Dursun Özbek

Bir aralar buralarda bir arkadaş vardı.Divan üyesi olduğunu söylerdi. Bu yönetimin işinin zor olduğunu,Ünal Aysal' ın yaptığı bilinçsiz transfer harcamaları vs borçları temizleyeceklerini yazmıştı uzun uzun rakamlarla. O arkadaş buraları okursan eğer, sizinkiler kendi borçlarını kapatabilmek için önce Galatasaray' ın arazilerini sattılar, yetmedi küfür ederek gönderdiğiniz Ünal Aysal' ın aldığı adamları satıp transfer yapmaya çalışıyorlar. Haberin olsun yani.

Senin Galatasaraya baskan olmus olman tarihin en buyuk olayidir. bir daha asla dunyanin hicbiryerinde boyle bir rezalet yasanmaz. otellerin de gereksiz isiklarin yanmasindan dolayi bizzat kendisi isci kovan bir adamin bu klubu batirmasi Allahtan revaymis demek ki, bu adami ben ise almam uzerine para verse calistimam yanimda.

Tarihin gordugu en sefil en is bilmez adami klubun baskani olmus gidin arkadaslar kendinizi serbest birakin yaziktir hayallerinize.

Toplantıda ilk söz alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "6 firmadan teklif geldi. Bunu başarılı bir süreç olarak düşünebiliriz. 1 milyar 178 milyon TL bize arsa payı olarak teklif edilen orandır. Bu, bizim bu arsadan sözleşme süresince alacağımız minimum orandır. Geçmişteki ihalelere bakıldığında da biz daha önce yaptığımız işlerde bu oranın ve bu teklifin üzerine çıktık. Yüzde 50 ile yüzde 100’e varan oranlarda artış da gösterdi. Bu; o günkü ortam, arz-talep dengesi ile alakalı.Galatasaray Spor Kulübü ile yapmış olduğumuz protokol gereği 1 milyar 178 milyon TL'nin yüzde 80'i Galatasaray Spor Kulübü'nün; yüzde 20'si ise Emlak Konut GYO'nun olacak" diye konuştu.

Ayrıca gelecek parada kdv muafiyetimiz var.

Dursun Özbek'in söylediği herhangi bir şey yalan olabileceği için Emlak Konut Genel Müdürünün açıklamasını alıntıladım. Burada yazan sayıya göre Galatasaray'ın buradaki payı 1.178* 0.8 = 942.4m tl
Geçmişteki ihalelere bakıldığında da biz daha önce yaptığımız işlerde bu oranın ve bu teklifin üzerine çıktık. Yüzde 50 ile yüzde 100’e varan oranlarda artış da gösterdi. Bu; o günkü ortam, arz-talep dengesi ile alakalı.
Bu olay neye göre artıyor bilemiyorum ama 942.4m an itibariyle minimum değer

Bugünkü kura göre 942.4/3.51 = 268.5m dolar yapıyor, dursun özbekin başlangıçta vaat ettiği miktar 300milyon dolardı, kısacası şaşırtıcı bir biçimde dursun özbekin sözünü tutmuş olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca gelecek parada kdv muafiyetimiz var.

Dursun Özbek'in söylediği herhangi bir şey yalan olabileceği için Emlak Konut Genel Müdürünün açıklamasını alıntıladım. Burada yazan sayıya göre Galatasaray'ın buradaki payı 1.178* 0.8 = 942.4m tl

Bu olay neye göre artıyor bilemiyorum ama 942.4m an itibariyle minimum değer

Bugünkü kura göre 942.4/3.51 = 268.5m dolar yapıyor, dursun özbekin başlangıçta vaat ettiği miktar 300milyon dolardı, kısacası şaşırtıcı bir biçimde dursun özbekin sözünü tutmuş olduğunu söyleyebiliriz.
KDV muafiyetimiz var fakat Kurumlar Vergisini düşmek gerekiyor o bedelden onu hesaba katmak lazım. Bir de sanırım 358 milyon tllik bir para da var düşülmesi gereken

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konunun uzmanlarından, sosyal medyada imza kampanyasını başlatan, muhalif üyelerden Ali Güvenç Kiraz'a göre gelen para iyiymiş. Detayları yandaki flood'dan okuyabilirsin. https://twitter.com/agkiraz/status/875358811430801408

Çok teşekkür ederim Burak.
Muhalif biri bile beğendi ise yönetim iyi iş yapmış tebrik etmek lazım.
Ama korkum şu ki bu parayı da çar çur edecekler.
Ahh Ünal Aysal şimdi olacaktı işte.

Muhtemelen bu durum ile Galatasaray düze çıkacaktır az da olsa.
Bunun güzel bir tarafı var.
Önümüzde ki Mayıs da bir kaç başkan adayı ortaya çıkacaktır.

Dunyanin en kötü yonetimi ve baskani su an bizim külübun basinda, Allah tez zamanda kurtulmak nasip eylesin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bizim Odeabank ile isim sponsorluğu anlaşmamız 2015 yılında toplamda 8,4 milyon euro olarak yapılmıştı.
2015-16 3 milyon euro
2016-17 2,4 milyon euro
2017-18 3 milyon euro

Yani bu sene 4 milyon dolar olan bütçenin 3,4 dolar civarı (euro-dolar farkı) zaten sponsor geliri oluyor. Geriye kalan ise Kulübün şubeye aktardığı rakamın bayağı komik bir rakam olduğu ortaya çıkıyor.

Türkiye'de maalesef her şey futbola endeksli olduğu için tarihimizin en başarısız ve en beceriksiz yönetimi olan Dursun Özbek yönetimi son senesinde tüm maddi ağırlığı futbola yönlendirerek sadece kendi gelecekleri için çalışıyor. Bunu da Galatasaray'ın bir spor kulübü olduğunu bir kenara atarak yapıyor. Hatta bu sene tüm amatör branşları dondurmak imkanları olsa koşarak imza atarlar. Oldu da futbol da başarılı olursak bugüne kadar yaptıkları tüm yanlışları hemen unuturuz. İlk seçimde tekrar başkan da seçeriz. Maalesef ki ülkenin gerçeği de bu...!

Başkanlık döneminin son yılındasın ve elindeki son kurşunlarıda sıkıyorsun ama kabul etmelisinki bu meziyetlere sahip değilsin sende o ışık yok yö-ne-te-mi-yor-sun umarım arkanda bir ton borçla koca bir enkaz bırakmazsın...

Başkanlık döneminin son yılındasın ve elindeki son kurşunlarıda sıkıyorsun ama kabul etmelisinki bu meziyetlere sahip değilsin sende o ışık yok yö-ne-te-mi-yor-sun umarım arkanda bir ton borçla koca bir enkaz bırakmazsın...

Daha ne bırakacak ki ? Koskoca Galatasaray kulübünün taşınmaz mallarını sattı, o paraları çöplere ve komisyonculara harcadı. Yüzsün adam.Onca edilen hakarete, küfüre karşı hala bırakmıyor ya o koltuğu, vallahi pes. Umarım komsiyoncularla aldığın paralar haram zıkkın olur sana.

Daha ne bırakacak ki ? Koskoca Galatasaray kulübünün taşınmaz mallarını sattı, o paraları çöplere ve komisyonculara harcadı. Yüzsün adam.Onca edilen hakarete, küfüre karşı hala bırakmıyor ya o koltuğu, vallahi pes. Umarım komsiyoncularla aldığın paralar haram zıkkın olur sana.

Gözüm ibra olayında ama çanakçıları ibrada eder bunu...

KAYYUM!

Aidatını ödemediği için yönetici olamayan adam, Galatasaray'a başkan oldu. Kendi üzerine göre pantolon, gömlek, takım elbise seçemeyen adam Galatasaray'a başkan oldu. Ne diyeyim artık!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
- Fatih Bey, konu çok ama isterseniz bugün daha çok Galatasaray’ı konuşalım. Çünkü Östersunds maçından bu yana spor kamuoyunun gündeminde sadece Sarı-Kırmızılılar var. Hemen soralım, Galatasaray turu geçer mi?
- Biz bu takımın neleri geçtiğini, kimleri elediğini gördük. Galatasaray her şeyi yapabilir. Hatırla 1988 yılını. Neuchatel ile İsviçre’de oynuyoruz. Teknik direktörümüz Mustafa Denizli. Sahaya bölücüler girdi, o oldu, bu oldu, hakem adilik yaptı 3-0’la döndük İstanbul’a. Üstelik de Neuchatel, Östersunds’tan kat kat üstün takım. Uçaktan nasıl indik? Elimizle 5 işareti yaparak. Çünkü o günün Galatasaray’ı, Galatasaray olduğunu ve Galatasaray’ın ne olduğunu biliyordu. Başkan Ali Tanrıyar’dı, futbol şubesinin başında Alp Yalman vardı. Yönetimde Faruk Süren vardı, Ersin Borteçen vardı, Özhan Canaydın vardı... Ne oldu? İstanbul’da, Neuchatel’e 5 atıp yolladık. O yıl Şampiyon Kulüpler Kupası’nda yarı final oynadık. Ama bugünün Galatasaray’ı çok farklı! Yönetiminden teknik direktörüne kadar farklı... O hava yok. O Galatasaray düşüncesi yok. Bugün bir taşra kulübü görüntüsü içinde, ilkel bir yönetim anlayışı ile yönetilen, küçük adamların Galatasaray’ı var. Geçebilir mi? Geçebilir turu. Ama bu Özbek kardeşler ve tercihleri ile çok zor.

- Tudor ile olmaz mı?
- Hoca değil, yoğurda doğrasan cacık olmaz Tudor’dan... Ama su ve sarımsak eklersen belki olur. Teknik direktör olamayacağını geçen seneden beri söylemiyor muyum? Tudor kim Galatasaray kim! Ama tabii Dursun Özbek kim Galatasaray başkanlığı kim. Biri olunca öbürü de oluyor. Hani bir laf vardır, ‘Tezekten terazinin boktan olur dirhemi’ diye. Bu da o hesap. Tencere kapak olmuş ikisi. Hem de kilitli düdüklü tencere olmuşlar. İçeride basınç artıyor haliyle. Taraftar basıncı. Bakalım ne zaman patlayacak. Tudor, Galatasaray’ın hocası olamaz. Hele hele gırtlağa kadar kompleksli Tudor’un yönlendirmesiyle transfer hiç yapılamaz. Tudor’u hoca yaparsan ancak şu mantıkla yaparsın: ‘Ben para harcamayacağım. Küçüleceğim, ekonomi yapacağım, altyapıya yöneleceğim’ dersen Tudor olur. Ama milyonlarca Euro harcayacaksın, bir sürü transfer yapacaksın. Başına da Tudor’u koyacaksın. Olmaz öyle şey. Ama Özbek vizyonu bu işte. Böyle başa böyle tarak!.. Galatasaray Genel Kurulu, bu başkandan öylesine pişman olacak ki, inanamayacaklar. Ama çok geç olacak. Aziz Yıldırım’ı başkan yapsalar, o bile bu kadarını yapmaya utanırdı Galatasaray’a ama Özbek’te bu duygu bile yok.

- Dursun Başkan 2018’e kadar kalır mı?
- Yemin ettim, eğer Dursun Özbek 2018’de bir daha Galatasaray başkanı seçilirse, Galatasaray Spor Kulübü üyeliğimi bırakacağım. O güne kadar kalır mı? Kalır herhalde. Çünkü görüyorum ki, Galatasaray’da, Galatasaray’ı seven kalmamış. Kimse sesini çıkarmıyor. Herkes politik olmuş, genel kurul uyuyor. ‘Ehven-i şer’e razı olmayı anlarım ama Galatasaray Kulübü Genel Kurulu ‘şer’e razı olmuş vaziyette. Galatasaray, Dursun Özbek ile beraber vizyonunu, misyonunu yitiriyor. Sıradanlaşıyor. Nasıl ki; Türkiye, Atatürk ilkelerinden kopuyor ve bunun acılarını yaşıyorsa, Galatasaray da aynı durumda. Batılı değerlerinden, ilkelerinden kopuyor. 2018’e kadar kalır mı? Ne yazık ki kalır. Benim ve bir avuç kongre üyesinin dışında genel kurulda kimsenin bir şey dediği yok.

- Ne olacak Galatasaray’ın hali?
- İyi olmayacak. Dursun Özbek, Galatasaray’ın parasını savurup havaya atarak birkaç hafta taraftarı susturdu. En azından taraftarın ayak takımını susturdu. Bilinçli taraftar her şeyi zaten görüyordu. Ama şimdi daha beter olacak. Galatasaray, total bir çöküşe gidiyor. Dursun Özbek, Galatasaray’a ancak bir Galatasaray düşmanının vereceği kadar zarar veriyor. Ben açıkçası Dursun Özbek’in başka hesaplar peşinde olduğunu düşünüyorum. Yoksa böyle bir durumda onurlu bir insan istifa eder gider. Babasının malı mı be Galatasaray bu adamın!.. Vallahi içim yanıyor.

Östersunds yenilgisi herkes için şok etkisi yarattı. Sizin için de öyle mi?
- Kura çekildiği gün sizin yanınızda “İkinci Tromsö faciasına hazır olun” dedim mi, demedim mi? Sadece burada değil televizyonda da söyledim. Maçtan bir gün önce VOLE’de anket yaptım. “Turu hangisi geçer?” diye. Abuk sabuk transferlerden sarhoş olmuş bir grup taraftar bana kızdı. Hatta bir F.Bahçeli “Fatih Bey, dalga mı geçiyorsunuz. Böyle bir soru olur mu, Östersunds kim ki!” diye yazdı altına. Bir kulüp, yönetimi kadar Avrupalı’dır. Bir kulüp, yönetimi kadar vizyon sahibidir. Bu işler transferle, çok para harcamakla olmaz. Dursun Özbek’in başkanlığını yaptığı Galatasaray’ın olduğu, olacağı budur. Sorunuzun kısa yanıtı ise şu: Hayır, benim için şok olmadı. Bekliyordum. Ama çok üzüldüğümü söylemeliyim. Çünkü, sonuçta bu kulüp, Dursun Özbek ve kardeşinin değil, bizim kulübümüz.

- Sizce yönetim, Sneijder meselesinde nerede hatalar yaptı?
- Galatasaray’da bir yönetim mi var? Her yerde “Ben yaptım, ben ettim, ben getirdim, ben aldım, benim projem” diyen bir kasaba uyanığı var. Yönetim Kurulu’nu diyorsanız onların hatası şu; hep beraber istifa etmeleri lazım... Galatasaray’ı bir nebze seviyorlarsa bu Dursun Özbek ızdırabından Galatasaray’ı kurtarmak için “Biz yokuz” demeleri lazım. Sneijder meselesine gelirsek. Başından beri “Aldığınız hiçbir oyuncu Sneijder’dan iyi değil” diyorum. Haklıyım da. Biliyorsunuz, Olcan Adın’ı da geçen sene aynı şekilde yolladılar ve şimdi bu oyuncuya yaklaşık 12 milyon TL ödeyecek Galatasaray. Aynısı Sneijder’a da olmaz inşallah. Ayrıca Sneijder’ı kimin isteğiyle yolluyorsun? Sezonu bitiremeyeceğini yaz başından beri söylediğim Tudor’un isteğiyle. Geçen hafta da söyledim. Kulüpler, teknik direktörlere takım kurmaz. Takım kurar, başına teknik direktör getirir.
Fatih Altaylı - Fatih Altaylı: Tudor’dan cacık olmaz | Diğer Haberleri

Forum yönetiminden bir ricam var; yukarıda çokça bahsedilen şahıs, Ali Sami Yen'in koltuğuna yakışmadığı için bu başlığı Galatasaray 36. Başkanı ibaresini çıkartarak, Dursun Özbek olarak düzenleyebilir miyiz?

İSTİFA!

Son düzenleme:
Her ne kadar kapasiteni aşacağını düşünsem de yapman gereken tek şey vardı, gidip Mircea Lucescu ile teknik direktör olarak anlaşmak. Ceo, futbol direktörü bilmem ne gibi saçmalıkları saymıyorum ama bir Galatasaray başkanı Lucescu ile görüşmeye gidiyorsa onu alıp gelicek, kaldı ki herhalde ortalama bir Galatasaray başkanı da bunu becerebilirdi ama söz konusu Dursun Özbek olunca inanın ki bu duruma şaşırmadım:) Madem beceremeyeceksin ne diye Romanyaya gidiyorsun be kardeşim:)) Yani koskoca Galatasarayın yöneticileri 2 kez Lucescunun ayağına gidiyor ama elleri boş dönüyor, adamla sohbet etmeye mi gittiniz be kardeşim:)) iyi hocadır filan ama söz konusu da Lucescu Mourinho değil, gidiyorsan görüşmeye alıp geleceksin.

Fatih Terim'i de kesinlikle istemiyorum, dünyada Fatih Terim'den başka adam mı yok kardeşim..? sıkıldım artık bu kısır döngüden, ki zaten Fatih Terim de uyanık adamdır, bu yönetimin olduğu yere geleceğini düşünmüyorum gelirse de yalnızca fena bir kadro kurulmadığı için para harcanabildiği için gelir.

Kağıt üstünde çok iyi bir kadro kurduk ve ciddi para harcadık. Seneye Şampiyonlar Ligi göremezsek çok büyük zarar yazar bize.

Göz göre göre, kendisi ve ailesi Galatasaray'dan rant sağlıyor. En hafif tabirle yazdım çünkü forum kuralları var.Bu rant a yönetim kuruluda ses çıkarmıyor. Galatasaray Spor Kulübünün en değerli arazisi satılıyor ve buradan elde edilen gelirle, değerinin 2-3 katı bonservis+maaş bedelleriyle oyuncu transfer ediliyor, komisyonlar veriliyor. Sözde taraftar grubundan yönetime herkes izliyor. Önümüzdeki yıllar Galatasaray için çok zor geçecek.O zaman satacak ne bir Riva' mız olacak ne de Florya' mız. Artık Katarlılar mı alır,Çinliler mi kurtarır Allah bilir. Ünal Aysal kulübü batıracak yaa diyen çok bilmişlerde, bir kulüp çıkar sağlayarak nasıl batırılır izliyorlardır umarım.Galatasaray tarihi, menfaatleri, elde edeceği rant için kulübü satan taraftar ve başkan gördü bu sene. Ne tarih ne de biz affetmeyeceğiz sizleri.Galatasaray üzerinden boğazınıza geçen her lokma haram zıkkım olsun !