Antalya BŞB: 83 - Galatasaray: 90

Ender Tunasız' Alıntı:
o senin görüşün..geçen sene hüseyin doğru düzgün ne yaptı.bi söyleyin..yaptığı en açık şey, fatihin dakikalarını alıp onun küsmesine neden oldu.asıl fatih savunmasıyla hüseyine 10 basar..fener maçını unutmayın..sonra neden başarısızız diye dövüneceğiz gibi..geçen yıl yalnış adama oynadığımız için ligde döküldük.fatihi küstürmeseydik adam gibi bir rol biçseydik telekomu rahat geçerdik.

Muhteşem bir yorum olmuş dostum. Harikasın.

Arkadaşlar Fatih ile Hüseyin karşılaştıralamaz bile ... Fatih savunması çok iyi olabilir fakat hücumda sayıdan çok steps yapıyor . Bunu taraflı tarafsız herkez kabul etmeli . Hüseyin ise hücumda pas özelliği , dışardan şutu olması ve savunmadaki pas yolları bilmesi ile Fatih den çok daha iyi .

mustafakaya' Alıntı:
Arkadaşlar Fatih ile Hüseyin karşılaştıralamaz bile ... Fatih savunması çok iyi olabilir fakat hücumda sayıdan çok steps yapıyor . Bunu taraflı tarafsız herkez kabul etmeli . Hüseyin ise hücumda pas özelliği , dışardan şutu olması ve savunmadaki pas yolları bilmesi ile Fatih den çok daha iyi .
Aynen katılıyorum Fatih Solak dediğimiz oyuncu Dee Brown'un paslarını tutamıyordu inanılmaz stepsler yapıyordu maç başına 2 blok vuruyor ve savunması iyi ve sert diye Hüseyin Beşok gibi takıma her yönüyle büyük katkı yapan(özellikle derbi maçlarda) bir oyuncuyla kıyaslanmamalı...

Fatih Solak ve Hüseyin... Allah rızası için yapmayın ya... Biri Türk Basketbol Tarihinin yetiştirdiği oyun bilgisi ve yetenekleri üst düzeyde bir oyuncu, diğeri ise savunma dışında hiçbir vasfı olmayan ve oynadığı maçların ilk periyodunda en az 2 faul alıp, bir ilk 5 oyuncusunun alabileceği en az süreleri alan isim...
Hüseyin bizim için büyük şans...

Forumda gündem değiştirmeye çalışmayın :? Fatih kaç sene Galatasaray'da oynadı kaç maç kazandırdı Galatasaray'a.Ama Hüseyin, Fatih'in kaç senede vermediği verimi bir senede verdi.

Fatih'in kalbimizide yeri başka ama Hüseyin'i de Fatih'e değişmem be baba!

kabul edelimki onunda iyi zamanları geçti.son gördüğümde[telekom serisi] maç boyunca fast break'lere yürüyerek gitti,rebound'lara kalkarken zıplayamadı [ya da zorlukla zıpladı] ve yanından vızır vızır geçen penetrelere ben buradayım demedi.oldukça ağırlaşmış ve atletizmi yok olmuş.kesinlikle hızlı potaaltı oyuncuları karşısında varlık gösteremeyecektir.

ant.bşb. maça iyi başladı.ilk yarı boyuncada hep öyle sürdü.hatta bir ara fark 16 sayıya kadar çıktı.özellikle pota altından douthit ile etkili oldular.milojevic in 0 sayısına bakmayın çünkü tam oyuna ısındığı dakikalarda cemal bayraktar ın dirseğiyle yerde kaldı.(reklam panolarını tekmeledi).o dakikadan sonrada bi daha oynamadı.o yüzden pota altında maç boyu hüseyin-zizic ikilisi oynadı.arada polatta girdi ama attığı üçlük dışında pek varlık gösteremedi.strickland çok top kaybı yaptı.3. periyotta galatasaray savunmayı sıklaştırdı.erdem harika savunma yaptı.4. periyotta gurovic-graves-zizic şov vardı.özellikle graves attığı 30 sayının yarısından çoğunu bu periyotta atmıştır herhalde(inanılmaz atletik bi oyuncu).ben teoman ın bu kadar süre alacağını beklemiyordum ama cüneyt in de sakatlığı nedeniyle baya süre aldı.

"TBF Antalya BB-Galatasaray CC maçında misafir takımın 5 yabancı ile sahada yer alması nedeniyle maçı kazanmasına rağmen hükmen mağlubiyetine karar verdi..."

Yukarıdaki haberi ciddiye alan olmaz umarım : ) Arkadaşlar sonuçta biz geçen sezon ULEB maçında BJK´ye karşı kaç yabancı ile oynadık? Bizim şu andaki öncelikli hedefimiz ULEB´de ön elemeleri geçmek değil mi? Orada yabancı sınırı var mı? Takım rotasyonunda bu sezon büyük beklentilerimiz olan Murat Kaya ile Cüneyt Erden, Cemal Nalga takımda mı?

Maçı izlemeden sadece 1-2 istatistiğe bakarak yorum yapmak skor taraftarlığından başka bir şey değil bana göre. Maça dair en çok merak ettiğim durum Teoman´ın başarımı?

Fatih'in savunmasının iyi olduğu fikrine de katılmıyorum. İyi blok yapmak tek başına iyi savunmacı olmak için yeterli değildir. 2 maçtır milli maçları izliyorum ve Fatih bu kadar sene geçmesine rağmen basketbolu hala bilmiyor. Uçana kaçana zıplamak savunma yapmak değildir. Bazen sadece durmak ve orayı kapatmanız lazımdır, bunu bilgiçlik olarak algılamayın çoğunuzun zaten bildiğini biliyorum ama hatırlatmak istedim. Benim en iyi savunma yaptığını söylediğim oyuncum 4 faulü var, karşısındaki adamın tek yaptığı sağa bir dribling yapıp turnikeye girmek bunu rağmen adamın sağını açıp gel sen at turnikeyi ben nasıl olsa bloklarım diyor, sonuç ne faul en iyi savunmacım dışarda. Basketbol zekası iyi olmayan bir oyuncu maalesef.
Hüseyin'e gelince onun da aksine basketbol zekası iyi ama yaşından ve yaşadığı sakatlıklardan dolayı atletizmi çok soru işareti. Bu sene geçen seneye göre saha içindeki sorumluluğunun daha azalacağını düşnüyorum Hüseyinin. Uzun rotasyonuna bakarsak, Zizic, Milojevic, Polat, Cemal ve Murat hocanın zaman zaman 4 numara oynatacağım dediği Gurovic. Bu görüntü de eğer Polat ve Cemal'den yeterli katkıyı alabilirsek ki ben Cemal'in savunmaya getireceği sertlikten çok umutluyum, bu sene Hüseyin enerjisi daha verimli kullanarak bize daha faydalı olabilir.

Tesadüf ya Antalyadaydım bu hafta icinde foruma bir girdim antalya macı hemen 2 gün sonra maca uzadım şimdi macı anlatyım size...

Galatasaray hücüm yönünden avrupada sıkıntı cekmeyecek 5-6 takımdan biridir...Bunu gercekten objektif olarak söylüyorum...Özellikle graves patlama yapan bir oyuncu degildir patlamış yani pişmiş gs basketinin tam ortasına düşmüştür...Eli cok düzgün bir oyuncu...Graves süre alırsa sayı krallıgında rahat ilk 10 da...Gurovic sayı krallıgında rahat ilk 5 de..Böyle bir adamı izlemek bana zevk verdi ya..İnanılmaz akıllı birde cok saglam savunmacı...Macın bazı dakikalarında yoruldu o zamanda karşı takımı cok rahat faule zorluyan bir oyuncu kısacası EYÜP abimin dedigi gibi Gurovic sen bizim efsanemiz olacaksın..Zizic her mac 1 oyuncudan 13-15 sayı 6-8 ribaund bekliyorsanız o adam zizicdir..İcerde topu alınca o kadar rahat bitiriyorki yani eline topu alınca siz attı diyorsunuz...Strickland...Şimdi ben stricklandı eleştiren biriyim ama sadece defansını kimse kızmasın ama bu adamın defansı cok zayıf sutunda problem yok oyunu görme konusunda problemi yok fast breakı başlatma konusunda problem yok ama karşıdaki oyun kurucu kim olursa olsun cok rahat mac cıkarıyor..Ama gercekten savunma dısında göze hoş gelen bir oyuncu...Milojevic hakkında söyleyecek birşeyim şu an icin yok...Erdem ne yapacagını bildigi sürece her mac oynadıgı süre 5 dakkadan fazla olsun 5+ ribaund ve 5+ sayı atar ama kendine aşan şeyler yapmaması lazım..Erdemden istegimiz ceza atışı ve maca sertlik getirmesi başka bişey beklemek erdeme ayıp olur ama erdem cok fazla şey yapmaya calısıyor...Hüseyin artık cok top kullanmıyor yoksa hüseyin yine aynı hüseyin beşok...Antalyaya gelince melvinin stilini begendim ve antalyaya bernand kingi kim transfer ettiyse antalya o kişiyle 10 yıl transfer etsin cok iyi bir oyuncu...Mac böyle karşılıklı sayılarla geçti...

Onur Yavuz' Alıntı:
"TBF Antalya BB-Galatasaray CC maçında misafir takımın 5 yabancı ile sahada yer alması nedeniyle maçı kazanmasına rağmen hükmen mağlubiyetine karar verdi..."

Yukarıdaki haberi ciddiye alan olmaz umarım : ) Arkadaşlar sonuçta biz geçen sezon ULEB maçında BJK´ye karşı kaç yabancı ile oynadık? Bizim şu andaki öncelikli hedefimiz ULEB´de ön elemeleri geçmek değil mi? Orada yabancı sınırı var mı? Takım rotasyonunda bu sezon büyük beklentilerimiz olan Murat Kaya ile Cüneyt Erden, Cemal Nalga takımda mı?

Maçı izlemeden sadece 1-2 istatistiğe bakarak yorum yapmak skor taraftarlığından başka bir şey değil bana göre. Maça dair en çok merak ettiğim durum Teoman´ın başarımı?
Abi ne yapıyorsun :)

Sefa Kadakal' Alıntı:
mustafakaya' Alıntı:
Aynen katılıyorum Fatih Solak dediğimiz oyuncu Dee Brown'un paslarını tutamıyordu inanılmaz stepsler yapıyordu maç başına 2 blok vuruyor ve savunması iyi ve sert diye Hüseyin Beşok gibi takıma her yönüyle büyük katkı yapan(özellikle derbi maçlarda) bir oyuncuyla kıyaslanmamalı...
geçen yılki performansıyla lütfen fatihi değerlendirmeyin..tek taraflı olaya yaklaşmayın..fatih herkesin bildiği gibi moral oyuncusu..sen ona güven aşılamazsan hiçbirşey yapamaz..ama ona gereken ilgi gösterildiği zaman ne yaptığı ortada..dünya şampiyonasını unutmayın..murat özyer onu ciddiye aldımı ki adam iyi bir oyun oynasın..
hüseyin geçen yıl ne yapmış onu söyleyin..birçok maçta sakatlığından dolayı oynamadı zaten..uleb de yarı finale kadar oynamadı..yani o başarıda katkısı zaten çok azdı..türkiye kupasında ve play offlarda oynamıştı.. bence vasatın altı performansıyla tam bir hayal kırıklığı oldu..normal sezondaki birkaç maçta sivrildi o da gelip geçici oldu..

Bernard King hakkında bir kaç kelam bir şeyler söylemek istiyorum
Öncelikler Bernard King çok yetenekli bir oyuncu 1981 doğumlu 195 boyunda sg ama zaman zaman top getirebilme işini de çok rahat yapıyor
Şimdi bu oyuncuyu farklı kılan yeteneklerinin yanında basketbol fundamentali neyi ne zaman yapacağını çok iyi biliyor basketbolda bu çok önemlidir.Şut atması gerektiği zaman şut atıyor,penetre etmesi gerektiği zaman penetre ediyor ve daha da önemlisi ''doğru penetre'' ediyor
Bu doğru penetreyi açayım doğru penetre savunmanın zaaflarını okuyarak onun üzerinde penetre etmek demektir Bunu da hali hazırda en iyi yapan oyunculardan biri Hidayet Türkoğlu...aynı hidayet gibi asist özelliği de var bernard kingin bence çok önemli bir oyuncu sadece istatistiklerine bakıp konuşamayacağın türden çok yararlı bir oyuncu...

Beni iyi takip edenler bilir ben bu oyuncuyu gelecek sene takımda görmek istiyorum dedim bununda sebebi gelecek sezondan itibaren türk statüsünde oynayabilecek olması...
Ben şu an bu takımın coachu olsaydım şimdiden gelecek sene için bernard kingle anlaşırdım...

Umut Erdem' Alıntı:
Tesadüf ya Antalyadaydım bu hafta icinde foruma bir girdim antalya macı hemen 2 gün sonra maca uzadım şimdi macı anlatyım size...

Galatasaray hücüm yönünden avrupada sıkıntı cekmeyecek 5-6 takımdan biridir...Bunu gercekten objektif olarak söylüyorum...Özellikle graves patlama yapan bir oyuncu degildir patlamış yani pişmiş gs basketinin tam ortasına düşmüştür...Eli cok düzgün bir oyuncu...Graves süre alırsa sayı krallıgında rahat ilk 10 da...Gurovic sayı krallıgında rahat ilk 5 de..Böyle bir adamı izlemek bana zevk verdi ya..İnanılmaz akıllı birde cok saglam savunmacı...Macın bazı dakikalarında yoruldu o zamanda karşı takımı cok rahat faule zorluyan bir oyuncu kısacası EYÜP abimin dedigi gibi Gurovic sen bizim efsanemiz olacaksın..Zizic her mac 1 oyuncudan 13-15 sayı 6-8 ribaund bekliyorsanız o adam zizicdir..İcerde topu alınca o kadar rahat bitiriyorki yani eline topu alınca siz attı diyorsunuz...Strickland...Şimdi ben stricklandı eleştiren biriyim ama sadece defansını kimse kızmasın ama bu adamın defansı cok zayıf sutunda problem yok oyunu görme konusunda problemi yok fast breakı başlatma konusunda problem yok ama karşıdaki oyun kurucu kim olursa olsun cok rahat mac cıkarıyor..Ama gercekten savunma dısında göze hoş gelen bir oyuncu...Milojevic hakkında söyleyecek birşeyim şu an icin yok...Erdem ne yapacagını bildigi sürece her mac oynadıgı süre 5 dakkadan fazla olsun 5+ ribaund ve 5+ sayı atar ama kendine aşan şeyler yapmaması lazım..Erdemden istegimiz ceza atışı ve maca sertlik getirmesi başka bişey beklemek erdeme ayıp olur ama erdem cok fazla şey yapmaya calısıyor...Hüseyin artık cok top kullanmıyor yoksa hüseyin yine aynı hüseyin beşok...Antalyaya gelince melvinin stilini begendim ve antalyaya bernand kingi kim transfer ettiyse antalya o kişiyle 10 yıl transfer etsin cok iyi bir oyuncu...Mac böyle karşılıklı sayılarla geçti...
Hay allah senden razı olsun umut, çok teşekkürler yorumların için.

Bana gelen istatistiklerde Milojevic ve Cüneyt'in ismi yoktu ama formaları da üzerinde fotoğraflarda. Oynadılar mı hiç?

Bunun dışında Onur abi güzel bir tespit yapmış katılıyorum. İlk aşamada en önemlisi Litvanya takımı ile yapacağımız maç. Hoca bunu düşünmüş olabilir. Murat ve Cüneyt de olmayınca.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bana gelen istatistiklerde Milojevic ve Cüneyt'in ismi yoktu ama formaları da üzerinde fotoğraflarda. Oynadılar mı hiç?

Bunun dışında Onur abi güzel bir tespit yapmış katılıyorum. İlk aşamada en önemlisi Litvanya takımı ile yapacağımız maç. Hoca bunu düşünmüş olabilir. Murat ve Cüneyt de olmayınca.
oynamışlar Kerem,
milo yüzüne dirsek yemiş yine ondan sonra çıkmış oyundan

maçı izlemedim ancak takım olma yönünde iyi olduğunu düşünüyorum.en azından galibiyete abone olmak için önemli bi maçtı..kişisel görüşümdür oyuncuları bireysel olarak yorumlamaya gerek yok bence takım olarak ne yaptığımız daha önemli isterse carmelo gelsin takım olamadıktan sonra tek başına en fazla 3-4 maç alır....takım olma yönünde olumlu gelişmeler var bence...

Can Akan' Alıntı:
Bernard King hakkında bir kaç kelam bir şeyler söylemek istiyorum
Öncelikler Bernard King çok yetenekli bir oyuncu 1981 doğumlu 195 boyunda sg ama zaman zaman top getirebilme işini de çok rahat yapıyor
Şimdi bu oyuncuyu farklı kılan yeteneklerinin yanında basketbol fundamentali neyi ne zaman yapacağını çok iyi biliyor basketbolda bu çok önemlidir.Şut atması gerektiği zaman şut atıyor,penetre etmesi gerektiği zaman penetre ediyor ve daha da önemlisi ''doğru penetre'' ediyor
Bu doğru penetreyi açayım doğru penetre savunmanın zaaflarını okuyarak onun üzerinde penetre etmek demektir Bunu da hali hazırda en iyi yapan oyunculardan biri Hidayet Türkoğlu...aynı hidayet gibi asist özelliği de var bernard kingin bence çok önemli bir oyuncu sadece istatistiklerine bakıp konuşamayacağın türden çok yararlı bir oyuncu...

Beni iyi takip edenler bilir ben bu oyuncuyu gelecek sene takımda görmek istiyorum dedim bununda sebebi gelecek sezondan itibaren türk statüsünde oynayabilecek olması...
Ben şu an bu takımın coachu olsaydım şimdiden gelecek sene için bernard kingle anlaşırdım...

Kesinlikle çok haklısınız. Kariyerine baktığınız zaman skorer guard olarak oynayan bu oyuncunun asist özelliğinin ne kadar üst seviyede olduğunu da görüyorsunuz. 2004'te FB de bacağı kırıldı 2006 da israilde bnei hasheronla anlaştı fakat yine büyük bir sakatlık geçirdi ve ancak 2007 - 2008 sezonunda Mersin forması altında toparlandı. Galatasarayımız kesinlikle bu oyuncuyu Türk yapmalı. Graves, Gurovic, Zizic ve Milojevic'i de elinden kaçırmaz ve Stricklandın yerine EL seviyesinde bir oyun kurucu alırsa 2009 - 2010 sezonu muhteşem olur bizim için.

14.9 p, 4.3 r, 5 a, 2.9 turnover, 0.9 steal in Mersin in TBL 2008

3.25 p, 1.25 r, 1.5 a in 4 matches Strasbourg in 2007 - 2008

Injury during 2006 after signed Bnei Hasheron

12.8 points, 4.4 assists and 3.7 boards in 35 games for Tulsa in the NBDL 2006

12.0 p, 2.9 r, 4.9 a in Asvel French ProA in 2005

18.4 p, 3.7 r, 4.8 a in 25 games Huntsville NBDL in 2005

12.7 p, 4.4 r, 1.1 a, 0.5 steal Fenerbahce TBL in 2004 9 games (broke his leg)

17.0 p, 4 r, 5.6 a in Texas A&M NCAA 2003 Named Second Team All-Big 12 by the Associated Press and earned First Team All-District honors from the NABC

17.2 p, 4.7 r, 4.7 a in Texas A&M NCAA 2002

18.0 points, 3.8 rebounds, and 4.8 assists in Texas A&M NCAA 2001

16.9 points, 4.8 rebounds, and 4.1 assists in Texas A&M NCAA 2000. Named Big 12 Freshman of the Year by the Associated Press.