EL | Galatasaray MP 46 - Ros Casares 76

Scepanova derken Stepanova'yı mı kastettiniz yoksa Scepanova diye bir oyuncu mu var? Stepanova'yı kastetti iseniz o kadın gelmez. Para için bile gelmez. Çünkü zengin bir adam ile evli, çocuğu var ve Rusya dışına çıkması için bir nedeni yok. Ancak Stepanova şart değil zaten. Veremayenka olur, Peravanovic olur, Gruda olur, Viteckova olur. Olur da olur. Böyle bir uzun almadığımız sürece EL şampiyonluğu ancak bir mucize sonucu gelir.

maça gidemediğim , takımı yalnız bıraktığım için mağlubiyet hakkında konuşma hakkı görmüyorum kendimde ... tek yorumum ; hayırlı mağlubiyet ....yenerek gittiğimiz müddetçe buraların oyuncusu olmayan Matiçle idare edecektik , acil müdahele edilmesi gerektiği çok net görüldü.

hasta hasta gittim maça kardeşimi de alarak..salona girince hayal kırıklığı yaşadım tabii..o kadar yolu yataktan kalkıp çek ama aynı duyarlılığın gösterilmediğini gör..kimsenin olmadığı köşeye yakın bir yere geçtik moral bozukluğu ile..ilk dikkatimi çeken oyuncuların yüzünde de moral bozukluğunu hissetmekti..bu sezon bütün maçlarını kazanmış bir takımın oyuncuları neşeli olmalıydı..ama yüz ifadeleri kırgınlıklarını olduğu gibi gösteriyordu..zaten maç baştan bitmişti..teknik eleştiriye girmenin anlamı yok..Tina nın boş turnikeyi kaçırmasının , Işıl ve Prince in serbest atış sokamamasının , ribaund almak için 1 kişinin bile çabalamamasının nedeni yetersiz bir kadromuz olması değil..kendimizdeki suçu takıma atmanın anlamı yok..Ankaradaki maç hariç bu sene bu takıma hem yönetim hem taraftar üvey evlat muamelesi yapıyor..tabii ki Avrupalı uzuna ihtiyacımız var ama 1 savunma ribaundu bile alamayacak kadar değil..dünkü maç tamamen psikolojikti..

Dünkü maçın önemli bir noktası bence Işıl'ın performansı.. Bu sene gerçekten çok daha farklı oynuyor, çok daha verimli, oyun konsantrasyonu bir an için bile olsun düşmüyor. Geçen seneyle arasında hatırı sayılır bir fark var, takımın önemli bir transferi gibi..

Maçın oyuncusu konusu açılmayacak mı?

Alba'nın yokluğu takımı etkilemiş ,bu çok açık. Maça 2 3 alan savunmasıyla başladık. Aslında ortada savunma felan yoktu. Rakip topu çok iyi içeri indiriyor ve sayılar buluyordu.

Maçın tamamında zaten hiç savunma yapmadık.

En sinir olduğum durum şu oldu ; maçın sonlarında Ayşe Cora oyuna girdi zaten fark 25 30 arasıydı. Sonra tekrar Ayşe'yi çıkarttı. Bu değişikliğe bir anlam veremedim zaten 1 2 dakika kalmış maçın bitmesine bırak oynasın.Ne diye bir daha oyundan çıkartıyorsun Ayşe'yi.

Yanlış anlaşılmasın da dünkü maçın eksikle, şu oyuncu kötü oynadı gibi şeylerle açıklamak imkansız. Takım tamamen motivasyon ve mücadeleden uzaktı tıpkı geçen seneki Fb ile içerde oynadığımız Avrupa maçı gibi. Bir alan savunması yaptık ben hayatımda böyle kötü alan savunması da görmedim, orta mesafeden bomboş şutlar buluyorlar, kaçırıyolar ribaundu alıyorlar, bu maçı gözden çıkarmış gibiydik adeta. Hafta sonu ayağa kalkarız inşallah, ayrıca dünkü maçtan sonra Fowles mi Tina mı tartışması bitmiştir benim için, zayıf maçlarda da Tina'nın pota altı savunması dikkat çekiyordu ribaundlarda da zaafı vardı ama o maçlara konsantre değil belki de ondan diyordum. Ekaterinburg ve Casares maçlarında da ribaund sıkıntısını yaşadık ki Fowles olsa o sıkıntılar inanın yaşanmazdı bu kadar. Gene rakip etkili olurdu ama sıkıntı abartı olmazdı. Avrupalı iyi bir uzun + Fowles'in gelmesiyle o sıkıntıyı aşarız.

Yıne her zamankı gıbı tartısmalar basladı matıc'le olur mu? tına mı? fowles mı? yıllardır aynı durum sunu kabul edelım bızım yerlı oyuncumuz sadece ısıl var takımı tasıyacak 3 olmazsa her yıl ıkı tane domınant yabancımız var ya sonrası yok. Benım ıcın tek gercek hedef oda turkıye lıgı tabı sonuna kadar EL kovalamalıyız ama turkıye lıgınde bu sene sampıyon olmazsak hayal kırıklığı olur.

mmelek bilge neden oynatılmadı sakatlığımı var acaba. gelecek vaadeden bir uzun. bir de bu yabancı konusu olayını şu şekilde çözebilirmiyiz. avrupalı bir oyun kurucu alıp. taurasinin rus pasaportu var sanırım tam emin değilim. 2 tane de abd li oynatma hakkımız var sonuçta. fowles ve tina aynı anda 4 ve 5 numarada oynayabilirler veya birbirinin yedeği olabilirler. doğru bir düşünce mi. kuralları net bilmediğim için soruyorum

Taurasi, Fowles ve Tina Abd milli takımında oynadıkları için Avrupa pasaportları olsa dahi Amerikalı statüsünde oynarlar. Dolayısıyla bu 3'lüden 2'sini tercih etmek zorundayız. Ayrıca Prince de Avrupalı bir oyun kurucu, devşirme olduğu için ama Rus milli takımını reddettiği için Melisa ile Prince'den birisi oynayabiliyor 2'sinden birini tercih etmek zorundayız. Bugün de gördük ki rakibimiz Casares olacak Rus takımlarından daha çok, dolayısıyla ihtiyacımız olacak Prince'e.

Evet bu takıma yenilebilirdik ama böyle farklı yenilmek hemde kendi sahamızda olmadı, yakışmadı. Mazeret üretmeye gerek yok. Çok kötü oynadık ve kaybettik. Casares bu maça çok iyi hazırlanıp motive olmuş belli. Maçtan sonra sanki şampiyon olmuş gibi sevindiler.

Sezon başından beri diyoruz bu takıma iki hamle yapılmalı diye. Bir Avrupalı uzun, diğeri de Mihriban Oğuz. Gerçi Mihriban Oğuz bu takımın başında olsaydı ne yapar eder iyi bir Avrupalı uzun transferini bitirirdi şimdiye kadar. Bildiğim kadarıyla geçen sezon mart ayında Ceyhun hoca avrupalı uzun listesi verdi yönetime ama o listedeki oyunculardan hiçbiri alınamadı. Sonuç işte böyle voleybol oynarlar pota altımızda. Uzunları tutabilmek için içeri gömülelim dedik bu sefer dışardaki kısalar boş şutları soktular rahatlıkla ve dışarı seken ribauntları topladılar. Bir de takım olarak çok kötü bir günde olunca herkes böyle ağır bir mağlubiyet oldu. Tek tek oyunculara girmek istemiyorum ama sadece bu maçlar için alınan Ivanka Matic tam bir facia.

Yönetimden hocasına, oyuncusuna kadar herkesin bu mağlubiyetten ders çıkarması gerekiyor. Eğer bu kupayı istiyorsak bazı fedakarlıklar yapılmak zorunda. Muhtemelen haftasonu Fenere de kaybederiz ki şu andaki gidişat için hiç sorun değil ikinci yarıda evimizdeki maçı kazanır yine üstlerine çıkıarız, ama esas olan eksikleri bir an önce gidermek. Daha fazla beklemeyelim artık hamleler için. Ya bu hamleleri yaparız yada hiç kupayı almaktan falan bahsetmeyelim böyle tokatı vururlar suratımıza!

Hoca kısmına biraz daha vurgu yapılınca kusursuz bir yazı oluyor,tabiki benim açımdan böyle.Özellikle Mihriban Oğuz konusu hayati.Gerçi bu Önder Çiçekoğlu'ndan beklenen bir öneri,:D bu sefer çok haklı bir öneri ama.Elinize sağlık.

kesinlikle avrupalı bir uzuna ihtiyacımız var..Bu açık şekilde belli ediyor kendisini..Bu konuda gereken yapılır kuşku yok..

Ama asıl konu; Maçtan önce casares koçuna son haftalardaki aşırı yüklenmeden yorulan taurasi ve tina nın olası form düşüklüğünde sonuç ne olur diye sorsalar kesin kazanırız olurdu..Tina ve taurasi toplamda 20 sayı civarında kalırlarsa ne olur diye sorsalar bu sefer de fark olur derdi ve fark olduda..

Yerli katkısı yerli katkısı yerli katkısı..Başka hiçbir şey değil..Artık Takımımızda şehir efsanesine döndü bu durum..Artık Bir bahar Çağlar ın iyi oynadığı bir maç sonrası işte bu sen busun bu şekilde devam et demek yerine kötü oynadığı bir maç sonrası Bahar bu maçta çok kötüydü dememiz lazım..Ya da şaziye için yada diğer yerliler..

durum bu..Yerlilerden katkı alamıyoruz ve buna hiç şaşırmıyoruz..Yerlilerden katkı alamadığımız zaman şaşıracağımız günlerin gelmesi dileğiyle..

Evet bu takıma yenilebilirdik ama böyle farklı yenilmek hemde kendi sahamızda olmadı, yakışmadı. Mazeret üretmeye gerek yok. Çok kötü oynadık ve kaybettik. Casares bu maça çok iyi hazırlanıp motive olmuş belli. Maçtan sonra sanki şampiyon olmuş gibi sevindiler.

Sezon başından beri diyoruz bu takıma iki hamle yapılmalı diye. Bir Avrupalı uzun, diğeri de Mihriban Oğuz. Gerçi Mihriban Oğuz bu takımın başında olsaydı ne yapar eder iyi bir Avrupalı uzun transferini bitirirdi şimdiye kadar. Bildiğim kadarıyla geçen sezon mart ayında Ceyhun hoca avrupalı uzun listesi verdi yönetime ama o listedeki oyunculardan hiçbiri alınamadı. Sonuç işte böyle voleybol oynarlar pota altımızda. Uzunları tutabilmek için içeri gömülelim dedik bu sefer dışardaki kısalar boş şutları soktular rahatlıkla ve dışarı seken ribauntları topladılar. Bir de takım olarak çok kötü bir günde olunca herkes böyle ağır bir mağlubiyet oldu. Tek tek oyunculara girmek istemiyorum ama sadece bu maçlar için alınan Ivanka Matic tam bir facia.

Yönetimden hocasına, oyuncusuna kadar herkesin bu mağlubiyetten ders çıkarması gerekiyor. Eğer bu kupayı istiyorsak bazı fedakarlıklar yapılmak zorunda. Muhtemelen haftasonu Fenere de kaybederiz ki şu andaki gidişat için hiç sorun değil ikinci yarıda evimizdeki maçı kazanır yine üstlerine çıkıarız, ama esas olan eksikleri bir an önce gidermek. Daha fazla beklemeyelim artık hamleler için. Ya bu hamleleri yaparız yada hiç kupayı almaktan falan bahsetmeyelim böyle tokatı vururlar suratımıza!

Aynen katılıyorum tespitler çok doğru herkes hafta sonu oynayacağımız maç sonrası kendine gelir.

Arkadaslar yapmayin yahu ilk kez yenildik bu da nazar boncugu olsun. Bizim asil sorunumuz yerlilerde. Yerlilerden yeterli verimi alamiyoruz.

Yerlilerden yeterli verim alamadığımızı bu foruma üye olupta bilmeyen yoktur ancak ben şampiyonluk adayıyım diyorsan en dişli rakibinden evinde 30 fark yiyemezsin.Bu nazar boncuğu veya ona yakın yakıştırmalarla kapatılamaz.Bu rezalettir.Bu durumu belirli kelimelerle normal bir duruma çevirmek ise yapabileceğimiz en büyük hatadır.

Bu durumun üstünü örtmemeliyiz,çözüm yolu aramalıyız.