Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulundan Açıklama

Kenan Sarioglu' Alıntı:
gs kulubunun baskani polat ve de bu olay onun baskanligi altinda oldu.. 3-5 sene bir profesyonel sirkette calis ne demek istedigimi anlarsin kardesim.. Baskan olarak Polat da suclu sayilir insanlarin gozunde.

haklısın, Adnan Polat bir liderse, ben sorumluluğu Dedehayır'a vermiştim diyemez. suçu olmasa bile kongrede bu aleyhine iyi kullanılır.Zaten ben başkanın yeni seçimlerde, başkanlık şansını az görüyordum (malum stat kesin bitiyor, borç ödemesi kolaylaştı senelerdir başkanlık düşünmeyen Ali Dürüst bile başkan olmak isteyebilir)..

Ahmet Dedehayır'ında iyi bir GS'lı olduğunu hepimiz biliyoruz.Caferağada Fbli sürüye karşı tek başına savaştığını da gördük zamanında. Şu süreçte onun yönetimden istifası iyi bir durum yaratmaz. Onun yerine basketbol şubesinden istifa edebilir.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Burak, Tufan'ın suçu ne ? Konuyu açarmısın sakıncası yoksa.

Abi sonuç olarak Tufan'ın formasını ve Tufan'ın lisansını kullanarak maça çıktı.Tufan'ın da bu durumu karşı ses çıkarmamış olması suç değil midir ?

Burak, Tufan'ın suçu ne ? Konuyu açarmısın sakıncası yoksa.

Tufan takımımızın kaptanıysa,şuan mevcut kadromuzdaki en iyi Galatasaray'lıysa bu tür bir olaya kesinlikle karşı çıkmalıydı takım kaptanı olarak.Sonuçta Cemal'in giydiği forma da onun forması,Tufan bile ceza alabilir bu durumda.

Burak Barut' Alıntı:
Ancak atlanılan birşey var ki burada Tufan'da suçlu gibi görülüyor.

Tufanın suçu Cemal in onun formasını giymesi değil, Tufanın bu takımın kaptanı olmasıdır asıl.... Büyük Galatasaray camiası hep işini ciddiye alan taşıdığı formanın ağırşığını bilen insan lar kaptan lık yaptı, burda Tufan takım kaptanı olarak nasıl buna izin verdi hala aklım almıyor....

Üzülüyorum, utanıyorum.

Ama kıvırmayan, suçunu örtmek için savunma mekanizması geliştirmeyen, anında çözüm üreten yönetimi de tebrik ediyorum.

Suçun açığa çıkmasının, kırmızının laciverte üstün olduğu bir dönemde meydana gelmesi de kafamı kurcalıyor.

Neyse, gereken yönetim tarafından yapılmıştır. Sorumlular da ciddi şekilde düşünsün artık.

Erkek Basketbol Sube Baskan'i sayin Yigit Sardan'dir. Ahmet Dedehayir'in Erkek Basketbol takimimizla resmi olarak hicbir ilgisi yoktur.

İdari Kadro'da dediğine göre Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetici Ahmet Dedehayır oluyor sanırım Ahmet Dedehayır'ında görevine son verildi bunu anlıyorum bu yazıdan ben lakin pek ihtimal'de veremiyorum Ahmet Dedehayır'ın görevine son verilmesine.

Arkadaşlar bu sene benzer bir olay Formula 1'de oldu.

Renault takımı 2008'deki Singapur Grand Prix'sini Alonso'ya kazandırabilmek için ikinci pilotu Nelson Piquet Jr'a kasıtlı olarak kaza yapmasını söyledi. Bu olay ortaya çıkınca da özür dileyip, olaydan sorumlu olan Flavio Briatore ile Pat Symmonds'ı kovdu.

FIA yönetimi de Renault'ya tedbirli ihraç koydu. Yani, 2.5 sezon boyunca bir disiplin cezası almaması durumunda Renault yarışmaya devam edebilecek. Şu anda da yarışıyor zaten.

Burada da öyle bir durum söz konusu olabilir. Ne de olsa Galatasaray'ın olmadığı bir lig bir çok geliri ve ilgiyi etkiler.

Simdi butun gs dusmanlarina tvde gun dogdu. Bizi bu hale getirenleri Allah bildigi gibi yapsin. Rezil herifler.

Tufana gelince - herhalde Almanyada bu olay yasanirken Tufan Florya tesislerinde kahvalti etmiyordu, oyle ya da boyle o da olayi biliyordu.. Kimse kendini kandirmasin.. Bence kokten bir temizlik yapilacaksa en azindan o yapilsin subede en ust kademeden en alta kadar. Cok kotu oldu bu gercekten imajimiz acisindan..

Burak, Tufan'a da bir ceza gelebilir.

Tufan bu takımda sadece bir oyuncu,idareci değil.Teknik kadro böyle bir karar almışsa Tufan ne yapmalıydı ki ? Cemal Nalga muhtemelen 1 sene men cezası alır bizde onun oynadığı maçlardan hükmen mağlup çıkarız...

Cem YILMAZ' Alıntı:
[quote="Mustafa Yağız ÖNDER":1hix47w5]Burak, Tufan'a da bir ceza gelebilir.

Tufan bu takımda sadece bir oyuncu,idareci değil.Teknik kadro böyle bir karar almışsa Tufan ne yapmalıydı ki ? Cemal Nalga muhtemelen 1 sene men cezası alır bizde onun oynadığı maçlardan hükmen mağlup çıkarız...[/quote:1hix47w5]

Tufan'ın forması kullanıldı onun lisansı kullanıldı.Ayrıca takım kaptanı.

Temizlik başlamışken devam etsin bari...Bayan şubesindeki Galatasaray etiği ve duruşuyla uyuşmayan bazı şeylerin kahramanlarıda biran önce görevden alınsın...Hoş bu olayın kahramanı ile ordaki kahramanlardan birisi aynı...Evet bekliyoruz...Mademki defter açıldı devamı gelsin...

Burak Barut' Alıntı:
Tüm camiamızı büyük bir üzüntüye boğan bu olaya neden olan ve Galatasaraylılık?tan nasibini alamamış sorumlu tüm idari ve teknik kadronun kulübümüzle ilişkisi hemen kesilmiştir.

Saygılarımızla

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Şu laf şu işte sorumluluğu olan herkese yeter de artar bile.
Biraz onurunuz varsa çıkar açıklama yaparsınız...

Adnan Polat baskanligindaki yonetim kuruluna bir arti daha olayi ele alis bicimlerinden dolayi. Lakin olayin buraya gelmesinde bir takip yetersizliligi oldugu da ortada, belki boylece sorumlu kisileri daha dikkatli secerler ve degerlendirmelere daha onem verirler. Ders cikarmak lazim.

Tekrar ediyorum., Cemal oynadığı resmi maçlarda usulsüz oynamamıştır. bu yüzden oynadığı maçlardan hükmen mağlup olma gibi bir durumumuz yok. usulsüz olan Cemal'in oynamadığı gözüken maçlarda resmen oynamamış olması ama Tufan Ersöz lisansı ile oynattırılması ve oynamasıdır. buda sahteciliğe girdiğinden, ilgiliidari teknik kadro ile beraber cemal cezalandırılacaktır tufanın forması ile oynadığından, söz konusu kamp esnası tufanda orada ise tufanda ceza alacak

"İhracı düşünmek istemiyorum"
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, erkek basketbol şubesinden 4 kişinin görevine son verildiğini belirtirken, Cemal Nalga ile ilgili herhangi bir tasarruflarının olmadığını söyledi.

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun, Cemal Nalga ile ilgili yaşanan forma krizi üzerine yaptığı olağanüstü toplantının ardından bir basın açıklaması yapan Mehmet Helvacı, Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Okan Çevik, yardımcı antrenör Cengiz Karadağ, genel menajer Mert Uyguç ve teknik danışman Koray Mincizozlu'nun görevine son verildiğini açıkladı. Helvacı, Cemal Nalga ile ilgili herhangi bir tasarruflarının olmadığını da belirterek, kendisiyle ilgili kararı Basketbol Federasyonu'nun vereceğini ifade etti.

Mehmet Helvacı çok önemli bir hata yapıldığını da vurgulayarak, "Kulüp olarak haklı olduğumuzu ileri sürmüyoruz. Bu sürecte ne olacağını baştan bilmek mümkün değil. Bunun bir takım müeyyideleri olacak. İhraca varacağını düşünmek istemiyorum" dedi.

18.11.2009
Kaynak : DHA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...