Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

küstüm oynamıyorum diyen adamlardan sıkıldım. Arda'nın biraz yedek kalıp bu formanın herkese nasip olmayacağını hatırlaması lazım kosup mucadele etmesi için.

Kendisi tartışmasız Türkiye'nin en büyük yıldızıdır. Sadece biraz ayar vermek lazım...

Bu Türkiye'de yıldız olmak zor.Yer yer hak vermiyor değilim.Yüzündeki asık ifadenin çoğu zaman takımdan değil de ekstra bir sebepten kaynaklandığını düşünüyorum.

Kaptan birleştirici olur,ayrıştırıcı değil.

Yetenekliymiş.Dünya'da kalan son yetenekli oyuncu Arda Turan,ne yaparsa yapsın ses çıkarmayacaz,oldu !

Ben Arda Turan'ı sevmiyorum bunuda açıkça yazayım,bununda nedenleri var.Galatasaray'da oynamaya başladığı o ilk zamanlar gerçekten seviyordum Arda'yı ama antipatik biridir benim için Arda.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Kaptan birleştirici olur,ayrıştırıcı değil.

Yetenekliymiş.Dünya'da kalan son yetenekli oyuncu Arda Turan,ne yaparsa yapsın ses çıkarmayacaz,oldu !

Ben Arda Turan'ı sevmiyorum bunuda açıkça yazayım,bununda nedenleri var.Galatasaray'da oynamaya başladığı o ilk zamanlar gerçekten seviyordum Arda'yı ama antipatik biridir benim için Arda.
Sevmemenizin gerekçeleri neler mesela merak ettim ?

Bu çocuğun bu kaptanlığı kaldıramayacağı ilk günden belliydi.

O tecrübe ve birikim yok. Kaptan ağır olur bu çocukca hareket ediyor, haller tavırlar çok saçma gerçekten...

Bende Arda'yı hiç sevmiyorum ama başarılı olduğu zamanda hakkını vermesini bilirim.

ya daha bir sayfa önce çocuktan nelerden bahsediliyordu şimdi nelerden yarın iki gol atar tekrar döneriz eski halimize ..

Bence Arda'nın davranışlarında bir şey yoktu Medyadaki GS ağırlığı bitti. Çocukla ilgili sadece olumsuz haberler hazırlatılıyor. Yaptıkları, olumsuz değerlendirtiliyor birileri tarafından. Her başlıkta söylemekten bıktım. Bugün bir yere gelmek istiyorsa takımınız, yerli kadronuz iyi olmalı. GS'da bu ülkenin en iyi yerli oyuncusu oynuyor ve onun Gs'dan gitmesi için çalışmalar sürüyor.

Tugay'ın etkin için, Alpay'ın Cansel için Hakan'ın ilk eşi (sanırım esra idi) için o zamanlar neler yaptıkalrını da biliyorum. Taraftar buna takılmıyordu hiç. Nasıl Arda'nın ilişkisi bugün dillerde ise o zamanlarda bu ilişkiler dillerdeydi. Ama tribünler (yani kendi tribünleri ) vurmazdı oyuncusunu. Alpay'ın kız arkadaşına azmı küfür edildi GS tribünlerinden? Hakan'ın şahsına ve eşine azmı küfür etti FB'liler BJK'liler. Pir sultanın dediği gibi, "İnsanı, dostunun attığı bir gül yaralar" Arda'ya sevdikleri dostları (GS Tribünleri) her şeyi dedi.

Eskiden hatırlarım FB Tugay'ı alacak diye gazetelerde haber çıkmıştı. Tugay hiç yalnalamadı bile ama çıktı maçlara özlelikle FB maçında (frankfurt maçından sonra samiyende yenildiğimiz 0-1 lik maç) Öyle mücadele ediyordu ki bunu oyunu ile ispatlamak için. Topukları kaba etine vuruyordu. Tugay yanıtlarını sahada verdi hep. Ben GS'dayım dedi her zaman oyunu ile. Arda ise ben GS'dayım diyor oyundaki isteksizliği bunu doğrulatmıyor. Medyada da başkan sayesinde iyicene ezildiğimizden adam ne derse desin haberler çıkyıor. İki ucu boyalı değnek. Gene de GS tribünleri sahip çıkmalı Ardasına. Başka yok bu çocuktan, ki olsa bile GS'lılığı bu kadar belli birine sahip çıkmayacaksın da kime sahip çıkacaksın? Sonra ben Arda'yı sevmiyorum demek de moda oluyor. İnsanlar GS forumunda rahatlıkla GS kaptanını sevmediğini söyleyebiliyor. Ben Arda'yı sevmiyorum!! Neden? Kafası büyük.. :))

[
Sühan Cem' Alıntı:
Eskiden hatırlarım FB Tugay'ı alacak diye gazetelerde haber çıkmıştı. Tugay hiç yalnalamadı bile ama çıktı maçlara özlelikle FB maçında (frankfurt maçından sonra samiyende yenildiğimiz 0-1 lik maç) Öyle mücadele ediyordu ki bunu oyunu ile ispatlamak için. Topukları kaba etine vuruyordu. Tugay yanıtlarını sahada verdi hep. Ben GS'dayım dedi her zaman oyunu ile. Arda ise ben GS'dayım diyor oyundaki isteksizliği bunu doğrulatmıyor.

abi tamamda bu cocuk her mac mı mükemmel oynayacak hiçmi kötü oynamaya hakkı yok. tugayı bende hatırlıyorum. tugay her mac mı mükemmel oynuyodu ?zaten rakip savunma tamamen ardanın üstüne kurulu, her pozisyonda anında ikili sıkıştırma geliyor. sonra arda kiminle oynayacak verdiği pası geri alamıyorki. öle cok süratli bi adamda değilki hermac gitsin kendi basına goller atsın attırsın,.arda yanındakilerle daha çok parlayabilien bir oyuncu.son iki maç belki vasattı ama bu sadece ardanın suçu değil.ayrıca arda g.sarayda oynamak istemese 1000 kere giderdi bundan emin olun.

Nuri Karakaş' Alıntı:
[[quote="Sühan Cem":36de0oeq]
Eskiden hatırlarım FB Tugay'ı alacak diye gazetelerde haber çıkmıştı. Tugay hiç yalnalamadı bile ama çıktı maçlara özlelikle FB maçında (frankfurt maçından sonra samiyende yenildiğimiz 0-1 lik maç) Öyle mücadele ediyordu ki bunu oyunu ile ispatlamak için. Topukları kaba etine vuruyordu. Tugay yanıtlarını sahada verdi hep. Ben GS'dayım dedi her zaman oyunu ile. Arda ise ben GS'dayım diyor oyundaki isteksizliği bunu doğrulatmıyor.

abi tamamda bu cocuk her mac mı mükemmel oynayacak hiçmi kötü oynamaya hakkı yok. tugayı bende hatırlıyorum. tugay her mac mı mükemmel oynuyodu ?zaten rakip savunma tamamen ardanın üstüne kurulu, her pozisyonda anında ikili sıkıştırma geliyor. sonra arda kiminle oynayacak verdiği pası geri alamıyorki. öle cok süratli bi adamda değilki hermac gitsin kendi basına goller atsın attırsın,.arda yanındakilerle daha çok parlayabilien bir oyuncu.son iki maç belki vasattı ama bu sadece ardanın suçu değil.ayrıca arda g.sarayda oynamak istemese 1000 kere giderdi bundan emin olun.[/quote:36de0oeq]

Mükemmel oynamak ayrı. Eli belinde gezip mücadele etmemek ayrı.
Takım 1-0 geride insiyatif alma 2-0 olduğunda yine umursama...
Kaptansan kötü oynasanda kötü mücadele edemezsin.
Takımı ateşlemek konuşmak gaz vermek yerine en başta sen yelkenleri indiremezsin.

Şu anda tv de dinlediklerim doğruysa...
İmparator gelecek lafları edenler varsa soyunma odasında aklıma gelen 2-3 isim var bunlardan biride niyeyse Arda...

Takım kaptanı bölücü değil birleştirici olur. Hocayı göndermek değil hocaya yardımcı olmaktır işi.
Emre abisine özeniyorsa oda Daum için aynını yapmıştı. Gitsin Fernerde oynasın..

Şimdide sakatlanmış ! hangi ara kimden darbe aldıysa 2 gündür idmanlarda yok yetiştirmeye çalışıyolarmış.
Kimse masal anlatmasın bu adam sakat falan değil.
Arda > Galatasaray olarak görüyor. Ve buna göre takılıyor...

Nuri demek istediğimi Ferit anlatmış. Takım kaptanı, takım arkadaşları yıkıldığı an bile gözünde ümit ışığı çakan bu maçı alacağız aslanlar bakışı atan adamdır. Arda takımda ümitsizliğe düşen ilk futbolcu oluyor. Bursa maçında ilk yarı bize doğru (eski Açık) saldırıyorlardı. Arda vedersonu bir pozisyonda geçemedi resmen gözgöze geldim suratından ümitsizlik akıyordu. Bu takımın hakan şüküre değil, bu takımın Hasan Şaş'a, Bülent korkmaz'a veya Hagi'ye ihtiyacı var. Takım içi lider budur. Maç 3-0 da olsa hadiyin arkadaşlar diye moral vermeli ve buna ilk kendi inanmalı bunun içinde mücadele etmeli.
mücadele konusuna gelirsek. Konu iyi oynaması değil. Mustafa Sarp da iyi oynamıyor ama aramızda birimiz diyebilir mi "Mustafa mücadele etmiyor" gibi bir cümle? İşte arda bulunduğu bölgede efektif olmaya çalışmalı ve yenikde olsak yüzü gülmeli arkadaşlarına destek vermeli.

Ben Arda'yı tarz olarak sevmiyorum yoksa sahada iyi oynamış,kötü oynamış yargılamıyorum,iyide oynar,kötüde oynar yargılamak bana düşmez,ama ben mertçe Arda'yı sevmediğimi söylüyorum tabiki sevmediğim saygı duymadığım anlamına gelmez ama bana sempatik gelmiyor.

Sühan Cem' Alıntı:
Nuri demek istediğimi Ferit anlatmış. Takım kaptanı, takım arkadaşları yıkıldığı an bile gözünde ümit ışığı çakan bu maçı alacağız aslanlar bakışı atan adamdır. Arda takımda ümitsizliğe düşen ilk futbolcu oluyor. Bursa maçında ilk yarı bize doğru (eski Açık) saldırıyorlardı. Arda vedersonu bir pozisyonda geçemedi resmen gözgöze geldim suratından ümitsizlik akıyordu. Bu takımın hakan şüküre değil, bu takımın Hasan Şaş'a, Bülent korkmaz'a veya Hagi'ye ihtiyacı var. Takım içi lider budur. Maç 3-0 da olsa hadiyin arkadaşlar diye moral vermeli ve buna ilk kendi inanmalı bunun içinde mücadele etmeli.
mücadele konusuna gelirsek. Konu iyi oynaması değil. Mustafa Sarp da iyi oynamıyor ama aramızda birimiz diyebilir mi "Mustafa mücadele etmiyor" gibi bir cümle? İşte arda bulunduğu bölgede efektif olmaya çalışmalı ve yenikde olsak yüzü gülmeli arkadaşlarına destek vermeli.

bunlara da tamamen katılıyorum. sühan bak, bugün ne dediysen katılıyorum.. var bu işte bir terslik : )

ben de arda'nın ümitsizliğine , kırılganlığına, moralsizliğine sinir oluyorum.. her maçtan sonra tribün bağırmıyor diyorlar.. tribün bağırarak başlıyor ama takımda suratlar düşünce, mücadele olmayınca tribün ne yapsın. Ayrıca Arda'nın kaptanlık yaptığına da inanmıyorum, kaptan Kewell gibi.. Ancak hakeme itiraz ederken kaptanlık yapıyor.. Bir de olur olmaz seyirciye küsmesine anlam verememekteyim.. Taraftar bu, bazen sever bazen söver.. Geçer gider.. Geçen sene sevgilisi ile ilgili yapılan besteden önceki beste "Paris Hilton yakışır sana " idi.. Tribün destek veriyor ama karşlığında bir şey görmeyince şapka ters dönüyor.. Tribüne değil, işine bakmalı..

Arda o 10 numara, hele ki o kaptanlık herkesin rüyasıdır. Keşke sende bunun farkına varsan, Bülent kaptan o pazubant uğruna kolunu, kafasını feda ederdi, o böyle büyük kaptan oldu.

Özellikle Arda suratında, küskün, isteksiz, arzusuz, hırssız ifadeyi görücünce çıldırıyorum.Özellikle diyorum çünkü Arda kaptan ve altyapıdan gelme.Yani özden Galatasaraylı.