Darüşşafaka - Galatasaray CC

Çağrı Çankaya' Alıntı:
ne şampiyonluğu allah rızası için başımızda canaydın var.şampiyonluğa oynayan takımın bile önüne geçmeye çalışıyor bu insan.i
iyi oyuncu falan hayal bizim için.tamam fihcti gönderdik.peki yerine kim gelecek.önce bunlara mantıklı isimler gösterelim ki ondan sonra gönderelim.yok fihcti gönderip perryden dobieden falan bahsedersek akılsızlık yapmış oluruz.
o fihcte rağmen ve fihctle beraber kantarına birde fihctsiz sonuçları ekleyelimde dengeyi bir daha kuralım.
Ayrıca bazı yorumlarda tutarlılık yok.banvit maçından sonra şöyle fedakar böyle mükemmel diyorduk.şimdi ise rezil olarak anıyoruz.
Bak Çağrı kardeşim şu anki durumdan memnun olmayanlara lafım..Bu takımla daha ne yapılabilir?Evet Galatasaray taraftarı olarak fedekar olmalıyız..Destek olmalıyız..

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
Sen bekle 4ten aşağı olmazdı.Ayvayı yemiş bjk bizi kendi salonumuzda yendi.Saçma sapan konuşmayın burada Fitch'e rağmen kazandıklarımız ağır basıyor diyorsan Fitch düşmanısın.Biraz saygı gösterin emeğe allah aşkına ne demek 4. gene olurduk bekle sen 4. olurduk.En basitinden bir örnek Graves olmadan önce Fitch olmasaydı gene buralarda olurmuyduk soruyorum sana?!!!

niye fitch düşmanı oluyım adamın bana ne gibi bi zararı var? bence sen gereğinden fazla fitch fanısın sorduğun soruya gelirsek evet yine 4. olurduk bizi kim geçicekti alpellaya yenilen beşiktaşmı bütün sene boyunca 2 telekom maçından başka basketbol oynamayan banvit mi yoksa oynadığı oyunla çok gelecek vaad eden basketbolun tüm güzelliklerini sahaya döken ve hepimizin gönlünde taht kuran tekel mi? ayrıca üsluba da dikkat edelim karşınızda mahalle arkadaşınız yok

Arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum önce Mitchell ile tartışma başladı şimdide Fitchle devam ediyor

Bunlar tamamen saçmalık kimse kimseye ne düşman nede hayran herkesin kendine ait görüşleri vardır sorun anlatmakla alakalı diye düşünüyorum

bence bu saçma tartışmaları bir kenara bırakalım vede önümüzdeki maçları düşünmeye verelim kendimizi

Alen Hekimbas' Alıntı:
Arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum önce Mitchell ile tartışma başladı şimdide Fitchle devam ediyor

Bunlar tamamen saçmalık kimse kimseye ne düşman nede hayran herkesin kendine ait görüşleri vardır sorun anlatmakla alakalı diye düşünüyorum

bence bu saçma tartışmaları bir kenara bırakalım vede önümüzdeki maçları düşünmeye verelim kendimizi
Abi çok haklısın...bırakalım artık tartışmayı ve bir yumruk oluşturalım.. :atki

Uğur Demirel' Alıntı:
Ya nedir bu fitch sevdasi cikip fitchsiz beykozu yenmedik mi cikip efese karsi aslanlar gibi oynamadikmi ki graves ve fatih ilk periyota 5 e goz kirpmalarina ragmen fitch ne yapti bir tane buyuk mac aldimi telekomu yendikmi fbyi yendik mi efesi yendikmi iyi tutuldugunda ne yapti sallayip durmadimi 2 kisi sikistirma geldi top kaybetmedimi bir kere bile o pozisyonlarda arkadaslarina baktimi yuzde 50 nin ustunde ucluk attimi yuzde 70 lere yakin 2 lik attimi yuzde 90nin ustunde serbest atis attimi hic 7-8 asist yaptimi hic 7-8 top caldimi ???? Super yildizim diyorsun oyle oynuyorsun o zaman hakkini versin !!!! Degilse takim icin oynasin :shock:
ya allah aşkına işinize gelince efese madara olduk gelmiyince aslanlar gibi mücadele ettik bazı maçlardan sonra fitch çok iyi bazı maçlardan sonra ona rağmen kazandık oluyor bırakın bu işleri bu seneki kadromuz bu. artık destek olun şu kadroya sevsenizde sevmesenizde beğensenizde beğenmesenizde gslılık bunu gerektirir

Ömer H.' Alıntı:
Üslubumuza dikkat edebilir miyiz?

Evet beyler; iyi güzel kendi fikirlerinizi yorumlarınızı forumda paylasıyorsunuz ama özellikle yasca kucuk arkadaslar yazılarında kullandıkları usluplarla birbirlerine karsı kırıcı oluyorlar.

Bu konuya dikkat edelim lütfen.

Yazılanları hiçbirini okuyamadım, foruma da giremedim zaten. Sorun varmış galiba.

Neyse maçla ilgili değilde, salonla ilgili yazacağım. Ben İstanbul dışında yaşadığım için ne Ahmet Cömert'e ne de Ayhan Şahenk'e gittim. Her ikisini de tv'dan biliyorum.

Cumartesi günkü maçta AŞ'de yapılan tezahürat tv'dan çok güzel duyuldu. Gördüğüm kadarıyla da çok fazla seyircide yoktu. Ya bu giden seyirciler çok çok iyi bağırdılar yada AŞ'in akustiği çok daha iyi.

Ve şöyle hayal ettim. O salonu büyük maçlarda ve eğer olursa Avrupa maçlarında doldurduğumuzda (hep dolsun isteriz ama o biraz su asamada zor gibi) gayet güzel bir atmosfer yakalarız. Ulaşım imkanları filan nasıl bilmiyorum ama AŞ'de oynasak gelecek sezon daha iyi olur sanki.

Tabi iki salonuda gidip gören arkadaşlar daha net fikirlere sahiptirler...

Fitch ve Mitch'i sene başından beri tartıştık. Herkesin bu konuda kendi tezleri var ama artık bu tezleri rafa kaldırmanın zamanı geldi. Transfer sezonu kapandı. "Seneye nasıl bir takım görmek istiyoruz" ya da "hangi oyuncular kalsın" başlıkları açarak bu oyuncuları ve diğerlerini tartışabiliriz ama maç topiclerinde bunları tartışmayı bırakabiliriz. Yeni bir şey de söylenmiyor. Fitch bencil, Mitchell az asist yapıyor. Bu oyuncuları savunanlar da eleştirenlerde temelde bu konuda uzlaşmışlar görünüyor. Takıma katkı yapıp yapmadıklarını da bence yeterince tartıştık. Maç topicleri dışında bu tartışmaları yürütmenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Ama önceki tartışmalardan farklı olarak "kapak oldu" laflarının dolaşmaması iyi bir gelişme diyebilirim. Ama kapak oldu lafları edilirken seviye konusunda bu topicteki hassasiyetin gösterilmemesi beni biraz şaşırttı.

Maçta bu kadar zorlanmamalıydık. Daçka’nın pota altı savunması zayıf. Bu zayıflığı yeterince değerlendiremedik. Maça aslında özelikle Burak’ın şaşırtıcı pota altı driveları ile başladık. Ama devamını getiremedik. Daha doğrusu devamının gelmesine Daçka engel oldu. Ama Daçka’nın polat’la ürettiği sayılara biz maç boyu engel olamadık. Savunmada bir türlü istenen performansı sergileyemiyoruz. Graves’in savunma zaafı çok ortada. Hücumda ne kadar iş yapsa da savunmada bir o kadar beceriksiz ya da isteksiz diyelim. Fatih’te savunmada daha iyi iken hücumda beceriksiz. İkisini zaman zaman yan yana deneyebiliriz. Bence denemek zorundayız.

Ligde Efes, Telekom, Fener haricinde her takımı rahatlıkla yenebilecek bir kadromuz var. Bu sayede ve Banvit’in iç sorunları sayesinde 4. bitirdik. Ama bu kadronun Telekom, efes ve fenere karşı da direnç sergilemesi gerekirdi. Hepsinden fark yedik. Teslim olduk. Dolayısıyla beşiktaşı play-off’da geçsek bile ya fener ya da telekomla oynayacağız gibi gözüküyor. Onlara karşı nasıl bir performans sergileyeceğimiz önemli olacak. Şu ana kadar ki görüntü pek bir şey yapamayacağımızı gösteriyor. Daçka maçı bu anlamda galibiyetle bitmiş olsa da bana gelecek için pek umut vermedi. Mitchell ve Burak’da düzelmeler var ama bu sefer de Tufan’ın formu düşüyor. Takım olarak savunmada ciddi sıkıntılar çekiyoruz. Kısa oyuncularımızdan Tufan haricinde savunmada yüreğini koyan yok. Dolayısıyla tamamen pota altı savunma yeteneğimize, uzunlarımızın ortayı kapatma becerilerine kalıyoruz. Ama ikili oyunlarla uzunları güçlü takımlar rahatlıkla geçebiliyor. Son birkaç yıldır şampiyonluğa oynayan takımlar öyle aman aman güçlü değil. Beşiktaş bu sayede son birkaç yıldır başarılı olabiliyor. Bizim de bu sene rakiplerin görüntüsüne göre finali zorlamamız gerekiyor. Ama performansımız bunu gerçekleştrimekten uzak. Daçka’yı bile zorla yenebiliyoruz.

Uğur Demirel' Alıntı:
Ya nedir bu fitch sevdasi cikip fitchsiz beykozu yenmedik mi cikip efese karsi aslanlar gibi oynamadikmi ki graves ve fatih ilk periyota 5 e goz kirpmalarina ragmen fitch ne yapti bir tane buyuk mac aldimi telekomu yendikmi fbyi yendik mi efesi yendikmi iyi tutuldugunda ne yapti sallayip durmadimi 2 kisi sikistirma geldi top kaybetmedimi bir kere bile o pozisyonlarda arkadaslarina baktimi yuzde 50 nin ustunde ucluk attimi yuzde 70 lere yakin 2 lik attimi yuzde 90nin ustunde serbest atis attimi hic 7-8 asist yaptimi hic 7-8 top caldimi ???? Super yildizim diyorsun oyle oynuyorsun o zaman hakkini versin !!!! Degilse takim icin oynasin :shock:

7-8 asist ve 7-8 top çalma fitch in işi değil fitch bitirici özellikleri olan bir oyuncu asist top çalma mitch gibi oyuncuların işi olur genelde... kaç oyuncu %90'ın üstünde serbest atış atıyor ligimizde? ya mucize beklemeyin adamdan bu kadar oynuyor ligin sayı kralı belki onsuz beykoz maçını kazandık ama onsuz kaç maç kaybederdik bunuda düşünelim... Efes karşısında aslanlar gibi mücadele ettik diye sevinmemiz mi gerekir sonuc ne oldu 20 sayı fark yedik... bu takım gecen senelerde küme düşüyordu arkadaslar bu sene 4. sıradayız... ve çok yeni bir takımız... neden daha hmn yükleniyoruz takıma anlamış değilim... hmn sampiyonluk beklemek yanlış... Efes Pilsen ve Ülker senelerdir bu lige agırlıgını koymuş takımlar... Biraz sabır... Çok yeniyiz... Bu yeniliğe rağmen yinede başarılıyız...

Ufuk Fırtına' Alıntı:
7-8 asist ve 7-8 top çalma fitch in işi değil fitch bitirici özellikleri olan bir oyuncu asist top çalma mitch gibi oyuncuların işi olur genelde... kaç oyuncu %90'ın üstünde serbest atış atıyor ligimizde? ya mucize beklemeyin adamdan bu kadar oynuyor ligin sayı kralı belki onsuz beykoz maçını kazandık ama onsuz kaç maç kaybederdik bunuda düşünelim... Efes karşısında aslanlar gibi mücadele ettik diye sevinmemiz mi gerekir sonuc ne oldu 20 sayı fark yedik... bu takım gecen senelerde küme düşüyordu arkadaslar bu sene 4. sıradayız... ve çok yeni bir takımız... neden daha hmn yükleniyoruz takıma anlamış değilim... hmn sampiyonluk beklemek yanlış... Efes Pilsen ve Ülker senelerdir bu lige agırlıgını koymuş takımlar... Biraz sabır... Çok yeniyiz... Bu yeniliğe rağmen yinede başarılıyız...
ne zamandan beri 20 sayı ile yenilmek aslanlar gibi mücadele etmek oluyor<???

Tolga Altınoluk' Alıntı:
niye fitch düşmanı oluyım adamın bana ne gibi bi zararı var? bence sen gereğinden fazla fitch fanısın sorduğun soruya gelirsek evet yine 4. olurduk bizi kim geçicekti alpellaya yenilen beşiktaşmı bütün sene boyunca 2 telekom maçından başka basketbol oynamayan banvit mi yoksa oynadığı oyunla çok gelecek vaad eden basketbolun tüm güzelliklerini sahaya döken ve hepimizin gönlünde taht kuran tekel mi? ayrıca üsluba da dikkat edelim karşınızda mahalle arkadaşınız yok

O küçümsediğiniz Alpella Fener'e son dakikalarda mağlup oldu.Biz fenerin karşısında tarihi fark yedik.Bjk-Casa bunlar hep bizim üstümüzde yer alırdı bu konuda şüpheniz olmasın...

Uğur Demirel' Alıntı:

Evet Tekel'den sonra ligin son düşcek takımı olmaya aday takımlardan Beykoz'u yendik helal olsun!!!Aslanlar gibi mücedalenin sonu 20 sayı oluyorsa tavuklar gibi mücadele edersek 50 fark olacak heralde.7-8 top çalabilecek kaç oyuncu var dünyada acaba adamı süperman falan zannetiniz galiba...

Bu gidişle sezon bitecek ama bu konu başlığı altındaki bazı oyuncuların takıma olan katkısının tartışması devam edecek gibi...