Ayhan Şahenk CEHENNEM OLSUN..

Eren Aydın' Alıntı:
olayın afcebook ayağını büyük ölç,de hallettim.5.00o üstü grupların duvarlarına şu'' Sevgili Galatasaraylı kardeşlerim.Bilindiği üzere bu sene basketbolda iddialı bir kadromuz kuruldu ligte de 3te 3 yaptı.Bu takımımızın salı günü Ayhan Şahenk spor salonunda Karadağ şampiyonu olan Buducnost ile önemli bir maçı vardır.Bu maçta atılacak her sayının değeri olduğu için büyükçe bir taraftar desteğine ihtiyaç var.Salı günü 20.15 de başlayacak karşılaşmaya tüm Galatasaraylıları bekliyoruz.biletler her zamanki gibi 5 ytldir..'' yazıyı yapıştırdım.5.000 altı olan diğer grupların ise adminlerine mesaj attım.işin kalan küçük kısmı ise hatta sorunu acaba 200 veta 100 kişilik grupların adminleri ile kontak kurayım mı?Kurun derseniz anca bu akşam o işi halledebilirim:))
Erencim büyük küçük deme herkese mesaj yolla, ayrıca emeklerin için teşekkürler!

bence kıpkırmızı olması gayet güzel... :oops: ayrıca rakip hücumunda ıslık gürültü çıkarmak hem takımıza ekstra motivasyon saglıyacaktır hemde onların sinirlerini bozacaktır...çünkü rakip hücumdayken marş söylemek tezahüret yapmak bence gereksiz...avrupdaki maçlarda adamlar koro şeklinde ıslık ve gürültü çıkarıyolar...umarım full bi seyirci olur maçta ve GS TV da canlı yayınlar bari böyle bi güzellik yapsınlar...spormaxta hd kalitesi ile izleyecegime gs tv hd siz izlerim:)

bergutay kızılkaya bilindiği gibi avrupa kupası maçlarını spormax veriyo bu yüzden gs tv bu maçı verme hakkına sahip değil.ama maçı verme hakkına sahip olsa bile vermezdi diye düşünüyorum bu maçı.

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
rakip hücumunda ıslık gürültü çıkarmak hem takımıza ekstra motivasyon saglıyacaktır hemde onların sinirlerini bozacaktır...çünkü rakip hücumdayken marş söylemek tezahüret yapmak bence gereksiz...avrupdaki maçlarda adamlar koro şeklinde ıslık ve gürültü çıkarıyolar...

kesinlikle katılıyorum.top rakipteyken ıslık her zaman rakibi etkiler.barış çamur un dediği gibi salona düdük sokmak yasak değilse maçtan önce herkese düdük dağıtılması süper olur.

Çarşamba günü ne okul ne dersane ile ilgili birşey olmadığını fark ettim. Bende takıma destek olmak için orada olacağım. Tabi bir aksilik olmazsa...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Çarşamba günü ne okul ne dersane ile ilgili birşey olmadığını fark ettim. Bende takıma destek olmak için orada olacağım. Tabi bir aksilik olmazsa...

Dostum ama pano sayfasında gördüm maç Salı günü sanırım ben de kendimi o güne göre ayarlamıştım, Çarşamba demişin acaba programda mı değişiklik oldu yoksa küçük bir dalgınlık mı ?

Düdük ile kesin ve net bilgi..

Düdük sokmak kesinlikle ve kesinlikle yasak değildir.
Hakemlerin rahatsız olması veya olmaması gibi bir durumda söz konusu değildir. Düdük çalındığı anda rakip oyuncu zaten hakeme bakıyor doğrudan.. Yani ne hakemle ilgili bir durum söz konusu nede başka bir şey..
Avrupa'da (EL, Uleb, Lig vs.) korna, düdük, SİREN bile çalınıyor.
Düdük sadece sahada bulunan oyuncunun konsantrasyonunu bozar.

Avrupa'da davul da serbest, sok bakalım davul Türkiye'de sokabilirsen. Düdüğü de alıyor polis içeri girerken. Tabi düdüğü içeri sokmak sorun olmasa gerek..Bir şekilde sokulur.

Barış Çamur' Alıntı:
Düdük ile kesin ve net bilgi..

Düdük sokmak kesinlikle ve kesinlikle yasak değildir.
Hakemlerin rahatsız olması veya olmaması gibi bir durumda söz konusu değildir. Düdük çalındığı anda rakip oyuncu zaten hakeme bakıyor doğrudan.. Yani ne hakemle ilgili bir durum söz konusu nede başka bir şey..
Avrupa'da (EL, Uleb, Lig vs.) korna, düdük, SİREN bile çalınıyor.
Düdük sadece sahada bulunan oyuncunun konsantrasyonunu bozar.

Barışcım o dediğin o kadar kolay değil bence.
Oyuncunun konsantresi tek taraflı bozulmuyor.
Şöyle düşünelim; adamlar şut atarken düdüğü çaldın ribaundu aldık ve faul düdüğü çalındığı için topu bıraktık ve rakip aldı sayıyı attı ve bu son dakika oldu.Emin ol bu düdüğü çaldığın için kendini ömür boyu affetmezsin hiç değilse ben affetmem.

Korna işi normaldir kornaya evet ancak düdük falan hakemin işi bizim değil.

facebook işinde sağolsun çoğu admin bana geri döndü ve istediğimize yakın tanıtım yapıldı.Bu akşam küçük gruplar ile uğraşamadım fakat yarın ilk işim onları halletmek olacak.Umarım bugün kü maçtan sonra anons yapmışlardır(hiç zannetiyorum ama:)

Hakan Durusel' Alıntı:
Avrupa'da davul da serbest, sok bakalım davul Türkiye'de sokabilirsen. Düdüğü de alıyor polis içeri girerken. Tabi düdüğü içeri sokmak sorun olmasa gerek..Bir şekilde sokulur.

Bugüne kadar her zaman anahtarlığımda düdük mevcuttur. Ve hiç bir maçtada (Futbol,basketbol vb.) ne herhangi bir polis aldı, ne uyardılar (düdüğü çıkart diye) nede başka bir şey..

Hatta anahtarlık elimde, düdük elimde girdim bir çok kez.
Polis almıyor, alamaz. Öyle bir hakkı yok.. Bozuk para değil, kesici madde deği, yanıcı veya yakıcı madde değil..

Davulda Efes Pilsen maçlarında mevcut oluyor Küçükçekmeceliler grubu geliyor çoğu zaman maçlarına.. Ve geldikleri her maçta ( Milli maç dahil ) davulda geliyor yanlarında..

Bugüne kadar sizin hiç düdüğünüze bir şey dedilermi? Gözlemci veya hakem yada kapıdaki görevli hiç sizden düdüğü çalmamanızı belirtti mi ? Yada herhangi bir polis düdüğe el koydu mu ?

Benim başıma 3 yıldır böyle bir şey gelmedi de..

Burak Abi ;

Bu oyuncular son derece profesyonel oyuncular ve emin ol öyle her düdük çaldığında topu bırakacak veya rakibe verecek oyuncular değiller. Sonuçta bir çok baskı altında, veya çok farklı atmosferler altında maçlara çıktılar, bundan sonrada çıkacaklar.. Ziziç Pao, Guroviç Kızılyıldız, Antonio Orthez gibi takımların formalarını giydiler. Yani hemen hemen taraftar grupları son derece rahatsız diye tabir edilen grupların formasını giydiler vede bu taraftarlar önlerinde maça çıktılar. Kızılyıldız veya Pao taraftarlarını benden daha iyi biliyorsun.

Sen bugüne kadar gördün mü tribünde düdük çaldı diye oyunu bırakan oyuncuyu, veya topu rakibe bırakan oyuncuyu.. Oldu olacak korna çalarsak durucaklarmı araba geliyor diye :D veya siren çalarsak saygı duruşundamı buluncaklar :D

Abi yapma gözünü seveyim senden beklemezdim :)
Ayrıca hakemlerden duyacakları ses ile bizdeki duyacakları ses çok farklı..
O sese rağmen oyuncular kendi aralarında konuşuyorlar. Nasıl duyuyorlar sence ?
Veya coach molalarda o ses ve gürültüye rağmen nasıl anlatıyor derdini ?
Unutmadan ; farkındaysan faul bile olsa oyuncu elinden topu bırakmaz :)

Barış Çamur' Alıntı:
Bugüne kadar her zaman anahtarlığımda düdük mevcuttur. Ve hiç bir maçtada (Futbol,basketbol vb.) ne herhangi bir polis aldı, ne uyardılar (düdüğü çıkart diye) nede başka bir şey..

Hatta anahtarlık elimde, düdük elimde girdim bir çok kez.
Polis almıyor, alamaz. Öyle bir hakkı yok.. Bozuk para değil, kesici madde deği, yanıcı veya yakıcı madde değil..

Davulda Efes Pilsen maçlarında mevcut oluyor Küçükçekmeceliler grubu geliyor çoğu zaman maçlarına.. Ve geldikleri her maçta ( Milli maç dahil ) davulda geliyor yanlarında..

Bugüne kadar sizin hiç düdüğünüze bir şey dedilermi? Gözlemci veya hakem yada kapıdaki görevli hiç sizden düdüğü çalmamanızı belirtti mi ? Yada herhangi bir polis düdüğe el koydu mu ?

Benim başıma 3 yıldır böyle bir şey gelmedi de..

Geçen yılki Fenerbahçe maçına bazıları paket halinde, bazıları da tek başına yaklaşık 50 tane düdük getirdik. Farkedilen paketleri, tekli tüklü düdükleri aldılar. Geriye 5-10 tane kaldı ki onları iyi yerlere koymuştuk. :)

Davul olayına ise şaşırdım, bunca önemli maç oluyor, niye bizimkiler hiç davul getirmedi salona, veya akıl etmedi? Halbuki kaç kere bahsi geçtiğini hatırlıyorum..

Hakan Durusel @

Yaşınızı bilmediğim için abi veya kardeş diyemiyorum kusura bakmayın öncelikle..

Valla bugüne kadar dediğim gibi 3 yıldır anahtarlığımda düdük var ve bugüne kadarda Allah'ın bir kulu gelipte " Düdüğü ver " demedi :)

Abdi İpekçi, Ayhan Şahenk, Ahmet Cömert vs. salonlarında geçerli bu durum..

Belki sizin durum sırf Fenerbahçe maçı olduğundan ötürü olabilir onu bilemem ama düdük yasak değil diye biliyorum.

Bugüne kadar benim başıma gelmedi..

Ayrıca Milli Takımımızın oynadığı Belçika maçında (Polonya Elemeleri @ Abdi İpekçi) bile davul vardı belirtmek isterim..

Yani davul sokulabiliyor demekkili ki insanlar sokabiliyorlar..

Efes Pilsen maçlarında dediğim gibi Küçükçekmeceliler grubu davulu içeri sokuyorlar ve davul oluyor.

Batuhan Gökmenn' Alıntı:
evet parseller gfb sokmuştu no problem ;) o maçtada güzel destek vermiştik

Batu o maçda gfb yokdu...Sadece 1 kaç fb li vardı..Onlar parseller tayfaydı..Davuldada TEXSAS PARSEL yazıyodu zaten..Hem Türkiye'ye destek verdik 8)