Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

ASY'de bu yıl ne kadar satılmıştı?
O bile iyi bundan iyi gözüküyor.Niye böyle olmuş ki.İndirim falan da var halbuki.
Yeni stada rağmen 7.000 gerçekten az.

Stadımızın Çimleri Hollanda? dan Dün Yola Çıktı ?

22 TIR 11.10.2010 TARİHİNDE İSTANBUL? A GİRİŞ YAPACAK?(seyrantepesporkompleksi.com)

fotograf-2.jpg

fotograf-1.jpg

Biraz konuyla alakasız olacak ama bu çimlerin hazırlanışı belgeselini izlemiştim bir ara gerçekten acayip makinalarla acayip yöntemlerle hazırlanıyor.. Adamlar resmen çim ticaretinden zengin oluyorlar :)

NOT:Kusura bakmayın çok etkisinde kalmıştım o belgeselin..

Satılan 9000 civarı diye duydum Numaralı, Vip ve Loca'lar hariç onlarla birlikte zaten 15000 oluyor. Ayrılan bölümler var onlar onlar da hariç. Mesela Pegasus alt tribünün neredeyse 3 te 2 si Üniversitelilere ve bazı gruplara ayrılmıştı onlarda almadılar daha kartlrını, onlarıda sayınca hemen hemen 20.000 e yaklaşır ki daha genel satış bile başlamadı, biliyosunuz öncelik dönemindeyiz genel satış 1 kasım da başlayacak.

Ben iddia ediyorum arılık ayına kadar 30.000 i bulur rahat olun.

Tonguç Bey'i boşverin stad kare yok kale arkası bayıra yapıldı diye yorum yapan bir arkadaşımız.

Bu arada Fener bu sene kaç kombine satmıştı 12.000 di değilmi ;) .

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Tonguç Bey'i boşverin stad kare yok kale arkası bayıra yapıldı diye yorum yapan bir arkadaşımız.

Bu arada Fener bu sene kaç kombine satmıştı 12.000 di değilmi ;) .

Bu senekini bilmiyorum ama 2008-2009 sezonunda 30 bin 425 tane satmıştı.

Yanlış biliyorsam düzeltin ama sadece 5000 tane VİP koltuk satıldı diye biliyorum.

Ayrıca 157 locanın da tamamı satıldı en az kapasiteli Loca 11 kişilik, ortalamaya 15-16 desen 2500 eder loca kapasitesi.

Şu ana kadar 9000 bireysel koltuk satıldı deniyor (15.000 diyeni de duydum ama biz genede 9000 diyeli) ve gruplara ayrılanlar hariç.

Dediğim gibi hemen hemen 20.000 e yaklaştı birazda iyimser bi tablo ile.

Genel satış başlasın 30.000'i çok rahat bulur. Bir kere iki kale arkası da tamamen biter, oralardan kombine alacaklar bence acele etmeli, Doğu tribün'de kesin tamamen biter. İşte Batı biraz sıkıntılı.

Localar hariç 30.000 i çok rahat buluruz, 1 kasımdan yaklaşık 1 ay kadar sonra.

Hesap yaparken ayrılan yerlerden bahsettim UltrAslan ve Üniversiteliler için, bir de 3000 kişilik "Ülker Aile tribünü" var ayrılan onu hiç mi hiç hesaba katmıyorum.

Rahat olun bu kadar sıkıntıya rağmen çok başarılı bir kombine dönemi geçiriyoruz ki takım biraz daha heyecan verici olsa ben şuan orada yaşanacak kuyrukları hayal bile edemiyorum.

Tonguç Bey, biz zamanında 40.000 kombine sattık Olimpiyat Stadı´nda oynarken.

Mesele yakaladığın o rakamı devam ettirmeyi başarabildin mi, başaramadın mı?

Bu sene 12.000 kombine sattı Tonguç bey ben biliyorum sizi de bilgilendireyim.

Buradan da Fenerbahçe taraftarının genel karaktersitiği hakkında genel bi çıkarım yapabilir isteyen arkadaşlar.

Bunu söylemek abes biraz ama mesela Galatasaray hiç bir Zaman 12.000 den az kombine satmamıştır Alisamiyen Stadın'da başarı veya başarısızlık bunu değiştirmemiştir.

Biz kendimizi zaten biliyoruz da sizde eğer bi çıkarım yapmak isterseniz size bir done olsun.

Onur Yavuz' Alıntı:
Tonguç Bey, biz zamanında 40.000 kombine sattık Olimpiyat Stadı´nda oynarken.

Mesele yakaladığın o rakamı devam ettirmeyi başarabildin mi, başaramadın mı?

Ya olaylara bu açıdan bakıcak olursak işin içinden çıkılmaz.Galatasaray da 2000 yılında Uefa kupasını aldı.Şimdi niye o çizgiyi devam ettiremiyor.Buradan başarının devamlı olmadığı, bir dönemlik olduğu çıkar sizin son attığınız mesajla.Öyle değil mi?Yani bu konular tartışmaları çıkmaza sürükler.

Olimpiyat'ta Galatasaray 700 kişiye bile maç yaptı.O sezonu çok iyi hatırlıyorum.Ama gerçekten bilmiyorum o yıl Galatasaray'ın ne kadar sattığını, ne söylesem yalan olur.Belki stad büyük indirimli kombine yapılmıştır satılmıştır olabilir. Merhum Canaydın tüm Türkiye'yi dolaşıp Galatasaraylılara ücretsiz kombine dağıttı da ben mi görmedim diyeceğim ama yanlış anlamanızdan korkuyorum..

Tonguç Bey şakamısınız siz ya.

O stad'a sadece final için 1 maçlık bile 10.000 kişiyi toplayamadınız ki sorunları büyük ölçüde halledilmişken yolları yapılmışken. En çok gaza gelinen maçta 25.000 kişi ancak gidebildiniz geçen sene İstanbul Belediye maçında neyi konuşuyosunuz, kaç kere gittiniz o stada çok merak ettim.

Biz o stada 80.000 kişi ile de gittik 60.000 kişi ilede 40.000 kişi ile de, neler çektik biz biliriz, siz anlamazsınız toprak yolardan tozun pisliğin içinde giderek kaç maç +40.000 oynadık biliyomusunuz. Boş keseden atıp tutmakla olmaz bu işler.

Fener 30.000 kombine sattığı sene kaç maç maksimum 15.000 kişi ile oynadı bi araştırın da milleti cinnete getirmeyin.

Sizi daha öncede uyarmıştım insanları tahrik edecek mesajlardan uzak durun diye.

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
Ya olaylara bu açıdan bakıcak olursak işin içinden çıkılmaz.Galatasaray da 2000 yılında Uefa kupasını aldı.Şimdi niye o çizgiyi devam ettiremiyor.

Siz inşallah şu Mayıs ayı çizgisini devam ettirirsiniz periyodik olarak :) 14 Mayıs 2006 - 16 Mayıs 2010..Olimpiyatlar hesabı dört senede bir tekrarını bekliyoruz, alışkanlık yaptı : )

Stad'ın drenajını test etme açısından bu yağmurlar iyi oldu, kameralardan baktığımızdan zemin hala iyi gözküyor.

Çim serme işlemini belki bir iki gün ileriye atmaya neden olabilir ama gördük ki Aslantepe'de zemin konusunda sıkıntı yaşamayacağız. Zemin havalandırmasında da bir sıkıntı yok, çıkabilecek tek sıkıntı ışık sıkıntısı olabilir.

Bu arada çimler dün akşamdan itibaren stada gelmeye başlamıştı, bugün yarın bir şeyler görürüz eğer kameralar kapatılmazsa :)

Millet kafayı çizmiş Tem kameralarından çim getirecek tırları bekliyorlar :) :) .

Şaka bir yana taraftarın stad ile ilgili heyecanı gerçekten çok hoş.

Benim yazdığım mesaj bir habere aitti ama haber kolpa çıktı :) Çimler dün gelmemiş. Ben de mi kameraya geçsem :)

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Millet kafayı çizmiş Tem kameralarından çim getirecek tırları bekliyorlar :) :) .

Şaka bir yana taraftarın stad ile ilgili heyecanı gerçekten çok hoş.

Yok artık ? : ) o stada yakında patates soğan ekmeye de gideriz :p