Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulundan Açıklama

Burda ceza alması gerekenler cezalarını aldılar, Cemal ve Tufan üstlerine itaat etmişlerdir.

Adnan Polat bu olaydan dolayı Başkan Seçilemeyecekse,Ribery Olayındaki Sorumlular İntihar Etsin O zaman.

Yanlız Adnan Polat'a düşman olan birileri varsa kongre'de bundan faydalanmaya çalışacaklardır,Oysa Adnan Polat'ın en büyük eksisi yönetim'de zayıf kişilerle çalışmasıdır,Bu yüzden bu zayıf ve beceriksiz kişiler Adnan Polat'ıda zor durumda bırakmışlardır.

Gerekli Olan'ı yönetim yapmış zaten bu yüzden Adnan Polat'a yüklenmesin kimse.

araştırdım, bu suç için federasyonun disiplin yönergesi şöyle;
23. Sahtecilik ve Federasyonu Kandırmak
23.1. Lisans veya herhangi bir belge üzerinde değişiklik veya sahtecilik yapan veya
gerçek olmayan evrak düzenleyen ve bunları bilerek kullanan veya kullandıranlar
bir yıldan üç yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti
cezası ve 10.000.-YTL? sına kadar para cezası verilir.
23.2. Olayın tekrarı halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir. Ayrıca bu davranış
içerisinde bulunanlar için Cumhuriyet Savcılığı?na suç duyurusunda bulunulur.
23.3. Kuruluşun sahtecilik ve kandırma suçlarına katılması halinde, olayın durumuna
göre ligden ihraç edilme ve 10.000.YTL? sına kadar para cezası verilir.

24. Ceza Süresini Beklememek
Yarışmadan men cezasına rağmen oynayan, beklemesi gereken cezalı süreyi
doldurmadan veya idari tedbirin tebliğine rağmen bu tedbir kaldırılmadan yarışmalara
katılanlar ile buna sebep olanlar, hak mahrumiyeti cezası bulunduğu halde veya idari tedbir ile
yarışmaya katılmaktan veya yönetmekten men edilmiş olmasına rağmen yarışmaya katılanlar
veya yöneticilik yapanlar üç aydan iki yıla kadar yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti
cezası ve 10.000.-YTL?sına kadar para cezası verilir.

eğer yönetimin bu işten daha önceden haberi varsa; teknik kadronun haber çıkar çıkmaz neden gönderildiği 23.3 ten anlaşılıyor.

Onu geçelim abi.Üstüne itaat falan burası Askeriye değil.
Sonunu düşünmeyen kahraman olmuyor hep işte.
Tufan ya da Cemal Hoca hop ne yapıyorsun diyemiyor muydu ?
Onlarda bu durumda son derece suçludur.
Hele de takım kaptanısın sen.

Peh size kaptanlık veren de suç aslında sizde de değil bizde.
İki yere atla bi üçlü çektir senden kral yok.
Kral çıplakmış...

Dandik bir hazırlık maçından dolayı başımıza gelenlere bak görende NBAde final oynuyoruz Cemalde Kobe Bryant.Cemal oynasa ne olur oynamasa ne olur kazansak ne olur kazanmasak ne olur? Hazırlık maçı ya hazırlık.Teknik ekibin gitmesi yerinde olmuş.Yönetim duruşunu kutlamak lazım ama yönetimin bu hatadan dolayı seçimlerde kaybetceğini düşünmüyorum onca doğru bir yanlışla gitmez! Tamam yaptığımız olay Galatasaray adına yakışmıyor ağır bi suç yani koskoca Galatasaray klubunde oynucak oyuncumu yok cezalı Cemal başka biri yerine oynuyor.Bu düpedüz sahtekarlıktır.Cezamız neyse çekmeye hazırız ama ligden düşürme olayı biraz zor olur!

sühan cem' Alıntı:
Tekrar ediyorum., Cemal oynadığı resmi maçlarda usulsüz oynamamıştır. bu yüzden oynadığı maçlardan hükmen mağlup olma gibi bir durumumuz yok. usulsüz olan Cemal'in oynamadığı gözüken maçlarda resmen oynamamış olması ama Tufan Ersöz lisansı ile oynattırılması ve oynamasıdır. buda sahteciliğe girdiğinden, ilgiliidari teknik kadro ile beraber cemal cezalandırılacaktır tufanın forması ile oynadığından, söz konusu kamp esnası tufanda orada ise tufanda ceza alacak

Sühan bey, ısrarla tekrar ediyorsunuz. Şöyle sorayım o zaman; sahte satış sözleşmesiyle üstünüze tapu geçirdiğinizde; iş ortaya çıkınca " benim aslan gibi tapum var kardeşim; ev benimdir, ebni en fazla sahtecilikten yargıalrsınız " diyebiliyor musunuz? Hukuk sahte evrakla yapılan işlemin geçersiz olduğunu söyler. Ha umuyorum siz haklsınızdır. Ama sanmam.

Valla orada hocanın kararına karşı gelmek çok zor, ayrıca yapılan hatayı ihanet olarak görmüyorum!
Yaptıkları hatayı kariyerleriyle ödediler, tek amaçları Cemal'i lige hazırlamaktı ama faturası ağır oldu.
Tüm samimiyetimle Okan hoca, Cengiz hoca ve Mert Uyguç'a, bu güne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Olan Cemal'e oldu valla. 3-5 karaktersizin yediği halttan sonra. Cemalin ben maça çıkmıyorum deme hakkı oldugunu ama aslında olmadıgını da biliyoruz. Çok fazla suçlamamak lazım.

Cemalin oynadığı maçlarda takım kafilesinin başında eger Dedehayır da bulunmuşsa o da yönetimden çıkartılmalıydı. Eger yoksa zaten başkan dahil birçok kişinin dandik bi hazırlık turnuvasından haberi olucagını sanmıyorum.

Ama tekrar ediyorum bu olaydan Ahmet beyin de haberi varsa ve gözyummuşsa onun da bir an önce yönetimle ilişiğinin kesilmesi gereklidir.

Kulüp büyük ihtimalle küme düşürülmez ayrıca Tufan'a yaptırım sözkonusu olmaması gerekiyor.

En önemli soru dandik bir hazırlık maçında Cemalin neden oynatılmakta ısrar edildiği resmi evrakta sahtecilik hiç bir şekilde tasvip edilemez ama böyle dandik bir maçta böyle dandik bir sebeple yapılması bana iyi şeyler düşündürmüyor bu elbet bir gün ortaya çıkacaktı.
Bunun sorumlusu olan adamların Galatasaraylılığına inanmasam eğer KASITLI yapıldığını düşünecem.Çünkü bu usulsüzlüğü hiç bir mantık açıklayamaz.

Alkışlamaya devam tabi.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Valla orada hocanın kararına karşı gelmek çok zor, ayrıca yapılan hatayı ihanet olarak görmüyorum!
Yaptıkları hatayı kariyerleriyle ödediler, tek amaçları Cemal'i lige hazırlamaktı ama faturası ağır oldu.
Tüm samimiyetimle Okan hoca, Cengiz hoca ve Mert Uyguç'a, bu güne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Hala aklım almıyor ya. O hazırlık macında Cemal'i oynatsan ne olur oynatmasan ne olur. Kim boyle birsey yapmaya yeltendi ve uygulattı ise vicdanı simdi rahattır umarım.! Kimbilir ne ceza alacagız.! Rezilligin biri bin para.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Hiç birşekilde 1 tanesine bile ben şahsım olarak teşekkür etmiyorum.
Yazıklar olsun diyorum.
Rezil ettiniz bizi allahınızından buldunuz diyorum...

Cemal'i o maçta oynattın da Cemal'de Dwight Howard'ı onsuz çıkamıyoruz sanki ya gece gece tepemizi attırdılar ya en iyisi uyumak diyecem uyku da tutmuyor.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

Eyüp abi; yakıştıramadım şahsen.

Murat İNAL' Alıntı:
Alkışlamaya devam tabi.

[quote="Eyüp YILDIZ":2bpiqof5]Valla orada hocanın kararına karşı gelmek çok zor, ayrıca yapılan hatayı ihanet olarak görmüyorum!
[/quote:2bpiqof5]
Benimki emeğe saygı ahde vefa!
Yoksa bende linç etmeyi biliyorum!

Re: Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

Başkan Polat'ın bu kararından dolayı kongrede eleştirilmesini geç bu olay karşısındaki dik ve dürüst duruşu, markayı koruma gayreti için 2 kez başkan seçilmesi lazım.Bu olaylarla onu yıpratmayı şimdi hedef olarak seçenlerin ne GS'lılıkla nede GS menfaatleri ile doğrudan yada dolaylı hiç bir ilgi , alakası olamaz.

Cemal'de Tufan'da suç aramıyorum ancak onu oraya süren ulemalarada bir hakkımız,hukukumuz varza haram olsun diyorum...

Ünsal Y.' Alıntı:
[quote="sühan cem":1nw77bqx]Tekrar ediyorum., Cemal oynadığı resmi maçlarda usulsüz oynamamıştır. bu yüzden oynadığı maçlardan hükmen mağlup olma gibi bir durumumuz yok. usulsüz olan Cemal'in oynamadığı gözüken maçlarda resmen oynamamış olması ama Tufan Ersöz lisansı ile oynattırılması ve oynamasıdır. buda sahteciliğe girdiğinden, ilgiliidari teknik kadro ile beraber cemal cezalandırılacaktır tufanın forması ile oynadığından, söz konusu kamp esnası tufanda orada ise tufanda ceza alacak

Sühan bey, ısrarla tekrar ediyorsunuz. Şöyle sorayım o zaman; sahte satış sözleşmesiyle üstünüze tapu geçirdiğinizde; iş ortaya çıkınca " benim aslan gibi tapum var kardeşim; ev benimdir, ebni en fazla sahtecilikten yargıalrsınız " diyebiliyor musunuz? Hukuk sahte evrakla yapılan işlemin geçersiz olduğunu söyler. Ha umuyorum siz haklsınızdır. Ama sanmam.[/quote:1nw77bqx]

ünsal dostum, verdiğin örnek doğru bir örnek değil. Eğer Cemal, Cemal forması ve lisansı ile oynasaydı ama cezamı çektim deseydi kısmen doğru bir örnek olabilirdi. Federasyon cemal'e 5 maç ceza vermiş. Ve sahaya çıkan oyuncuların lisansına bakılınca da, Cemal 5 maçda oynamamış. ardından da Türkiye kupasında görev almış. Yani Bu anlamda Cemalin yazılı belge olarak cezasını çekmediğini söyleyemeyiz. (sizin de bileceğiniz gibi, federasyonlar onların görevlendirdiği hakem ve gözlemci raporuna göre hareket eder). Burda kağıt üzerinde cemal'in verilen cezayı yerine getirdiği muhakkak. işte federasyon için suç bu bölgede başlıyor. cezayı çekme evresinde, usülsüz lisans kullanımı söz konusu. Burada lisansını kullandıran, kullanan ve kullandırtan cezalandırılacak.Burda klüp durumdan habersizdim anlamında, öğrendiği gibi idari ve teknik kadroyu gönderdiğinden, üzerindeki -konu bilgim dahilinde- durumundan kurtarmış oluyor kendini. kabak adı geçen 4 kişiye ve söz konusu olan oyuncular Tufan ile Cemal'in üzerine patlıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...