Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

İyi veya kötü bir yorum yapmayacağım. Arda bizim evladımızdır. İyi günümüzü nasıl ona borçlu oluyorsak kimi zaman, kötü gününde de yanında olmayı bileceğiz.

Aziz Yıldırım, medya vb. nifak tohumlarını atan haysiyetsiz kimler varsa önlerine biz kalkan olmalıyız. Bunu Arda iyi oynarken değil kötü dönem geçirirken yapmalıyız.

Arda'dan tek isteğim aşağıdaki çocuktur...

559968076.jpg

Arda'yı en çok eleştirenlerden biri de benim..
Ama mümkün olduğunca yola Arda ile devam etmeye çalışılmalı..
Bence Arda'nın Abdürrahim Albayrak gibi bir figüre ihtiyacı var..
Moral verecek, güçlü, görmüş geçirmiş bir yönetici veya menajer..
Her şartta "hadi koçum " diyecek..
Futbolcuların, hocanın Adnan Sezgin'i hiç sevmediğini sağır sultan bile duydu.

Galatasaray'dan yönetim diye bir şey artık hiç kalmadı..
Yönetim olsa idi bugün Ayhan Akman kadro dışıydı..
Ben ağlarken futbolcu gülemez ama gülüyor işte..
Eskişehir maçını da bir şekilde atlatıp suların durulmasını bekleyeceğiz..
Kimsenin parmağını oynattığı yok..

Arda sahaya Çıksın kendisine bağıran 25 bin taraftarına değil o locadaki bir hanıma kalp yapsın parmağını öpüp onu işaret etsin...

Kaptanımız Bizim(!)

Ben birde Kaptan tanırdım Galatasaray için parayı ve aşkını bırakan...nese..

Arda bu gün tamda olması gerektiği gibi idi futbol olarak.

Az önce iyi günde herkes maça gelir, herkes taraftar olur, herkes başkan olur. Ben Adnan POlat'a teşekkür ediyorum bize ağzını açıp tek kelime bile söylemedi, destekten başka. Ona teşekkür ediyorum, hocamıza da teşekkür ediyorum. Umarım camia olarak ayağa kalktığımız gün olur dedi.

Arda iyiydi bugün. Şöyle mücadele et yine yatarak kes topları canımı ye ya adam geçemesen de olur ama yeter ki iste . Geçemediğinde git peşinden koş mücadeleni ver. Ellerini indir belinden. Başka bir şey istemez zaten sen mücadele ettiğin zaman bu ligin en iyi futbolcususun

Arda bugün o anlamda aşırı mücadele etti. Ama onun oynaması gereken tarz bu değil. Arda mevkii itibarı ile, rakip atağa kalktığında onlara anlık pres yaparak defansının oturması için zaman kazanacak girişimlerde bulunduktan sonra, ileride aktif olabilmek adına gücünü kontrollü kullanmalı. Sol beke gelip top çıakrırsa Arda, sonra o top ileri gönderildiğinde kim o topu kontrol edip takımı atağa kaldıracak? Arda'nın görevi, defansdan top ileri atıldığında o topa tüm gücü ile koşup, topu ayağında tutup takımın ileri çıkmasını sağlamak ve 3. bölgede spektaküler hareketlere yeri geldiğinde imza atıp takımı için fark yaratmak olmalı. Bu yüzden mücadele eden Arda, benim gözümü boyamaz. Ama bu mücadelesinin, bir şeyleri ispat etme çabası olduğunu, bu takımı sevdiğini göstermeye çalıştığının göstergesi olduğunu da biliyorum

Lig tv maç sonu görüntülerini gösterirken gördüm Arda taraftara geldiğinde çok hırslıydı "herşey sizin için " gibi birşeyler söyledi sanırm yanlış duymadıysam..Benim görmek istediğim Arda bu..oyununu zaten oynar her hafta iyi olmalı diye birşeyde yok ama hırsı mücadelesi bu takım için çok önemli..

Arda'yı Aziz ve yandaşı medyaya yem etmeyeceğimiz gibi Arda da bugün asıl bu konuda pes etmeyeceğini sahada gösterdi.

Tekrar söylüyorum Aziz'in kirli emellerine,planlarına alet olan medyaya ve herkese karşı Arda'yı korumalıyız. En kötü gününde bile.

Daha iyi bir kadroda cok daha cerimli olur. Bütün takimin yükü onun üzerinde olmamali, zaten kaptanlik anlaminda üzerinde büyük bir yük var, bir de oyundaki liderlik, hücum yükü tamamen onun üzerine binerse kaldiramaz bunu. Misimovic gelirse, Kewell ve Pino da iyilesince eski Arda'yi görecegimize inaniyorum, yeterki bugünkü hirsini herzaman sahaya yansitsin.

böyle mücadele et yeter.yapması gereken tek şey bu.mücadele ve basit oyun.taraftarla kucaklaş takıma sahip çık.sadece yapman gerekenleri yap bu taraftar seni yine baş tacı yapar.
inşallah her maçta böyle devam eder.asist yada gol atması önemli değil

Enes Kömürcü' Alıntı:
Bugün en çok sevdiğim sahne golden sonra tribünle kucaklaşmasıydı.

benim de öyle.. başımıza ne gelirse gelsin, tribüne küsmemesi lazım..
hem golden sonra, hem maçtan sonra tribüne koşması iyi işaret..
umarım artık böyle gider ilişkimiz..

Hayal kırıklığı ve ilk anın kızgınlığıyla söylediklerimden ötürü senden özür dilerim Kaptan..

Yukarda belirtilen gibi, sadece yapman gerekeni yaptığın vakit bu taraftar seni yine baş tacı yapacaktır. Mücadelenden ötürü teşekkürler.

Seni hep böyle görmek ister bu gözler..

Salih Coskun' Alıntı:
Daha iyi bir kadroda cok daha cerimli olur. Bütün takimin yükü onun üzerinde olmamali, zaten kaptanlik anlaminda üzerinde büyük bir yük var, bir de oyundaki liderlik, hücum yükü tamamen onun üzerine binerse kaldiramaz bunu. Misimovic gelirse, Kewell ve Pino da iyilesince eski Arda'yi görecegimize inaniyorum, yeterki bugünkü hirsini herzaman sahaya yansitsin.

Kesinlikle.Dün takımın bütün yükü Arda'nın üzerindeydi ama Pino, Kewell döndüğü zaman, orta sahaya takviye geldiği zaman Arda'nın üstünden ciddi bir yük kalkıcak.Lviv maçında son 15 dk falan bizim sahaya gelip topu ordan ileriye taşımaya çalıştı, malum arkasındaki arkadaş düz pas atmakta bile tereddüt ettiği için bütün yok Kaptana kalıyor.Aslında iyi bir sol bek alınması da Arda'nın oyununu çok ciddi anlamda etkiler.

Sanmasınlar seni yalnız, biz daima buralARDAyız.

Sühan Cem' Alıntı:
Arda bugün o anlamda aşırı mücadele etti. Ama onun oynaması gereken tarz bu değil. Arda mevkii itibarı ile, rakip atağa kalktığında onlara anlık pres yaparak defansının oturması için zaman kazanacak girişimlerde bulunduktan sonra, ileride aktif olabilmek adına gücünü kontrollü kullanmalı. Sol beke gelip top çıakrırsa Arda, sonra o top ileri gönderildiğinde kim o topu kontrol edip takımı atağa kaldıracak? Arda'nın görevi, defansdan top ileri atıldığında o topa tüm gücü ile koşup, topu ayağında tutup takımın ileri çıkmasını sağlamak ve 3. bölgede spektaküler hareketlere yeri geldiğinde imza atıp takımı için fark yaratmak olmalı. Bu yüzden mücadele eden Arda, benim gözümü boyamaz. Ama bu mücadelesinin, bir şeyleri ispat etme çabası olduğunu, bu takımı sevdiğini göstermeye çalıştığının göstergesi olduğunu da biliyorum

Sühan Abi kimse olayın taktik boyutunu vs. düşünmüyor. Galatasaray'ın kaptanına bak, eli belinde bekliyor, defansa gitmiyor deniliyor. Ama bunun böyle olması gerektiğini kimse düşünmüyor. Arda'nın yapması gereken savunma, topu kaptırdığı anda olduğu yerde basmaktan ibaret olmalıdır. Rakipten kayarak top almak falan gerçekten bizi sevindiren hareketler ama Arda'nın yapması gereken hareketler değil. Zaten Rijkaard'ın istediği sistemi doğru düzgün oynayabilecek olsak, kimsenin öyle 70 metre geriye koşması da gerekmez. Barcelona örneğini geçelim de Beşiktaş'ta Schuster'in yapmaya çalıştığına bakalım. Takımın boyu kısalır, defans orta sahaya gelir, zaten kimsenin o kadar koşması da gerekmez. Quaresma'dan beklenilen nedir? İleride iş bitirmesi, yeteneklerini kullanması. Topu kaptırdığında anında baskıyı kendine düşen kadarı ile yapması. Fazlası olmaz, olmamalı da. Bizim de Arda'dan yapmasını istediğimiz bu olmalı. Ama hem takım olarak bu sistemi uygulayacak düzeyde oyunculara sahip olmamamız, hem de defansif anlamda sıkıntılar çekmemiz bizi farklı beklentilere götürüyor. Mesela Arda'nın hücumlar sırasında defansa kadar gelip, oyun kurmaya çalışması da yanlış. Çünkü onun yeri kanat forvetlerde top beklemek. Ancak orta saha oyuncularımız oyun kurmaktan, topu ileriye aktarmaktan aciz oldukları için Arda mecburen geriye gelip oyun kurmak, markajdan kurtulmak zorunda kalıyor.

Aklımızda hep Kalli döneminde oynadığımız oyun kalmış. 4-3-1-2 gibi bir düzen. Arda burada sol içte oynuyordu ve o tempoyla birlikte, şuan yapmasını istediğimiz defansif görevleri de yapıyordu. Geriye geliyor, kayarak top alıyordu. Çünkü o sistemde öyle bir görevi vardı. Ama şimdi 4-3-3 yada 4-2-3-1, Arda'nın birincil görevi her pozisyonda gelip rakibe kaymak değil. En azından sistem doğru işlediğinde görevi bu değil. Ama biz Arda'dan her şeyi yapmasını bekliyoruz.

Dün biraz da taraftara kendini göstermek için daha da fazla mücadele etti. Ve golden sonra, maçtan sonra taraftar ile buluşması gerçekten çok güzeldi. İki taraf da birbirini seviyor, Umarım daha fazla kırılmalar, gereksiz olaylar olmaz. Kaptan'a sahip çıkılır ve istenilen günler görülür.

arda'yı kazanmaktan başka çaremiz yok..
o bizim ruhumuz,bülent'imiz hakan şükür'ümüz..

eğer onu kaybedersek,kim ruh olacak bu takımda,kim sembol olacak?
bu forma için ağlayan,savaşan bir adama sahip çıkmalıyız..
şu an türkiye'nin en iyi oyuncusu ve türk.
bundan büyük nimet olabilir mi ?
ve sizin benim kadar galatasaray'lı..

bunun kıymetini iyi bilmeliyiz..
hata yapsa bile,arkasında olmalıyız,karşısında değil..

arda'lar,bülentler,hakanlar çok yetişmiyor..
kıymet bilelim arkadaşlar..