BSL 21. Hafta | Tofaş - Galatasaray Nef

Bu maçın 2 erkek hakeminin düdükleri astırılmazsa benim kanım kurumaz.

- Sadık’ın yüzüne tokat atıldığında sportmenlik dışı verilmeliydi, faul bile çıkmadı.
- Russell adama hiç dokunmadı, sportmenlik dışı verildi.
- Göksenin’e bir üçlük pozisyonunda balta indirdiler.
- Russell’a 2 kişi 3-4 kez eline koluna vurdular sıkıştırıp; jump ball kararı verildi.
- Mahir’e çıkan sportmenlik dışı faul
- Orhun Ene tüm maç saha içinde olmasına rağmen uyarı bile almadı.

yönetim uyuma !

umarım McGee için bu maç sezonun kendi adına dönüm noktasi olur. lütfen, ligin kalan maçlarında 2. yarıda oynadığın gibi oyna. lütfen.

Hakemlerde ciddi sıkıntı var. Resmen art niyetliler. Bunları özellikle kazandıktan sonra dile getirmek, hesap sormak gerekiyor ki; bir anlamı olsun. Çıkıp iki kelime edecek birileri var mı acaba?

- Sadık’ın yüzüne tokat atıldığında sportmenlik dışı verilmeliydi, faul bile çıkmadı.
- Russell’a 2 kişi 3-4 kez eline koluna vurdular sıkıştırıp; jump ball kararı verildi.

yönetim uyuma !
Abi yemin ediyorum çıldırdım ya. Ayıptır ayıp. Branş fark etmez isim Galatasaray ise sende yönetici isen çıkıp hakkını savunacaksin. Maç gidiyordu resmen. Bu kadar kasıtlı hata yapılmaz. Kör rolü yaptılar bizim pozisyonlarımızda. Rakip koçu teknik faul barajını kaç kez aştı vermediler.

Haftalardır kötüyüz, sıkıntılar var ama ince ince doğranıyoruz. Rezil kararlar verildi. Yukarıda da yazılmış çoğu.
İlk yarı Tofaş topu kaybetti ancak Ristic, dokunmadığı halde faul çıktı ve üçlük yedik. Tofaş da faul çıkınca şaşırdı.
Sadık’ın yüzüne gelen eli gördüğü halde hakem çalmadı. Basket+faul gitti.
Doyle kendi dengesini kaybedip düştü. Önce sportmenlik dışı faul çalındı. Sonra izleyip yine faul var diyip, normal faule döndüler. Ne hikmetse Tofaş kenardan başladı. Faul çalınmasa top bizdeydi.
Çok net çalınmayan temaslar vardı. Hakemler rezaletti.
İkinci yarı maçı almamızın tek bir oluru vardı. Biz ne atarsak girecek, Tofaş’ta ne atarsa kaçıracaktı.Bu durum gerçekleşince maçı aldık.
17 sayıdan Tofaş kazanma noktasına getirsede Mcgee ikinci yarı büyük oynadı ve maça noktayı koydu. Önemli bir galibiyet aldık.

her maçı kenarda izleyen yöneticiler, çıkıp iki kelam etsinler artık. tek vasıfları gelip maç izleyip gitmek. hiçbir ağırlıkları yok. hakemler gelip iki adım ötelerinde Galatasaray'ın anasını ağlatıyor nasıl olsa sesi çıkan yok diye. yazık ya. zaman geçiyor, yönetimler değişiyor, vakti zamanında Galatasaray'ın şampiyonluğunu elinden alan hakemler düdük asmadan hakemlik yapmaya devam ediyor. üstüne kendileri gibi bir sürü onursuz hakem yetiştiriyor. yazık valla boşuna üzülüyoruz

Son çeyrek başlarken 17 sayı öndeydik ama hem art niyetli hakemlerden hem rotasyon yapamadığımızdan hem de parkeye atabildiğimiz 6 oyuncudan 2'sinin Göksenin yeteneksizi ve Caloiaro emeklisi olduğunda son dakikada geri düştük. Normalde kaybedeceğimiz maçı Tyrus McGee mucizesiyle kazanabildik. Gelecek sezon ne olursa olsun daha kaliteli yerli oyuncularımız olmak zorunda . Göksenin ve Mahir bu takımda 1 dakika süre almayı bile hak etmiyorlar. Yarın kovulsalar ve yerlerine 17-18 yaşında gençler oynasa hiçbir şey kaybetmeyiz.

2016 yazı sonrası Avrupa basketbolu artık böyle. İzleme eylemini gerçekleştiren hemen herkes payına düşeni alacak. :) Lise yıllarında sadece Karşıyaka deplasmanındaki maçları böyle git gelli gören nesli şanslı addetmek mümkün.

Bu hocanın bir de Muhaymin kompleksi var. Adamı aldıran sensin, oyuna atıyorsun. Adam sene başından beri oynadığı hemen hemen her maçta aldığı dakikaya göre istikrarlı bir savunma, ribaund ve hatta üçlük katkısı veriyor ama cart ilk hatasında kenara, nasıl bir ruh hali bu ? Takımın anasını satıyorlar, lime lime doğruyorlar. Girsene sahanın içine, teknik alsana sert bir şekilde. Bu yumuşaklıkla hiç bir yerde esas oğlan olamazsın hocam.

Muhaymin'in süre almaması konusunda da ciddi ciddi konuşmak lazım. Muhaymin neden oynamıyor? neden böyle faydalı biri toplam 5 dakika bile kalamiyor sahada? sebebi ne?

yönetim uyuma !

- Maç topunda Ed Sheeran kılıklı herif 3'lükte Mcgee'nin altına girdi faul bile çalmadılar
- Son basket faulde gene Mcgee'nin kafasına balyoz indirdiler, ekrandan bile bakılmadı.

Bunlar NBA gibi ışık hızıyla oynanan ligde bile incelenip sportmenlik dışı faul çıkan pozisyonlar. Ama kendi salaklığını katlamamak için rüzgardan çaldığı sportmenlik dışını normal faule çevirip aklınca kendini aklayan herifler yönetti maçı. Bu maçta hakemlerin yönetimi mi daha skandaldı, koçumuzun-menajerimizin ve hatta herhangi bir oyuncumuzun teknik faul bile almaması mı bilemedim. Ama her branşta aleyhimize olan hakem yönetimleri ve camia olarak buna gösterdiğimiz reaksiyona bakarsak Türkiye gerçeklerinden kopuk, sağlık için top oynayan bir ''spor'' kulübüyüz.

2016 yazı sonrası Avrupa basketbolu artık böyle. İzleme eylemini gerçekleştiren hemen herkes payına düşeni alacak. :) Lise yıllarında sadece Karşıyaka deplasmanındaki maçları böyle git gelli gören nesli şanslı addetmek mümkün.
Bu ne şimdi? Şair burada ne demek istedi acaba? "Orijinal olmak adına zırvalayayım da belki prim yaparım" kafası mı bu? Bu arkadaşın ne yazdığını, ne demek istediğini anlayan biri var mı aranızda?

Duyduğu övgü cümleleri buradan Triglav'a, yediği küfürler buradan Fizan'a yol olacak bir aktörken sizi de dinginlikle; yerine göre şefkatle karşılayacağıma dair şüpheniz olmasın Ali Bey. Tahrik mücadeleniz forumun dönemsel rengi olarak sosyal ağların hafızasındaki yerini alacaktır. :)

Küme düşer miyiz acaba diye düşünürken play-off potasına yükseldik.
İlginç bir basketbol süper ligi izliyoruz bu sezon.
İlk 5 takımın kim olduğu kesin olarak belli ama 6-16 arasındaki takımlar sürekli değişiyor.
Bakalım kim şampiyon olacak?
Benim tahminim Telekom şampiyon olur.