Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulundan Açıklama

Galatasarayımızın üzerinde kara bulutlar dolaşıyor! Cemal Nalga olayından dolayı erkek basketbol takımımızın ligden ihraci gündemde.

Galatasaray Cafe Crown'ın, 5 maç ceza verilen Cemal Nalga'yı hazırlık maçlarında takım arkadaşı Tufan Ersöz'ün formasıyla oynattığının belirlenmesinin ardından Türkiye Basketbol Federasyonu, bugün yaptığı tebligatla Galatasaray Kulübü, Galatasaray Cafe Crown takımı teknik heyeti ve Cemal Nalga'yı acilen sözlü savunmaya çağırdı. Söz konusu kişilerin ve kulübün yarın ve en geç cuma günü ifade vermesi gerekiyor.

Edinilen bilgiye göre, tespit edilen olayın aslının açık bir sahtekarlığa neden olduğu, bu nedenle Galatasaray'ın ligden ihracının bile söz konusu olabileceği gündeme geldi.

Tedbirli olarak ceza kuruluna sevkedilecek Cemal Nalga, cuma günü oynanacak Efes Pilsen maçında forma giyemeyecek.

Galatasaray'ın Almanya'da maç yaptığı Frankfurt Skyliners takımının antrenörü Murat Didin'in Türk olması ve lisanslarının TBF'den verilmiş olması, bu antrenörlerin de ceza almasına kadar gidecek. Ayrıca söz konusu suistimale adı karışan, evrakta sahtecilik yapan kulüple alakalı ne kadar kişi varsa en ağır cezanın verileceği öğrenildi.

Cemal Nalga'nın da bu işe bilerek alet olması, bu basketbolcunun ömür boyu ceza almasını da gerektirebilecek.
Kaynak: DHA

Murat Özyer'i sevmeyenler bile Taranto basket maçında takım kupayı aldığında pota arkasında sevincini ve gözlerindeki yaşları sildiğini görünce artık sevmişlerdir diyordum. onu öyle görünce bende bu yaşta ağlamıştım.. Artık yiğit Şardan çalıştırır takımı, malum oynamış ya basket:) Yazık Adnan Polat böyle arkada vuruluyor hep. Yani insan, Liselilerin adnan başkana bir oyunumu diyesi geliyor

şok oldum ama yönetimi bu disiplinli tavrından dolayı kutlamak lazım adam akıllı bir teknik kadro kurulmalı isterse bu yıl gitsin toptan ama çok doğru bir karar okuyunca haberi ben bile utandım ya rezalet resmen !!! benim merak ettiğim o zaman cemalin cezası bitmemiş sayılır ve bu oynanılan maçlarda sanırım nasıl bir uygulama olacak oyak filan itiraz etmişti !! hem ne demek ligden ihraç ya noluyor anlamıyorum hani derler ya güçleri yetiyorsa etsinler ligden ihraç ..

Şuan bundan daha kötü birşey yaşayamazdım,söyleyecek kelime bulamıyorum,kalbime bir ok saplandı sanki.

Bir Fenerbahçe Galibiyetinin bedeli bu olacaktı heralde bize.Okan Hoca'nın çok kısa bir zaman sonra takımdan gönderileceğini yazmıştım bir konuya geçenlerde ama bu şekilde gönderileceğini hiç düşünmemiştim.

Ne olursa olsun böyle bir olay beni derinden etkiledi.

"Keşke Fenerbahçe'den 50 sayı fark yeseydik'te bu olayları yaşamasaydık.Çok Üzgünüm başka'da söyleyecek birşey bulamıyorum"

Uyduruk bir hazırlık maçı için yapılanlar başımıza neler açtı? Galatasaraylılığa hiç yakışmayan davranışlar yapıldı. Umarım kişilerin sorumsuzluklarının faturasını kulübümüz ödemez. Yoksa bu yükün altından kalkamazlar.

Koray mincinözlüyle geçen sene son maçta yaşadığımız tartışmadaki ettiği söz kulaklarımda çınladı okuduğum anda aynen şöyle diyordu taraftarlan bizler için "Bu külübe yakışmıyorsunuz"

Kimin yakışmadığı belli oldu ! şubenın bugüne kadar kanını emdiniz ,yetmedi bu rezilliğide yaptınız

Bu camıaya ve bu taraftara yakışmayan biri varsa sizsiniz!

Bu isin bedeli ne ise adimizi temizlemek adina kabul etmeliyiz. Ihrac ise ihrac, baska birseyse o.. Cok cok uzucu bir olay ama yapacak birsey yok. Olene ve olana cagre olmuyor, bu dakikadan sonra bize dusen kurallari manipule etmek degil gercek gs durusunu gostermektir. Bu rezilligi bize yasatanlar ise bir daha kulubun sosyal tesislerine dahi sokulmamalidir (sorumlu yoneticiler dahil)

başımıza sanırım çok büyük işler açılacak ligden düşürülme yada çok ama çok ağır bir ceza gelebilirmiş

Her şerde bir hayır vardır.

Yıllardır Dedehayır'ı beğenmedik.Yani gitmesi lazımdı.Yönetim iyi değildi.Böyle gitmeleri iyi olmadı ama bu olaylar belkide bizim için hayırlı olacak.

Arkadaslar bence bu olay Adnan Polati secimde goturecek. Bunu yazin kenara. GS camiasi bunu hazmedemez. Belki Polat direkt suclu degil ve baska iyi isler yapti ama bu hatayi eger bir de ligden falan dusurulursek kimse hazmedemez. Polat/sardan ve dedehayir icin gs defteri omur boyu kapanir.

Kenan Sarioglu' Alıntı:
Arkadaslar bence bu olay Adnan Polati secimde goturecek. Bunu yazin kenara. GS camiasi bunu hazmedemez. Belki Polat direkt suclu degil ve baska iyi isler yapti ama bu hatayi eger bir de ligden falan dusurulursek kimse hazmedemez. Polat/sardan ve dedehayir icin gs defteri omur boyu kapanir.

bir liseli yaptı diye adnan polat neden yanıyor lise kendi içinden biri nasıl böyle birşey yapar onu düşünsün...okan hoca liseli olduğunu heryerde üstüne basa basa söylerdi..bilakis adnan polatın dahada güçleneceğini düşünüyorum..

gs kulubunun baskani polat ve de bu olay onun baskanligi altinda oldu.. 3-5 sene bir profesyonel sirkette calis ne demek istedigimi anlarsin kardesim.. Baskan olarak Polat da suclu sayilir insanlarin gozunde.

Küme düşmemiz, hükmen mağlubiyetler almamız, oyuncumuzun yasaklı hale gelmesi... Hiçbir şey ama hiçbir şey umurumda değil.

Tek tesellim yönetimin adam gibi duruşu. O duruşa da duruş diyebilmem için yönetimden de kelle isterim.

Bu bir ceza belkide.

Herkes Sezon Başında Daha Büyük Hedefleri Olan Bir Basketbol takımı isterken,Yöneticilerin aldığı küçülme kararı hepimizi üzmüştü,Bayan Takımının Antrenör'ünü Erkek Takımına Antrenör Yapmanın sonu budur.

Erkek Basketbol Şubesi Hak Ettiği Değeri,Ve ilgiyi görmediği sürece bu tür skandalların olması olağandır.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Cemal Nalga'nın kulüple ilişkisi kesildi mi ?

Hayır abi kesilmedi Federasyon'a bırakıldı onun cezası.
Ancak atlanılan birşey var ki burada Tufan'da suçlu gibi görülüyor.

Açıklama ve yapılan hareket tam Galatasaray yönetimine yakışır şekilde olmuş. Dik duruşları ve Galatasaray etiğine göre hareket ettikleri için başta başkanımız olmak üzere tüm yönetim kuruluna teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...