EL | Galatasaray 83 - 66 VICI Aistes

Euroleague' de ilk maçımız.
13 Ekim Perşembe saat 20.00

Ülkemizde düzenlenen Botaş Kupasında Fenerbahçeyi 73-70 yenerek şampiyon oldular.

Kadroları:

Amanda Kemezys C1.9314.07.1987IL (USA)
Vita Kuktiene F1.8606.08.1980Ukmerge (LTU)
Mante Kvederaviciute GF1.8028.11.1990Prinai (LTU)
Tatsiana Likhtarovich GF1.7729.03.1988Minsk (BLR)
Sandra Linkeviciene G1.7601.02.1982Kretinga (LTU)
Santa Okockyte G1.7603.02.1992Kaunas (LTU)
Lina Pikciute F1.9217.11.1990Klaipeda (LTU)
Courtnay Pilypaitis F1.8511.02.1988Victoria (CAN)
Aija Putnina C1.9215.01.1988Riga (LAT)
Milda Sauliute G1.7528.08.1981Vilnius (LTU)
Vaida Sipaviciute PF1.9306.11.1985Kaunas (LTU)
Rima Valentiene PG1.7010.06.1978Ukmerge (LTU)

Fener macına biraz baktım, maç sonundaki istatistikleri ne onu bilmiyorum ama Sandra Linkeviciene dikkatimi cekti. Ona dikkat etmeliyiz kesinlikle.

bu ne ilgisizlik kardeşim. resmi sitede bu maçın olduğuna dair bir haber bile yok. yazıklar olsun.

Yavas.

Galatasaray Resmi Web Sitesi bu isi Turkiye'de en iyi yapan kurumdur. Daha bu insanlar dun Turkiye Kupasi ile ugrasiyorlardi. Yarin Engelsiz Aslanlar Japonya'ya gidiyor mesela. Sizin bundan haberiniz var mi? Onunla da ugrasmak zorundalar.

Biraz sabir yahu. Biraz sabir.

GS cok rahat bir galibiyet alacaktır diye dusunuyorum.Taurasi 20 ve uzeri atacaktır.

Maç yayını GS TV de arkadşlar büyük ihtimal oyuncularımızı izlemek için çok iyi olacak ama bizim kesinlikle o salonu doldurmamız lazım lütfen arkadaşlar .

Maç GS TV'de.. Kaç kişi izleyebilecek ki ? Geçsin artık Turksat'a.. Bayan takımımızı izleyememek büyük kayıp bence.. Digiye bağlı kalmak çok kötü..

uzun süre sonra İstanbulda ilk basket maçımız..ayrıca cum baba maçı öncesi takıma moral olması açısından destek verilmesi gereken bir maç..imkanı olan herkes salona koşmalı..

Rakibe baktım da yazın Eurobaskette Litvanya milli takımında önemli görevleri olan oyuncular var. Temkinli olmak lazım sonuçta daha takım yeni toplandı 3 gün sonra resmi maça çıkacaklar.

Çok kolay bir maç olacağını düşünenler yanılıyor. Rakibin etkili isimleri var, biraz Avrupa Şampiyonasını takip ettiyseniz birkaç isim oldukça tanıdık gelir. Dikkatli, düzenli ve konsantre olmalıyız. Baştan işi sıkı tutup güzel bir başlangıç yapalım lige.

Saygılar.

Kolay bir maç olacağını söyleyen arkadaşlar basketbol'u Wnba'deki 3-4 yıldızdan ibaret sanıyorum sanırım.Oldukça zor bir maç olacaktır,rakibin etkili isimleri var.

Tüh rakibimiz olduğunu bilseydim mutlaka gider izlerdim fb ile olan final maçını. Az da olsa fikir sahibi olurdum en azından.
Takım hakkında pek bilgim yok ama kadromuza güvenerek rahat kazanırız diyorum. :)

Bu maci rahat kazanamazsak hedeflerimiz acisindan iyimser olamayiz.Bu maci rahat kazanacagimizi dusunuyorum.Bu senenin gidisatini Fenerbahce ile oynayacagimiz Cumhurbaskanligi macindaki performans asil olarak gosterecek.

Tüh rakibimiz olduğunu bilseydim mutlaka gider izlerdim fb ile olan final maçını. Az da olsa fikir sahibi olurdum en azından.
Takım hakkında pek bilgim yok ama kadromuza güvenerek rahat kazanırız diyorum. :)
O final maçını izledim.Net olarak şunu söyleyebilirim ki fb tam kadro olsaydı(penny ve angel yoktu) macı kolay kolay kaybetmezdi..Ama Aistes takımı fb yi zorlardı yine.Özetle iyi bir ekip,penetreleri etkili olan oyunculara sahipler,dış atışları iyi ancak uzun pozisyonları yeteri kadar iyi degil bence.Dış oyuncularını durdurursak maçı rahat alırız.

VICI bildiğin kötü takım da, şu anda (C.Başkanlığı'na da yansıyacak bu) tek ayak üzerindeyiz.

PG: Işıl-Piph
SG: Dee-Ayşe
SF: Alba-Şaz
PF: Bahar-Gülşah
C: Matic-Melek

Sürpriz olmazsa bu maçtaki rotasyonumuz bu. Ayrıca kadrodaki birçok oyuncunun da ilk maçı olacak.

Tabii bunlar bahane değil VICI Aistes karşısında. Yenmemiz lazım, yeneriz de.