Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Vallah Lig Tv de son günlerde bir kaç defa BÜlent Korkmaz'ın yorumalrına şahit oldum. Bu adama nasıl takım emanet edilmiş inanamadım. Gerçekten Bülent'in futbol bilgisi kotalı ve kotayı hiç aşmıyor.

Bence her ne olursa olsun Bülent Korkmaz a yapılanda hiç Galatasaray adına yakışacak bir durum değildi gerçi kendiside takıma t.direktör olurken az çok başına neler geleceğini bilmiştir :p 2.5 senede 6 t.direktör değiştirdiğimizi göz önünde bulundurursak

Sühan Cem' Alıntı:
Vallah Lig Tv de son günlerde bir kaç defa BÜlent Korkmaz'ın yorumalrına şahit oldum. Bu adama nasıl takım emanet edilmiş inanamadım. Gerçekten Bülent'in futbol bilgisi kotalı ve kotayı hiç aşmıyor.

Bu forumda çok şahit oluyoruz abi benzer bir konuya aslında. Basketbol oynamayan adam basketbol yorumlamasın diyenler var burada. Basketbol oynayanların ve futbol oynayanların TV'deki yorumlarını, teknik yaşamlarının kısıtlı olduğunu gördükçe oynamanın değil yorumlamanın daha önemli olduğunu algılamamız gerekiyor artık. İyi basketbol oynayan ve futbol oynayanın iyi hoca olacağını veya yorum yapacağını düşünmek çok eskide kaldı. Heleki internet çağında yaşıyorsak, her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyorsak.

Bu basketbol oynamayan futbol oynamayan bunu yorumlamasın muhabbetleri iş kaygısından kaynaklanıyor bence. tiyatrocularda aynı şekilde Mankenden oyuncu olmaz tripleri yaparlar. Oyuncu olmak için okullu olmak gerektiğini söylerler dururlar. Oysaki eleştirmek, yorumlamak, yazmak, oynamak her biri ayrı ayrı hüner isteyen şeylerdir. Çok iyi yazan biri çok iyi yorumlayamayabilir bence. Aynı şekilde iyi yorumlayan iyi yazmayabilir. Genelde ikisini aynı zannederler. Bir kere yorumlayabilmek için hayata eleştirel, başkalarının bakamdığı gibi bakmayı bilmek lazım. Ve bağımsız olmak tabiiki de.

Bir teknik direktörsen komplexlerin ön yargıların olmayacak. Herkesi dinleyip kendi düşündüklerini uygulayacaksın ama insan ilişkilerinde iyi olacak.

Allahtan Mourinho geldide demek istediklerimizi biraz daha anlaşılır kıldı. Futbol sadece futbol oynayanalrın anlayabileceği kadar karmaşık bir oyun değil. Ama sıklıkla futbol oynayanalrın anlayamadığı bir oyun. Çünkü tarih boyunca bu ülkedeki futbolcular taktik disiplinden uzak yaşadılar. Maç kriz anına girdiği an kendi bildiklerini yaptılar. Avrupa şampiyonasındaki gibi de kendi bildikleri işe yarayınca kaos sistem oldu. Dün Hagi de bundan bashetti. Disiplinden koptuğumuzdan. Oysa Azerbaycan'dan Tobol diye bir takımla top oynadık. Maçta adamların sistemli oyununa şapka çıakrdım. Sahaya baktığınzıda hatlar hep çizgi halindeydi nerden bakarsan bak. İşte bizim futbolcular bunu yapamaz ama bunu yapamayanı eleştirmez bunu göreni eleştirir sen ne anlarsın diyip:)

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Söylediğin herşeye sonuna kadar katılmakla beraber Tobol'un Kazakistan takımı o0lduğunu belirtmek isterim abi :) .

Pardon ya doğru Kazak takımıydı. Adamlar GS'ın tarihini bile çok iyi biliyorlardı ordan aklımda Azeri diye kalmış..

Alma Ata,Bishkek,Cimkent gibi yerlerde bir cok kez bulundum.Ozellikle Kirgizistan cok fakir bir ulke..Ama oradaki oynanan futbol Turkiye'deki topcularin oynadigi futboldan daha kaliteli.Mac iclerinde bir cok taktiksel tuzak hazirlayarak sert kati bir futbol anlayisi ile maclari kazanmak isteyen yapilari var..Turk fubolu ile orta asya futbolu arasindaki fark bizde binalar,stadlar modern ve oyuncularin aldigi haksiz!! milyon dolarlarca ucretler..Bir Kirgiz,Kazak oyuncu senede 50.000 dolara oynuyorsa ki iclerinde su Servet'ten daha iyi binlerce isim var ama Sovyetlerden sonra ulkelerindeki politika gelisime izin vermediklerinden ne marketing ne de diger alanlarda gelisebiliyorlar.

Turkiye'de bir konuda,sektorde sonradan gorme oldugumuz icin en fazla 200.000-250.000 dolar degerindeki oyunculara 1-1,5 milyon dolar verirsen olacagi zaten budur.1 ve uzeri milyon dolari hak eden Turkiye'deki futbolcu sayisi 5'i gecmez.1.'si Ardadir zaten hak edenlerden...Ne Servet,ne Ibrahim Toraman ne baskasi.....

Boyle asiri yuksek ucretler odendigi surece,oyuncu oynamasam bile parami alirim mantigi ile GS'da,FB'de,Bjk'da kume dusmesse iyi....

Aslan'a rakip yok!
Bir yandan kulüpteki krizi bertaraf etmek isteyen yönetim diğer yandan Türk Telekom Arena'nın açılış maçı için harıl harıl rakip arıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan?ın 15 Ocak 2011?de açılışını yapacağı statta dünya devlerinden biriyle karşılaşmak isteyen Sarı-Kırmızılılar, henüz taraftarı tatmin edecek bir rakip bulabilmiş değil. Başkan Adnan Polat ve yönetimin, Barcelona, Real Madrid, Manchester United, Chelsea ve Milan gibi Avrupa?nın önde gelen kulüpleriyle temaslarda bulunduğu ancak hepsinden olumsuz yanıt aldığı ortaya çıktı. Kulüpler arasında yapılan görüşmelerde, olası rakiplerin, ?Maç programımız çok yoğun. O tarihlerde Türkiye seyahati yapmamız mümkün değil? yanıtı verdiği öğrenildi. Teklif götürülen Hollanda ekibi Ajax?ın ise Türk Telekom Arena?nın açılışında Galatasaray?la maç yapma konusunda prensipte olumlu yanıt verdiği kaydedildi. Çalışmalarını sürdüren Cim Bom?un, daha üst düzey bir rakip bulamadığı takdirde Ajax?a resmi davette bulunması bekleniyor.

Birakin Karpaty Lviv Olsun...Galatasaray adı geçen kulüplerle zaten yan yana dahi gelmez o günler geride kaldı Galatasarayın Büyük Kulüp die adlandıracağı kulüpler kendisi kupalarda saf dışı bırakan Karpaty Lviv ve A.Madrid gibi takımlar olmalı...Yonetim bu takimi kasaba takimina cevirdi..

Evet Karpaty gelsin, rövans yapariz :)

Ajax gelecekse hic gelmesin, lig maciyla acilisi yapalim daha iyi.

Abicim insanların garip saçma laflarına yanıt vermekten ben eleştiri yapamaz oldum. Burada yönetimi savunuyor durumuna gelmeye başladım. İronidir geyiktir anlarımda bir yere kadar. Hayır sanki çokda bağlıyor sizi GS'ın Aslantepe'de hangi takımla maç yapacağı. Maça gitmezsiniz oturduğunzu yerden eleştirirsiniz. Ha pardon maça gitmiştiniz. Gidip Ceyhun Hocaya haddini bildirmiştiniz özür dilerim onu bir an unuttum. Keşke o anı kameraya alsaydınız Youtube de işte Ceyhun hocaya ayarı veren Türk diye başlıkla milyonlarada anlatabilseydik.

GS'ın stad açılışının yazın yapılacağını dünya alem biliyor. Ocak ayında İngiltere ve İspanya liginde devre arası olamdığından adamalrın maçalrı var. E ne oalcaktı? Siz rahat olun eğer Avrupa'dan beklediğimiz kalitede bir takımla anlaşamazsak Gider Boca Juniors ya da River Plate'i getiririz. (ki bence River ihtimali daha yüksek Çıldırın emvzuundan dolayı)

Bence yönetim rakibi değil Galatasaray'ı arasın tabi yönetim varsa

Yok mu su Aslantepe projesinde bir hata..Kolonlarda falan akslarda kaymalar,duzeltilmesi gereken yerler?Durdursun akli selim bir GS'li muhendis su projeyi..

Tırsıyorum Polat&Sezgin ikilisi bu stad fazla iyi gözüküyor, şu çatıyı falan yıkalım, yeniden yaptıralım.

Polat: Adnancım bu işi bizim Servet&Sarp halledemez mi?

Sezgin: Halletmez olurlar mı, onların elinden her iş gelir. Zaten bu müyendislerin bişeyden çaktığı yok.

Polat: Servet'e toplasın gelsin adamlarını, üst kata da bir ofis açalım ona.

Hani diyoruz ya bu futbolcular hakediyor mu bu stadta oynamayı diye.

Asıl bu futbolcular ne başarıla yaşanmış,şanlı Ali Samiyen'de oynamayı hakediyorlar mı?