BSL Play Off Yarı Final 1. Maç | Anadolu Efes 70 - 105 Galatasaray NEF

Galatasaray Nef, ING Basketbol Süper Ligi Play-off Yarı Finali ilk maçında Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi. Sinan Erdem Spor Salonu'nda rakip seyirci önünde oynanan maçı takımımız 105-70 farklı skorla kazandı ve seride 1-0 öne geçti.

Maç sonrasında Galatasaray Nef Başantrenörü Andreas Pistiolis Galatasaray TV’ye yaptığı açıklamada, “Henüz 1-0 öne geçtik. Daha işimiz bitmedi. Kapasitemizi gösterdik ve ciddiyeti elden bırakmadık. Konsantrasyonumuzu yüksekte tutup savaşmaya devam etmeliyiz. Play-off serisi oynuyoruz. Önümüzdeki iki maç bakacağız ve iyi sonuçlar almaya çalışacağız.” diye konuştu.

Melo Trimble ise, “Henüz yolun başındayız. Bu bir play-off serisi. Güzel bir galibiyet oldu. Pazar günü oynayacağımız maça odaklanmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Kaptan Göksenin Köksal ise, “Daha yolun başındayız. Buradaki taraftarımıza çok teşekkür ediyoruz. Anadolu Efes Avrupa’nın en iyi takımı. Bunun bilincinde maça çıktık, kazanmaya çıktık. Biz Galatasarayız! Kiminle oynadığımız çok önemli değil. Kolay olmayacak dedik. Seri üçte bitiyor. Şu anda saha avantajını aldık. İnşallah bu şekilde savunma yapıp hücumda da yüzdeli oynarız ve ikinci maçı kazanırız. Devreye 9 sayı ile önde girdik. Ondan sonra ciddi yüzdeyle oynadık ve Anadolu Efes’i maçtan kopardık. Böyle oynamamız lazım. EuroLegue şampiyonu olmaları Türk basketbolu için bir gurur. Bu yüzden geri adım atacak değiliz. Finale çıkmak istiyoruz.” değerlendirmesini yaptı

Orgazm olmaktan daha keyif alamazdım 3.
Çeyrek ne yapmışız valla kısalar böyle olursa süpürme ihtimali açık
Efes şampiyon oldu ama rus takımları atılmasıydı playoft yapamayacak bir takımdı Efes herkes bunu atladı.

Ben Play Off yapamayacaklarını düşünmüyorum. Zaten potadalardı ve ev sahibi avantajını verseler bile kim gelirse gelsin elerlerdi. Biz bugün kazandık büyük iş yaptık, ama bugünden itibaren dünü unutmamız lazım. 0-0 gibi başlayıp, aynı şekilde devam etmek lazım.

Sanki son 2 Euroleague şampiyonunu 35 sayı farkla yenmişiz havası yok gibi. Normal sıradan lig galibiyeti almışız gibi içerisi. Ben daha coşkulu bir sevinç bekliyordum Fb Beko maç sonu gibi. Ama inanılmaz konsantre herkes. Maç sonu açıklamaları da aynı şekilde. Allah nazardan saklasın sizi MaşAllah...

Son düzenleme:
Efes de kaypak bir camia olma yolunda emin adımlarla ilerliyor gibi. Bekocuları bu alanda da mı geçmek istiyorlar acaba? Bu küstahlığın ve şımarıklığın sebebi nedir?

Yıllarca anlattık :) Bizi çamurların içinden geçirip, salonun en tepesine gönderdikleri az maç izlemedik. Elimizde bilet olmasına rağmen maçın başlamasına 3-5 dakika kala salona alındığımız çok maç oldu. Bu olayın doğruluğuna %100 şahidim bu arada. Kimse tezahürat yapmıyorken bahsedilen arkadaş sürekli spor büroya el kol yaptı tribünde oturanları, basket atıldığında alkışlayanları (özellikle bizim olduğumuz tarafı) işaret etti. Sürekli laf attı biz de bir şey desek olay çıkacak.

Yıllarca anlattık :) Bizi çamurların içinden geçirip, salonun en tepesine gönderdikleri az maç izlemedik. Elimizde bilet olmasına rağmen maçın başlamasına 3-5 dakika kala salona alındığımız çok maç oldu. Bu olayın doğruluğuna %100 şahidim bu arada. Kimse tezahürat yapmıyorken bahsedilen arkadaş sürekli spor büroya el kol yaptı tribünde oturanları, basket atıldığında alkışlayanları (özellikle bizim olduğumuz tarafı) işaret etti. Sürekli laf attı biz de bir şey desek olay çıkacak.

Aynen. Bizim bazı taraftarlar Galatasaray’dan fazla Efes’i destekliyor ama Efes’in elinde olsa hiç salona sokmayacak bizimkileri. Ne diyelim böylesi yaranıyor galiba.

Aynen. Bizim bazı taraftarlar Galatasaray’dan fazla Efes’i destekliyor ama Efes’in elinde olsa hiç salona sokmayacak bizimkileri. Ne diyelim böylesi yaranıyor galiba.

Ben desteklemem 37 yaşındayım 10 sene İstanbul'da kaldım Aydan siyavuşları görmüş bir nesilden geliyorum.
Koraç kupası ve aris maçı hariç asla son 2 3 sene özelinde fenere koyması artı Euroleague özelinde destekledim.
Son olarak semt yalova maçında Denizli merkez efendi için destekledim.
Umarım 3 0 ile tokatlar yollarız.
Ayrıca ben orada olsam biri beni çıkartmaya yeltense sevindim diye olay çıkar dayak yersem de soluğu mahkemede alır alayınada hakkımı koymazdım.
Tek gerçek GALATASARAY
ASLOLAN GALATASARAYDIR.

Son düzenleme: