BSL 6. Hafta | Tofaş 112-93 Galatasaray Doğa Sigorta

2.11.2019 Cumartesi
17:30
Tofaş Spor Salonu

Ligde Fenerbahçe galibiyeti üzerine deplasmanda Asseco Arka'yı da güzel bir oyunla yenen takımımız, 6.haftada Tofaş deplasmanına çıkıyor. Ligde 4 galibiyet 1 mağlubiyeti olan dört takımdan biri olan Tofaş, Kuban'ı deplasmanda yenerek dikkatleri üzerine çekti. Kadroları geçtiğimiz seneki kadrolara göre daha zayıf gözükse de Orhun Ene ile beraber bir sistem ve oyun mantalitesi oturtmaları yıllardır belli bir seviyede kalmalarını sağlıyor. Takımımızın bu zorlu deplasmanda da Asseco'ya karşı nasıl oynadıysa aynı karakterde oynamasını umut ediyor ve başarılar diliyoruz.

Galatasaray Doğa Sigorta'da teyzesinin vefatı nedeniyle izinli olarak ülkesine giden Lazeric Jones, ligde yarın oynanacak TOFAŞ maçında forma giyemeyecek.

Aguste oyun disiplininden kopmaz ve takım halinde savunma performansınızı devam ettirirsek yüksek ihtimal kazanırız.

Kaybedersek şahsen çok üzülmem. Lig başlarken mağlubiyet yazdığımız maçlardan biri bence bu maç. Deplasmanda kazanmak zor lakin kazanırsak ligde şimdiden ilk 4 için büyük avantaj yakalarız bana kalırsa.

Üst üste zor maçlar geliyor. Sürekli seyahatler ve maçlar takımın yorulduğunu düşünüyorum ama bu deplasmanda da galibiyet ile dönersek hedef yükselmiş olur.
Oyuncularımıza ve Erdoğan hocaya başarılar diliyorum.

Son düzenleme:
Orhun Ene atıldı. Baya da çıldırdı masayı yumrukladı araya girdiler. Sebebini kaçırdım ama bizim koçla onların koç aynanda teknik faul aldı. Orhun Ene itiraz edince atıldı ikinci teknikten.

Orhun Ene hiç değişmemiş. Banvit serisinde de aynıydı. O kadar yıl geçti biraz olgunlaşır insan.

Lojeski’yi almış Tofaş.. Bayadır takip etmiyordum Türkiye ligini.
Bu arada savunmada kötüyüz, hücumda da iyi sayılmayız. Teknik faulden atışlar biraz skora katkı verdi o kadar.

Çok kötü savunma yapıyoruz.
Göksenin önceden iyi kötü savunma yapardı şimdi artık onu da yapamıyor. Bu yüzden onu izlerken gözlerim kanıyor.

Hücumda da bir o kadar kötüyüz. Nedeni ise topu yönlendirecek takımı organize edecek bir guardın olmayışı.

Ben mağlubiyet yazıyorum takıma bu maçlık. Olsun o kadar canları sağolsun...