Efes Pilsen-Galatasaray : 69-62

5 te 5 yapmak için ilk fırsat Efes
herşey Maliğe bağlı bence bu maçta efesin iyi savunması arasında sinerse maçı alma imkanımız yokta
bu maçı almaya kafayı koymuşsa çıkar tek başına alır diyorum
Türkiye liglerinde pota altı en iyi 2 takımın maçı olcak ayrıca ..

efes ligin en zor maçı olacak kadrolara bakınca maçı alma imkanımız görünmüyor açıkçası ama malik gününde olup uzunlarda bişeler atarsa neden olmasın diyorum

ayrıca bu maçı yenilirsek kimsenin bu takıma eleştiri yöneltmemesi gerekiyor sonuçta efes le oynuyoruz 2 hafta önce son avrupa şampiyonunu devirdiler ve gerçekten iyi takımlar

bencede malik dunku gibi olursa bı ısık var ama bence yenilsede bi problem yok ben yaptımız seriye bakarken efes macını hep ayrı tuttum bence efes macını kaybedersek onu yok sayıp seriye 5 ten devam etmeliyiz

MAÇIN ANALİZİ...

:atki Beyler bu maç son 2 maçımız gibi olmayacak ayrıca adamların müthiş 3'lükçüleri var..onları alan savunmasıyla durdurarak kesebiliriz.ayrıca bu maçta umut yenice ve valentin oynaması lazım.çünki valentin çok hareketli .efes gibi.ayrıca bu maçta sadece malik yetmez.
şemsettin de devrede olması lazım.hem defansta hem rakip pota altında.malik sürekli pota altına girese biz fuallerlede alırız maçı..

sadece fatih solak oynamasın.çok iyi basketçi ama ısınamadı.elinde top tutamıyor.tutsada elinden kaçırıyor..

beyler maç de mi NTV demi bilgisi olan var mı?? :atki

ARdaQue : Her mesajında ATKI SALLAYAN smiley i kullanmak zorunda degilsin. Kabak tadı veriyor .

çok zor maç olacak bu sene en zor maçımız.. belki ksk maçındaki destek olursa küçük bir şansımız var galibiyet için ancak şuan 10 sayı altında farka razıyım... en kötü 20 :muhaha

Alan savunması ile efes tutmak bence imkansız heleki bir açılırlarsa umut çok formda bu adamı bjk kadro dışı bıraktı! ona yuklenmek lazım burak ve wısky pota altına girişlerde daha cesarteli olmalı efse karşı hızlı hucum şart...

Koch sakatlandıgı maç yalnıs hatırlamıyorsa efes macıydı ve efes elimizden kaçırmıştık neden olmasın ancak efes çok dispilinli bir takım kadro derinliği yerinde ama çok zevkli maç olacak suphem yok..

Maçtan büyük beklentim yok. Yenersek sürpriz olur. Kafa kafaya mücadele edebilmek, iyi savunma yapip fazla sayi yememek te yeterlidir benim nzarımda. Tabi yenemeyiz diye birşey yok. Bizim kadromuz BJK dan kötü değil. Ama dünkü oyun modeli ile Efes'i yenemeyiz. Dixon tek başına Efes'e yetmez. YAnına en az 2 adam daha eklemek ve de çok çook iyi savunma yapmak lazım.

İşte bana göre bu senenin en önemli maçı geliyor.Bazı arkadaşlarımızın bu maçı saymıyorum bunu yenilsek de olur seriye ordan devam ederiz sözlerini anlayamıyorum.Sahaya kafanda kaybettim diye çıkarsan o maçı kazanma gibi bi ihtimalin kalmaz.Bu maç Halil Üner'in asla kazanamadığı tipte bi maç ama ben yine de çok ümitliyim.Bu maç neden bence çok önemli?Burada önemli olan sadece kaznmak ya da kaybetmek değil.Rakibimiz Türkiye'nin her yönden en iyi ekibi ve bu maç bizim ne kadara inançlı ne kadar dirençli olduğumuzu görmemiz açısından çok önemli.Yoksa ben de Efes'in direkt favori olduğunu biliyorum ama yenilmek var yenilmek var.Bu maçı Beşiktaş alıyorsa,Banvit alıyorsa ii bi seyirci desteğiyle biz neden almayalım?Sanırım Efes'te Mustafa Abi oynayamıyacak ve Kaya'da sakatlıktan henüz çıktı.Özellikle Mustafa'nın olmayacak olması Dixon için çok önemli bi avntaj.Maçta adam adama savunma,fast-breaklar,Prkaçin'i önden savunma bence kilit olaylar olur ve savunma artı seyirci desteğiyle neden bu maçı almayalım en azından neden Telekom gibi son saniyeye kadar ortak olmayalım?

ksk maçından önce ksk nin gücü yetmez kazanırız demiştim.
40 dakika aynı 5 le sahada kalan bir takımın maçın sonunda yorulup,konsantrasyonun azalması ve bu nedenle bizim derin olan kadromuz karşısında maçı kaybetmesi çok normal.
inanılmaz dağınık bir takım galatasaray.
bu koşullar tam zıt olarak bu hafta bizim için geçerli.
efes e gücümüz yetmez farklı kaybederiz bence.
ama yinede sonuna kadar mücadele etmeliyiz.
amacımız şampiyonluk olması gereksede gerçekçi olursak;efesin arkasında ligi 2. bitirmeliyiz.diğer tüm takımları altedebiliriz.
efesle oynanması muhtemel bir final bizi tatmin eder fazlasıyla.
mucize bekliyorum bu hafta.

ozzy' Alıntı:
Maçtan büyük beklentim yok. Yenersek sürpriz olur. Kafa kafaya mücadele edebilmek, iyi savunma yapip fazla sayi yememek te yeterlidir benim nzarımda. Tabi yenemeyiz diye birşey yok. Bizim kadromuz BJK dan kötü değil. Ama dünkü oyun modeli ile Efes'i yenemeyiz. Dixon tek başına Efes'e yetmez. YAnına en az 2 adam daha eklemek ve de çok çook iyi savunma yapmak lazım.
Aynen katılıyorum.Ülker maçının bir benzeri olmazsa bana da kafi.
Büyük bölümde başa baş oynayıp Efes'e ecel terleri döktürelim de kaybetsek de çok sorun olmaz.
Haftaya Cumartesi dershane tatil.Cumartesi olursa maça giderim.

Bence bu maçta tüm Galatasaraylılar o salonda olmalı..Bir Avrupa takımıyla oynayacağız. Hemde gerçek bir Avrupa takımıyla oynuyoruz takımımız Avrupa maçına çıkıyor gibi düşünmeliyiz.Bu maç hedef maçımız belki değil ama bence çok önemli..Seyircinin büyük desteği gerekiyor. Hangi salon olursa olsun her yer sarı kırmızı olmalı..

galatasarayımızın buoyun sistemsizliği ve sadece malik'e dayalı oyunla efes'i yenmesi düşünülemez.çünkü efes pota altı büyük ihtimalle bizimkileri sahadan silecek ve ribaundlarda yarı yarıya bir oran oluşacak elimizde o kadar fazla uzun varken takımın en ribaundçu oyuncusunun 1.97'lik 32 yaşındaki şemsettin olmasını anlayamıyorum.bu maçta ilk 5 olarak umut yenice kesinlikle sahada olmalıdır ve valentin de daha fazla kullanılmalıdır.çünkü dirençli savunma yapabilmemiz için bu gerekiyor.ayrıca desean da domercant'a verilmelidir. :eek:key

ideal ilk beşim: malik, desean, valentin pastal, umut, whisby

malik zaten ender ile başa baş mücadele eder diye düşünüyorum biraz daha hareketli savunma yapabilirse guard olarak onlara üstünlük sağlarız... desean her zamanki mükemmel savunmasını granger'a ve valentin de ksk maçındaki etkili savunmasını domercant'a uygulayabilirse maça ortak olma şansımız az da olsa var... pota altında bizden üstünler ama umut'un nasıl bir performans göstereceği de çok önemli... gerçekten takımda herkes mükemmel bir oyun sergilemez, hem savunma hem de hücumda üstüne düşen görevi yapmazsa maçı 20 sayı fark yemiş bitiririz ki bence 2. bir ülker vakası ile karşılaşmak üzereyiz...

Re: MAÇIN ANALİZİ...

alan_savunması_dixon' Alıntı:
ARdaQue : Her mesajında ATKI SALLAYAN smiley i kullanmak zorunda degilsin. Kabak tadı veriyor .

abi snn kadarda kabaktan nefret eden birini görmedm

maça gelirsede malik herşeyi belirler efes çok sayı atan bi takım diil çok iyi savunma yapıolar 5adamın 4ü maliği tutucak :muhaha ülker maçındaki gibi oynarsa malik iş zor ama malik iyi oynarsa efes galibiyeti kaçınılmaz ama bide dier oyuncularımızın katkısı çok çok çok önemli inşallah kazanırız :atki

Betler biz bu maçta takım oyunu oynamalıyız.İşimiz saadece malik e kalırsa maçı zor kazanırız.Fatih in Hüseyinin Glen in ve umut un oagan üstü çabaları gerekiyor sadece onların değil tüm takım olarak iyi savunma yapmalıyız aksi taktirde maçı kazanamayız.Unutmayın Efesin elinde Alper gibi türkiye nin en iyi savunmacısı var.Bu iş sadece Malikle olmaz anlıyacağınız.

ben bu mactan umitliyim ama o tribunler dolarsa. cunku basketbolda tribunler futbol dan daha etkilidir.(orn gecen seneki tuborg macı.tribundeydim) malik fatih gibi oyuncularda cosar bence. takım dahavaya girdi ama cok sayı yiyoruz biraz iyi savunmayla laırız bu macı :atki :atki :atki :atki