Darüşşafaka - Galatasaray CC

Egemen Eski' Alıntı:
Açıkçası faul kaçırdığı için kötü oynadı diyemem kimse için,misal Graves de kaçırdı ama iyi oynadı.

Sonuçta bu maçta Mitchell genel olarak iyi oynadı,hatta takımın dağıldığı anlarda maça tutunmasını sağlayan en önemli adamdı diyeyim.Maçı geri getirenlerin başındaydı.
Olumsuz yorum yapmamda Mitchell'dan beklentimizin büyük olmasının önemli bir payı var Egemen abi.Seneye ULEB oynayan takımın guardı olacak normal şartlarda.Dönem dönem olgun tercihler yapıp lider gibi oynarken bir anda anormal bir tercihle kazandığı maçı ortaya getirebiliyor.Fitch seneye olmayacağı için onun bu tip tercihlerini sorgulamıyoruz ama Mitchell'ı geleceğe dönük olarak aldığımız için yaptığı her hata göze batıyor.
Fitch'in alınmasının kendisini olumsuz yönde etkilediği de bir gerçek.

Fatih Hısım' Alıntı:
Green iyi takimlara karsi da tutundu baya. yaninda oynayacak oyuncu yok asistleri cogu zaman bosa gidiyor. bizde olsa Tufan, Burak her mac 5 tane bos atis bulur. Fitch bencilligi yüzünden takima zarar veriyor diger oyunculari mactan sogutuyor. böyle oyuncular takim ruhu icin zehir gibidir. bence mike jones gayet iyi bir skorer bugünde bence fitch 'ten iyi oynadi. Green her yönüyle Mitchell'den iyi bunu tartismaya gerek yok. Hem assist hem birebirde hem de sut ve skor olarak Mitchell den iyi. savunma da bile daha iyi.

Emimki daha iyi :p Jones ile Fitch'i de manyak kıyasladın açıkçası.Duyanda Daçka'da 5 tane eli sıcak oyuncu var da en iyisi Jones sanacak.Kaç şutör varki konuşuyorsun onlarda.Daha NBA patentli bi oyuncu hakkında böyle konuşuyorsan geçen iletimde dediğim gibi akıl-fikit-zikir versin allah sana...

Valla maçı canlı olarak izleyen biri olarak şunu diyebilirim ki.

Fitch'e rağmen maçı aldık.Çok kötüydü bugun özellikle 2. yarı da.

Graves'i çok beğendim ama hücumda.Savunmada pek kasmıyor gerçi kasıncada faul problemine giriyor. :)

Brown daha iyi gözüktü.Üçlük attı,ribaunt çekti,savunma yaptı.Alışacak.

Mitcell iyiydi.Zor şutlar soktu.Ama her maç böyle olsa keşke...

Tolga aslanımsın.Çok kritik üçlük soktu.

Fatih bence Gravesle oynasa çok efecktif olur.Ama ilk 7 dakika oynadı sonra bir daha sahaya girmedi.Tuhaf...

Herşeye rağmen iyi bir galibiyet.Bravo çocuklar...

Gökce Başaran' Alıntı:
Valla maçı canlı olarak izleyen biri olarak şunu diyebilirim ki.

Fitch'e rağmen maçı aldık.Çok kötüydü bugun özellikle 2. yarı da.
fitch bugün herkesi deli etti çok kötü oynadı ama fitche rağmen aldık biraz ağır olmamış mı vede murat hocayıda tebrik ediyorum fitch saçmalamayı iyice abartınca oyundan çıkardı ve çok kritik son 6dk oynatmadı

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
Emimki daha iyi :p Jones ile Fitch'i de manyak kıyasladın açıkçası.Duyanda Daçka'da 5 tane eli sıcak oyuncu var da en iyisi Jones sanacak.Kaç şutör varki konuşuyorsun onlarda.Daha NBA patentli bi oyuncu hakkında böyle konuşuyorsan geçen iletimde dediğim gibi akıl-fikit-zikir versin allah sana...

Fitch gitsin NBA de oynayacagim diye kendini kandirmaya devam etsin. bugün sinan güler'e dis geciremedi hala ne demek istedigini anlamadim tam. Demek istedigim bize takima oyununa yatkin iyi bir skorer lazim. Fitch 1. siktan eleniyor zaten. Nicholas veya Ibrahim Kutluay seviyesinde SG alamayacagimiza göre bende Mike Jones iyi olur diyorum. Minik ve hedefi kisitli GS CC bütcesine uygun yani. Aman aman süper oynamasa da eminim mike jones ragmen kazandik tarzi söylemlere gebe olmayacaktir.

Fatih Hısım' Alıntı:
Fitch gitsin NBA de oynayacagim diye kendini kandirmaya devam etsin. bugün sinan güler'e dis geciremedi hala ne demek istedigini anlamadim tam. Demek istedigim bize takima oyununa yatkin iyi bir skorer lazim. Fitch 1. siktan eleniyor zaten. Nicholas veya Ibrahim Kutluay seviyesinde SG alamayacagimiza göre bende Mike Jones iyi olur diyorum. Minik ve hedefi kisitli GS CC bütcesine uygun yani. Aman aman süper oynamasa da eminim mike jones ragmen kazandik tarzi söylemlere gebe olmayacaktir.

Adam kaç haftadır sakat doğru dürüst antreman yapmadan oynadı hala birşeyler anlatıyorsun

"Fitche rağmen kazandık" demekte ayrıca çok yanlış bir olay Fitch sayesinde kazandığımız onca maçı unutmuş arkadaşlar söyleyebilir bunu diye tahmin ediyorum

önce Mitchell sonra Fitch sıradaki kim acaba? herhalde bu boş tartışmayı kapatmak en mantıklısı olacak

Mitchell bugun iyiydi hele Dobie'den daha iyi oldugu kesin fakat altını ciziyorum bugunku performansıyla.Oyun yapısı ve genel performansı hakkındaki goruslerim degismis degil.
Fitch'in herkesçe bilinen iyi ve kotu taraflarını konusunda hemfikirim. Gelecek sene yabancı skorer-yıldız oyuncu tercihinin 3 numaradan yana kullanılmasını diliyorum.
Mitchell'ı ligimizin y.guardlarıyla karsılastırıken (Dobie,Green,Perry, Strickland) aralarında GS'a acık ara en uygun ismin M.PERRY oldugu kanısındayım.
Gelecek yıl için,
*1-2 pozisyonu icin; guard : yabancı guard + onu ikame edebilecek Turk guard (Barış E.,Hakan K.) + yedek guard (Mithat yada İsmet)
forvet : Tufan,Murat + oyunu ikiyonlu oynayabilen kombine biri (Caner Öner)
*3 numara ; yabancı skorer (Roger Powell vb..)
*5 numara için elimizde Fatih ve Cemal'in oldugunu kabul edersek,
Buraya kadar 9 oyuncu kullandık 2'si yabancı olmak uzere 3 kisilik kontenjanımız kaldı.Eksik pozisyonlar ve zayıf noktaları goz onunde bulundurarak bunu kullanmaya calısacagım.Burada Anahtar Rol kalan son Turk oyuncu secimi..
*Cevher gibi atletik pota altı hakimiyeti (savunma+hucum) olan birini tercih edersek yanına yabancı bir 4 numara (Slaugherts,Withers,Harvey stilinde..) ve orta mesafe sutu olan pas yetenegi geliskin 3-4 oynayabilen bir yabancı (Boddicker,..)
*3-4 oynayabilen orta mesafe sutu olan bir Turk oyuncu (Mutlu Akpınar,Umit Sonkol,Polat Kocaoglu,..) tercih edersek , yanına 4-5 arası center/pf (Graves,..) ve pota altında etkili bir 4 numara (Slaugherts,Withers,Harvey,..) alınmalıdır.
*Son 3 oyuncu seciminde (2yabancı,1Turk) Fatih ve Cemal'in gorece zayıf noktaları (sayı potansiyeli sut stilleri top hakimiyeti drive becerileri vb.) ve sayısal olarak eksik pozisyonların giderilmesi dikkate alınmalıdır.
*Yabancı oyuncu secimlerinde kontenjanın bir kısmının ligimizden kullanılması adaptasyon ve oyuncular uzerinden takım planı kurmada zaman ve kolaylık saglayacagını da dusunmekteyim.

Ya aslında surekli oyuncuları takımı tartısmak kotu tabii isteyerek de yapmıyorum GS taraftarı da kanaatkardır zaten.Fakat ikna edici stabil bir oyun oynayamıyoruz takımın ve koçun butun iyi niyetine ragmen. Bu durum biraz can sıkıyor.Takım kapasitesi sorun degil baska bir sey bu. Daçka gibi herseye ragmen Banvit gibi Efes gibi AZ Alkmaar gibi olmak..
Birseyler eksik..
Not:Efes ust duzey bir takım olabilir yaşı musait olanlar 6 kisilik efesi de hatırlar demek istedigimi anlar Ulkerin yıllarca yapamadıgını..

Ben de Fitch hakkında bir şeyler yazmak istedim.Kötü performansına sakatlığını göstermek yanlış;çünkü kimse burada fitch skor yapmadı diye eleştirmiyor.Sene başından beri sürdürdüğü bencilce oyun tarzını eleştiriyoruz.Eğer bir takımın en önemli skoreri kafa kafaya giden bir maçın son 5 dakikasında kenara alınıyorsa,kendinde bir şeyler aramalı.Fitch'le birlikte takımın akıcı bir oyun oynaması çok zor;çünkü pas vermek Fitch için her zaman ikinci opsiyon oluyor.Nasıl Fitch iyi oynayınca övüyorsak bunları da yazmak lazım.
Mitchell'a yapılan eleştirilere katılmıyorum.Şüphesiz eksikleri var,ama yine de çok yararlı bir takım oyuncusu.Seneye kalırsa kendini geliştirmeye devam edeceğine inanıyorum.

Timur Saglam' Alıntı:
Ya aslında surekli oyuncuları takımı tartısmak kotu tabii isteyerek de yapmıyorum GS taraftarı da kanaatkardır zaten.Fakat ikna edici stabil bir oyun oynayamıyoruz takımın ve koçun butun iyi niyetine ragmen. Bu durum biraz can sıkıyor.Takım kapasitesi sorun degil baska bir sey bu. Daçka gibi herseye ragmen Banvit gibi Efes gibi AZ Alkmaar gibi olmak..
Birseyler eksik..
Not:Efes ust duzey bir takım olabilir yaşı musait olanlar 6 kisilik efesi de hatırlar demek istedigimi anlar Ulkerin yıllarca yapamadıgını..
tabiki bu takım için herşeyi yapmış birileri olaraktan bu takımdan başarılar beklemek en doğal hakkın ama biraz sabır gerekiyo geçen sene playofflara girdik diye nasıl sevinmiştik hatırlatırım

hastayım böyle tek maçla adam sakatlıktan yeni çıkmıs yeni oyuncu gelmis onla adam gibi oyniyamamıs düsünülmeden yapılan elestirilere
takımımız gayet güzel bir galibiyet almış bundan dolayı kutluyorum onları maçı izlemedim teknik yorum yapamicam,kanalımız verirse ondan sonra işallah

Yorumları okuyunca şaşırdım doğrusu. Tamam çok iyi oynamadık, ilk maçta yaptığımız gibi neredeyse maçı gene verecektik ama sonuçta kazandık. Kazanınca tüm sorunlar rafa kaldırılsın demiyorum ama biraz insaflı olunsun. Önümüzde çok kritik 2 maç ve arkasından play off mücadelesi var. Unutanlara hatırlatayım istedim.

Burak Sezgin´i Selçuk maçından sonra Daçka maçında da beğendim. Zorlama atışlara yine yönelmedi ve kritik sayılar attı. Ayrıca teknik faul almamaya devam etti. Gerçi bir oyuncunun teknik faul almaması değil alması olay olurdu ya...
Mitchel her ne kadar maçın en kritik dakikalarında serbest atış kaçırsa da takımın maçtan koptuğu anlarda ön plana çıktı.
Graves geldiğinden beri belki de en etkili oyununu sergiledi. Son bölümlerde attığı sayı ve aldığı ribauntlarla takıma büyük katkı sağladı.
Maçın kazanılmasında bir büyük etken de Murat Özyer´in son dakikalarda Fitch´i kenarda oturtma cesaretini göstermesiydi. Antreman eksiği ve bencilliği birleşince Fitch takımı olumsuz yönde etkiledi. Gerçi karşılaşmayı kaybetsek bir çok kişi Fitch´in son bölümde neden oynatılmadığının hesabını soracaktı ama...

Valla içim okadar rahat ki birkez daha diyorum.

Fitch'e rağmen kazandık. 2. yarıda neler yaptı ya.Resmen suikast düzenledi.Fitch son dakikada oyunda yoksa bunu da düşünmek lazım.

Benim bildiğim Murat Hoca adamın şutu girmiyor diye çıkarmaz.Hırsı,isteği,azmi yoksa çıkartır.Hele ki böyle bir kilit oyuncuyu.

Onur Yavuz' Alıntı:
Yorumları okuyunca şaşırdım doğrusu. Tamam çok iyi oynamadık, ilk maçta yaptığımız gibi neredeyse maçı gene verecektik ama sonuçta kazandık. Kazanınca tüm sorunlar rafa kaldırılsın demiyorum ama biraz insaflı olunsun. Önümüzde çok kritik 2 maç ve arkasından play off mücadelesi var. Unutanlara hatırlatayım istedim.

Burak Sezgin´i Selçuk maçından sonra Daçka maçında da beğendim. Zorlama atışlara yine yönelmedi ve kritik sayılar attı. Ayrıca teknik faul almamaya devam etti. Gerçi bir oyuncunun teknik faul almaması değil alması olay olurdu ya...
Mitchel her ne kadar maçın en kritik dakikalarında serbest atış kaçırsa da takımın maçtan koptuğu anlarda ön plana çıktı.
Graves geldiğinden beri belki de en etkili oyununu sergiledi. Son bölümlerde attığı sayı ve aldığı ribauntlarla takıma büyük katkı sağladı.
Maçın kazanılmasında bir büyük etken de Murat Özyer´in son dakikalarda Fitch´i kenarda oturtma cesaretini göstermesiydi. Antreman eksiği ve bencilliği birleşince Fitch takımı olumsuz yönde etkiledi. Gerçi karşılaşmayı kaybetsek bir çok kişi Fitch´in son bölümde neden oynatılmadığının hesabını soracaktı ama...
gerçekten çok doğru şeyler yazmışsın aynen katılıyorum artık takıma her zamankinden daha çok destek verilmeli

Fitch TarTışmasıZ Bu Ligin en ii 2-3 oyuncusundan biri.Ama bnce aSıl sorunu bu ligi küçümsüyor!!.Sacma Sapan top kabediyor sırıtıyor şut kacırıyor sırıtyor Bi Gs Lı bunu yapmamaLı.Banvit macı dışında Cok Arzulu oLdugu bir maç hatırlamıorum şahsen.

Evet o bi Gül diKennine katlanacaz ama Bazen dikeni Büyük GElio biZe. :)

Utku OĞUL' Alıntı:
Fitch'e rağmen kazandıklarını bi tarafa , Fitch'le beraber kazandıklarını bi tarafa koy.Neresi ağır basıyor ?

Yaw Fitch düşmanı filan değilim ben.Fitch'in varlığını da, bu ligin en iyisi oldugunu da inkar etmiyorum.

Sadece bu maç için bir görüş sundum.

Fitch ile aldığımız maçlar ellbette çok ...

Fitch sene basindan beri olmasaydi ve onun yerine takim oyununa yatkin bir skorer olsaydi su anki rezil durumda olmazdik. bence bu kadronun hakkini kesinlikle veremedik. 1 kez olsun üstteki takimlari ZORLAYAMADIK birakin yenmeyi. önüne gelene yenilen BJK'ye madara olduk. daha neyi tartisiyoruz anlamiyorum. ne yapayim ben bizim takimda 2-3 siklet asagida olan takimlara 30 sayi atan adami. büyük maclarin hepsinde tel tel döküldü. bircok "kücük" maci da zora soktu. NBA Patentli bir oyuncu olarak alpella ve tekel gibi takimlara karsi da cossun artik müsadenizle. Fitch bize zararlib bir oyuncudur sene sonunda yollar ayrilmalidir bukadar. daha degismez bu fikrim. herkez görecegini gördü.