Antalya BŞB: 83 - Galatasaray: 90

Kapalı idi ama ben bu konuda cok hassasım yorum yapmak istemiyorum.

Yenselerde Galatasaray takım tam oturmamıs sanırım lig'de boyle
oynarlarsa kupalar yine sirketlere kalır.

Onur Karakuzu' Alıntı:
dikkatimi çeken bir diğer hususta gurovic dövmesini kapatmamış sanırım ??

2 maçtır Murat, Cüneyt, Cemal, Milojevic yok. Bu da yaklaşık 200 dakikanın 60-65'i demek bana göre. Başkasının süre dağılım tahminine göre fazla veya eksik de olabilir. Buna göre yorum yapsak iyi olacak da oyuncular da gelseydi kamptan takıma.

Maçı canlı izleyenler biraz maçı yorumlasa. Oyuncu bazında iyi olur aslında.

Onur Karakuzu' Alıntı:
dikkatimi çeken bir diğer hususta gurovic dövmesini kapatmamış sanırım ??

O zaman kapatmasını söylemeli yönetim.

Ben kapattı diye biliyordum ama o dövme ile onu izlemek olası birşey değil
Yönetim bu konuda gereken hassasiyeti göstermeli...

Sol kolunda çok rahat şekilde sarı renkte bandaj görülüyor üstteki resimlerin birinde ve kendisi kapattı. Hala Gurovic'in dövmesini mi konuşacağız?

Konuşmayacağız tabi ki Kerem Abi, kapatmak zorunda değildir kapatarak kendisi jest yapmıştır kapatmasa da benim gönlümde kahramandır.

Bir gun buyuk dedenin katilini birinin kolunda dovme
olarak gor ne hissediyorsun bakalım. Turkiye'nin belki de
Hagi'si kendisi ama kolunda ki dovme benim icimi acıtıyor.

Burak Barut' Alıntı:
Konuşmayacağız tabi ki Kerem Abi, kapatmak zorunda değildir kapatarak kendisi jest yapmıştır kapatmasa da benim gönlümde kahramandır.

Burak Barut' Alıntı:

Hayır kapatmak zorundadır Burak.

O bazıları için sadece bir dövme olabilir ama yüzbinler için çok büyük anlamlar içerir.

S.Nilay Kızılok' Alıntı:
Bir gun buyuk dedenin katilini birinin kolunda dovme
olarak gor ne hissediyorsun bakalım. Turkiye'nin belki de
Hagi'si kendisi ama kolunda ki dovme benim icimi acıtıyor.
Nilay Abla,

Avatarında gördüğüm ve ASY.net'ten bildiğim kadarıyla Bosna doğumlusun ve bu Gurovic'in dövmesinden yakınman gayet doğal. Hatta dövmesini kapatsa da kapatmasa da veya dövmeyi kökten kazıtsa da senin ondan nefret ettiğini çok iyi anlayabiliyorum. Kendi içinde de tepkini vereceksin. Ancak işin içine basketbol girince durmak lazım. İkisini karıştırmamak lazım -bana göre-. Hele ki kolundaki dövmeyi de bandajlamışsa ve tüm maçlara da böyle çıkacaksa artık karıştırılmamalı basketbolunun içine bu olay. Daha çok oynadığı basketbolunun güzelliğini konuşalım istiyorum. Gurovic de oyununa konsantre olmak istiyor ve bu gündemden rahatsız olmuş ki bu kolundaki dövmeyi bandajlamış, daha fazla konuşulmasını istemiyor.

Sen yine kendi içinde tepkini koyarsın. Konu dövmesinden açıldığında da belirtirsin bunu ancak benim kanaatimce oynadığı basketbola karıştırmamak lazım bunu..

Saygılar, sevgiler...

Bu konu açılmadan kapansın lütfen. Herkesin yazacağı şeyler vardır ama konuşmamak en iyisi. Konuşulan sitelerde yeterince konuşuluyor ve oralarda konuşulmaya devam etsin.

Biz basketbolu seviyoruz ve her zaman basketbolun içinde kalmayı yeğliyoruz.

asla Gurovic yada başka bir oyuncunun siyasi v.s durumu bizde tartışılmayacaktır.

Sadece basketol ile ilgili kısmı sayfalarca tartışılacaktır.

Mesutcum zaten basketbolculuguna tek laf etmiyorum.
Hatta basketbolculugunu cok begendigimi defalarca dile
getirdim. Neyse dediginiz gibi konuyu kapatalım.

Macı izleyenlerden yorum beklenmis. Macın bir cok bolumunde
4 hatta 5 yabancı oyuncu ile bile oynadı Galatasaray. Ilk 3 period
Antalya ondeydi. Her ne kadar Gurovic, Zizic, Graves, Strickland
iyi olsa da Turk oyuncuların da katkı saglaması lazım. Onlar pek
katkı saglayamadı ya da ben begenmedim. Hazırlık macında 4 ya da
5 yabancı oynatmasının mantıgını da cozemedim aslında. Umarım
takım duzelir yoksa TBL'de isleri cidden zor.

Ender Tunasız' Alıntı:
bu günkü maça bakıyorum(ukrayna)..fatih ile hüseyini kıyaslıyorum..maalesef sayın özyer büyük bir hata yaptı bence..fatihi harcadı ama bence zizic ile milonun partneri savunması güçlü fatih olmalıydı..hüseyinin savunması özellikle hareketli uzunlara karşı çok zayıf..,geçen yıl fatih küstürülmeseydi ve yanlış adama oynanmasaydı çok farklı olurdu.. ben şahsen hüseyine hiç güvenmiyorum..strickland için de fazla beklemenin anlamı yok..
hüseyin fatihten 10 gömlek üstün kıyaslanması bile yanlış

Aslan'ın Antalya keyfi

Antalya'da yeni sezona hazırlanan Galatasaray Cafe Crown, Antalya Belediyesi'ni 90-83 yendi.

Sezon hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Antalya Büyükşehir Belediyespor ile oynadığı hazırlık maçını 90-83 kazandı.
Karşılaşmanın ilk periyodunu, 24-14 önde geçen Antalya Büyükşehir Belediyespor, devreyi 42-32 önde tamamladı. 3. periyotta Galatasaray Cafe Crown farkı kapatmaya çalışsa, bu çeyrek de 61-57 Antalya Büyükşehir Belediyespor lehine 61-57 sonuçlandı.
Maçın son periyotunda üstün oynayan Galatasay Cafe Crown maçı, 90-83 kazanmayı başardı.
Sarı - Kırmızılılarda Graves 30 sayı ile maçın yıldızı olurken Zizic 14 sayı 11 ribaunt ile double double yaptı. Yeni transferlerden Gurovic ise 19 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

Kaynak : Basketdergisi.com

Milojevic oynamadı değil mi?
Maçı izleyen bazı arkadaşlar maçın bazı bölümlerinde 5 yabancıyla oynadığımızı söylüyor...

Bizim takımın oyun felsefesi değişmiş gibi görünüyor.Geçen sene az sayı yiyen bir takım vardı.Ama bu sene daha çok sayı yeyip daha çok sayı atıyoruz.Her şeye rağmen iyi bir galibiyet.Gurovic'i sabırsızlıkla bekliyorum.Türkiye Kupası'nda bjkye atacağı sayılar bizi coşturacak.

İhsan Öz' Alıntı:
[quote="Ender Tunasız":3naclfo0]bu günkü maça bakıyorum(ukrayna)..fatih ile hüseyini kıyaslıyorum..maalesef sayın özyer büyük bir hata yaptı bence..fatihi harcadı ama bence zizic ile milonun partneri savunması güçlü fatih olmalıydı..hüseyinin savunması özellikle hareketli uzunlara karşı çok zayıf..,geçen yıl fatih küstürülmeseydi ve yanlış adama oynanmasaydı çok farklı olurdu.. ben şahsen hüseyine hiç güvenmiyorum..strickland için de fazla beklemenin anlamı yok..
hüseyin fatihten 10 gömlek üstün kıyaslanması bile yanlış[/quote:3naclfo0]
o senin görüşün..geçen sene hüseyin doğru düzgün ne yaptı.bi söyleyin..yaptığı en açık şey, fatihin dakikalarını alıp onun küsmesine neden oldu.asıl fatih savunmasıyla hüseyine 10 basar..fener maçını unutmayın..sonra neden başarısızız diye dövüneceğiz gibi..geçen yıl yalnış adama oynadığımız için ligde döküldük.fatihi küstürmeseydik adam gibi bir rol biçseydik telekomu rahat geçerdik.

Maçı izleyen arkadaşlar şöyle uzun uzun bir yorumlasa takımı, bizde hayal etsek.