Besiktas CT: 75 - Galatasaray CC: 80

Güzel kardeşim,

Hakem hatası ayrıdır,"taraflı maç yönetmek" ayrıdır...
Ben Eyüp kardeşimin ,"hakemler iyi yönetirse" demek istediğini biliyorum,
sadece emin olmak için sordum,
hiç bir hakem bir maç için kariyerini bitirmez...
ve hiç bir hakem arkasından "bu şekilde" konuşulmasını istemez...
burayı da ağlama duvarına çevirmeyelim lütfen

herneyse zaten bu başlığın konusu değil bunlar, başka bir ortamda konuşuruz...

federasyon tarafında açık bi ülker desteği oldugu çok açık bi şekilde ortada ama savaş beyin dediği gibi hakem hataları mazeret olmamalı. biz eger Galatasaraysak çıkar kazanır yolumuza bakarız.

Re:

savas49' Alıntı:
Güzel kardeşim,

Hakem hatası ayrıdır,"taraflı maç yönetmek" ayrıdır...
Ben Eyüp kardeşimin ,"hakemler iyi yönetirse" demek istediğini biliyorum,
sadece emin olmak için sordum,
hiç bir hakem bir maç için kariyerini bitirmez...
ve hiç bir hakem arkasından "bu şekilde" konuşulmasını istemez...
burayı da ağlama duvarına çevirmeyelim lütfen

herneyse zaten bu başlığın konusu değil bunlar, başka bir ortamda konuşuruz...

Eyvallah abim.. :)

Biz konuşuyoruz yani öyle ateşli bir tartışma konusu değil zaten..Yeri de burası değil..

Hepimizin Çabasının Adı ''GALATASARAY''

Hepiniz sağolun.. : )

Re:

Semih Ural' Alıntı:
federasyon tarafında açık bi ülker desteği oldugu çok açık bi şekilde ortada ama savaş beyin dediği gibi hakem hataları mazeret olmamalı. biz eger Galatasaraysak çıkar kazanır yolumuza bakarız.

Zaten kazanacağız be abi.. : )

Biz hakemi de,fedarasyonu da,yayıncı kuruluşu da,karşımızdaki takımı da her türlü olumsuz koşullara

rağmen defalarca yenmiş asil ve şanlı bir kulüp değil miyiz?

Tabii ki öyle...

Boşversinize şimdi konumuz değil ama kimin nelere düdük çaldıklarını gözlerimiz ggörüyor.

Ha belki hakemlerimiz basketbolu bilmiyordum o da ayrı konu zaten bu da Avrupada ki hakem sayımızdan belli.

Üzüntü verici ya neyse susuyorum aramızda kalsın.

Beşiktaş maçı çok zor olacak ilerki günlerde geniş çağlı birşeyler yazacam.

Re: Besiktas ColaTurka -GALATASARAY CC.-24 KASIM C.TESI 14:00

bence 2 gucsuz takima fark attik diye havalarda olmayalim besiktas kaliteli kadrosu ve taraftar destegiyle buyuk olasilikla bizi yenicektir oyuzden simdi boyle konusan arkadaslarda yenilgiden sora murat hoca istifa 5. yabanci nerde nameleri aticaklardir ki bunlar olmamasi gereken dusunceler
umarim ben yanilirimda biz beskitasi yeneriz...

CEMYILMAZ' Alıntı:
bence 2 gucsuz takima fark attik diye havalarda olmayalim besiktas kaliteli kadrosu ve taraftar destegiyle buyuk olasilikla bizi yenicektir oyuzden simdi boyle konusan arkadaslarda yenilgiden sora murat hoca istifa 5. yabanci nerde nameleri aticaklardir ki bunlar olmamasi gereken dusunceler
BJK'nin kadrosu bizden kaliteli mi? Yapma tamam yendiğimiz son iki takım vasattı fakat bu takım Girona(Favori), Karşıyaka(BJK yendi), Banvit(F.Ülker'i yendi) gibi takımları yendi. Onlardan daha kaliteliyiz. Bence avantajlı olan taraf biziz...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
CEMYILMAZ' Alıntı:
BJK'nin kadrosu bizden kaliteli mi? Yapma tamam yendiğimiz son iki takım vasattı fakat bu takım Girona(Favori), Karşıyaka(BJK yendi), Banvit(F.Ülker'i yendi) gibi takımları yendi. Onlardan daha kaliteliyiz. Bence avantajlı olan taraf biziz...

Karşıyaka'nın Bjk'yi, yenmesi Banvit'in Fener'i yenmesi falan bence böyle bi kıyaslama saçma.. Takımın konsantrasyonuna , savaşmasına ve maçı alma isteğine bağlıdır ..

Bence bu maçı almamız biraz zor.. Şu anda Efes-Bjk maçını izliyorum ve Bjk çok katı savunma yapıyor.. Bunun da anlamı şu bence : ' Dış şutlarla savunmayı açmaya çalışacağız ' . Üçlük yüzdemiz iyi olursa alırız .İnşallah Murat Hoca buna önlem alır ve takım Gaines-Owens-Hüseyin 'in de üstünden oynayarak dengeli hücum eder.

Bu maçı alırsak önümüz açık.. %75 Bjk % 25 biz alırız bana göre.. İnşallah yanılan ben olurum..

Takım yapıları bizden çok daha iyi.Avrupa ve ligi bir arada götürmeye alıştılar,bizde daha öyle bir belirti yok.Beşiktaş seyircisi Akatlarda iyi bir takım seyretmeyi özlemiştir.Sayıları giderek artıyordu bize karşı full çekerler.
Hüseyin bitkin olmamalı,Hite ve Dee gününde olmalı.En önemlisi Cüneyt Erden ondan beklediğimizi vermeli.Kritik şutları sokmalı.Gelmesinin en büyük amacı bu tür maçlar.
Uzun zaman var ama,kazanmamız baya zor ilk bakışta.

Bugün Efes karşısında seyrettiğim Bjk'yı yenebilmemiz şu an için çok zor...İnanılmaz savaşmamız ve çok iyi yüzde ile atmamız gerekiyor...

Öncelikle bjk iyi bir takım olduğunu gösterdi, ama hemen biz bjk'yi yenemeyiz demek çok yanlış...

İyi bir kadromuz ve tehlikeli oyuncularımız var ep'de Dee gibi bir guard yoktu ve maçı kaybetmelerinin en

büyük sebebi buydu Penn çok kötü oyunuyor Ender ise hocanın gazabına uğrayıp geç oyuna girdi buda

maçı bjk ye getirdi.

Zor bir maç oynayacağız ve açıkçası bütün oyuncularımızın katkı yapması gerekiyor Tufan ve Cüneyt'in

iyileşmeside çok önemli onlara çok ihtiyacımız var.

Galibiyet bekliyorum kendi adıma ama yenilgiyede şaşırmam.

Apodaca,Apodaca,Apodaca.... Bu adam kritik maçlarda nasıl oynayadğıını bugün gösterdi.Çok dikkat etmek lazım.Deplasmanda oynamamız sebebiyle bu maçın favorisi Beşiktaş Cola Turka'dır.Geçen sezon deplasmanda oynadığımız maçta da Beşiktaş Cola Turka favoriydi,ama biz kazandık.Favori olunca,maçı kazanacak anlamına gelmiyor.Onlar da Avrupa'da oynuyor ,biz de oynuyoruz.İki takım da oldukça yorgun çıkacak maça.Bizim için gerçek bir test.Sadece bu maç değil.Efes Pilsen,Türk Telekom,Fenerbahçe Ülker maçlarının sonuçlarını değerlendirdikten sonra ,biz çok iyi bir takım mıyız;yoksa iyi bir takım mıyız?Bunu göreceğiz.

Evet bu bjk yenmek cok zor olacaktır ama burda coach faktörü girecek ortaya.Ergin ataman inanılmaz hırslandırmıs takımını ve apadocayı apadoca bu macı ben alıcam der gibiydi.Bakalım murat hoca bizim oyuncuları iyi motive etcekmi.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
CEMYILMAZ' Alıntı:

Kadrodaki oyuncular açısından Galatasaray'ın kadrosu daha iyi.Ben onu bilir onu söylerim
Ama o günkü performansa göre bizden üstün olurlarsa onu bilemem.
Kesinlikle bizim kadromuz daha kaliteli bu iki takımın bütçesiylede doğru orantılı zaten...

gs daha kaliteli diyosunuz ama
1) dee > dalmau
2) hite < apodaca
3) tufan < shumpert
4)gaines=kaya
5)huseyin<nicevic
+
ataman>ozyer
bence bjk nin kadrosu ve kocu ve oyun anlayisi bizden daha ustun

Re:

CEMYILMAZ' Alıntı:
gs daha kaliteli diyosunuz ama
1) dee > dalmau
2) hite < apodaca
3) tufan < shumpert
4)gaines=kaya
5)huseyin<nicevic
+
ataman>ozyer
bence bjk nin kadrosu ve kocu ve oyun anlayisi bizden daha ustun

3+2 kuralı var,aynı anda 4 yabancı oynatamıyor takımlarımız.

Beşiktaş maçını kazanacağımıza dair hiçbir ümidim yok.Bunun sebebide aradaki kadro farkı değil.Murat Özyer'e güvenmemem ve maçın deplasmanda olması.CASA Ted ve Mersin gibi takımları deplasmanda yenemiyorsak demek ki yerine oturmayan bazı şeyler var.Beşiktaş'ta ise herşey yolunda.Avrupa'da iyi gidiyorlar bugün Efes'i adeta ezdiler.Moral motivasyon açısından da 1-0 öndeler.Seyirci desteği ve coaching faktörlerini de eklersek maçın favorisi Beşiktaş'ın kazanması yüksek olasılık.

Herkes yanlış düşünüyor ne bu ümitsizlik çıldırtmayın insanı.Efes ne ya.Savunma'nın s sini yapmayan guard pozisyonundaki adamların top bile getiremediği pota altında Kerem hariç hiçbir oyuncunun savaşmadığı,3 numarada Mustafa abi ve Gregory gibi sut özürlü adamların bulunduğu ve sadece Nicholas'ın eline bakan bir takım.Daha 3 gün önce LeMans gibi Euroleague nin en vasat takımlarından birin zar zor yendi.Nasıl bir Galatasaraylılık bu hiçbir şansımız yok demek.Özyer'e güvenmiyoruz belki ama takımdaki oyunculara sonuna kadar güvenebiliriz.Biri de büyük küçük ayrımı yapmış.Maçlar öyle kazanılmıyor yok Apadoka Hite'ten daha iyimiş yok Nicevic Hüseyin'den iyiymiş.Beşiktaş'ı yenmek zor bu kabul edilebilir ama onları yenmenin anahtarı bizde.Ne derseniz onu 2-3 gün sonra yazacam.Eğer yazdıklarım uygulanırsa en azından çoğu Akatlardan galibiyetle çıkarız...Ama siz Beşiktaş'ı övmeye devam edin,bize şans vermeyin...