BSL 22. Hafta | Tofaş 98- 89 Galatasaray

Molayı iyi zamanında aldı hoca. Fark biraz daha açılırsa toparlayamayız. Şut ritmimiz düştü biraz. Bu maçı alırsak çok ekstra olur belki hedef maçımız değil ama kafa kafaya gittiğimiz maçı alsak da çok iyi olur.

Williams gitti darısı Jefferson 'ın başına R.Christmas da böyleydi yanında da Motum olunca iyice çekilmiyor, kariyeri ne olursa olsun işe yaramayan uzunlardan gına geldi 100 bin dolara sıradan birini getirsen bunlardan iyi oynar

Sorun Motum falan değil tamam bu ara kötü oynuyor ama bas bas bağırıyoruz şu takıma bi tane fizikli forvet alın diye. Zaten Pierre Jackson'un fiziği savunmada defo yaratıyor arkada bi kişi eksiksin. Yok abi ısrarla anlamıyorlar. Kısa geliyor uzun geliyor hala savunma düzelmiyor ama yine anlamıyorlar. İnanılmaz bi şey bu

Uzun gönder uzun getir ne olacak abi böyle arkada Myles Turner var sanki. Sen kısadan delindikçe iki tane adam 5 tane adamla karşı karşıya kalıyor hangisini savunsunlar hangi hücumu savunsunlar. Kafası biraz çalışan ya sorun ne kısada ne uzunda diye sorar ama yok abi hala guard gönder guard getir uzun gönder uzun getir hala sorun çözülmüyor diyorlar. Ben aklımı kaybedicem ya

Valla sezon basından beri Ne savunma Ne Hucum Ne ribuand hiç bir yerde Motum yok.

Ne yaptıgını bilen gören banada anlatsın,Bende evet diyim takım hep 4kişi bu adamla.

Dün gelmiş pierre savunma defosu var deniliyorsa.Motum kumda kumdan kale yapsın biraz objetif yorum yapalım sezon basından beri ÇÖP bişiyi yok adamın numarası olsa Ataman zaten yollamazdı ,gitti yerde 5 oynamak degil zar zor süre aldı .

Uzun gönder uzun getir ne olacak abi böyle arkada Myles Turner var sanki. Sen kısadan delindikçe iki tane adam 5 tane adamla karşı karşıya kalıyor hangisini savunsunlar hangi hücumu savunsunlar. Kafası biraz çalışan ya sorun ne kısada ne uzunda diye sorar ama yok abi hala guard gönder guard getir uzun gönder uzun getir hala sorun çözülmüyor diyorlar. Ben aklımı kaybedicem ya
Böylece kısa savunmasının bir takım için ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmış oluyor. senin kısa savunman böyle delik deşik olursa iyi savunma yapman mümkün değil. Hayatını basketbola veren profesyonel adamların bunu görmesi ona göre aksiyon alması gerekirdi. Motumla olmayacağını da daha önce söylemiştim ama bu seneki takım o kadar kötü kurgulanmış ki yamalı bohça gibi dikiş tutması mümkün değil. Kısaca bu takımdan bir yol olmaz umarım ligden düşmeyiz.

Çeyreğin sonunu çok iyi oynadık. 5 sayı fark var. Maçın içindeyiz hala. İnşallah alırız. Ekrem hocayı da beğendim bugün yerinde müdahaleler yapıyor.

Dün gelmiş pierre savunma defosu var deniliyorsa.Motum kumda kumdan kale yapsın biraz objetif yorum yapalım sezon basından beri ÇÖP bişiyi yok adamın numarası olsa Ataman zaten yollamazdı ,gitti yerde 5 oynamak degil zar zor süre aldı .

Pierre Jackson 29 yaşında adamın az çok neyi yapıp neyi yapamadığı belli. Ataman yollamasa gidip elinden alacak halin yok. Biz sene başı da dedik bu adamın savunma defosunu minimuma indirmek için fizikli forvet şart diye 1.80 adam kulaç uzunluğu belli neyi yapıp neyi yapamadığını görmek zor değil abi

Böylece kısa savunmasının bir takım için ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmış oluyor. senin kısa savunman böyle delik deşik olursa iyi savunma yapman mümkün değil. Hayatını basketbola veren profesyonel adamların bunu görmesi ona göre aksiyon alması gerekirdi. Motumla olmayacağını da daha önce söylemiştim ama bu seneki takım o kadar kötü kurgulanmış ki yamalı bohça gibi dikiş tutması mümkün değil. Kısaca bu takımdan bir yol olmaz umarım ligden düşmeyiz.

Motum olur olmaz ayrı mesele abi. Sen bu adamı alıyorsan bir tane fizikli kanat koymak zorundasın 2 kere 2 4 yani