EL | Galatasaray MP 46 - Ros Casares 76

Kadın basketbolunu yönetmemizde bir sorun olduğu muhakkak. Erkeklerde sorun halloldu çünkü Oktay Mahmuti gibi bir isim var. Ceyhun Yıldızoğlu o güveni vermiyor. İki yıldır aldığımız yenilgiler, takımın geriye düştüğünde hemen dağılması ve milli takım hocası olmasına rağmen yaptığı yerli transferler başarısız. Umut vaadeden hiç bir oyuncuyu alamadık. (piyangodan çıkan Ayşe Cora hariç) Türk oyuncularımızın savunmaları iyi ancak şut yüzdeleri çok düşük. Hocanın bunu görüyor olması gerek. Tarsus maçında da yazdığım gibi, maşallah Tarsus'un yerli oyuncuları takır takır atıyor. Bu düşünülerek takviye yapılması gerekirdi. Bizde de suç var. Saplantı haline getirmişiz. Birsel ve Nevriye'nin dışındakileri beğenmiyoruz. Hadi biz beğenmiyoruz da Ceyhun Hoca da mı beğenmiyor? Yabancı oyuncular için kimse bir şey diyemez zaten, dünyanın en iyi oyuncuları onlar.

Oyunun gidişatında yapılan acemilikler, bunlara doğru müdahale edilememesi, bütün bunlar Ceyhun Hoca'ya fazla inanmamamıza neden oluyor. Bu yıl neden bu kadar zorlu gruba düştük? Geçen yıl oynadığımız maçları hatırlayın. Geçen yılki kadromuz çok mu kötüydü?

Hocanın önce bu güveni sağlaması lazım. Bu saatten sonra bu sağlanır mı? Bence sağlanabilir ama daha cesur olmalı. Elinde dünyanın en iyi oyuncularının olması belki aynı zamanda dezavantajdır. Dün Ros casares'i ya da Halcon'u izlerken hep bir oyun felsefesini görüyoruz. Ortada oynanan bir basketbol var. Planları olan bir takım var. Savunmada ve hücumda alternatifleri olan bir takım. Bizde bu yok. İki yıldır yok. Geçen yıl da yoktu bu yıl da yok. O plan tutar ya da tutmaz ama bir oyun kimliğidir. Sonuçta Taurasi gününde olmaz, Işıl düşük yüzdeli atar, Tina rebound verir ama takım bir oyun oynadı diyebiliriz. Oysa bizde bu neredeyse hiç olmadı. Örneğin milli takımda Işıl Birsel ikilisini çok iyi kullanmıştı. Benzer hamleler yapabilirdi. Yine de çok geç sayılmaz. Sadece yabancı oyuncu değil (örneğin Avrupalı uzun), yerli oyuncu takviyesi de yapılmalı. bu kadar para harcanarak kurulan bir takımın kendi sahasında 30 sayı fark yeme lüksü yok. Fenerbahçe'ye yenilebiliriz ama ligin kalan kısmını ve Euroleague'i kurtarabiliriz. Hocanın bunu düşünerek kendi özeleştirisini yapması gerekiyor.

Oyuncularımızı da eleştirebilmeliyiz. Suçu sadece hocaya bulmamak lazım. Şaziye faullü savunma yapıyor. Işıl şut atmaktan korkuyor. Prince'de takım oyunu mentalitesi yok, Diana hemen sinirleniyor. Bütün bunları toparlamak da birkaç takviyeyle hocaya kalıyor. Lütfen cesur olalım. Yerli oyuncuları ve Avrupalıları uzun vadeli düşünelim. Ben her şeye rağmen daha iyi bir 'takım' olabileceğimize inanıyorum.

Sadece ilk yarıyı izledim. O kadar berbattık ki bu fark hiç şaşırtmadı. Sorunlar sezon başından bu yana bas bas bağırıyor, Avrupalı uzun olmazsa çok zorlanırız kupada.

Yenilmemiz çok fazla şaşırtmazdı ama bu kadar fark çok kötü oldu. Acı bir ders verdi Casares. İşin güzel tarafı böyle bir mağlubiyeti henüz yolun başında sayılabilecek bir dönemde yememiz.

kulupte saygın birisinde(basketbol özellikle) fowles ile zoraki bir anlaşma yapıldığını öğrendim. gelmek istemiyormuş ama zorunluluktan dolayı geleceğini öğrendim. maçile ilgili olarak salondaydım ve takımdaki yorgunluğu bariz bir şekilde hissettim.maça da kötü başlayınca telaşa girip acele ve zorlama atışlar yaptık.her ne olursa olsun 30 sayı çok fazla ve üzüntü verici bir fark.bu durumu alba'nın yokluğuna bağlamakta doğru değil.yerli rotasyonumuz çok zayıf ve katkı alamadığımız sürece şansımız zor.belki fowles ike tina yı karşılaştırmak çok doğru değil ama tin'nın yerine her aman fowles'ı tecih ederim.

kulupte saygın birisinde(basketbol özellikle) fowles ile zoraki bir anlaşma yapıldığını öğrendim. gelmek istemiyormuş ama zorunluluktan dolayı geleceğini öğrendim. maçile ilgili olarak salondaydım ve takımdaki yorgunluğu bariz bir şekilde hissettim.maça da kötü başlayınca telaşa girip acele ve zorlama atışlar yaptık.her ne olursa olsun 30 sayı çok fazla ve üzüntü verici bir fark.bu durumu alba'nın yokluğuna bağlamakta doğru değil.yerli rotasyonumuz çok zayıf ve katkı alamadığımız sürece şansımız zor.belki fowles ike tina yı karşılaştırmak çok doğru değil ama tin'nın yerine her aman fowles'ı tecih ederim.
ne zorunluluğu var ki kafasına silah mı dayamışlar tam olarak anlatsanız bizde öğrenirdik nasıl anlaşıldığını

ne zorunluluğu var ki kafasına silah mı dayamışlar tam olarak anlatsanız bizde öğrenirdik nasıl anlaşıldığını

aslında fowles ile anlaşma lig sonunda olmamış anlaşma daha önceden yapılmış amacaferagada ki son maç bittikten sonra soyunma odasında fowles a karşı bir takım çirkin şeyler yaşanmış.oda bu olaydan sonra takımdan ayrılmak istediğini ve kalmak istemediğini söylemiş.ama anlaşma yapıldığından dolayı gelecekmiş.kontratları kulupte oldugu için başka bir takımda oynayamaz.tıpkı penny olayı gibi.

aslında fowles ile anlaşma lig sonunda olmamış anlaşma daha önceden yapılmış amacaferagada ki son maç bittikten sonra soyunma odasında fowles a karşı bir takım çirkin şeyler yaşanmış.oda bu olaydan sonra takımdan ayrılmak istediğini ve kalmak istemediğini söylemiş.ama anlaşma yapıldığından dolayı gelecekmiş.kontratları kulupte oldugu için başka bir takımda oynayamaz.tıpkı penny olayı gibi.
anladim cevap icin tesekkurler

Bunu kim uydurdu çok merak ediyorum. -mış eki kullanmışınız o yüzden bunu siz söylemiyorsunuz sanırım ?

Böyle birşey yok tamamen yalan kimden duyduysanız. Sylvia lig bittikten sonra gitmeden anlaşmıştı zaten.

Fowles ile Tina arasında fazla bir kalite farkı olduğunu düşünmüyorum. Belki Fowles savunmada daha iyi olabilir ama Tina'da hücumda daha iyi bir oyuncu. Yeilgi sonrası bu karşılaştırmayı yapıp Fowles olsaydı şöyle olurdu demek çok anlamsız. Kim olursa olsun Bu takım avrupa'da tek uzunla gitmez.