblemin benim bildiğim aslanlı yolla alakası yok o kabul edilmeyen HOK projesinde vardı.Aslanlı yolda aslan heykelleri olucak hatta Işın Çelebi sanırım bir açıklamasında ''Aslanlı yol sanat yolu olucak'' demişti

Kabul edilmeyen proje;

1029.jpg

Kabul edilen proje(üstünde bazı değişiklikler yapıldı)

206819.jpg

Özür ya, kafa bir an farklı yere gitti.. Tamam resimleri görünce düzeldi kafa, Aslanlı Yol olacak tamam. =) Benim kafa başka yere gitti, tekrardan özür..

Ama yeni proje de olan ancak yapılmayacak bir şey varmış. Tam öğrenip yazarım onu..

GS ambleminin kabul edilmemesin de ki amaç ney acaba ?

Gayet şık duruyor

Yine soru işaretleri oluşmaya başladı kafamda.

Biliyorsunuz kulüpten yapılan resmi açıklamaya göre çatının kapakları 2011 yılının Mayıs ayına kaldı. Ancak ilginç şeyler var.

Örneğin Işın Çelebi' ye göre; çatının kapaklarının sonradan montajının yapılabilmesi için, çatıya rayların takılması gerekliydi. Daha önce çatı projesinin sahibi Bergemann' da aynı raporu vermişti. Çelebi, bu konunun TOKİ ile görüşüldüğünü açıklamıştı.

Bugün ilginç gelişmeler var. Mesela çim zemin altına ısıtma sistemi eklenmiş. Yani normal projede olmayan bu olay şimdi artık var. Genelde çim ısıtma sistemleri açılır kapanır çatıya sahip olmayan stadlarda uygulanır. Eğer stad çok lüks ise her 2 sistem beraber uygulanır. Oysa biz biliyoruz ki TOKİ stadın her yerinden kırpacak birşey buluyor.

İkinci güçlü argüman; sabit çatıda, yan tribünler, açılır kapanır çatı şu an takılmadığı için 3-5 sırası kapalı değildi. Bu yüzden o bölge uzatıldı ve şeffaf bir sabit çatı kısmı eklendi. Eskiden verilen bilgi bu eklenen kısmın portatif olduğu ve açılır kapanır kısım eklendiğinde burasının çıkarılacağı şeklindeydi. Oysa şimdi öğreniyoruz ki bu kısım kalıcı olacak mış. Teknik olarak bu kısım açılır kapanır kısmın yapımına engelmidir bilmiyorum. Ama çatı rayları takılmadan açılır kapanır kapakların takılamayacağını söyleyen Çelebi ile bu konuyu ve alttan ısıtma sistemini birleştirdiğimde aklıma kötü şeyler geliyor.

Bununla birlikte nerdeyse her soruya cevap veren Uzunlar İnşaat bu konuyu soran arkadaşa henüz yanıt vermemiş.

Neler oluyor bilemiyorum. Ancak yönetimin şu dönemde yaptıkları o kadar kötü ki stad konusunda bir türlü yönetime güvenemiyorum. Hele ki yönetimin 3. adamının bu kapakları hiç istemediğini düşününce.

2011' in Mayıs ayı gelince bu yönetimin, "bakın zaten alttan ısıtma yaptık. İstanbul için zaten bu tip bir çatıya gerek yok. İşletme masrafı çok yüksek" diyip, stadın bitimiyle gazlanan taraftarın baskısının en alt olduğu dönemde "biz çatı yerine transfer yapacağız" diyip konuyu orada kapatabileceği de güçlü ihtimaller arasında. Ben bu duruma hiç şaşırmam zira ümidi kestim.

Metin Bey

Sizde bizde biliyoruzki bu çatının kapakları yapılmayacak.Galatasaraydaki işleyiş bellidir önce bir şey ortaya atılır tartısılması,tepki/tepkisizlik durumu ölçülür.
Sonra yönetici eskilerinden bir ikisi çıkıp "aman canım ne gerek var buna der" ve
sanki Toki ile anlaşma yapılmışda Galatasaray 20 milyonluk bir zararın altından çıkmış gibi bir durum olusturulur.

Oysa sonuc sudur.Bu çatının kapaklarının takılmayacagı 1 senedir bellidir.Çelebi nin o günkü çıkışının temel sebebide "kapakları takmıyorsunuz,bari locaları yapın" serzenişidir.

Localar hangi kalitede olacak göreceğiz.Ben Toki nin kaliteli bir iş yapacagına inanmıyorum.Muhtemelen 20 milyonluk işi 10 a düşüreceklerdir.

Hatta başkanlık seçimlerindne öncede bu kapak durumu ortaya atılmıştı. Ben Başkan Adnan Polat'a olan desteğimi nötre çekiyorum dediğimde çokda tepki yemiştim. Adnan Polat İstanbul belediye başkanlığı seçimleri kaybettiğinde daha bu anlamda toydu. Ama şimdi resmen bizans gibi yönetiyor klübü. Her yerde entrika var. Eskiden GS başkanı bir şey dedikten sonra direk inanırdım. Medya tersini yazsa da kızardım inanmazdım. Şimdi mesela başkan Arda satılmayacak diyor hangimizin gönlü rahat arkadaşlar? Arda kesinlikle satılmayacak!! diyebilen varmı aranızda? GS başkanı o kapaklar 2011 de takılacak dedi ama artık kimse inanmıyor. İnsanın inandırıcılığını yitirmesi bence en büyük kayıbıdır.

Stad açılışını seneye ertelemeliler derhal. Bir bahane mi üretecekler, çatıdan mı bahsedecekler ne yapacaklar bilmiyorum ama bu sene açılmamalı o stad.

Yoksa tam bir fiyasko, rezillik olur. Tarih sürekli bu kepazeliği yazar nasıl Sami Yen'i ne olursa olsun cehennem olarak yazıyorsa...

Tugay Aktepe' Alıntı:
Stad açılışını seneye ertelemeliler derhal. Bir bahane mi üretecekler, çatıdan mı bahsedecekler ne yapacaklar bilmiyorum ama bu sene açılmamalı o stad.

Yoksa tam bir fiyasko, rezillik olur. Tarih sürekli bu kepazeliği yazar nasıl Sami Yen'i ne olursa olsun cehennem olarak yazıyorsa...
Bence cikip mertce aciklayacaklar, bu sartlar altinda stadi acamayiz, takimda bu stadda oynamayi haketmeyen oyuncular var, stadimizi hakedenlerle birlikte seneye acacagiz gibilerinden... Kesinlikle istemiyorum bu stadin bu sezon acilmasini. Isterse ligde 15 mac üst üste kazanip lider olalim kupayi da alalim, Avrupa olmadiktan sonra acilmasin o stad!

Sezonun ikinci yarı maçlarını öyle ya da böyle Aslantepe´de oynamak zorundayız. Nedeni tamamen duygusal!

Loca ve kombine satışları bu sezonu da kapsıyordu. Açılışı seneye ertelememiz durumunda bir yıllık loca gelirinden oluruz. Bunun maliyeti de yaklaşık 20 Milyon Dolar civarında olsa gerek.

bence tam zamanı aslantepe için..
şu takımı bile taraftar olarak dirilteceğimizin göstergesi olacak..

bir an önce aslantepe'de 55 bin taraftarla bir takım nasıl şaha kalkar,onu gösterebiliriz..

Tolga Kaplan' Alıntı:
bence tam zamanı aslantepe için..
şu takımı bile taraftar olarak dirilteceğimizin göstergesi olacak..

bir an önce aslantepe'de 55 bin taraftarla bir takım nasıl şaha kalkar,onu gösterebiliriz..
Tolga Bey haklısın ama takım çok kötü ve taraftarda kötü..İki tarafın dirilmesi için bu mucize gerekli nedir bilemiyoruz ama bekleyip göreceğiz..Hep hayalimiz olan bu stada bu taraftar profili ve bu kötü takımla gitmek baya yıkar bizi..