Andrija Zizic Gidiyor mu?

Re: Zizic kalmalı mı

Kusura bakma,işin gerçeği hata ettim,normalde tüm mesajlara bakarım fakat bu seferlik biraz aceleci davrandım galiba. Hemen siliyorum...

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Kutay sende haklısın ama bizim her şekilde Zizic gibi bir oyuncuya ihtiyacımız var, ondan bir şekilde faydalanmalıyız.

Prensipler herşeyin önünde bence eğer oynayacaksa da canını yakacak bir para cezasına razı olmalı. O zaman canı isteyen kendine klüp arar takımda daha iyi bir kapı bulursa ne ala bulamazsa biraz dinlenir sonra tekrar yeri garanti nasıl olsa .

Kaldı ki opsiyonla birlikte 1.5 sene daha sözleşmesi var . Bu davranışını bir daha tekrar etmeyeceğinin kim nereden garantisini verebilir .

En önemlisi bu kişinin eşi ile ilgili sorunlar yok mu idi Badalona Maiso ile anlaşınca eşi ile ilgili sorunlarını mı çözmüş !!!!

Sadece yarı yolda bırakmak değil demek ki birde yarı yolda bırakmasına gerçekliği şüpheli mazeretler bulmuş.

Bence gerçekdışılığı şüphesiz ya artık ne ise !!

Eyüp yalan konusunda sen de çok hassas değil misin ?

Ceza ile dönecekse en az 100bin ve üstü olması lazım.Yaptıkları affedilir yenilir yutulur bir şey değil.Daha öncede demiştim olay sırf Zizic ile ilgili değil ondan sonra bize gelecek tüm yabancı basketbolcular ile ilgili ve eğer başını okşayıp 'olur böyle şeyler, gel tekrar takıma' dersek vay bizim halimize.Ayrıca diğer oyuncular ne düşünür ne der tam bir muamma...
Zizic benim gözümde bitmiştir bundan sonra ister fener maçından son saniye basketini atıp maçı kazandırsın ister triple-double yapsın.Eşinin üzüntüsü ve buraya alışamama nedeni sanırım Juventut'un pivotsuz kalması idi eşi yerine başka biriyle çözülünce mutlu oldu kalmak istedi...

Kutay yalanı sevmem, kalbimden vurdun şimdi beni :) , Zizic etik dışı davrandı bunu hepimiz biliyoruz, bunun bir yaptırımı elbet olmalı, haklısın.

Bunu yönetim düşünmeli, bizler taraftar olarak onu nasıl motive etmeliyiz tekrardan, ve takıma katkı vermesini sağlayabiliriz, ben bu kısmı ile ilgilenmeyi daha çok seviyorum...

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Kutay yalanı sevmem, kalbimden vurdun şimdi beni :) , Zizic etik dışı davrandı bunu hepimiz biliyoruz, bunun bir yaptırımı elbet olmalı, haklısın.

Bunu yönetim düşünmeli, bizler taraftar olarak onu nasıl motive etmeliyiz tekrardan, ve takıma katkı vermesini sağlayabiliriz, ben bu kısmı ile ilgilenmeyi daha çok seviyorum...

Bence bu tarz ilkeler sportif başarının da önünde sürekli günü kurtarma peşindeyiz.
Günü kurtarsak gam yemiyeceğim de ortada günlük bir başarıda yok zaten.

Hani Badalona pivot bulur bulmaz olmasa böyle bir gelişme onu bile anlayacağım.

Dediğim gibi göstermelik değil ciddi bir ceza olmalı gerçi öyle bile benim içime sinmez aksi takdirede bundan sonrası için tüm yabancılara açık kapı bırakılmış olur .

Graves'de play-off öncesinde buranın yemekleri bana dokunuyor gideceğim der sonra ( ki yalan değil adamın başı da ağrımaz :) )

Zizic'i bu yaptıklarına rağmen kutsal forma altında görürsem zaten az gittiğim erkek basketbol maçlarına bu sene gitmem ve takip etmem!

Bu kadar rezil bir iş yapmayız umarım!

Konu netleşti mi acaba ? Daha önemlisi kalacaksa ceza alacak mı hiç değilse bilgisi olan var mı?

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

üst üste 2 mesaj olacak ancak...
ben ikinci paragrafa katılmıyorum abi...
bence kalırsa elbette oyuncumuzdur...
ama ne adına tezahürat yapılmalı nede performansı ne olursa olsun alkışlanmalı...

sadece forma hatrına tahammül edilir bu saatten sonra o kadar...

profesyonel bir basketbolcu olarak işini yapsın yeter...

Zizic'in kaldigi kotu olmadi.Bu devirde Zizicten daha iyi bir pivot bulmak imkansız.Zizice sezon sonuna kadar moral olarak destek verilip kendi gibi oynanması saglanmalı.Zizic normale bakacak olursak Avrupanın en iyi 5 pivotundan biri su an..Adeleke gelse kotunun iyisi olurdu.Zizic Euroleague oyuncusu bu tecrubelerinden faydalanmak gerekir.

Para cezası verilirse zaten oynamasın daha iyi..

mehmettuncer' Alıntı:
zizic gibi bi oyuncu keşke kalmak istese böyle sorunlar olmasaydı şuan bu sorunlar olmazdı böle bi oyuncuyu kaybediyoruz :roll:

Sahsen Zizice hak vermek lazım.Adam Turkiyeye geliyor ve alisamiyor.Bende olsam bende alisamam..Avrupanın diyarından kopup geliyorsun,organizasyon,KULTUR!! ust duzey..Turkiyeye geliyorsun malum,her sey 3.sinif...Goz zevki basta olmak uzere sosyal yasam,organizasyon yapısı vs..Turkiyede yasamayı guclestiriyor.Zizice hak veriyorum!

Bu sezon kariyer sezonunu yaşayacağının garantisi olsa bile gitmesi gerektiğini düşünüyordum. Dünkü maçı izledikten sonra özellikle ısınırken ve maç sonrası uzun uzun gözlemledikten sonra takımda kalmasının daha da büyük bir hata olduğunu düşünmeye başladım.Resmen ''dostlar alışverişte görsün '' tavrı sergiliyor. Bir takımın parçası gibi değil diğer 11 kişinin iş arkadaşı gibi tavırları, jestleri mimimleri.

Kalması zaten prensip olarak büyük hata bence üstüne zaten . Verim alacağımızdan da cidden çok kuşkuluyum dünden sonra.Temenni ederim yanılırım.Performansı açısından yanılma olasılığım olsa bile prensipte yaptığımız yanlış değişmeyecektir tabi .

Bora Yuksel' Alıntı:
mehmettuncer' Alıntı:
zizic gibi bi oyuncu keşke kalmak istese böyle sorunlar olmasaydı şuan bu sorunlar olmazdı böle bi oyuncuyu kaybediyoruz :roll:

Sahsen Zizice hak vermek lazım.Adam Turkiyeye geliyor ve alisamiyor.Bende olsam bende alisamam..Avrupanın diyarından kopup geliyorsun,organizasyon,KULTUR!! ust duzey..Turkiyeye geliyorsun malum,her sey 3.sinif...Goz zevki basta olmak uzere sosyal yasam,organizasyon yapısı vs..Turkiyede yasamayı guclestiriyor.Zizice hak veriyorum!

Sen de git o zaman Türkiye'den, senin o beğenmediğin Türkiye'ye ne oyuncular geldi ve hala da geliyor. Evet her şey istediğimiz gibi değil ama 3. sınıf bir ülke de değiliz, özellikle milyon dolarlar kazanan birisi için İstanbul 1. sınıf bir şehir.

KULTUR!! demişsin, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olduğundan da haberin yoktur mutlaka..

2010 Avrupa Kültür Başkenti...

6444.jpg

-------------------------------------------------------------

Bu konulara hiç girmek istemezdim de sizce basketbolumuz ülke olarak çok mu ileride ? Basketbolumuzu geçtim lig maçlarımıza 100 kişiyi toplayamaz olduk. Zizic geldiği takımda her maç dolu tribünlere,binlerce kişiye oynuyordu.

Dipnot:Zizic'i koruduğun,onu savunduğum sanılmasın... Yaptığı hiç profesyonelce değil.Tamam, sevmeyebilirsin,gitmek de isteyebilirsin.Ama bunu gelmeden,imza atmadan önce derin derin düşünmen gerekirdi.

Tugay Aktepe' Alıntı:
2010 Avrupa Kültür Başkenti...

6444.jpg

-------------------------------------------------------------

Bu konulara hiç girmek istemezdim de sizce basketbolumuz ülke olarak çok mu ileride ? Basketbolumuzu geçtim lig maçlarımıza 100 kişiyi toplayamaz olduk. Zizic geldiği takımda her maç dolu tribünlere,binlerce kişiye oynuyordu.

Dipnot:Zizic'i koruduğun,onu savunduğum sanılmasın... Yaptığı hiç profesyonelce değil.Tamam, sevmeyebilirsin,gitmek de isteyebilirsin.Ama bunu gelmeden,imza atmadan önce derin derin düşünmen gerekirdi.

Evet Türkiye'de böyle manzaralar var, katılıyorum ama milyon dolarlar alan basketbolcular böyle yerlerde yaşamıyorlar. Bu manzaralarla hiç karşılaşmıyorlar neredeyse, bunlar istanbul'u beğenmeyip ayrılmaları için sebep olamazonu söylemek istedim.

Bunlar da basketbolun beşiği ABD'den fotolar o zaman :)

Pearl Street. Manhattan, New York
garbage-pearl-street.jpg

5113212_trash-in-street-300.jpg

Çok iyimsersiniz. Hatta ülkemizi ABD veya diğer üst düzey Avrupa ülkeleri ile kıyaslayabiliyorsunuz.Bu sadece bir örnekti benim verdiğim.Çok kültürlü olduğumuzu mu düşünüyordunuz yoksa ?

Tugay Aktepe' Alıntı:
Çok iyimsersiniz. Hatta ülkemizi ABD veya diğer üst düzey Avrupa ülkeleri ile kıyaslayabiliyorsunuz.Bu sadece bir örnekti benim verdiğim.Çok kültürlü olduğumuzu mu düşünüyordunuz yoksa ?

Anlamamak için ısrar ediyorsunuz, Türkiye ve özellikle İstanbul bir basketbolcu, bir futbolcu için standartları çok yüksek bir şehirdir bunu anlatmaya çalışıyorum.
Öyle olmasaydı, Lincoln'ü, Baros'u getiremezdiniz. Linderoth ülkesinde (hem de isveç gibi yaşam stadardı en yüksek avrupa şehirlerinden birinde) İstanbul daki yaşamı övmezdi.

Türkiye'de basketbol kalitesi, salonların doluluğu, bunların eksikliğine katılırım sonuna kadar. Ama Türkiye durulacak yer değil derse biri onu da sonuna kadar eleştiririm.

Bu habere de şimdi denk geldi, tam tartışmanın üzerine :)

İstanbul'u çok sevdiğini, kendisini burada huzurlu hissettiğini anlatan Alex, şunları kaydetti:

''Buralarda, İstanbul'da olacağım. Akrabalarım, ailem Brezilya'dan geliyor. İstanbul soğuğunu ailemle birlikte yaşayacağız. Benim Brezilya'daki akrabalarım da bana 'Brezilyalı değilsin sen, İstanbullu oldun' diyorlar, Çünkü 10 günlük bir ara var ve ben burada kalmayı tercih ediyorum. İstanbul'u çok seviyorum ve İstanbul'un atmosferi beni daha çok mutlu ediyor. Kendimi huzurlu hissediyorum.''

Tugay Aktepe' Alıntı:

Tugay kültür olarak neyi görüyorsun ona bağlı bir soru bu.Ben ABD'yede gittim ne sokaklar ne çöpler gördüm,köşe başında ne serseriler,ne torbacılar gördüm.İngiltere'yede gittim 3 ayrı şehirde kaldım aynı şey onlar içinde geçerli sokakta polisin boş yere dövdüğü,orantısız şiddet uyguladığını,çöpler herşey.Şimdi bu kültür göstergesi mi?Ayrıca her milletin kültür anlayışı ilgi alanları farklıdır.Türkiye'de belki kitap okuru çok fazla değildir ama bizdeki hikaye,destan ,öykü kültürüde batıda yoktur.
O zaman neymiş bu tür görüntüler Ziziç olayı ile alakalı olamaz.Bu görüntüyü niye bu basketbolcuların oturdukları Ataköy'de,Florya'da,Bahçeşehir'de aramıyoruz.

Basketbol kültürü buradaki esas etken hatta asıl olan bu kültürde değil sadece basketbolun hayatımızdaki öncelik sırası.Eyüp abi daha iyi bilir bu forumda İstanbul'da oturan basketboldanda gayet iyi anlayan kaç kişi var yüzde kaçı maça gidiyor?Gitmek için yeterli teşvik veriliyor mu?İstanbul bir sporcunun kaçacağı bir şehir değildir kesinlikle burada sorun klüpler bazındaki acemiliktir.Bunu başka şeyle karıştırmamak lazım.