CL 2.hafta | Galatasaray 0 Braga 2

Ne Sercan'ı yahu ölüm kalım maçına çıkıyoruz, macera arayacak yer mi şampiyonlar ligi?

Ben Silelim Diye Birşey Demiyorum . Kaç Tane Olumlu Hareketini Gördünki Burağın ? . Ayağına Gelen Çoğu Topu Eziyor . 11 e Burakla Çıkacağıma Saha Görüşü Bin kat Daha iyi Sercanı Tercih Ederim .

Sevgili Renktaşım , Burak Çok mu iyi ?

Sercan'da hiç bir Türk forvetinde olmayan çok önemli bir özellik var..Özellikle teknik açıdan çok yönlü bir oyuncu..Hızlı futbolda bir anda 3 rakibi ekarte edip topuk pası ile asist yapabilme ve artistik paslar verebilme özelliğine sahip bir oyuncu..Tek olumsuz yanı bitiricilik..Bunu geliştirirse 2 seneye kadar Chelsea'de çok rahat oynar ilk 11.

Burak için ise 60.dak lardan sonra son yarım saat duruma göre forvete enerji getirecek bir oyuncu..Şu hali ile ilk 11 de oynayabilecek direkt oyuncu asla ve asla olamaz..

Bu Oyunla Bi Cacık Olmaz . Amrabat Gereksizi Bütün Topları Eziyor. Çıldırmamak Elde Değil . Ve O Çok Sevdiğiniz Burak Ne kadarda güzel Oynuyor .!!

Defansımızı Hayretler İçinde İzliyorum . İnanılacak Gibi Değil. Müthiş Pozisyon Hataları Yapılıyor. Allah Yardımcımız Olsun. Golü Bile Zor Buluruz Şu Oyunla , Oyuncularla . Çok Yazık

Üç şey söyleyeceğim.

1- Günler öncesinden koreografi yapılacağı açıklandığı halde, maçı 1 dakika kala gösteren, onda da koreografi görüntülerine doğru düzgün yer vermeyen Star yetkililerini Allah bildiği gibi yapsın.

2- Oturduğum yerden laf söylüyor gibi gözükeceğim için gidenlerden özür dilerim, ama taraftar takımdan daha kötüydü.

3- İnatla takım savunmasını yapamıyoruz, kondisyon ve organizasyon olarak ciddi problemlerimiz var.

Galatasarayin en buyuk sorunu Hagi-Alex-Diego tarzi bir 10 numaramizin olmayisidir...10 numara denilen adam her atagin her tehlikeli pozisyonun yaraticisidir. ve 10 numara olmadigi surece Turkiye liginde bir sekilde sampiyon olur,Avrupada gruplardan cikmamiz imkansizdir.

Bilmiyorum futbol çok ilginç bir durum ; sondan gidersek son top Burak'ın önüne düşsseydi , Umut kaleci boşa çıkmışken adam akıllı kafa vursaydı , Aydının muhteşem şutu girseydi , Burak biraz daha şanslı olsaydı , yan hakem ofsaytı bilen biri olsaydı şimdi burada Aslansın be yazılarını yazıyorduk ...

Evet 10 numarada sorun, ama asıl sıkıntı bence orta sahanın göbeğinde. Şimdi bir şey söyleyeceğim, laf edenler olacak ''çok biliyorsun ya'' falan gibi ama ben cidden Melo'nun bu sene iyi bir performans göstereceğini düşünmüyordum. İlk 20 dakika yarım saat iyiyiz sonra orta sahada çöküyoruz resmen. Melo da cidden iş yok bu sene, olur olmaz ayrı konu, ancak şu ana kadar yok. E onun yüzünden Selçuk çok daha fazla yoruluyor, paslarının yüzdesi de düşüyor, Selçuk'un işi orta sahada Melo gibi pres yapmak değil ki...

Sol bek desen arıza, oyuna kenardan dahil olanlar ultra dengesiz. Türkiye'de her türlü şampiyon olur bu kadro, ama ŞL için ciddi sıkıntı var maalesef. İşler iyi giderken bu kadar göze batmaz, o çoşkuyla iyi oynarız da, işte böyle kötü gidince fena dağılıyoruz takım olarak.

Edit: Sol bek arıza dedim, ama Hakan Balta yerine Riera'yı tercih ederim ben. Ondan daha kötü oynamadı + hücumda ara sıra saçmalasa da güzel ortalar açabiliyor.

Bir de gerçekten 1-0dan sonra inanılmaz kötü bir taraftarımız vardı futbolcularımızı daha da aceleye soktu neyse yazık oldu ama şu bir gerçekki biz deplasman takımıyız ...

avrupada çift forvet oynayamayız.elinde burak umut elmander gibi birbirine benzeyen beceriksiz bitiriciliği olmayan varsa olmaz.necati bu saydığım 3'lüden farklıydı onuda gönderdiler zaten.

uefa'ya gider yine uefa'yı alırız..şampiyonlar liginde kendi evinde braga'ya yenilmek gibi bir lüksü olamaz bu arenada başarılı olmak isteyen takımın.demek ki henüz buraların adamı degiliz..

Gokhan Zana 6 milyon dolar,Ayhan Akmana 7 milyon dolar,Mehmet Topuza 8 milyon dolar,Bulent Akina 7 milyon euro veren futbol ulkesinden ne olur ki? Size soruyorum..Basarilarin cezalandirildigi,calismayan adamın onune milyonlar dokuldugu sistemde(her konuda) ulkeden hangi başarıyı beklersiniz?????

Amrabat kimse kusura bakmasın milyar dolarlarım olsa şahsen 1,5 milyon euro dan fazla vermem bonservis..Biz alışmışız Samsunsporda iken fenere Galatasaraya bjk ye gol atan oyuncuya yıldız demeye,dan dun futbolunun yünanistan ile birlikte en önemli temsilcisi Türkiyenin bir maçta iyi oynayan adamına yıldız muamelesi yapmaya... Buyrun işte Avrupa,Avrupa futbolu..Değil Braga bugün burada Portekizden Academica veya Pacos Ferreira olsa yine yenemezdik!

Keşke transfer dönemi olsada Alex ile anlaşşsak..Alex değil 35 40 a kadar rahat oynar..

Gokhan Zana 6 milyon dolar,Ayhan Akmana 7 milyon dolar,Mehmet Topuza 8 milyon dolar,Bulent Akina 7 milyon euro veren futbol ulkesinden ne olur ki? Size soruyorum..Basarilarin cezalandirildigi,calismayan adamın onune milyonlar dokuldugu sistemde(her konuda) ulkeden hangi başarıyı beklersiniz?????

Amrabat kimse kusura bakmasın milyar dolarlarım olsa şahsen 1,5 milyon euro dan fazla vermem bonservis..Biz alışmışız Samsunsporda iken fenere Galatasaraya bjk ye gol atan oyuncuya yıldız demeye,dan dun futbolunun yünanistan ile birlikte en önemli temsilcisi Türkiyenin bir maçta iyi oynayan adamına yıldız muamelesi yapmaya... Buyrun işte Avrupa,Avrupa futbolu..Değil Braga bugün burada Portekizden Academica veya Pacos Ferreira olsa yine yenemezdik!

Keşke transfer dönemi olsada Alex ile anlaşşsak..Alex değil 35 40 a kadar rahat oynar..

Amrabat'a ödenen parayı ben de yüksek buluyordum, ama şu anki performansının sebebi başka. Takıma geç katıldı ve hala adapte olabilmiş değil. Üstelik takımda genel bir organizasyon problemi var(sıkışan maçlar için en azından) o yüzden her yaptığı daha fazla göze batıyor. Etkisini tam olarak göstermek için daha zamana ihtiyacı var.

Ayrıca olay sadece para değil, Dany'de laf ediyordu herkes o para verilir mi diye. Forma girdiğinde nasıl etkili olduğu ortada.

Alex'i ben de çok severim, ama bu saatten sonra Alex'e dileneceksek de kapatalım dükkanı gidelim bence.

Zaman lazım demeyin kendimizi avutmayalım bunlarla.avrupadan elenip form tutmuşuz banane takım planlamasını iyi yapacaksın o zaman arkadaş sene başında.

Futbolda hücumu ben de çok seviyorum. Sonuçta göze hoş gelen bir oyun oynanmış oluyor lakin bu maç için sanki biraz fazla oldu.

Muslera - Kale
Eboue - Yarı defans yarı ofans
Semih - Defans
Danny - Defans
Riera - Ofans
Amrabat - Ofans
Emre - Ofans
Selçuk - Ofans
Melo - Yarı defans yarı ofans
Burak - Forvet
Umut - Forvet

Çok iyi kapanan, ileride hızlı birçok adama sahip bir takıma karşı böyle bir kadro ile çıktık. Ben beklerdim ki biraz daha tartarak, karşılayarak oynayalım. Sonuçta yenemiyorsan yenilmemeyi bileceksin. Rakibine 2 puan daha fazladan vermeden 1 puanı kazanacakdın. Burası lig gibi değil, her oynadığın takım net olarak rakibin.

En son böyle bir hatayı Süper Final'de evimizde F.Bahçe'ye kaybettiğimiz maçta yapmıştık. 5 puan önünde olduğumuz rakibe karşı 1-1 yakalamışken anlamsızca saldırıp mağlup olmuştuk.

Şampiyonlar Ligi bambaşka bir sahne. Daha ölçülü oynamalıyız. Kendi ligimizde telafisi çok var ama burada zor günler bizleri bekliyor..