Basketbol Takımımızın 2009-2010 Yapılandırılması

normal bir karar olduğunu düşünüyorum hatta olması gereken buydu.iki tane 20 milyon dolara yakın bütçeli rakibimiz var .başarılı olmanın en büyük etkenide yerli oyuncularının kaliteli olması.en kaliteli yerli oyuncularında bu takımlarda olduğunu düşünürsek şampiyonluk şansımız hatta final şansımız yok denecek kadar az.

bu sene 10 milyon dolar civarı bir para harcandığını düşünüyorum.hedef belliydi en fazla yarıfinal ve hedefte bir sapma olmadı ama 5 milyon dolarlık bir takım ile aynı hedef yine tutturulurdu.yani 5 milyon dolar fazla harcandı.seneye bunu yapmayacaklar işte.

yapılacak engüzel şey gelecek vaadeden yerli ve yabancı oyuncuları transfer etmek.içlerinden çıkacak birkaç üst sınıf oyuncunun yanına kaliteli yerli ve yabancı transferi ile şampiyonluk gelebilir.yoksa seneye 15 milyon dolar harcansada yarifinali geçemeyiz.ben bu ''operasyonu'' gelecek için atılmış bir adım olarak görüyorum.bu sene benim için fazladan harcanmış olduğunu düşündüğüm para ile altyapı organizasyonlarını yapabilirler. seneye.efes yada fb ülker in şampiyonluğunu biraz daha zorlaştırmak için harcanan parayı altyapıya harcamak benim için düşünmeden tercih edilebilecek bir olaydır.2011 e kadar altyapı çalışmalarını yaparsın,salonunu yaparsın,yeni sponsorun ile euroleague de bile şampiyonluğa oynayacak düzeye gelirsin.2011 dememin sebebi cafe crown sponsorluğunun o tarihte bitecek olması.iki sezon daha cafe crown sponsor olarak kalacak.kurtulmaya çalıştılar fakat olmadı ,sanırım ağır şartlar var.bu olayı ezber bozma olarak görüyorum.alternatifler deniyor bence yönetim.öyle dalga geçilecek birşey olduğunu düşünmüyorum.vizyonsuz bir yönetime sahip olmadığımızı sanıyorum.

Volkan Çoban' Alıntı:
normal bir karar olduğunu düşünüyorum hatta olması gereken buydu.iki tane 20 milyon dolara yakın bütçeli rakibimiz var .başarılı olmanın en büyük etkenide yerli oyuncularının kaliteli olması.en kaliteli yerli oyuncularında bu takımlarda olduğunu düşünürsek şampiyonluk şansımız hatta final şansımız yok denecek kadar az.

bu sene 10 milyon dolar civarı bir para harcandığını düşünüyorum.hedef belliydi en fazla yarıfinal ve hedefte bir sapma olmadı ama 5 milyon dolarlık bir takım ile aynı hedef yine tutturulurdu.yani 5 milyon dolar fazla harcandı.seneye bunu yapmayacaklar işte.

yapılacak engüzel şey gelecek vaadeden yerli ve yabancı oyuncuları transfer etmek.içlerinden çıkacak birkaç üst sınıf oyuncunun yanına kaliteli yerli ve yabancı transferi ile şampiyonluk gelebilir.yoksa seneye 15 milyon dolar harcansada yarifinali geçemeyiz.ben bu ''operasyonu'' gelecek için atılmış bir adım olarak görüyorum.bu sene benim için fazladan harcanmış olduğunu düşündüğüm para ile altyapı organizasyonlarını yapabilirler. seneye.efes yada fb ülker in şampiyonluğunu biraz daha zorlaştırmak için harcanan parayı altyapıya harcamak benim için düşünmeden tercih edilebilecek bir olaydır.2011 e kadar altyapı çalışmalarını yaparsın,salonunu yaparsın,yeni sponsorun ile euroleague de bile şampiyonluğa oynayacak düzeye gelirsin.2011 dememin sebebi cafe crown sponsorluğunun o tarihte bitecek olması.iki sezon daha cafe crown sponsor olarak kalacak.kurtulmaya çalıştılar fakat olmadı ,sanırım ağır şartlar var.bu olayı ezber bozma olarak görüyorum.alternatifler deniyor bence yönetim.öyle dalga geçilecek birşey olduğunu düşünmüyorum.vizyonsuz bir yönetime sahip olmadığımızı sanıyorum.
Herşey bütçe değil eğer herşey bütçe olsaydı sene başında en çok bütçesi olan takıma kupayı verirdik ligin oynanmasına gerek kalmazdı
Ayrıca bu sene harcanan para şampiyonluk için yeterli bir meblağ idi.10 milyon dolarlık bir bütçeyle şampiyon olunabileceği gibi 15 milyon dolar bütçeyle yarı finalde de kalabilirsin.5 milyon dolar bütçeyle yarı final oynayabileceğin gibi 5 milyon dolarlık bütçeyle play offlara ucundan da kalabilirsin bunları vizyon ve organizasyon ayrıntıları belirler.

Ama çok net bişey varki bizim kulüp bu yapılanmayla ve bu koç tercihi ile 5 milyon dolara yarı final oynayamaz hedef yarı final olur çeyrek final oynar ilk 4 te de yer alamaz bu çok nettir

Can Abi'nin dediği gibi bütçe yapılanma da birinci öncelik değildir. Takımın başına uzun vadeli planlar yapabileceğin bir koç getirirsin. İlk sene 5-6 milyon dolar ile başlar bir sistemin temelini atarsın. Bir oyuncu izleme ekibi kurar, yönetimle oturup planlar yaparsın, takıma bir sistem oturtturursun, senelik değil uzun vadeli yabancılar alırsın bunlar için illa 15-20 milyon dolarlar gerekmiyor. 5-6 milyon dolar ile başlarsın ama önünde geleceğe dair bir hedefin olur. Dersin ki bu sene biz yapılanmaya gidiyoruz. Takımda yeni bir sistem deneyeceğiz. Geleceğe dönük hamleler yapacağız. Kimsenin sesi çıkmaz. Zaten planlar doğrultusunda koyduğun hedeflere ulaştıkça bütçende artar. Orta ve uzun vadede kalıcı başarılar yakalarsın. Geldiğin yer para ile alakası olmayan tamamen bir sistemin sonucu olur. Ama işte bu bizde olmuyor...

Taraftara dürüst olsunlar, hakkımızı yedirmesinler, iyi düşünerek gelecek sezonun planlamasını yapsınlar, bütçeye rağmen bir şeyler yapabiliriz!

Ama şimdi yapmaları gereken plan+proje+motivasyon

Bu klüp tanjevici yerinden etmez ise şampiyonluk hayal.Müthiş düdükler çalıyorlar Fenere...Ben çıldırıyorum tv başında onların yöneticileri ne yapıyordur artık bilemem...

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Bu klüp tanjevici yerinden etmez ise şampiyonluk hayal.Müthiş düdükler çalıyorlar Fenere...Ben çıldırıyorum tv başında onların yöneticileri ne yapıyordur artık bilemem...
Ali koç maçtan sonra millete gider yapıyordu. Galatasaray olsaydı hemen söylerlerdi.

Şuan ki mevcut tablo ile Şampiyonluğun Ş'sinden bile bahsedemiyorum.En azından yabancı transferleri bu görüşümü belki değiştirebilir ama şuan'a kadar ki gelişmelere bakarak Çok net söylüyorum bundan sonra yapılacak transferler bu çizgide gerçekleşirse adım gibi eminim ki bu takım ilk 3'e giremez.