Andrija Zizic Gidiyor mu?

Peki.
Diğer etkenleri de konuşmak istedim de şimdi bilemiyorum karşıma neler çıkarırsınız. =)
Yunanistan Basketbolu veya Avrupa Basketbolunu kendi liginizle bir tutarsınız.
Zaten her maç salonumuzda ortalama 3 bin seyirci oluyor.
Maç öncesi organizasyonlar harika.

Yani kısacası arkadaşlar az da olsa Zizic'e hak vermelisiniz. Daha önce de söyledim Zizic bunları düşünmeliydi.Tabi ilgili kişiler(menajer,yönetici) bu tip konuları ona anlatmalıydı.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Peki.
Diğer etkenleri de konuşmak istedim de şimdi bilemiyorum karşıma neler çıkarırsınız. =)
Yunanistan Basketbolu veya Avrupa Basketbolunu kendi liginizle bir tutarsınız.
Zaten her maç salonumuzda ortalama 3 bin seyirci oluyor.
Maç öncesi organizasyonlar harika.

Yani kısacası arkadaşlar az da olsa Zizic'e hak vermelisiniz. Daha önce de söyledim Zizic bunları düşünmeliydi.Tabi ilgili kişiler(menajer,yönetici) bu tip konuları ona anlatmalıydı.

Tugay dediğim gibi basketin ülkemizdeki önceliğini söylersen eyvallah ama diğer etkenler düşünüldüğünde İstanbul avrupanın en güzel şehirlerinden bir tanesi heleki ülkemize gelen sanatçı ve sporcular için.

Ve geliyoruz Zizic?in en önemli özelliğine, yani ribaundlardaki başarısına... Sahi nedir bunun sırrı? Boy pos deseniz, çok oyuncuda var. Oyun zekası, yer tutuş, zamanlama? Doğru cevap bunlardan hangisi? Zizic buna çarpıcı bir yanıtla ?Arzu? cevabını veriyor. ?Topu almayı arzulamanız, sadece ribaundda değil oyundaki en önemli şeydir? diye de ekliyor.

Peki galip gelmekte de payı yok mu arzunun? ?Kesinlikle? diyor Andrija Zizic, ?Maç kazanmayı, antrenmanda başarılı olmayı arzulamanız lazım. Aksi halde ne maç kazanabilir, ne de şampiyon olabilirsiniz? diye karşılık veriyor.

Elbette Zizic?in ne kadar hırslı bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Ama nedir bu hırsın ölçüsü? Gözü kararır mı galibiyet için, öfkelenir mi? ?Bunun bir oyun olduğunu biliyorum? diye başlıyor söze. Ve şöyle devam ediyor: ?Takım arkadaşlarınıza kızarsanız bu kötüdür. Bireysel olarak önemli olan tek tek maçları kazanmak istemenizdir. Ama takım, tüm oyuncuların üstündedir ve önemli olan da onun başarısıdır?.

Eylül ayındaki Galatasaray Dergisi.Umarım 'ARZU' yeniden gelir Zizic'e.
Ayrıca konu kitlenmesinde Zizic'in bu konuda konuşulduğu bir başlık haline döndürülmesi daha mantıklı olur :)