BSL Play Off Yarı Final 2. Maç | Anadolu Efes - Galatasaray NEF

Her zamanki tavırlarından farklı idi bence normalde örneğin Ufuk Sarıca gibi hemen her pozisyona itirazı eden bir tarzı yok hakemin gerçekten hataları olabileceğini düşünüyor ise itiraz ediyor normalde ve genelde bir de takımı için kötü giden maçlarda bazen gerginlik çıkarmak için haksız da olduğunu bilse de itiraz ediyor bu maçta hakemler zaten açık açık takımını kolladigi halde hemen herşeye itiraz etti gözünün önünde Micicten çıkan topa dahi itiraz etti.Kimse maçı versin maça asilmasin demiyor da GS başkanlığı gibi bir hayalin varsa bu kadar da abartmazsin itici boyuta tasimazsin.Bir de hoca genel olarak çok zeki bir insan olsa da duygusal zekası aynı oranda yüksek değil bence taktik icabı rasyonel kararla verdiği dolayısı ile doğal olmayan tepki ve söylemleri dogalmis gibi gösterme doğala yakın zamanlama ile verme konusunda çok iyi değil o yüzden yapmacık söylem ve tavırları çok göze batıyor rahatsız edici oluyor. F4'deki Oly taraflar güzellemesi bizim maçtaki baştan karar verdiği belli olan herşeye itiraz etme tavrı vs.

Herşeyi bir tarafa Ergin Ataman su an rakip takımın baş antrenörü ve rakip takımın tüm bileşenlerine karşı doğal ve yüksek düzeyde ama kontrollü bir gerginlik içinde olmamız lazım. "Seri devam ederken" Atamani savunmanın,Atamanla empati kurmanın, Ataman adına açıklama yapmanın alemi yok bence. Atamandan nasıl profesyonellik gereği Galatasaray'a karşı farklı bir tavır içine girmiyor ise GS taraftarı da kendisine karşı kritik ve gergin bir seride herhangi bir rakip takım kocuna gösterecegi tavrı göstermelidir.

Her zamanki tavırlarından farklı idi bence normalde örneğin Ufuk Sarıca gibi hemen her pozisyona itirazı eden bir tarzı yok hakemin gerçekten hataları olabileceğini düşünüyor ise itiraz ediyor normalde ve genelde bir de takımı için kötü giden maçlarda bazen gerginlik çıkarmak için haksız da olduğunu bilse de itiraz ediyor bu maçta hakemler zaten açık açık takımını kolladigi halde hemen herşeye itiraz etti gözünün önünde Micicten çıkan topa dahi itiraz etti.Kimse maçı versin maça asilmasin demiyor da GS başkanlığı gibi bir hayalin varsa bu kadar da abartmazsin itici boyuta tasimazsin.Bir de hoca genel olarak çok zeki bir insan olsa da duygusal zekası aynı oranda yüksek değil bence taktik icabı rasyonel kararla verdiği dolayısı ile doğal olmayan tepki ve söylemleri dogalmis gibi gösterme doğala yakın zamanlama ile verme konusunda çok iyi değil o yüzden yapmacık söylem ve tavırları çok göze batıyor rahatsız edici oluyor. F4'deki Oly taraflar güzellemesi bizim maçtaki baştan karar verdiği belli olan herşeye itiraz etme tavrı vs.

Herşeyi bir tarafa Ergin Ataman su an rakip takımın baş antrenörü ve rakip takımın tüm bileşenlerine karşı doğal ve yüksek düzeyde ama kontrollü bir gerginlik içinde olmamız lazım. "Seri devam ederken" Atamani savunmanın,Atamanla empati kurmanın, Ataman adına açıklama yapmanın alemi yok bence. Atamandan nasıl profesyonellik gereği Galatasaray'a karşı farklı bir tavır içine girmiyor ise GS taraftarı da kendisine karşı kritik ve gergin bir seride herhangi bir rakip takım kocuna gösterecegi tavrı göstermelidir.
Hay ağzına sağlık kardeş

Ergin hoca bizimle değil başka takımlar ile oynadığında Baştacımızdır. Avrupa şampiyonu olunca en az onun kadar sevinir, onun adına mutlu oluruz. Ama bize rakipse başka koça nasıl davranılıyorsa bizde böyle bir seride o şekilde davranırız.

Ayrıca gergin laflarına falan gerek yok. Bu işi çokta abartmamak lazım. Ne ondan böyle bir seride sakinlik bekleriz ne de ona karşı hiç bir şey olmamış gibi davranabiliriz. Ama bize yıllar sonra lig şampiyonluğu kazandıran, Avrupa kupası ve Euroleaguede son 8 sevinci yaşatan hocamıza da saygıyı eksik etmemeliyiz. Unutmayalım ki şu anda rakibimiz Ergin hoca değil Anadolu Efes.

Neyse mesela Ergin hoca değil zaten. Bu seriyi nasıl geçeceğiz, Ergin hocanın 3 uzunlu tercihine nasıl karşılık vereceğiz onu konuşalım.

Alper Yılmaz , Ergin hoca vs bu konulara odaklanırsak saha içinden uzaklaşırız. Hiç gerek yok.Takım çok iyi durumda ve bizim odak noktamız saha içi olması lazım.Hatta bunlardan daha büyük bir sorunumuz var ; hakemler. bizim hakemleri baskı altına almamız gerekiyor.Hocanın da tekrar Kravish'e dönmesi bizi bir tık yukarı çekecek gibi.Orta mesafe şutu olması kısalarımızı da rahatlatır. Canaan çok istiyor ve çok iyi durumda.Dee ve Melo biraz daha konsantre olursa 2 maçta da efes'e zorluk çıkarırız.

Ergin-gergin benzetmesine adam kendi bile gülüyor, hoşuna gittiğini söylüyor. Ama bazıları isyan ediyor. Kraldan çok kralcı olmaya gerek yokmuş demek ki.

Son maç her türlü çirkefliği yapan rakip koç, bizim salona geldiğinde aman küsmesin, incinmesin diye bir derdimiz de yok, olamaz. Tek derdimiz Galatasaray!

Derdimiz tabiki galatasaray. Bu kavram sadece bugunu anlatmaz. Koca bir camiayi ve uzun bir tarihi de anlatir. Kurumlar varsa insan da vardir. Ergin hoca da bu camianin ve tarihin bir parcasidir.
Mac baslar rakiptir, her rakip gibi davraniriz. Bunda sikinti yok ama mac biter herkes rolunu oynar daha da ileriye goturmeyelim. O zaman iste asil derdimiz galatasaray ile celisiriz.

Galatasaray icin degerli olan,bu kulube sayisiz hizmetleri olmus insanlari savunuyoruz diye bu forumdaki cogunluga gore kisileri Galatasaray’in onune koymus oluyoruz,biatci oluyoruz,kralci oluyoruz bilmem ne..
Hep ayni laflar hep ayni insanlar..Tamam hepiniz benden daha iyi Galatasaraylisiniz beyler :) Anlatmak istedigimi ya ben anlatamiyorum ya da siz anlamiyorsunuz ama ben anlatamiyorumdur.Bunun icin de burada bulunan birkac tane hayatimda hic bir anlam ifade etmeyen insana kendimi aciklamak zorunda degilim (Herkesi katmiyorum,gorusleri benim icin degerli olan,saygi duydugum cok kisi var bu forumda) Daha once dedigim gibi benim icin olmayan kisi benim yazdigima cevap olarak birsey yazmasin.Cunku sen bana birsey yazacak kadar yurekli ve degerli degilsin benim icin. Herkes anlamak istedigini anlasin,biatci desin,kralci desin.En buyuk Gsli sizsiniz.Merak etmeyin.

Biz gergin derken hakaret olsun diye demiyoruz ki.Ortam zaten stresli bir ortamken,taraftarlarımıza kötü muamele edilirken,hakemler Efes lehine maç başından beri sertliğe müsade edeceğini göstermişken,böyle bir ortamı çok gereksiz şekilde sürekli dahada germek istediği için gergin diyoruz.

Öte yandan Efes'in bizimle alıp veremediği nedir ? Bu 2 takım arasındaki sıkıntılar,covidli oyuncularımız varken erteleme istemiştik,o dönem yaşanan tartışmalardan ötürü mü ? Yoksa Efes tarafı deplasman tribününe gelen güçlü takımların taraftarlarına hep aynısını mı yapıyor lig maçlarında ?

Biz gergin derken hakaret olsun diye demiyoruz ki.Ortam zaten stresli bir ortamken,taraftarlarımıza kötü muamele edilirken,hakemler Efes lehine maç başından beri sertliğe müsade edeceğini göstermişken,böyle bir ortamı çok gereksiz şekilde sürekli dahada germek istediği için gergin diyoruz.

Öte yandan Efes'in bizimle alıp veremediği nedir ? Bu 2 takım arasındaki sıkıntılar,covidli oyuncularımız varken erteleme istemiştik,o dönem yaşanan tartışmalardan ötürü mü ? Yoksa Efes tarafı deplasman tribününe gelen güçlü takımların taraftarlarına hep aynısını mı yapıyor lig maçlarında ?
Yok abi sana lafim yok zaten.İlk basta sinirlendim ama su an seninle bir derdim yok.Sen kendini gayet usluplu ve mantikli sekilde acikladin benim icin.Biatci,kralci gibi tasvirler kullananlara benim takintim.

Yok abi sana lafim yok zaten.İlk basta sinirlendim ama su an seninle bir derdim yok.Sen kendini gayet usluplu ve mantikli sekilde acikladin benim icin.Biatci,kralci gibi tasvirler kullananlara benim takintim.

Ona her zaman bende karşıyım.Maçın stresiyle hepimiz hatalı şeyler yazabiliriz,bu hoca ile alakalıda olabilir başka bir şeyle ilgilide.Ama maç bittiğinde birbirimizi kırmamalıyız.

Onemli olan galatasaray diyen arkadaslar, madem galatasaray onemli bu kurumun tarihine de onem verin lutfen. Onemli olan galatasaray sadece bugunden ibaret degil. Dun dundur bugun bugundur bana uymuyor. Isterse ergin hoca dahil uysun umurumda degil. Ben yasadiklarimi silip atmam.

Onemli olan galatasaray diyen arkadaslar, madem galatasaray onemli bu kurumun tarihine de onem verin lutfen. Onemli olan galatasaray sadece bugunden ibaret degil. Dun dundur bugun bugundur bana uymuyor. Isterse ergin hoca dahil uysun umurumda degil. Ben yasadiklarimi silip atmam.
Mesela emre b de tarihinde önemli yeri vardır.
Ama gözümde 1 kuruşluk pul kadar değeri yoktur.
Olaya bu açıdan bakıyorum şahsen yarın da 15 bin Galatasaray taraftarı gergin alper ve efese gerekeni tribünde oyuncularımız da parkede cevabını verecektir.
Yok öyle üç kuruşa beş köfte.

Bize özel bir alıp verememek değilde ilk maçtan sonra pabucun pahalı olduğunu gördükleri için ikinci maçta biraz da ortamı germek için istibdat devrini başlattılar.İlk maçta bizim benc arkasında yer bile vermişlerdi hatta zaten ikinci maçta yaptıklarının açıklanan gerekçesi de oradaki grubun maçın son bölümünde bir iki kez tezahürat yapması öte yandan oradaki arkadaşlar da salona girdileri andan itibaren kendilerine bir çeşit mobing uygulandığını ayrıca en az bir Efeslininin de sözlu tacizde bulduğunu ifade ediyor.Tezahurat girdiklerinde zaten maç kopmuştu.

Sahada cevap veririz, orasi dert deel.
Emre ile kiyaslamak cok populist bir hareket, daha da diyecek bir sozum yok.

Mactan önce böyle şeyler olacağı belli idi ben bekliyordun dünyanın en zeki insanı Atamanın aklına gelmemiş mı dd maçtan önce müdahale etmemis . Ayrıca organizasyonu yürüten bizzat Alper sanki basit bir yer gösterici falan hata yapmış.Dunyada tek akıllı kendisi sanması da Bazen kabak tadı veriyor.Bu arada Oly taraftarına da buradan yarattıkları muhteşem atmosfer için tşk ederim

Bize özel bir alıp verememek değilde ilk maçtan sonra pabucun pahalı olduğunu gördükleri için ikinci maçta biraz da ortamı germek için istibdat devrini başlattılar.İlk maçta bizim benc arkasında yer bile vermişlerdi hatta zaten ikinci maçta yaptıklarının açıklanan gerekçesi de oradaki grubun maçın son bölümünde bir iki kez tezahürat yapması öte yandan oradaki arkadaşlar da salona girdileri andan itibaren kendilerine bir çeşit mobing uygulandığını ayrıca en az bir Efeslininin de sözlu tacizde bulduğunu ifade ediyor.Tezahurat girdiklerinde zaten maç kopmuştu.

Ben bunda da anormal olan bir şey görmüyorum. Netice de deplasman yasağı var ve oraya giderek bu yasağı deliyoruz. ,Adamlar da ilk maç son 4 yılın en ağır mağlubiyetini almışlar. Bu maçı da kaybederlerse süpürecekler. Haliyle ipleri sıkı tutuyorlar. Yasal olan haklarını koruyorlar. Adamlar yer vermek zorunda değil ama yorumlara bakıyorum da sanki böyle bir zorunlulukları varmış gibi biz üste çıkıyoruz.

Mactan önce böyle şeyler olacağı belli idi ben bekliyordun dünyanın en zeki insanı Atamanın aklına gelmemiş mı dd maçtan önce müdahale etmemis . Ayrıca organizasyonu yürüten bizzat Alper sanki basit bir yer gösterici falan hata yapmış.Dunyada tek akıllı kendisi sanması da Bazen kabak tadı veriyor.Bu arada Oly taraftarına da buradan yarattıkları muhteşem atmosfer için tşk ederim

Belli olan neydi? İlk maçta da yer ayrılmış 2.maçta mı ayrılmayacağı belliydi? Ergin hocaya bazılarının husumeti dünkü maçla ilgili olmadığını herkes biliyor. Bu forumda Fatih Terim ve Ergin hocaya husumet duyan ne kadar kişi varsa bilsin ki onları seven en az onlar kadar kişi olduğunu hatırlatmış olayım...

Cok yakin bir tarihte fb macinda kacak giren seyircilere olan tepkiyi unuttuk hatta ustune diyoruz ki; Efes pilsen oyle bir kurum ki salonda taktik veren hoca ayni zamanda yan gorev olarak protokol duzeni ve hatta seyirci takibi gibi konulardan birebir sorumlu olmali.

Ben bunda da anormal olan bir şey görmüyorum. Netice de deplasman yasağı var ve oraya giderek bu yasağı deliyoruz. ,Adamlar da ilk maç son 4 yılın en ağır mağlubiyetini almışlar. Bu maçı da kaybederlerse süpürecekler. Haliyle ipleri sıkı tutuyorlar. Yasal olan haklarını koruyorlar. Adamlar yer vermek zorunda değil ama yorumlara bakıyorum da sanki böyle bir zorunlulukları varmış gibi biz üste çıkıyoruz.

TC mevzuatında uygulanmasi sızı rahatsız eden ve uygulandığında tepki gösterdiğiniz herhangi bir düzenleme yok mu ? Kanuni olan herşey adil olmak zorunda değil kaldı ki bu kanuni bir düzenleme yönetmelik bile değildir sanırım muhtemelen yönergedir. Hukukçu değilim ama ilgili yönerge anayasadaki temel hak ve özgürlüklerin korunması ile ilgili düzenlemeler ile çelişiyor dâhi olabilir eskiden forumda aktif hukukçu üyeler vardı ama artık ya yoklar ya yazmıyorlar.

Bunların yanı sıra iddialar Efes'in işi bir çeşit cadı avına çevirdiği yazılı bir kuralin uygulamasında da nüanslar olabilir.Forma giyeni almazsın, tezahürat yapanı çıkartırsin da tek tek herkesi gözetleyip baskete en ufak sevinç göstereni çıkarmazsin