Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Kerem SEÇER' Alıntı:
Arda'yı futboluyla eleştirmek haksızlık olur kendisine. Yalnız Kaptan Arda Turan'ı da her türlü eleştiririm. Arda Turan niye kaptan ya da kaptan olarak ne yapıyor merak ediyorum. Kaptanın görevi sadece kendinden küçükleri mi azarlamaktır. Ben Arda'nın futbolundan şikayetçi değilim, memnunum hatta ama daha da kaptanlık adına birşey yaptığını görmedim bu yüzden de sorumluların başıdır. Kaptan olmak kolay olmamalı böyle.
İmza

Veysel Kaya' Alıntı:
Yapma allah aşkına Doruk.. Hepimiz Ardanın neler yapabileceğini biliyoruz zaten onun için eleştiriyoruz.. Ben ARDA olsun yeter derken eski Arda gibi oynasın diyorum bunu sende biliyorsun ama nerden çıkardıysan Supermani.. Tabi bugünkü Arda eski Arda diyorsan başka..

Arda'nın yapabiliceklerini ben de çok iyi biliyorum.Sadece şunu diyorum, o da insan o da kötü oynayabilir, onun da morali bozuk olabilir.Bizim görevimiz ona destek çıkmaktı bugün, sezona süper başladı medya transfer dedikodularını çıkartınca yine bozuldu üstüne geçen hafta bir yanlış anlaşılma yaşandı.Anlamak lazım artık çok çabuk etkileniyor bu adam böyle şeylerden.

Arda kendisinden beklentilerin büyük olduğunu biliyor ve bana görede şu anda beklentilere karşilik tam olarak vermediği için sikinti yaşiyor

İşte bunu anlamıyorum.. Eleştirince sahip çıkmamış mı oluyoruz?

Eleştiriyorsak sevdiğimizden onun ve bizim için daha iyi olmasından..

Ayrıca farkındaysa şu an GS kaptanı ve takımın en önemli parçası.. Her şeyden etkilenmemeli.. Yapıcı eleştirileri dikkate alsın kafi..

KAPTAN olmayi kendisi istiyordu. 2. kaptan olmam diye resti ceken de kendisiydi. Madem kaptan olmak istiyorsun, kaptanligin da hakkini ver yahu.

-Ben 1.5 seneden beri eleştiriyorum.ve bir daha yazıyorum.arda hiçbir zaman buyuk futbolcu olamaz.hiçbir zaman üstdüzey bir klüpte oynayamaz Galatasaray hariç.
--Kewell kadar sahada mücadele edemiyor.
--Takım içinde kesinlikle iklik yapıyor.(bugünkü maçtan önce ısınma sırasında söylenen çok kötü şeyler var)
--lincoln un gitme sebebidir.
--dos santos ve elano dan faydalanamamızın sebebi.
--kendisini hagi zanneden ama 10 da 1i kadar faydası olamayan biri.
Burdaki arkadaşlar gecen sene korner asistlerini,şuyu buyu yazıyorlardı.Arda 2 seneden beri takımın göya lideri hal ortada.
emin olun arda bizden başka hiçbir yerde oynayamaz.eğerüstdüzey klübe giderse ben zerre kadar futboldan anlamıyorumdur

Hadi girelimde neyin iddaasına giriyoruz arkadaş onu anlat bana hele bir futbolcunun kendi doğduğu külüpten çıkmayıp başka bir büyük takıma gitmemesi o oyuncunun kötü oyuncu olduğunun damgası mıdır ? Gerrard'la Totti'yi de silelim futbol tarihinden hadi.

Umut Öncel' Alıntı:
[quote="Harun Taşkapılı":29vg3oam]--Kewell kadar sahada mücadele edemiyor.
--Takım içinde kesinlikle iklik yapıyor.(bugünkü maçtan önce ısınma sırasında söylenen çok kötü şeyler var)
ne gibi[/quote:29vg3oam]
takım sahaya ısınmaya çıktığında,tribünler ilk önce baroş u çağırmışlar.arda da ayhana baroş u göstererek sağlam küfür etmiş.bunu söyleyenler görüntü ve video bulmaya çalışıyorlar

Her ne kadar Arda'nın bu kadar acımasızca eleştirilmesine karşı olsamda (özellikle de oyununun) yinede birbirimzin görüşlerine biraz daha saygı lütfen.

Alison Sudol' Alıntı:
Hadi girelimde neyin iddaasına giriyoruz arkadaş onu anlat bana hele bir futbolcunun kendi doğduğu külüpten çıkmayıp başka bir büyük takıma gitmemesi o oyuncunun kötü oyuncu olduğunun damgası mıdır ? Gerrard'la Totti'yi de silelim futbol tarihinden hadi.
çok saçma örnekler veriyorsun,buda senin futbolu anlamadığını yada körü körüne ardayı koruduğunu gösteriyor.
totti ve gerard ı almaya kimsenin gücü yetmez.belki real yada chelsea alır.ona bakarsan messi de gidemez barca dan.sen zannediyormusun arda ya 15 milyo verecekler bizim yönetim satmayacak.
krasic in 15 milyon ettiği piyasada arda 5 milyon eder.yine iddia ediyorum arda üst düzey klüplerde oynayamaz.kimsede talip olmaz zaten.

Harun Taşkapılı' Alıntı:
takım sahaya ısınmaya çıktığında,tribünler ilk önce baroş u çağırmışlar.arda da ayhana baroş u göstererek sağlam küfür etmiş.bunu söyleyenler görüntü ve video bulmaya çalışıyorlar
Hayırlısı :?

Tamam dediğin olsun ayrıca bir Arda Gerrard Totti değildir evet ama bu saydığın iki isimde bir Messi değildir ben sadece örneklendirme verdim başka takımlarda oynamamış onlarda ki bu da seni aradığın kıstasa uyuyordur.

Daha fazla yazmayacağım bir Mesut Real Madrid'de oynuyorsa Arda pasaportuna yansın.

hakikaten pasaport olayınamı inanıyorsunuz.hep polyanacılık oynuyorsunuz.yok arda türk olmasaymış madrid de oynarmış.ya real madrid den bahsediyoruz yahudi topluluğundan değil.adamların işi futbol,pasaporta bakarlarmı.bizim türk kafası işte.

Harun Taşkapılı' Alıntı:
hakikaten pasaport olayınamı inanıyorsunuz.hep polyanacılık oynuyorsunuz.yok arda türk olmasaymış madrid de oynarmış.ya real madrid den bahsediyoruz yahudi topluluğundan değil.adamların işi futbol,pasaporta bakarlarmı.bizim türk kafası işte.
Burada haklisin, Hakan Sükür Inter'e transfer olmadi mi, Ümit Davala Milan'da oynamadi mi, Emre-Okan Inter'e gitmedi mi. Rüstü Barcelona'ya gitti. Demekki oyuncuda isik görüyorlarsa aliyorlar. Ama söyle bir sorun var, hic bir Türk oyuncusu (Tugay disinda) Avrupa'da gittigi takimda tutunamadi. Onlar da o süpheyle bakiyorlar oyuncularimiza.

Arda'nın sağ kanatta oynayamadığı açık. Oynamak istemiyor diye birşey yok. Arda'yı hepimiz biliyor,tanıyoruz. Galatasaray için orada oynaması gerekiyorsa gıkını çıkarmadan oynar ama kendi bireysel şartları buna elvermiyor. Sol tarafa geçse, Kewell sağa geçmek zorunda kalacak ve orada sol ayağını randımanlı kullanamıyor. Pino oynadığında birisi yedek mi kalır sorusu var. Bence ikisi de oynar ama Rijkaard'la değil; Galatasaray'ı Galatasaray yapan yani klasik 4-4-2 taktiği düşünüldüğünde...

Hakan-Arif ikilisinde Arif'in yaptığını Kewell yapar, Baros'a yakın oynayarak. Arda ve Pino kanatlarda görev yapar. Ama bu sistem için ortasahada maç boyunca durmadan koşup pres yapacak ve pas trafiğini yönetecek 2 tane kaliteli ortasaha oyuncusu lazım. Şartlara bakarak bunu ne Ayhan, ne Mustafa ne de Barış yapabilir. Cana'nın yanına kendine koşmayı da görev edinebilen pas yeteneği yüksek oyuncu olursa tadından yenmez kadro. Fakat Rijkaard sisteminden taviz veren bir teknik adam değil. Başka teknik direktör olsaydı kadro da sistem de herşey hazırdı diyebiliriz.

Arda ile ilgili kulüp içinden ciddi idaalar var.. Zamanında Lincoln- Skibbe gitsin diye yırtınan Arda ve ekibinin şimdi de Rijkaard'ı sabote ettiği, Rijkaard'ı seven Kewell ve Baros'un bu yüzden bu kadar kendini yırttığı söyleniyor.. Bu iddaalar doğru veya yalan bilemem ama umarım Arda, Baros ile 2 yıllık sözleşme uzatıldığında doğru mesajı almıştır.. Ben de Arda'nın diğer futbolcuların sevilmesine katlanamadığını düşünüyorum. Bu önce Lincoln'dü, şimdi Kewell.. Hakan Şükür ağabeyinin izinden gidiyor Arda da.. O da Kubilay Türkyılmaz'a aynı numaraları yapmıştı.. Basiretli bir yönetim olsa çıkıp bir kaç futbolcuyu kadro dışı bırakır ama yok.. Ben artık Arda'ya hiç inanmıyorum..İyi oynamak, yetenekli olmak başka bu konular başka.. İyi para alacaksak hemen satalım bence.. Zaten olan oldu artık. Yönetim kalın harflerle resmi siteye de yazsın üçe beşe sattık diye.. Bıktık trip atan adamlardan..

Yine surat bi karış maç boyu.Koşmak yok,sorumluluk almak yok.

Nedir sorunu anlayamıyorum.

Dakika 30 Kewell'ın formasında kuru yer kalmamış bizimki surat bi karış dolaşıyor sahada.

Söylentiler var yine Kewella falan arası bozukmuş,kapris yapıyormuş Rijkaard'a falan.Ne kadar doğrudur bilemiyorum tabi.