Basketbolda Kombine Dönemi...

Basketbolda Kombine Bilet Satışı Başlıyor!

Galatasaray Cafe Crown?ın 2007-2008 sezonunda yapacağı tüm iç saha maçlarını kapsayan kombine bilet, yarın (11 Temmuz Çarşamba) futbol kombineleriyle aynı anda satışa çıkıyor.

150, 175 ve 200 YTL değerindeki kombine biletler, yarından itibaren futbol kombinelerinin de satılacağı Ali Sami Yen Stadı VIP Salonu?nda taraftarımıza sunulacak.

Basketbol kombine kartı satın alanlar, Galatasaray Cafe Crown?ın sezon boyunca yapacağı Beko Basketbol Ligi ve ULEB Cup maçlarını tribünde izleyebilecek. Kart sahipleri ayrıca Cafe Crown?dan hediye paketi kazanacak.

Yarın (11 Temmuz 2007 Çarşamba) satışına başlanacak basketbol kombine kartları, eylül ayından itibaren sahiplerine dağıtılacak.

Re: Basketbolda Kombie Dönemi...

Ben de kopyalayıp yapıştırmaya gelmiştim. :) Hangi salonda oynayacağımızı yazsalar daha da iyi olurdu sanki.Şoktayım şu an. :)

Yönetime birseyler oldu inanılır gibi değil :?
Bu kadar dogru ust uste yapılması hayra alamet mıdır bılemıyorum :)
Ayrıca bende bende alacam bu kombınelerden hanı olurda ısımız duser hesabına :)

haberden anladığım kadarıyla geçen seneki gibi salon konusu netleşmedi...
ULEB'i de hesaba katarsak AYHAN ŞAHENK'in tercih edileceği düşünülmeli.
ama B planımız da hazır olmalı zira daçka ile pazarlıklar söz konusu (idman saatleri vs.) ek olarak kızlarımız da bu sene iddialı olacak ve galatasaray CC ile aynı salonda oynamak isteyebilirler... (ki çok makul)
sonuçta başka salonda da oynayacak olsak bu kombineler çok cazip!

Geçen sene çok konuşulmuştu bu olay zaten birilerinin kafasına dank etmiş sonuçta demek.
Bu kombine erkek,bayan ve tekerlekli sandalye takımlarının hepsi için geçerli olmalı yoksa bir anlamı olmaz. Ve denk geldiği sürece mutlaka maçlar arka arkaya ayarlanmalı.

Re:

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Bu kombine erkek,bayan ve tekerlekli sandalye takımlarının hepsi için geçerli olmalı yoksa bir anlamı olmaz. Ve denk geldiği sürece mutlaka maçlar arka arkaya ayarlanmalı.

kızlar ve tekerlekli sandalye takımı da bunu bayıla bayıla ister ama salon - federasyon - daçka gibi çok bilinmeyenli bir durum söz konusu:) bunları ekim'e kadar ancak "soyut" konuşabiliriz. somut olan tek şey: bu sezon daha güzel olacak!

Re:

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:

kesinlikle...
gerçi "beleş" olayı yüzünden çok talep olmayacağını düşünmüyor da değilim...

1 haftadır böle 1 başlık açsammı diye düşünüyordum ancak elim varmıyordu .
Mükemmel 1 haber ancak bu fiyatlara kombine satıyorsan tüm maçları kapsaması gerekir ve tüm takımlarımız aynı salonda oynamalıdır.
Kısa 1 hesapla erkek takımı yaklaşık 20 maç +bayan basket takımı 14 + 12 tanede eng. erkek basket takımımız maç yapsa yaklaşık 46 maç yapar 150 ytl ye böldün mü mükemmel olur!!!
Salon Ayhan Şahenk olsa normal tribünü 150 pota arkası ön pembe koltukları 175 orta kısım ön taraftaki pembe koltuklarıda 200 den satsalar off çok sağlam olucak çoook...

Abdi ipekçide olup tüm salonu kombineyle yapsalardı daha iyi olmazmıydı.
Bilet fiyatları normal gibi(eğer kızlar ve tekerlekli sandelye takımlarıda olursa)
Ama tamamını satamazlar(bedava kültürü)
Bnce biletleri 50ytl ve abdi ipekçide olsa daha iyi olur...
NOT:Rakibimiz geçen sene 10ytl kombine yaparak avrupa maçlarını full tribünlere karşı oynamıştır
Denemeye değerdi aslında ama bu iyi bi gelişme...

Mert kardeşim inanki Ayhan Şahenk mükemmel 1 salon tribünlerin yerleşmesi , giriş çıkışı dewre arası çık kapının önüne hava al wc , büfe sorunu hiç yok e daha noolsun.

Re: Re:

Can Bulubay' Alıntı:
[quote="Önder Çiçekoğlu":8fb7a]

kesinlikle...
gerçi "beleş" olayı yüzünden çok talep olmayacağını düşünmüyor da değilim...[/quote:8fb7a]
Can bulubay ben bedava olsun derken futbol kombinelerinin pahalılığını düşünerek dedim bedava olsa ancak o kombine fiyatlarına değer.

Re: Re:

Mehmet Beşli' Alıntı:
[quote="Can Bulubay":1030c][quote="Önder Çiçekoğlu":1030c]

kesinlikle...
gerçi "beleş" olayı yüzünden çok talep olmayacağını düşünmüyor da değilim...[/quote:1030c]
Can bulubay ben bedava olsun derken futbol kombinelerinin pahalılığını düşünerek dedim bedava olsa ancak o kombine fiyatlarına değer.[/quote:1030c]

ben size istinaden yazmadım zaten...

Basketbolda da kombine bilet satılması çok çok süper olmuş fakat diğer birçok arkadaşımın da dediği gibi daha da güzelleştirilebilir bu kombine bilet satışı. Erkek takımı maçlarının yanına ilaveten bayan takımı ve tekerlekli sandalye takımı maçları da konulabilir. Tabi bunları ayarlamakta bir hayli zor. Federasyonun bu yıl bizleri oynattığı maç saatlerine bakarsak durumun ne kadar zor olduğunu anlayabiliyoruz. Şimdi bunlar sabahın köründe bir maç oynatırlar, diğer maçı da akşam geç saatte oynatırlar. Bu federasyondan beklerim ki zaten bu yılda gördük bu tarz şeyleri. Ayrıca oynayacağımız salon kesin belli değil fakat Ayhan Şahenk'in olacağını düşünürsek bir de Daçka ile anlaşmamız gerekiyor. Yani ortada hala birçok sorun var fakat herşeye rağmen basketbolda da kombine bilet satışı yapılması çok güzel ve bu biraz da yönetimin basketbola da ilgi göstermeye başladığını gösteriyor.

Bence bu kombine doğru düzgün satmaz. Pazarlama taktiği oldukça yalnış.

Ortalama 175 ytl den 1000 adet satıldığını düşünelim 175.000 ytl yapar. Şampiyonluk hedefi olan bir takımda bu paranı hiçbir anlamı yok. Yani gelsede olur gelmesede (6 milyon dolar düşünüldüğünde).

Ayrıca ;
Bu rakamlara kombine almaktansa her maç bilet almak daha mantıklı fiyatları düşününce. Nerede kombine almanın avantajı? (Lig-PlayOff-UILEB)

Bari hiç olmazsa bu kart erkek,bayan,tekerlekli sandalye olmak üzere bütün takımlarımızın iç saha maçlarında geçerlidir ibaresini koysalardı açıklanırken.

Eğerki fiyatlar 50-75-100 gibi bir rakam olsaydı çok daha efektif olurdu. Ya da Kapalı veya Numaralı kombine alanlara hediye edilebilirdi. Hiç olmazsa bu şekilde insanlar maçlara gelmeye teşvik edilirdi. Ve öyle ya da böyle sponsorlarla pazarlık yapılırken " ben 2000 adet kombine sattım" diye karşılarına daha güçlü bir şekilde çıkılırdı.

Şimdi ne olur, 100 tane satılır bu kombineden,sonra derler ki biz kombine çıkarttık ama taraftar almadı, hatta iş öyle yerlere giderki Seyrantepe de salon için bile negatif etki olarak alınır bu olay.

Aslında aileler icin degerlendirirsek super kampanya olur.
Yani artık herkes ailesiyle gelebilir macı keyıf ıcınde seyredebılır.
Fıyatlar daha dusuk olsa gelen seyırcının yas ortalamasının dusmesının dısında bıraz daha fazla satılması da gundemde olabılır.
Oncelıkle kombıne kampanyası cok hos dusunulmus oldugunu unutmamalı ve bızler elımızden geldıgınce destek cıkmamız gerektıgını dusunuyorum.

samiyen kombınelerının yanında hediye şeklinde verilmesi çokmu zor.10 000 tane dağıtsan bu şekilde o 10 000 kişinin eş dost aile cevresınden 1000 kişi gelse maça yeter.
fiyatlar bılet fıyatlarını dusununce sahıden yuksek.