Basketbol kombineleri hakkında!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
G

Guest

Misafir
Arkadaşlar klubümüz ÇILGIN bir dönemden geçiyor, vede yeni yönetimimiz gayet olumlu işler yapıyorlar, bunlardan biride futbol kombinelerinin bugün itibariyle satılmaya başlanması.
Basketbolla ilgili ise bu durumun aksine bir belirsizlik söz konusu, aşağıda belirttiğim başlıkların en kısa sürede netleştirilip basketbolla ilgili belirsizlik ortadan kaldırılmalı!!!
1- Numaralı tribünü kombinesi ile beraber basketbol kombineside verilecek, ama daha hangi salonda oynayacağımız açıklanmadı!!!
2-Numaralı tribünde her sezon 3000 civarı kombine satılmakta buda demek oluyorki 3000 basketbol kombinesi verilecek numaralı tribün kombinesi alanlara.
A.Şahenkin kapasitesi 3600 kişi, 3000 kombineyi düşersek 600 kişilik yer kalmakta, gelecek sene için sanırım A.Şahenk düşünülmemekte,şayet A.Şahenkte oynayacaksak bu dağıtılan 3000 kombine doğru bir kararmıdır, klubümüz bu konudaki kararını biran önce biz basketbol severlere bildirmesini isitiyoruz.
3-Salon sorunsalı netleşmeli, hangi salonda oynayacağımız bize ve kamuoyuna açıklanmalı.
4-Gelecek sezon basketbol kombinelerinin ne zaman??? nasıl??? ne kadara??? satılacağı açıklanmalı.

Lütfen bu konularda biz GS basketbol severleri biran önce bilgilendirin!!

Önümüzdeki sene yine Ayhan Şahenk Spor Salonunda oynarsak 3.200 çekirdek yiyen insan maç seyredecek. Dua edelim böyle olmasın :(

Ahmet Akay' Alıntı:
Önümüzdeki sene yine Ayhan Şahenk Spor Salonunda oynarsak 3.200 çekirdek yiyen insan maç seyredecek. Dua edelim böyle olmasın :(
Abdi ipekciye 3.200 kisi bile gelmez :)

Numaralı kombineleri için verileceği açıklanan erkek basketbol takımının kombinesi. Yani tüm basketbol şubesini kapsamıyor, en azından şimdilik.

Keşke diğer tribünlerde olduğu gibi numaralı fiyatlarında da artışa gidilmeyip kombine alacak taraftardan artı bedel istenerek basketbol kombine satışı teşvik edilseydi. Böylece gelmeye meyilli taraftar alırdı basketbol kombinelerini.

Zor bir ihtimal gibi görünüyor ama belki de Eyüp Bey´in rüyası gerçekleşecek ve maçlarımızı gelecek yıl Abdi İpekçi´de oynayacağız. Gönlüm kendimize ait bir basketbol salonu yapılıncaya kadar Ayhan Şahenk´te kalmaktan yana ama bakalım önümüzdeki günler neler getirecek.

Volkan Kiziltas' Alıntı:
[quote="Ahmet Akay":b1mp8rza]Önümüzdeki sene yine Ayhan Şahenk Spor Salonunda oynarsak 3.200 çekirdek yiyen insan maç seyredecek. Dua edelim böyle olmasın :(
Abdi ipekciye 3.200 kisi bile gelmez :)[/quote:b1mp8rza]
büyük maçlarda 10.000 kişiye oynarız

Arkadaşlar ben A.İpekçide oynamamızı istedim ama çoğunluğun istediğinin olması daha doğrudur her zaman.
Şuan ne planlanıyor keşke bilebilsek!

eyüp abi çok iyi bir konuya değinmişsin...ya aslında a.ipekçi de oynamak bana görede en iyisi gibi geliyor..ama bakalım ordaki yoğunluk ne olurr..kesinlikle bir an önce açıklığa kavuşturulmalıı...

Bir hakkında topici daha Galatasaray kim ne derse desin iyi yönetilmeye başlandı doğru hamleler yapılıyor.Kombine döneminde Eyüp Abimize şimdi den Allah Kolaylık vere :)

Bence kombine amacı kombine alanların avantajlı olması ıcındır ama bu sene 1 ytl bilet cıkardık ozman kombine alanlara ayıp olmuyomu bence önümüzdeki sene daha dogru bir organizasyonla daha cok kombine satılabilir özellikle üniversite ögrencilerine yapılıcak kolaylıklar ilgiyi iki katına cıkarır bence eyüp abi ilk yönetime bu konuda durmalarını önerebiliriz üniversite sorumluları ile irtibat kurup kombine satılması lazım !!! istanbuldaki uA üni ögrencileri alsa sadece en az 400 olur kendi fikrim bence üniler nasıl eski acıgı canlandırdırlarsa samiyende salonlarıda canlandırabilirler .Renkli pankart showlar felan gelir kesinlikle üniverisitelerle iritbata gecilmeli simdiden heycanlandım aklımdan olabilice showlar geldide ozman senınde dedıgın gibi eyüp abi ayhan sahenk e sıgmıcagımıza göre abdi pekci bizi bekler :)

A.İpekçi olayı sadece bir varsayım!!!
Numaralıyla beraber basket kombinesi verilmesi istikamet olarak A.İpekçiye gideceğimize dair bir ipucu gibi geldi bana, umarım basket takımımız için hayırlı olur.
Ayrıca ben gereken organizasyonlar yapılırsa çok doğru bir karar aldığımızı düşünüyorum.

inşallah abdi ipekçide oynanır.Ben ataköyde oturuyorum.Bayan takımı erkek takımı hiç farketmez 1 maç kaçırısam namerdim :)

en azında fb gibi euroleague çeyrek final rövanş maçındaki gibi 200 kişiye oynamayız

Eyüp abi her zaman sana ilettiğimiz gibi A.İpekçi çok büyük ve salonun seyirci baskısı çok az...Ayhan şahenk ne kadar uzak da olsa seyirci baskısı çok fazla..Bunu da dolu oynanan maçlarda hissettik ve gördük...A.Cömertise çok küçük..

Bizim bu tartışmamız ancak kendimize ait Aslantepe'de salonumuz olduğu zaman biticektir.(Ek not olarak ekliyeyim dedim :) )

Ama Ayhan Şahenk'ide her maçta dolduramadığımız için o baskıyı her maçta hissettiremedik.Fakat Apdi İpekçi Türkiye'deki en iyi salon ve ulaşımı daha kolay.Bence Apdi İpekçi'de her maç en az 4000'e oynar.

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Ama Ayhan Şahenk'ide her maçta dolduramadığımız için o baskıyı her maçta hissettiremedik.Fakat Apdi İpekçi Türkiye'deki en iyi salon ve ulaşımı daha kolay.Bence Apdi İpekçi'de her maç en az 4000'e oynar.

Mehmet çok önemli bir yaraya parmak basdın ! Bizim oradan salon çok uzak olduğundan arkadaşlarım gelme taraftarı olmuyor . Ama İpekçide olsa ulaşım derdi ortadan kalkar ve aynı zamanda daha çok kişi daha güçlü bir seyirci grubu oluruz !

Ben A.İpekçiye geçtiğimizde öyle büyük maçlar ve avrupa maçları dışında öyle 3-4 binleri bulacağımızı hiç sanmıyorum fazla hayalicilik olur. Keşke olsa tabi... Bence A.Şahenkte kalmalıyız. Seneye bu salona da alışmış olacak taraftar ve tabi herşeyden önemlisi Şahenkteki 500 kişi iyi bir etki yaratabiliyorken İpekçideki 500 kişinin yokolduğu gerçeği.

Salon konusunu daha öncede konuştmuştuk. Ayhan Şahenk bu sene 3 yada 4 maçta full doldu. Ortalama seyirci sayımızı 2000 civarı. Abdi İpekçiye geçmek intihar olur. Ama Ayhan Şahenkte de fazla istenmediğimizi biliyorum Daçka tarafından. Çözüm: Aslantepeye salon. Kendi salonumuz olana kadarda artık orda burda idare edicez.

Basketbol kombinesini futbol kombinesi ile birleştirmek güzel bir fikir. Ama numaralı ile yapmak ne derece doğru göreceğiz. Daha cefakar olan Kapalı tribün seyircisine tanınsaydı bu imkan daha mantıklı olurdu, en azından gerçekten basketbol maçlarına gelebilecek insanların eline geçerdi kombineler.

Anadoluda çok çocuk yapan ailelerde bir inanış vardır Çocuğu veren ALLAH rızkınıda verir diye!Bu meselede biraz böyle oldu, sanırım A.İpekçiye gitmek zorunda kaldı klübümüz, bende diyorumki ALLAH rızkımızı verir kimse korkmasın :) :)
Aslantepeye salon yapılana kadar A.İpekçi'yi nasıl doldururuz iyi bir seyirci ortalaması nasıl yakalarız bence bunu düşünelim artık!!!!

Salon konusunda yazdığım yazıyı aynen buraya kopyalıyorum.. Zaten aynı şeyleri belirticem yine sonuç itibariyle..

Abdi İpekçi'de olmaz.. Boşuna heveslenmeyelim.. FB Ülker oradan çıkmadığı sürece gidemeyiz.. Şu an için en uygun yer Ayhan Şahenk..

Neden mi?

1)Efes, Fener, Galatasaray.. Her hafta elbet maçlar çakışacak veya arka arkaya olacak.. 2 takım olsa belki problem yaratmaz fakat 3 takım olursa problem yaratır.

2)Abdi İpekçi'de sadece derbileri doldurabiliriz.. Biz kafaya oynayan takımı Ahmet Cömert gibi salonda yalnız bıraktık ki İpekçi den hiç şüphem yok.

3)Abdi İpekçi'de tribünler sahaya oldukça mesafeli.. Bu yüzden hem gerekli baskıyı kuramıyorsunuz hemde oyuncularınızla içiçe olamıyorsunuz..

4)Abdi İpekçi'de sadece derbilerde full çekebiliriz.. Başka türlü en fazla 3 veya 4bin.. Ama bu sayı ne kadar çok gibi görünsede rakipte Ayhan Şahenk veya Ahmet Cömert'teki gibi baskı yaratmaz..

5)Ayhan Şahenk hiç uzak falan değil.. Artık klüp otobüs kaldırıyor her maç için.. Uzak,soğuk bunlar bahane.. Zaman ve saat uygun olunursa hiç bir şekilde BAHANE BULUNAMAZ O SALONA GİTMEMEK İÇİN.. !! Eğer uzak diyorsak Kadıköy'deki insan içinde Ahmet Cömert uzak veya ne bileyim Abdi İpekçi uzak.. Öyle değil mi ?

6) Ayhan Şahenk'te 500 kişi, 750 kişi bağırırsın rakibi baskı altına alırsın.. Fakat A.İpekçi'de 500 kişiyle ses bile çıkartamazsın, bırak baskı altına almayı..

Barış Çamur' Alıntı:
Salon konusunda yazdığım yazıyı aynen buraya kopyalıyorum.. Zaten aynı şeyleri belirticem yine sonuç itibariyle..

Abdi İpekçi'de olmaz.. Boşuna heveslenmeyelim.. FB Ülker oradan çıkmadığı sürece gidemeyiz.. Şu an için en uygun yer Ayhan Şahenk..

Neden mi?

1)Efes, Fener, Galatasaray.. Her hafta elbet maçlar çakışacak veya arka arkaya olacak.. 2 takım olsa belki problem yaratmaz fakat 3 takım olursa problem yaratır.

2)Abdi İpekçi'de sadece derbileri doldurabiliriz.. Biz kafaya oynayan takımı Ahmet Cömert gibi salonda yalnız bıraktık ki İpekçi den hiç şüphem yok.

3)Abdi İpekçi'de tribünler sahaya oldukça mesafeli.. Bu yüzden hem gerekli baskıyı kuramıyorsunuz hemde oyuncularınızla içiçe olamıyorsunuz..

4)Abdi İpekçi'de sadece derbilerde full çekebiliriz.. Başka türlü en fazla 3 veya 4bin.. Ama bu sayı ne kadar çok gibi görünsede rakipte Ayhan Şahenk veya Ahmet Cömert'teki gibi baskı yaratmaz..

5)Ayhan Şahenk hiç uzak falan değil.. Artık klüp otobüs kaldırıyor her maç için.. Uzak,soğuk bunlar bahane.. Zaman ve saat uygun olunursa hiç bir şekilde BAHANE BULUNAMAZ O SALONA GİTMEMEK İÇİN.. !! Eğer uzak diyorsak Kadıköy'deki insan içinde Ahmet Cömert uzak veya ne bileyim Abdi İpekçi uzak.. Öyle değil mi ?

6) Ayhan Şahenk'te 500 kişi, 750 kişi bağırırsın rakibi baskı altına alırsın.. Fakat A.İpekçi'de 500 kişiyle ses bile çıkartamazsın, bırak baskı altına almayı..

Çok güzel bir yazı olmuş. İşte bende tamamen aynı fikirde olduğum için kesinlikle A.Şahenk'te kalmamız gerektiğini düşünüyorum.