Banvit:83 - Galatasaray:84

İTÜ ve Banvit galibiyetlerine rağmen Halil Üner istifa !!!

Tavuklara iyi bir ders verdik keşke feneri de yenip çifte bayram yapsaydık.
Olsun bu maçla beraber iyi bir seri yakalayıp zirveye yaklaşabiliriz.
Umarım güzel günler bu maçla başlar :atki :atki :atki

ya olucak iş diil takım maç kazanıoo hala halil hocanın üstüne gidilio kaldıkii yendimiz takım lig 2.si ben daha önce yazmıştım bu takımın zamana ihtiyacıı war biraz sabredersek çook iyi olacak die hatta final four oynucamıza inandımı sölemiştim bazı arkadaşlarımız tryout ta final four oynarız bu takımdan bişe olmaz demişlerdi şimdi nedicekler acaba takımımaz sahip çıkarsa daha çook flaş galibiyetler alırız yeterkii kimse kulübü karıştırmasın

helal olsun bravo intikamımızı almıs olduk bolece hepsine tebrikler oh be art arda 2.galibiyetimizi aldık isala bu iyi bi serinin baslangıcı olur

maç sonu

Walla çok mutlu oldum bu galibiyete gerçekten de banvit lig ikincisiydi ve iyi basket oynuyorlardı nasıl yendik hala anlayamadım aranızda maça giden biri varsa nasıl oynadk söyleyebilir mi?ben yine de Halil Üner istifa diyorum bunu yendiğimiz bir maçın arkasından da olsa yine söylüyorum çünkü bu adamın takıma bir şey verdiğine ve vereceğine inanmıyorum çocuklar ellerinden geleni sahaya yansıtmışlar ve kazanmışlardır.Tabii halil yaptığı oyuncu değişiklikleri ile yine kaos yaratmıştır kesin buna hiç şüphe yok.Darısı önümüzdeki maçlara diyoruz ama halilsiz bir cimbomun daha iyi olacağına inancım tam.Maalesef bu galibiyete çok fazla sevinemedim çünkü aptal futbolcular mabedimizde yenildiler ve bizi kahrettiler.futbol ligine havlu attık kuş gribi bizi de etkiledi :(

bence bu galibiyet bize kaptan buragın ne kadar onemli oldugunu gosterdi ve hayretle karsılıyom semso ciddi ciddi cook iyi oynamıs dixon u solemiyom zaten ona artık hepimiz alıstık ama hala pota altında sayı uretecek oyuncu sıkıntısı yasıyoruz fatih solak oynamadı galiba ama oynadıysa ve sayı atamadıysa yazıklar olsun wisbii takımın cehresini azda olsa degistirmis bu belli hosgeldin KAPTAN BURAK dondugunu 17 sayıyla gosterdin bize tesekkurler SEMSO ölmedini gosterdin bize bravo DİXON tkımı dinc tuttugun icin tesekkurler GALATASARAY BASKET TAKIMI bize bu kotu gecede tavukları yolma zevkini yasattıgın icin :atki :atki :atki

cimboms34' Alıntı:
ozzy' Alıntı:
Galibiyet güzel.. Halil Ağa da bu galibiyetle önümüzdeki 27 sene için gereken krediyi kazanmıştır artık.

Haklısın, birde sen gölge etmesen...

Hadi saldırsana bak potayıda kırmış seninki...

Ooo cimboms34 beyler de buradaymış. Buyrun efendim piste.. cıs tak cıs tak..

P.S. Abi sen beni kaale almıyodun hani en son? Ne o kaale alinmaya başladım galiba:)

Kal sağlıcakla..

ozzy' Alıntı:
cimboms34' Alıntı:
ozzy' Alıntı:
Galibiyet güzel.. Halil Ağa da bu galibiyetle önümüzdeki 27 sene için gereken krediyi kazanmıştır artık.

Haklısın, birde sen gölge etmesen...

Hadi saldırsana bak potayıda kırmış seninki...

Ooo cimboms34 beyler de buradaymış. Buyrun efendim piste.. cıs tak cıs tak..

P.S. Abi sen beni kaale almıyodun hani en son? Ne o kaale alinmaya başladım galiba:)

Kal sağlıcakla..

Evet pistteyim ozzzy bey,buyrun sizide alalım piste...Kafiden kesesi...

P.S...Fikrimi değiştirdim,seni bu halde görmeye dayanamadım... ;)

Sonucta cok ciddi bir takımı yendik. Elestirmesini bildigimiz gibi tebrik etmesinide bilelim...Tebrikler tüm oyunculara ve Halil hocaya...Özellikle de gecen seneki yapılan serefsizliklere en güzel cevabı verdikleri icin.

geçen sene yapılanları unutmadan yendikleri için takımı kutluyorum
en zor depl. dan birinden galip döndüler helal olsun
lig 2. si sonuçta

Banvit: 83 GS. GALATASARAY: 84 (TBL)
ç
TBL'nin 7.haftasının kapanış maçında Karaali Acar Spor Salonu'nda oynanan maçta, Galatasaray Cafe Crown deplasmanda Banvit'i 84-83 mağlup etti.

İLK YARIDA ÇEKİŞME YAŞANDI
Karşılaşmaya dış şutlardan bulduğu basketlerle başlayan Galatasaray Cafe Crown, Şemsettin'in oyunu ile ilk çeyreği 21-18 önde tamamladı. Ancak Banvit, Can ve Radosevic ile sayılar üretirken, yaptığı etkili savunma ile öne geçti ve soyunma odasına 41-38 önde girdi.

GS.CAFE CROWN SON PERİYOTDA MAÇI ALDI
İkinci yarıya Ersin'in dış atışlarıyla sayılar bulan Banvit'e, Galatasaray Cafe Crown Şemsettin ve Dixon'un basketleriyle karşılık verdi. Banvit aradaki farkı açamasa da son periyoda 5 sayılık avantajla 63-58 önde girdi. Son periyotda Burak ve Dixon ile bulduğu sayılarla skoru dengeleyen Galatasaray Cafe Crown, Şemsettin'in etkili oyunu ile oyundan kopmayarak maçın bitimine 10 saniye kala 1 sayı ile öne geçti (84-83). Son hucümu kullanan Banvit, Önder'in atışından yararlanamayarak sahadan yenik ayrıldı

ALON: Karaali Acar Spor Salonu
HAKEMLER: Engin Kennerman, Can Atsüren, Uğur Özen
BANVİT (83): Ümit 5, Can 11, Ersin 18, Cameron 11, Radosevic 8, Moore 3, Petrov 15, Ufuk Kaçar 5, Ufuk Gürgen , Önder 7
GS. CAFE CROWN (84): Livingston 4, Şemsettin 21, Hadley 6, Whisby 7, Burak 17, Dixon 20, Hüseyin 9, Fatih, Gökhan.

1.PERİYOT: 18-21
2.PERİYOT: 23-27
3.PERİYOT: 22-10
4.PERİYOT: 20-26

Şemsoyla , Dixon sırtlamış anlaşılan takımı..

önderde ii satmış son saniyede afferim öndere :claps :muhaha

keşke maçı izleyebilseydik. çok merak ediyorum nasıl oynadık. whisby yi merak ediyorum. bu kadar kritik bir maç kazandık ve tek fikrimiz şemsonun 21 i burak ın 17si.

genel kanının aksine şemsonun (basketbol oyunu açısından, geçmişindeki abuk hareketleri açısından demiyorum) bize çok faydalı olacağına inanıyorum. zira şemso 10 küsür sayı ortalamayla oynayan bi adamdı hep.
neyse elinize sağlık beyler. kötü günler geride kalsın bundan sonra

http://www.tbl.org.tr/index.php?module= ... meID=10055

Maçın istatistikleri için yukarıdaki linke bakabilirsiniz.

Benim merak ettiğim konu eğer öçnder son saniyede şutu sokmuş olsaydı ve biz kaybetseydik ne olacaktı?

Arkadaşlar bu maç geçen senenin intikamı olamaz. Bir şeyin intikam olabilmesi için bence yaşanan acı büyüklüğünde bir zevk alınmalıdır. orneğin banvit ya da fb'nin dusme ihtimali bu maça bağlı olmuş olsa ve biz kazansak işte o zaman intikam alınmış olacaktır.

Bazı arkadaşlar birşeyi anlamamkta direniyorlar. halil bey'in eleştirilme nedeni maç kazanıp kaybetmesine endeksli degil. Halil beyin başarısızlıkları geçen sene tescil edildi. özhan, halil elele... şu GS'a bir de iyiliğin dokunsun

şükürler olsun ciddi bir galibiyet aldık..halil hocayı istemiyoruz ama yine de bir umut ışığı belirdi bence..hep destek tam destek..unutmayalım ki desteği halil beye değil sarı kırmızı renklere veriyoruz..dün samiyende yapılan anonsta bu hafta maçın ahmet cömertte olduğunu söylediler.orasının atmosferi daha iyi.galibiyet serimizi sürdürmeliyiz.. :atki

ya benim anlamadığım tek şey son 3 4 haftada ayakta kalan 2 3 isimden biri olan valentin pastal ın bu maçta süre almaması bu kadar saçma şey olmaz olamaz ne yapılmaya çalışıyor eğer bu adamın oynaması burağın sakatlığına bağlıysa ozaman bu adamları burak sakatlanana kadar göremiyecez
2. konu umut yenice maç kadrosunda değilmiş haberi olan var
kimse yanlış anlamasın burak sakatlansın valentin oynasın demiyorum ama bu adamlara nezaman süre verilecek :(

bu arada yüzde 85 ile faul yüzde 46 ile 3 lük atmamız sevindirici