BSL 1.Hafta | Galatasaray 56-80 Anadolu Efes

Larkin'siz Efes'ten bu farkı yemek olmadı. Yeni oyuncular heyacan vermişti ama böyle bir mağlubiyet hayal kırıklığı oldu.

Ayberk, muhtemelen sırf uzun olduğu için basketbola başlatılan veletlerden. Basketbola o kadar uzak ki...

Göksenin yıllardır perdeye o kadar güzel takılıyor ki... şiir gibi. Bu adam güya savunmasıyla ön olana çıkıyor!

Hunter'ın saha görüşünü çok beğenmiştim hazırlık maçlarında fakat son kararım şudur ki; olmayacak bu çocuktan.

Allah adı verdim, Vidmar nerdeyse alın getirin. Hiç olmazsa rakibin pivotları yıldızlaşmaz her maçımızda. Her maç 25-28 dk. civari oynar taş gibi.

Hunter ile olmayacak gibi duruyor. Pota altı savunmamız çok kötü. Williams çok yeni geldiği için yorum yapmak istemiyorum fakat ışık vermedi. Yiğit çok formsuz. Göksenin ve Ayberk malesef olmuyor. Takım yeni yinede beklemek lazım. Yeni uzun çabuk katılır umarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Takım hiç hazır değil.
Efes zorlanmadan, güle oynaya 25 sayı fark yaptı.
Bu kadro kurulurken biz yüksek tempolu oynayan, ön alanda baskı yapan bir takım bekliyorduk ancak, tam tersine çok durağan oynayan, topa baskı yapmayan bir Galatasaray vardı sahada.

Skordan cok bu takim kurulurken dusunulen temel prensipleri gorememek hayal kirikligi yaratti.
Tempolu hizli basketbol bekledik, tamam 7 sn hucum edelim demedik ama bu surede yari sahayi anca gecti takim.
Topa baski kuran, degismeli bir savunma ile zaaflarimizi kapatma yoluna gitmedik.
Sene basi da olsa bu dusunceyi oyuncularin aklina bir an once sokmak ve uygulamaya gecmek lazim.
Bu oyun duzenini sahada gormeden tek tek oyunculari konusmanin geregi yok bence. Netekim butce olarak belli riskler ve zaaflarla kurulmus bir kadro. Bu duzen olmayacaksa zaten herseyi bastan yanlis yapmisiz demektir.

Hunter la hiç vakit kaybetmemek lazım Williams da Auguste u aratır gibi, yine de faydalı olur zamanla. Bir Ege yi tutamadık Ege ve Berke bal gibi aynı kadroda yer alabilirdi Hunter zor oyuncu kombini zor ona göre yapı kuracaksın vs buna gerek var mı? Can ve Ege yi tutup gerekirse 5 yabancı ile oynardık Caner enişte Hunter Ayberk ve fena olmasa da kisitli Eray yerine.

Son düzenleme: