Basketbol Takımımızın 2009-2010 Yapılandırılması

Re: Gelecek sezon küçülüyor muyuz?

Burada yazılanların binde birini okusalar yeter onlara, bütün bunları bilipte yine bizi rezil etmeye devam edeceklerse söylenecek tek söz var o da; Alayınıza yazıklar olsun..!

Can Akogul' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":24zxh1gc]1-Salon değişmeli:Görüldüki A.Şahenk bizim bu yönetim anlayışı vede A.Şahenk yönetiminin anlayışı ile bize hiç bir fayda sağlamaz.
Siz Daçka yönetimi karşısında el pençe divan duracaksanız, hiç bir sözünüz geçmeyecekse yazıklar olsun!
Pembe koltukları açmayanlar ve açtıramayanları bence ibretle teşhir etmeliyiz
Önerim:A.İpekçi, bu haliyle A.Şahenk'ten çok daha faydalı olacaktır, bunu haykırmaktan sesim kısıldı, keşke 1 sezon denesek şu salonu.
!!!!!

Eyüp müjde sana :) Seneye ayhan şahenk defteri kapanıyor büyük ihtimalle.[/quote:24zxh1gc]Ağlamak istiyorum:)

A.İpekçi:)

Şube küçülüyor ama salonumuz büyüyor:)

Mithat Duran' Alıntı:
Anlamadım ağabeyler ne yapmış,sömürge sistemine karşı çıktıkları için mi? suçlular Onur bey yine konuları saptırıyorsunuz,bırakın bu Özyer hayranlığını,bakın bu külüp son 3 transfer döneminde ne kadar parayı sokağa atmış.Onu yazın
Mithat Bey benim kafamda belli bir özellik ya da isim yok. Murat Özyer gider, Koray Mincinozlu gelir, Mincinozlu gider öteki gelir. Benim derdim sistemle. Şubenin küçük olsun benim olsun anlayışıyla hareket edenlerin eline doğru kaymasında.

Cafe Crown saltanatını bitirip impataratorluk kuracağız denildi, hatta tarih bile verildi. Ardından sözleşme fesih edilemeyecek kadar ağır şartlar içeriyor dendi. Sözleşmeye onay veren hukukçu kimdir, nereden mezundur biliniyor! Geçen sezon sponsor olmaya hevesli kuruluşlar neden bu sene vazgeçti?

Kusura bakmayın ama sezon başından beri ayağını kaydırmaya çalışın, ayak oyunlarında başarılı olduktan sonra sportif anlamda başarısız olunca, ama kadroyu Özyer kurdu diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışın.

Evde alışverişi ben yapıyorum, yemeğin tadı güzel değilse suçlu benim, aşçının hiç kabahati yok!

Peki Mithat bey şu abiler kulüp için kaç yıldır ne yapmışlar merak ediyorum. Hakem dövmek ve taraftara küfretmek dışında.

G.SARAY CAFECROWN
G.Saray'da gençlik aşısı
G.Saray'da gençlik aşısı

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, Mecidiyeköy?deki kulüp binasında bir basın toplantısı düzenledi. Gündemdeki konulara açıklık getiren Şardan, erkek basketbol takımının kendisinden iki misli bütçeye sahip rakipleri karşısında yarı final oynadığından söz ederek, çok başarısız olmadıklarını belirtti. Basketbolda büyük paraların döndüğünü ama yarı finalin yine de kendisini tatmin etmediğini söyleyen Şardan, ''Artık uzun soluklu düşünüyoruz. Gelecek yıl kadromuzda yer alacak gençlerle birlikte ilk 4 içinde olmayı hedefliyoruz.'' dedi. Bayanlar Ligi'nde yarı finalde kalan ancak FIBA Euro Cup'da şampiyon olan kız takımının ise daha orantılı bir bütçeyle hedeflere ulaştığını ifade etti.

Yiğit Şardan, bu arada Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına ödenen ücretin düşük olduğuyla yönündeki eleştiriye ise "Haksızlık etmeyin. Bu spora böyle yatırım yapan bir kulüp var mı?" derken, şube gelirinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinden kazanılanın da takım için harcandığını dile getirdi.

Küçülelim,çok küçülelim,beceriksizliklerle biten paramızı cebimizde tutalım,ekonomi yapalım,maslakta oynayalım istenmediğimizi bile bile,ülkerle sus payına nikah tazeleyelim, 5 ciddi takımlı ligde ilk 4'e girince gülümseyelim,olsun bu sene de tatmin olmayalım hem Yiğit Bey de tatmin olmamış,sadece sevinelim bardağın dolu tarafına bakıp gülümsemeye çalışarak...

serdarmengi' Alıntı:
Peki Mithat bey şu abiler kulüp için kaç yıldır ne yapmışlar merak ediyorum. Hakem dövmek ve taraftara küfretmek dışında.

Galatasaray'da abi sıfatını taşıyan hiç kimse,taraftara küfür etmemiştir.Her yaşı geçkin kişi kulüpte abi olmaz Serdar bey.

Hakem olayına gelirsek o olayın kahramanlarından biride benim,hakem bozması Erşan KARTALIN takımı alenen takımı doğramısına ancak bu kadar sabredebilirdik.Konu hala mahkemede ve biz haklıyız,o gün akşam karakolda ne ifade vermişsem hala arkasındayım bu gün olsa teretüt etmeden yine yaparım tıpkı MahmutUSLU'YA yaptığım gibi.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":k70xciuk] Anlamadım ağabeyler ne yapmış,sömürge sistemine karşı çıktıkları için mi? suçlular Onur bey yine konuları saptırıyorsunuz,bırakın bu Özyer hayranlığını,bakın bu külüp son 3 transfer döneminde ne kadar parayı sokağa atmış.Onu yazın
Mithat Bey benim kafamda belli bir özellik ya da isim yok. Murat Özyer gider, Koray Mincinozlu gelir, Mincinozlu gider öteki gelir. Benim derdim sistemle. Şubenin küçük olsun benim olsun anlayışıyla hareket edenlerin eline doğru kaymasında.

Cafe Crown saltanatını bitirip impataratorluk kuracağız denildi, hatta tarih bile verildi. Ardından sözleşme fesih edilemeyecek kadar ağır şartlar içeriyor dendi. Sözleşmeye onay veren hukukçu kimdir, nereden mezundur biliniyor! Geçen sezon sponsor olmaya hevesli kuruluşlar neden bu sene vazgeçti?

Kusura bakmayın ama sezon başından beri ayağını kaydırmaya çalışın, ayak oyunlarında başarılı olduktan sonra sportif anlamda başarısız olunca, ama kadroyu Özyer kurdu diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışın.

Evde alışverişi ben yapıyorum, yemeğin tadı güzel değilse suçlu benim, aşçının hiç kabahati yok![/quote:k70xciuk]

Komik bir benzetme ama yanlış bizde alıverişide ahçı yaptı,o yüzden yeni ahçıya yalnızca ocağın altını söndürmek kaldı Onur bey biz hala o impatorluk hedefindeyiz ama malesef şuanki iktidar biz değiliz.

Liseye bu kadar takık olmanız o kulda okuyamadığınız için duyduğunuz eziklik olmasın sakın,çünkü bu kadar kinin herkesin imrenerek baktığı bir kurum için çok abartalı.

Adam hukuk fakültesini bitirip hukukçu oluyorsa suçlu lisemi?çok komiksiniz çook.

Mithat Bey, Koray Hoca´yı savundukça küçülüyorsunuz, fazlasına gerek yok.

Helvacı hukuki konularda kulübün çıkarlarını koruyamamasına rağmen, yönetim kuruluna giriyorsa içime bir kurt düşmesinden doğal ne olabilir ki?

Mithat Bey, demekki liseli ağabeylerin şubeyi ele geçirmek için yaptıklarına isyan edenlerin hepsi eziklik duygusuyla hareket ediyor.

Kurtlar Vadisi´ni izlemem ama paylaşım sitelerinden birinde dizide yer alan çarpıcı sözlere yer verilmiş, okumuştum. Cevdet Bey de dün sözü hatırlattı.

Sizler elinizde tutabilmek için, ne kadar küçük Galatasaray hayal ediyorsanız, bizler de o kadar büyük bir Galatasaray hayal ediyoruz.

Onur bey , yarın kurtlar vadisinde Galatasaray özel bölümü var. Kaçırmayın derim. :)

Biri bana abilerin isimlerini yazabilirmi... Kim bu abiler.. Benim bildiğim abiler Selahattin BAYAZIT, İnan KIRAÇ, Ali TANRIYAR, Alp YALMAN.... vs. vs. dir...

Diğer yazılan isimler zurnanın son deliğidir.. Bu yazdıklarınız olayların hiç birinde fonksiyonları yoktur..

Özhan CANAYDIN bir uyanıklık yapmış Yalçın GRANİT sonrasında da Tuğrul DEMİR i şube kaptanı olarak kullanmıştır. Sıfır bütçe li şubenin başına bu iki saf insanı oturtmuş kendi aradan sıyrılmıştır.

Benim hatırladığım Ali KAZAZ seçim zamanı Erman KUNTER in yerine Halil ÜNER'i getirmiştir.. Bunun dışında hiçbir abi dediğiniz kişinin bir antrenörün işine son verdiğini ben hatırlamıyorum..

Ama insanlar iradelerinde özgürdür bana göre bu koç bu işi yürütemez demek koçu yolladığı anlamına gelmez..

Koray Hocanın göreve gelmesinde ise abiler denen zatı muhteremlerin hiç alakası yoktur.

Tamamen Yiğit ŞARDAN ın egoları ile alakalıdır.. İlk maçdan sonraki televizyon röportajında da Koray Hoca ile uzun süreli çalışmayı düşünüyoruz demiştir.

Ben Galatasaray liselilerin lisede okumamış taraftara sıkça ezik ve başkası muamelesi yaptığını gördüm ve işittim ve bu yüzdendir ki bu klüp merchandising ve bilet satışlarında ezeli rakiblerinden geridir,çünkü Galatasaray taraftarı kendini klübüyle içselleştirememişdir ,bir parçası olarak görememişdir ,görmek istesede klüp yasalara buna zaten engel olacaktır.
Tıpkı Juventus da ollduğu gibi Galatasaray da belli bir zümrenin ve futbol takımının dönemsel başarılarına bağlı Futbol-lUzak kitlenin(bayanlar,Anadolu) takımı olmuşdur.
Bu kitlenin en önemli özelliği başaraılarda olup,başarısızlıklarda ortada olmamsıdır.(aynı Juvede olduğu gibi) her şartta başarıya yönelmiş bu taraftar grubu başarısız sonuçlarda tribünü doldurmaz ve takımının ürünlerini almaz,bunun nedeni de kendini takımından fazla sevmesidir oysa ki Türkiyede ki ve Dünyadaki halk takımlarında bu göülmüyordur

Klüp futbol takımının başarıları ile bu kitleyi elinde tutar ve büyütebilir ama kendini bu kadar Liseye dayamış ve soyutlamış bir klübün başarısız sonuçlarda taraftarının yanında beklemesi hayalciliktir çünkü algı klüp lisenindir ve taraftarın da başarının olmadığı yerde işi yoktur.

Galatasaray şu anda Türkiyenin en çok tarafatarı olan takımıdır,tıpkı Juventus gibi. ama işlevsel tarafatara baktığınızda ,klübün içindeki yakınlık ve sıcaklığa,taraftar-camia bütünleşmesine baktığınızda zaman zaman Torino ya kısmanmamak elde değildir :=(

Zihni Öztürk' Alıntı:
Biri bana abilerin isimlerini yazabilirmi... Kim bu abiler.. Benim bildiğim abiler Selahattin BAYAZIT, İnan KIRAÇ, Ali TANRIYAR, Alp YALMAN.... vs. vs. dir...
Zihni Öztürk' Alıntı:

Abi benim bildiğim Alp Yalman'ı bu katagoride saymıyorlar liseli olmadığından.

Keşke bu saydığınız isimlerle kalsa.Bu şahısların dediği her şeye saygı duyarım, doğruluk payı olduğunu düşünürüm.

Son yıllarda lisedeki 'Abi' kavramıda oldukça yozlaştı.Zaten Lise o yüzden bugün bize zarar veren noktaya geldi.

Ayrıca lisenin olgunluktan,objektiflikten uzak sürü psikolojisi ile hareket etmeside bu kulübe zarar veriyor.Başkan son yılların en başarılı başkanı iken liseli muhteremler hadi bakalım dediğinde istifa etmek zorunda kalıyor yada bidaki seçimde kazanamamya mahkum oluyor ve buna onca liseli eyvallah diyorsa bu ortamda ne demograsi olur nede huzur.

Bbyeni-1.jpg

çok çok ço...k anlamlı..BASKET TAKIMIMIZI GERİ VERİN